Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

L.Meškauskienė: Merė reikalavo, kuo skubiau spręsti nuostolingo vaikų ligų skyriaus uždarymo klausimą

             Kaip ir žadėjome, kalbiname buvusią Širvintų ligoninės direktorę Laimą Meškauskienę. Nenorėjome skuboto pokalbio. Juk žmogui reikėjo susivokti, kas vyksta, susidėlioti mintis ir prioritetus, pasikonsultuoti su teisininkais. Sutikite, kaltinimai be galo rimti. Todėl rodome buvusiai ligoninės direktorei merės informaciją spaudai ir klausiame, ar tikrai buvo tokie rimti pažeidimai? Šiandien kalbėsime apie Vaikų ligų skyrių.

          Tačiau prieš pokalbį norėtųsi skaitytojams priminti, kaip spalio mėn. medikų inicijuotame susitikime su gyventojais Širvintų rajono mere metė ant stalo dokumentus šaukdama: „Dabar aš turiu kaip faktą ligoninės direktorės prašymą su originaliu parašu. Tą, ką jinai atnešė mums pasiūlyti. Jinai atnešė ir mum pasiūlė uždaryti vaikų ligoninės skyrių. Čia yra pateikta jos vizija. Aš noriu, kad jūs visi perskaitytumėte.” Čia pat siūlome panagrinėti merės pasirašytą dokumentą rugsėjo mėn. (žiūrėti foto).

           Merės nurodomas pažeidimas: „Nesiimta priemonių efektyvinti Vaikų ligų skyriaus darbą. Skyriuje yra 12 lovų, iš kurių realiai užimtos būna vos 2, o pagal lovų skaičių skyriuje dirba šeši medicinos darbuotojai.”

Laima MEŠKAUSKIENĖ:

         Dėl VšĮ Širvintų ligoninės Vaikų ligų skyriaus efektyvumo kalbėta nuo 2014 m., tačiau niekas nesiryžo priimti sprendimo atsisakyti minėto skyriaus. Pagal Statistikos departamento duomenis, rajono gyventojų skaičius yra 16 597, iš jų: 2626 yra vaikai iki 18 m. amžiaus. 2011 m. vaikų ligų skyriuje gydėsi 308 vaikai, o 2015 m. tik 165 vaikai. Skyrius nuostolingas ir apie tai visada pranešdavau steigėjui. Tačiau pritarimo sulaukdavau tik iš kai kurių tarybos narių. Konkrečiai labai rėmė mano idėją atsisakyti vaikų ligų skyriaus tik Irena Vasiliauskienė, kiti rasdavo būdų kaltinti PSPC gydytojus, kad jie nesiunčia vaikų gydytis į ligoninę. Tai netiesa. Ligoninėje visada gydomi tie pacientai, kuriems reikalinga stacionarinė pagalba. Mūsų vaikai yra pakankamai sveiki, PSPC šeimos gydytojai tinkamai juos gydo, tinkamai organizuoti profilaktiniai patikrinimai, todėl laiku yra diagnozuojamos ligos ir jos sėkmingi gydomos ambulatoriškai, neatitraukiant vaikų iš jų įprastos aplinkos, taip, kaip ir yra numatyta Respublikos sveikatos priežiūros programose. Tai džiugina, nes profesionalai savo darbą atlieka puikiai. 

 Ataskaitoje rašiau, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. reikia atsisakyti vaikų ligų skyriaus, kaip ir buvo Merės pareikalauta, kuo skubiau spręsti nuostolingo vaikų ligų skyriaus uždarymo klausimą. Tačiau Merė staiga ėmė ir apsigalvojo, o savivaldybės svetainėje pareiškė, kad ji stengiasi išlaikyti vaikų ligų skyrių

      Dar 2014 m. buvo atlikta analizė, kuri buvo pristatyta ligoninės stebėtojų tarybai. Tuo laiku stebėtojų tarybai pateikti ir skaičiavimai, kiek reikės lėšų darbuotojų išeitinėms išmokėti. Tai didelė suma, kuri dar labiau padidintų finansinį įstaigos įsiskolinimą, todėl niekas nesiryžo priimti tokio sprendimo. Visi trypčiojom vietoje. Politikai vengė priimti tokį nepopuliarų sprendimą.

      Tačiau kaltą šioje situacijoje juk vis tiek reikėjo rasti. Todėl Širvintų savivaldybės tarybos sveikatos, socialinių reikalų ir šeimos komitetas pareikalavo parašyti viziją, kokią savo įstaigą aš matau ir kokie artimiausi darbai nusimato. Ją pateikiau  2015 m spalio 6 d. Joje rašiau, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. reikia atsisakyti vaikų ligų skyriaus, kaip ir buvo Merės pareikalauta, kuo skubiau spręsti nuostolingo vaikų ligų skyriaus uždarymo klausimą. Tačiau Merė staiga ėmė ir apsigalvojo, o savivaldybės svetainėje pareiškė, kad ji stengiasi išlaikyti vaikų ligų skyrių, o aš, būdama įstaigos vadove, net nesvarstau kitų būdų, o einu lengviausiu keliu – atsisakyti nuostolingo skyriaus.

        Mano viziją kritikavo kiekviename susitikime su gyventojais, kabino seniūnijose ant sienų, baksnojo, kaip aš taip galiu nesirūpinti gyventojais, o ji deda visas pastangas, kad tas skyrius būtų išlaikytas.

        Ir štai, vėl naujiena. Vėl keičia nuomonę ir BNS praneša  – direktorė nesiima jokių veiksmų.  

Teisybės dėlei reikia prisiminti, kad mano vizijoje buvo parašyta, kad liktų vaikų dienos stacionaro paslauga ir ambulatorinės paslaugos. Taigi, aš nesiūliau palikti rajono mažųjų gyventojų visiškai be paslaugų.

       Netiesa, skyriaus lovos yra perskirstytos į stacionaro aktyvaus gydymo ir dienos stacionaro, t. y. sumažintas aktyvaus gydymo stacionaro lovų skaičius.      Tačiau svarbiausia yra tai, kad ne pati lova sunaudoja lėšas: tuščios lovos maitinti, gydyti ir prižiūrėti juk nereikia. Lėšos naudojamos pacientų gydymui ir darbuotojų išlaikymui. Visiškai nesvarbu, užimtos 2, 7 ar 12 lovų, personalo skaičius vis tiek turi būti tas pat, t. y. gydytojas ir slaugytoja bei valytoja dienos metu, o naktį – slaugytoja ir gydytojas. Taigi, gerbiama Merė turėtų žinoti, kad sumažinus lovas iki 2, personalo skaičius liks toks pat, o jam reikės mokėti atlyginimą, taigi – efektyvumo nepasieksi, nes paslauga teikiama 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Efektas bus tik tuomet, kai skyrius bus uždarytas. Teisybės dėlei reikia prisiminti, kad mano vizijoje buvo parašyta, kad liktų vaikų dienos stacionaro paslauga ir ambulatorinės paslaugos. Taigi, aš nesiūliau palikti rajono mažųjų gyventojų visiškai be paslaugų.

       Apgailestauju, kad Merė, užsiimdama daugybe pašalinių dalykų (švenčių rengimu, etatų ir darbuotojų dėliojimu kitose įstaigose, ne savų darbuotojų keitimu savais) sau pavaldžios įstaigos vadovą verčia atlikti tam tikrus veiksmus, pati apie tai pamiršta, o po to pradeda kaltinti. Labai gaila. Labai gaila, kad Jūs, gerbiama Mere, neprisimenate to, kaip aš prašiausi pas Jus į priėmimą, ir kaip Jūs vis man nerasdavote laiko. Bet melagingai apkaltinti, kad pas Jus neateidavau – sugebėjote. O gal su kuo nors mane supainiojote? Juk būna….

        Tačiau užmiršti yra žmogiška. Atleisti klystančiam – katalikiška.

       Širvintų ligoninės struktūroje, kaip vienas iš skyrių yra Vaikų ligų skyrius, o ne vaikų ligoninės skyrius. Gerbiama Merė labai puikiai sugeba pertraukti kalbantį žmogų, provokuoti, sukirsti, o kai tai pavyksta padaryti, iš karto pasipila lavina kaltinimų nekompetencija. Bet juk ir pati esate ne be nuodėmės. Taip gilinatės į ligoninės reikalus, kad net Širvintų ligoninėje „įkūrėte“ vaikų ligoninės skyrių. .. 

Labai gaila. Labai gaila, kad Jūs, gerbiama Mere, neprisimenate to, kaip aš prašiausi pas Jus į priėmimą, ir kaip Jūs vis man nerasdavote laiko. Bet melagingai apkaltinti, kad pas Jus neateidavau – sugebėjote. O gal su kuo nors mane supainiojote? 

            Nors, ne čia yra esmė. Esmė yra tame, kad nesu Darbo partijos narė, vadinasi – nesava, vadinasi – keistina, bet kokiu būdu ir nedelsiant. Pirmiausia iš anksto paralyžiuojant veiklą, trukdant, bauginant, reikalaujant daugybės pasiaiškinimų, papildomų dokumentų ir ne po vieną kartą tų pačių, po to apkaltinant, kad pateikta per daug dokumentų. Žodžiu, trūks plyš ieškoma būdų kaip pakenkti, kaip įbauginti, kaip sukiršinti, o po to apkaltinti ir atleisti iš darbo.

        Aš savo veiksmus nuosekliai derinau ir nuosekliai dirbau, tačiau Merės begalinis noras pašalinti ir pakeisti savu statytiniu buvo didesnis už visas mano įdėtas pastangas bendradarbiauti su steigėju. Visas savo pastangas dėjau vardan ramaus medicinos darbuotojų darbo, vardan geresnių paslaugų teikimo, vardan plečiamos įstaigos veiklos, vardan bendradarbiavimo. Man pradėjus dirbti, skolos pradėjo mažėti, tai teikė pasitikėjimo ir dar labiau skatino norą dirbti. Deja, tik iki 2015 m. gegužės mėnesio…. Po to prasidėjo visiškas štilius, destrukcija, kaltinimai, reikalavimai ir t. t.   

Visada puoselėjau įstaigą, kūriau jos strategiją, skatinau darbuotojus, bendravau su kitomis įstaigomis, sėmiausi patirties iš vyresnių kolegų, tinkamai ir laiku teikdavau informaciją visiems interesantams, juo labiau steigėjui.  Nebuvo atvejo, kad kviečiama neateičiau į savivaldybę.

         Pateikiu kelių dokumentų ištraukas, tai akivaizdžiai parodo nenuoseklią Merės poziciją, blaškymąsi ir jos, o ne mano nenorą bendradarbiauti vardan visų mūsų rajono gyventojų, ir ne mano, kaip įstaigos vadovo, netinkamus veiksmus.

     Gerbiama Mere, aš savo veiksmais nedariau neigiamos įtakos darbuotojų požiūriui į įstaigos administraciją, paslaugų kokybei, nebandžiau pakirsti visuomenės pasitikėjimo ligonine ar steigėju, kaip kad Jus teigiate. Visada puoselėjau įstaigą, kūriau jos strategiją, skatinau darbuotojus, bendravau su kitomis įstaigomis, sėmiausi patirties iš vyresnių kolegų, tinkamai ir laiku teikdavau informaciją visiems interesantams, juo labiau steigėjui.  Nebuvo atvejo, kad kviečiama neateičiau į savivaldybę. Tai, kad viešai pareiškėte, kad mane matėte tik du kartus yra begėdiškas melas. Melas, kuris dar kartą pakirto pasitikėjimą Jumis.

          Tačiau liaudies išmintis sako: kai nori mušti, lazdą rasi…


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. ha sako:

  alija, elena, lina, linute – kiek daug „skaitytojų” turi KN :) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. marytė sako:

  kada rajono žmonės supras pagaliau, kad šie merės skubos tvarka priimti veiksmai tik žlugdo rajono įstaigas, o ne gerina jų darbą. Be dp partijos narių nėra nei vieno gerai rajone dirbančio ir savo darbą išmanančio žmogaus? ŽMONĖS, ATMERKIT PAGALIAU AKIS.

 3. ANONIMUI sako:

  Jai turite nors kiek savigarbos,tai supraskite, kad mere jūs į savo vilą Vilniuje nepriims. Mums Širvintiškiams ilgai teks padarytą jovalą srėbti.

 4. alija sako:

  Merei galima tik paploti, ji tikrai didelė propagandos meistrė, “Širvinta” savo darbą atlieką puikiai, plaudama Širvintų rajono gyventojų smegenis. Skaitai laikraštį ir vietoje žinių gauni pro darbietiškos propagandos dozę.
  Niekaip negaliu suprasti, kaip visgi žmonėms atrodo normalu, kai merė atleidžia žmonės kurie tinkamai atlikdavo savo darbą. Kai tavęs reikalauja sumažinti išlaidas ten, kur jas neįmanoma sumažinti ir kai pasiūlomas vienintelis ekonomiškai naudingas, bet labai nepopuliarus sprendimas, staiga jis pasidaro priežastimi atleisti. Ir už ką? Už pasiūlymą? Argi kas nors liepia merei ir naujai valdžiai pasiūlymui pritarti? Bet nauja valdžia dirbti nenori. Padėti ieškoti kitokiu galimų išeičių tingi, juk reikės mąstyti, bendrauti, DIRBTI. Taigi daug patogiau apjuodinti žmogų, parodyti ji kaip monstrą norinti pakenkti Širvintų rajono vaikams. Ir kai juodinimas jau ima veikti, rasti priežastis jam atleisti, (juk visi tik ir džiaugsis “monstro” atleidimu), paskirti naują žmogų ir taip atidėti nepopuliarius sprendimus vėlesniam laikui. Gudru ir efektyvu iš politinės pusės, nesvarbu, ekonomiškai žalinga Širvintų rajonui. Bet ar merei rūpi kiek jos partijos statytinių įdarbinimas finansiškai atsilieps Širvintų rajonui? Iš jos veiksmų atrodo – nelabai…
  O kas mane itin stebina tai kaip čia vien darbo partijos nariai ir šalininkai vieninteliai kompetetingi pasitaiko pakeisti atleistus ir pašalintus žmones? Pasirodo Širvintų rajone be darbiečių, kompetetingų ir nusipelniusių paaukštinimo asmenų daugiau nėra.
  Tad jei tikit, kad čia vyksta reikalingas Širvintų rajonui apsivalymas nuo nekompetetingų žmonių, o ne darbo partijos statytinių įdarbinimas, esate mažų mažiausiai lengvatikiai. Bet juk kitokių, darbo partijai ir mūsų merei juk nereikia…

 5. as sako:

  Ponia vida jai jum atrodo kad cia yra verkiama tai ko skaitot as asaras? Pypinkit tada i kristolines gywates irstwa ir ten syprokites ir plokyte uz sirwintu zlugdima

 6. taip sako:

  jie netik žabali ,bet ir gluši.

 7. Anonimui sako:

  Tikrai taip,persitvarkysime,tik neaišku ar į gerą pusę.Stebina tokių komentatorių pasisakymai.Negi jūs žabali?

 8. Anonimas sako:

  Šaunuole mere. Taip ir toliau. Gal praejus 25 metams po persitvarkymo sajudzio pagaliau persitvarkysime.

 9. Anonimas sako:

  kULTŪRAI REIKIA KULTŪROS. gERIAUSIA VIETA MEREI- KĮK-O DIREKTORĖ. aRBA VIETOJ pEČIUKAITIENĖS.

 10. vida sako:

  vel verkiat.uzknisot bliaut

 11. jo sako:

  Ne į tas vėžes ponia merė įsėdo. Geriausia savo pašaukimą realizuotų dirbdama kultūros centre renginių organizatore.

 12. gerulė merė sako:

  Pats girdėjau tada, kai rėkė, jog direktorė nori vaikų skyrių uždaryti. Tai jau persigalvojo? Nesolidu. Oi kaip nesolidu.

Jūsų komentaras:


septyni − = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]