Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merės kuriamos intrigos nesiliauja

 

 

 

*KĘSTUTIS PAKALNIS*

          Pasak merės, sausio 27 dieną Širvintų rajono savivaldybėje lankėsi FNTT atstovai. Logiška, kad ir aš, ir gyventojai suklusom – kodėl? Tačiau, kaip visada, teisingo atsakymo iš merės Živilės Pinskuvienės niekas neišgirdo. Apart miglotų postringavimų neva tai dėl buvusių savivaldybės vadovų praeities darbų. Nors meras turėtų labai aiškiai ir be išvedžiojimų įvardinti priežastį, dėl ko lankėsi pareigūnai.

              Lyg iš piršto išlaužta ir istorija, paremta tikrais faktais. Tik, deja, faktai liudija ne apie buvusios valdžios netinkamą darbą, o atvirkščiai – apie profesionalumą ir savalaikį reagavimą į nuolat Širvintas kamavusias bėdas.

               Visi gerai pamena, kiek bėdų penkerius metus sukeldavo užtvankos (hidrotechnikos įrenginiai) ant Širvintų tvenkinio. Kiekvienas polaidis ar didesnė liūtis plukdydavo apylinkes, užliedavo žmonių daržus, pridarydavo žalos. Ne kartą buvo skelbta ir ekstremali situacija, kurios metu būdavo stengiamasi kuo skubiau sureguliuoti vandens lygį. O problemos kildavo dėl užtvankos hidroįrenginio prastos techninės būklės. Buvo reikalaujama, kad įrenginius nuomojanti UAB ,,GP AUTO“ pašalintų gedimus, tačiau rezultatų nebuvo.

           Pasak šaltinių, 2014 metais, kai buvo nuleistas tvenkinio vanduo, išnaudodama puikią progą išsiaiškinti situaciją, Širvintų rajono savivaldybė organizavo išnuomoto Širvintų hidromazgo būklės specializuotą apžiūrą, kurią atliko atitinkamą kvalifikaciją turintys specialistai iš Vilniaus ir mūsų sudaryta darbo grupė. Apžiūros metu nustatyta, kad užtvankos pagrindinių elementų būklė labai bloga, reikalingas skubus remontas. Tai buvo, mano manymu, labai ūkiškas žingsnis. Nesuremontavus negalima buvo leisti vandens, tai būtų tolygu užsiūti tvinksintį auglį po operacijos. Bet kada galėjo įvykti avarija ir nuplauti ne tik daržus, bet ir žmonių namus. Kas tada prisiimtų atsakomybę?

            Kadangi UAB „GP AUTO“ gedimų nešalino, buvo imtasi skubių veiksmų ir už savivaldybės lėšas įrenginiai sutvarkyti. Pasak šaltinių, visa tai Savivaldybei kainavo apie 500 tūkstančių litų. Savo ruožtu, Savivaldybės administracija  pateikė teismui ieškinį dėl Savivaldybei priklausančių lėšų iš UAB ,,GP AUTO“  susigrąžinimo.

          Deja, informacijos apie tai, kad Širvintų rajono savivaldybei priteistos visos hidroįrenginio remonto lėšos, gyventojams pateikta nebuvo. O juk būtent naujieji Savivaldybės vadovai turėjo tęsti šį procesą, baigti susigrąžinti pinigus ir informuoti žmones. Nes teismai tęsėsi jau naujosios kadencijos metu. Tad tai buvo tiesioginis šios valdžios darbas. O dabar informuoti tenka mums, kad Savivaldybės ieškinį tenkino ne tik Kauno apygardos ir Lietuvos apeliacinis teismai, tačiau ir Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas, kuris šių metų sausio 25 dieną nutarė (nutartis neskundžiama), kad visi Širvintų rajono savivaldybės veiksmai buvo teisėti, o ieškinys pagrįstas.

           Tai tokia istorija, apie kurios baigtį kažkodėl nutylėjo dabartinės savivaldybės vadovės. Tokia paprasta ir aiški tiesa, kurią turėjo paskleisti gyventojams merė ir jos komanda. Tik vietoje to gyventojai buvo įmesti į naują intrigų voratinklį, iš naujo sėjamas nerimas, nepasitikėjimas žmonių galvose. Tai, mano nuomone, labai neatsakinga ir labai žemo lygio politikavimas. Kiekvienas vadovas turėtų rūpintis ne tik švariomis gatvėmis ir šviesoforų statyba savo mieste, bet ir kiekvieno žmogaus gera savijauta. Ir kiekvienas vadovas puikiai žino, kad žmogus gerai jausis tada, kai bus gerbiamas, kai jam bus sakoma tiesa. Gėlytės ir maskaradai – jau antraeilis dalykas.

              Norintieji patikrinti informaciją apie hidrotechnikos komplekso, esančio Totorių g. 8A, Širvintose remonto ir teismų eigą, ją gali rasti:   http://eteismai.lt


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Teisingai sako:

  paaiškinta kabučių reikšmė ,,savo noru”

 2. to Neringa sako:

  Supraskite kabučių reikšmę – “savo noru”(tai reiškia, kad sąlygos tokios, kad vadovas, darbuotojas priverstas palikti savo darbą).

 3. Neringa sako:

  Pagal įstatymus suprantu, 4 metus gali šėlti. Tik man vis klausimas – kiek patys širvintiškiai leisis niekinami, žeminami, kvailiais laikomi? Prireikė atleisti ne vieną vadovą ir tik medikės pasipriešino. O kiti kaip avių banda “savo noru”. Lengva manipuliuoti žmonėm, kurie nežino savo teisių, nesiima ginti savų interesų, nesuprasi ko bijo ir negana to dar baimių prisigalvoja. Gerai sakot, imtų sukiltų žmonės, tai gal greičiau baigtųsi širvintų agonija, gal dar liktų tikimybė išgyventi. Nes po keturių metų šėlionių rajonui beliks tik vegetuoti.

 4. marytė Neringai sako:

  pasibaigs keturių skaidrių gražiuolių ir jų dar 7 teisuolių rankų kilnotojų šėlionės tada, kai visų įstaigų darbuotojai paskelbs streiką ir nors vieną dieną visi neišeis į darbą (arba bent dauguma)Gal tada pamąstys ir įstatymus kurpiantys seimūnai, ministerijų klerkai, kokias teises suteikia gražiosioms ponioms, kurios laksto po įstaigas ieškodamos kaltų kur jų nėra.

 5. Neringai sako:

  4 metus

 6. Rimante sako:

  P.Pinskuvienė lankėsi Kiauklių km.,t.y.š.m.sausio mėn.,tai susirinkusiens gyventojams buvo pasakyta,kad E.Davidavičienė dėl šio atvejo perduota prokuratūrai.Taip suprato visi.Todėl opozicijos ir CD prašome gyventojus informuoti apie skleidžiamą melą.Norime tiesos,kokia jį bebūtų.

 7. vidas sako:

  pats didziausias intrigas ir daro.

 8. ********* sako:

  Įdomu, kuo giliau į mišką tuo daugiau malkų. Skaldo, meluoja, kelia intrigas moteriškės. Su malonumu skelbė, jog lankėsi FNTT, o čia man regis ne paskutinis vizitas. Tik ar skelbsis jei atvyks damų darbelių panagrinėti?

 9. WWW sako:

  Rašykite ir informuokite žmones, toliau renkite susitikimus su gyventojais. Neleiskite pudrinti smegenų mums visiems. Gana. Lai pudruoja savo veidelius damos ( ekrane ne taip blizgės).

 10. Neringa sako:

  Kas kartą vis labiau išlenda dabartinės valdžios absurdiškumas. Sveiku protu nesuvokiamas elgesys. Ir kada baigsis? Kiek dar nestabilios ir neadekvačios (apie išprusimą net užsiminti neverta) žmogystos šėlios šiame mažame rajone?

Jūsų komentaras:


− trys = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]