Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Prasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo procesas


Prasidėjo kasmetinis teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesas. Šią savaitę teritorinės ligonių kasos gydymo įstaigoms, pageidavusioms sudaryti sutartis, išsiuntė sutarčių projektus. Sutartys bus pasirašomos šalims jas suderinus. Taip bus ir toliau užtikrintas tinkamas gyventojams suteiktų gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
„Sutarčių sudarymas – atsakingas metas tiek gydymo įstaigoms, tiek ligonių kasoms. Kaip ir iki šiol, TLK šiemet sudarys sutartis ne tik su savo, bet ir su kitų TLK aptarnaujamų zonų gydymo įstaigomis, kurias dažniausiai renkasi pacientai. Sutartį su ligonių kasomis pageidaujanti sudaryti gydymo įstaiga privalo turėti licenciją paslaugoms teikti ir licencijuotus specialistus, atitikti Vyriausybės nutarime apibrėžtus iš PSDF biudžeto apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus bei nustatytu laiku pateikti prašymą dėl sutarties sudarymo“, – teigė Viačeslavas Zaksas, Valstybinės ligonių kasos (VLK) Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius.
TLK gavo 1419 prašymų iš šalies gydymo įstaigų sudaryti sutartis dėl jų teikiamų paslaugų apmokėjimo PSDF lėšomis.
Iš viso 2016 m. asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skiriama apie 1 mlrd. eurų (3,9 proc. daugiau nei pernai). Šios lėšos VLK direktoriaus įsakymu jau yra paskirstytos TLK. Minėtas įsakymas – sutarčių sudarymo tarp TLK ir jų partnerių startas.
Atsižvelgiant į gyventojų skaičių, didžiausia šių lėšų dalis tenka Vilniaus TLK zonos (Vilniaus ir Alytaus apskričių) apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti – daugiau nei 322 mln. eurų, Kauno TLK (Kauno ir Marijampolės apskričių) – apie 255 mln. eurų, Klaipėdos TLK (Klaipėdos ir Tauragės apskričių) – apie 149 mln. eurų, Šiaulių TLK (Šiaulių ir Telšių apskričių) – daugiau nei 145 mln. eurų, o Panevėžio TLK (Panevėžio ir Utenos apskričių) – daugiau nei 130 mln. eurų.
„Šiomis lėšomis, remiantis sudarytomis sutartimis, poliklinikoms, ligoninėms ir kitoms gydymo įstaigoms bus apmokama už pacientams suteiktas paslaugas. Taip užtikrinamas nenutrūkstamas gydymo paslaugų prieinamumas gyventojams“, – teigė V. Zaksas.
Pasak V. Zakso, jei sutarčių sudarymas su gydymo įstaigomis šiais metais vyks sklandžiai, jis turėtų baigtis kiek anksčiau nei pernai – planuojama, kad dauguma sutarčių jau bus pasirašyta kovo pabaigoje.
Kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas gydymo paslaugas atsiskaitoma vadovaujantis praėjusių metų sutarčių sąlygomis.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni − = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]