Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintose mažinant socialinių darbuotojų skaičių, Lietuvoje jį ketinama didinti

         Kad Širvintos – ypatingas rajonas, jau pastebėjome seniai. Ypatingas dėl to, kad čia politikais save vadinatys vis išradinėja dviratį. Ypatingai tai galima pasakyti apie naująją valdžią. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įvertindama socialinių darbuotojų darbo krūvius, sieks, kad nuo 2017 m. 391 pareigybe būtų padidintas socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, skaičius. Tam 2017 m. biudžete papildomai turėtų būti numatyta apie 4 mln. eurų.

        Pagalvojo mūsų skaidrioji merė, pasitarė su savimi ir nusprendė, kad Širvintoms nereikia tiek daug socialinių darbuotojų. Išmetė lyg šuniukus į gatvę, o žmonės iškart pajuto “restruktūrizacijos naudą”: nemokamos laiku laidojimo pašalpos, šeimos skundžiasi apleistos ir nelankomos, pašalpos paprašyti irgi reikia žinoti kada, socialinės paramos skyrius neteko įstatymus išmanančios ir situaciją žinančios vedėjos. Tiesa, situaciją bandoma taisyti tuo, kad buvusiai vedėjai “pavesta laikinai eiti pareigas” ir neužmiršti savo buvusio darbo. Rajone socialinių darbuotojų taip trūksta, kad net pati skaidrioji merė imasi darbo ir rūpinasi dingusia moterimi su vaikais, lyg merė neturėtų rimtesnių darbų.

         Suprantama, kad kolūkių laikai baigėsi ir taupyti reikia visur. Tačiau, kaip greitai užmirštame tragedijas, kai dėl nepakankamai suteiktos pagalbos nukenčia vaikai? Kodėl nematome ir negirdime Lietuvos vadovų ir specilaistų, kurie tvirtina, jog socailinių darbuotojų tinklą reikia plėsti, jog reikia teikti dar daugiau paslaugų? Ar Širvintų rajonas jau paskelbė nepriklausomybę ir tapo autonomišku? Kodėl Širvintų vadovės elgiasi priešingai Valstybės politikai ir požiūriui? Sakytum, partijos nuostatos kitokios. Na bet ne. Juk Socialinės apsaugos ir darbo ministrė (SADM)  taip pat priklauso Darbo partijai…

pasirašau – ANA KUNDA 

Nuo 2016 m. kovo mėn. bus skirtas papildomas finansavimas savivaldybėms socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, supervizijoms ir profesinei kompetencijai tobulinti. Tam Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skirs apie 200 tūkst. eurų.

SADM pranešimas spaudai

            Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įvertindama socialinių darbuotojų darbo krūvius, sieks, kad nuo 2017 m. 391 pareigybe būtų padidintas socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, skaičius. Tam 2017 m. biudžete papildomai turėtų būti numatyta apie 4 mln. eurų.

          „Tapusi ministre 2012 m. radau padėtį, kai vienas socialinis darbuotojas dirbo su 30 šeimų. Dabar vidutiniškai vienam darbuotojui tenka 15 šeimų. Duotas pavedimas parengti būtinus teisės aktus, kad nuo 2017 m. vienas socialinis darbuotojas rūpintųsi ne daugiau kaip 10 šeimų,“ – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

           Primename, kad ministerija 2016 m. 24,5 pareigybėmis jau padidino socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimoms, skaičių (2015 m. savivaldybėse jų buvo 741,5, dabar yra 766 tokios pareigybės).

          Nuo 2016 m. kovo mėn. bus skirtas papildomas finansavimas savivaldybėms socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, supervizijoms ir profesinei kompetencijai tobulinti. Tam Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skirs apie 200 tūkst. eurų.

           Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės, turime atsigręžti ir į su socialinės rizikos šeimomis dirbančius darbuotojus ir suteikti jiems visas būtinas priemones dirbti su šiomis šeimomis – pradedant techniniais dalykais, baigiant metodikomis, supervizijomis ir net emocine pagalba.

         Socialiniams darbuotojams tenka pakelti itin didelį emocinį krūvį, nes jie nuolat dirba su įvairias problemas, krizes išgyvenančiais asmenimis. Dėl to jiems būtina nuolat tobulinti profesinę kompetenciją nuolatinėmis supervizijomis bei kitomis formomis. Pasitelkus superviziją – ugdomąjį konsultavimą, sukuriama pasitikėjimu grįstu atmosfera, kurioje socialiniai darbuotojai gali laisvai išreikšti susikaupusias emocijas ir tada pradėti analizuoti ir spręsti darbo situacijas, kurios atrodo „užstrigusios“ ar be išeities.

           Kad socialiniams darbuotojams būtų užtikrintos techninės galimybės teikti kokybiškas paslaugas, artimiausiu metu ministrė A. Pabedinskienė kreipsis į savivaldybes, kitus socialinių darbuotojų darbdavius, kad šie aprūpintų darbuotojus visomis reikiamomis darbo priemonėmis – transporto (arba užtikrintų galimybę kompensuoti kelionės išlaidas), darbų saugos, mobiliojo ryšio ir kt.

           Taip pat ministrė priminė, kad, atsižvelgiant į socialinių darbuotojų darbo krūvius, nuo 2016 m. vidutiniškai apie 70 Eur per mėnesį padidintas socialinių paslaugų srities darbuotojų (įskaitant ir socialinius darbuotojus, dirbančius su socialinės rizikos šeimomis) darbo užmokestis.

         Siekiant sustiprinti metodinę pagalbą savivaldybėms ir formuoti vienodą praktiką vaiko teisių apsaugos užtikrinimo ir socialinių paslaugų socialinės rizikos šeimoms srityje, nuo 2016 m. vasario 1 d. pradeda veikti iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistų suformuota mobili metodinės pagalbos komanda.

         Dešimtyje savivaldybių ji turėtų įvertinti savivaldybių taikomas vaiko teisių apsaugos užtikrinimo ir socialinių paslaugų socialinės rizikos šeimose teikimo bei organizavimo priemones bei sukurti kiekvienai iš 10 savivaldybių priimtiną socialinės srities tarpinstitucinio vietos bendradarbiavimo modelį. Ateityje ši komanda gali tapti nuolatinė ir atlikti ne tik stebėsenos, bet ir konsultavimo funkcijas.

         Tikimasi, kad šių metų pabaigoje pradės veikti bendruomeniniai šeimų namai, kur šeimos galės gauti konsultacijas, patarimą ar pagalbą, taip pat dalyvauti neformalaus ugdymo mokymuose ar seminaruose.

           Įgyvendinant Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai veiksmų plano projektą, socialiniams darbuotojams į pagalbą turėtų ateiti mobilios pagalbos (psichologo ar kitų specialistų) grupės, skirtos darbui su šeima. Šios grupės galėtų atvykti kuo arčiau šeimos, pvz., į seniūniją, o esant būtinybei, ir į šeimą. Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai veiksmų plano projekte numatomas visas socialinės atskirties prevencijos paslaugų paketas (pozityvios tėvystės mokymai, psichologinis konsultavimas, psichosocialinė pagalba, sociokultūrinės paslaugos, vaikų priežiūros, mediacijos (tarpininkavimo) paslaugos, kt.). Tam numatyta skirti per 21 mln. eurų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Nežiniukas sako:

  Gerb. opozicija, ar žino socmin apie tokią padėtį rajone?

 2. Anonimas sako:

  Nežinau, kaip galima taip sugalvoti- kai visoje Lietuvoje visi per galvą verčiasi spręsdami socialines-ir labai baisias problemas- pas mus soc skyriui vadovauja Lep-ai , ar ne? Ar nebus tik taip, kad rimti žmonės, suprasdami tos srities svarbą ir didžiules problemas, matydami Širvintų valdymo ypatumus, neina į tuos postus.

 3. Neringa sako:

  Kokie čia Lietuvos įstatymai? Koks čia dar gali būti solidarumas su Valstybės politika? Juk čia atskira karalystė. Viešpatija – ką noriu tą darau. Tik ankščiau ar vėliau viskas baigsis. Gaila, kad dėl šios viešpatijos, labiausiai nukentės paprasti žmonės. Bet jeigu jie pagaliau atsubustų, pradėtų burtis ir kreiptis kur reikia, tai viešpatija turi realią galimybę žlugti pridariusi mažiau žalos.

 4. rinkėjas sako:

  Kai situacija bus visiškai nevaldoma ir patirs krachą (tikrai to nenoriu,bet stebint besivystančią socialinę eigą rajone, jaučiu, kad tai ateis neišvengiamai), tuomet Merė pasakys- aš nekalta, kalta aplinka, o labiausiai tarybos nariai, nes jie už viską balsavo ir priėmė sprendimus, aš tik vadovavau posėdžiams, kuriems sprendimus siūlė savivaldybės darbuotojai, vadovaujami administracijos direktorės. Atsakomybės iš nieko nebus, nes jau turime patirties, kaip kolektyvinė atsakomybė tampa nuliu

 5. Svarbu sako:

  Nušlavė,bet ateitis parodys pasekmes

 6. oho sako:

  gerai čia suvartyta

Jūsų komentaras:


devyni × = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]