Sudie, gražuole vasara    Vasaros palydų šventė Musninkuose    Bočių kelionė į Varšuvą    Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?    Algirdas Kuzma ir Širvintų rajonas   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tarybos posėdis. Valdantieji ir vėl didinasi algas (video)

 

*JADVYGA BARBARAVIČIENĖ * Nuotraukos ir video N. Tuškevičienės *

            Vasario 25 dienos Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 18 Tarybos narių. Merė konstatavo, kad nedalyvauja V. Šimonėlis ir K. Pakalnis, bet „nepastebėjo“, kad nėra ir valdančiosios daugumos atstovo R. Bonikato. Svarstymui buvo pateikti 8 pagrindinės ir 4 papildomos darbotvarkės klausimai.  Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja D. Maleckaitė pristatė klausimą dėl viešojo konkurso viešosios įstaigos Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti organizavimo ir viešojo konkurso nuostatų patvirtinimo. A. Jozonis pasiūlė šį klausimą atidėti, nes galimai teismas gali grąžinti buvusią vyr. gydytoją į pareigas ir iš mokesčių mokėtojų kišenės teks pakloti  nemažai pinigų. Merė atkirto, kad iš teismo nieko nėra gavusi ir nieko nežino apie atleidimo apskundimą.  Visais 12 valdančiųjų daugumos balsų sprendimas priimtas.

             Diskusija kilo svarstant klausimą dėl 15 proc. priemokos skyrimo Administracijos direktoriaus pavaduotojai Elonai Pečiukaitienei už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbo mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės.  A. Jozonis  E. Pečiukaitienės paklausė, ar priedas bus mokamas  už darbo metu atliekamą darbą ir už kokį darbą.  Direktorė I.  Baltušytė – Četrauskienė paskubėjo aiškinti, kad pasikeitė funkcija, kad pavaduotoja turi atsakyti už atliekų sistemos tvarkymą.  Kai opozicijos atstovai vėl paprašė, kad atsakytų pati E. Pečiukaitienė, merė kategoriškai nutraukė, sakydama, kas per diskusijos. Direktorė skirsto darbus.  Praėjusios kadencijos metu  opozicijoje buvusi Darbo partija nuolat  aštriai kritikavo buvusią valdžią dėl priemokų, pabrėždama, kad švaistomi biudžeto pinigai. Šioje kadencijoje  visoms vadovėms mokamos  priemokos, direktorei net 50 proc.  Gal ne iš biudžeto?  7 Tarybos nariams susilaikius sprendimas priimtas.

          Iš dalies pakeistas  Tarybos 2016 m. sausio 28 d. sprendimas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“. Į tarybos sudėtį vietoje M. Jachimavičienės  įrašyta  Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos  pirmininkė Stanislava Maslinskienė.

        Svarstant klausimą dėl rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklių V. Mateika  pastebėjo, kad  anksčiau  ir gatvių pavadinimus ir namų numerius nemokamai pakabindavo savivaldybė. Dabar namų numerius gyventojams teks nusipirkti patiems.  D. Valkauskas suabejojo, ar visi numeriai atitiks reikalavimus. V. Mateika taip pat pastebėjo prieštaravimų tarp parengtų Širvintų rajono taisyklių  ir Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos taisyklių (2014 p08-28 Nr. DI-698), kuriose  nepavojingų atliekų išvežimui statybų metų numatomas terminas iki metų, bet ne vėliau, kai statybos baigiamos. Merė suskubo replikuoti, kad Tarybos narys nepergyventų, jei jam kaip statybinės organizacijos vadovui iškiltų nepatogumų. Dviem Tarybos nariams susilaikius sprendimas priimtas.

         Širvintų seniūnijos Vindeikių ir Jauniūnų seniūnijos Darkuškių kaimuose dviem gatvėms suteiktas toks pat Upelio gatvės pavadinimas. Patvirtintas sprendimas „Dėl sutikimo perimti valstybės turtą“.

        Svarstant klausimą „Dėl pritarimo įgyvendinti projektą „Sporto komplekso Širvintų rajone įkūrimas“ A. Jozonis paklausė, kiek šiam projektui skyrė Sporto departamentas. Merė atsakė, kad 250 tūkst. Eurų. Į klausimą, kiek tai iš viso kainuos, merė atsakė, kad dar vyksta skaičiavimai.  J. Purvaneckas pageidavo susipažinti  su Sporto departamento raštu. 2 Tarybos nariams susilaikius sprendimas priimtas.

     Tarybos nariai vieningai pritarė projektui „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra  Širvintų rajone ( Musninkuose ir Gelvonuose ) įgyvendinimui“.

        Vienbalsiai patvirtintas projektas  dėl švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientų.

       Buvo diskutuota svarstant  2016-2021 m turizmo rinkodaros strategiją ir dėl pritarimo dalyvavimui projekte pagal priemonę  „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara“. Abejonių ir pastabų dėl šių projektų pateikė J. Purvaneckas ir A. Jozonis.

       Tarybos nariams daug neaiškumų kilo svarstant paskutinį papildomos darbotvarkės klausimą „Dėl turto perėmimo iš Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir perdavimo  Širvintų rajono savivaldybės administracijai“. Su tokiu sprendimo pateikimu nesutiko V. Mateika. 3 tarybos nariams balsavus prieš, 4 susilaikius, sprendimas priimtas.

DSC03455x

DSC03452x


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. Jonas sako:

  Tai, kad bijo visi tos bobos, užtat ir tyli, jei nepaklus išmes iš darbo, o paskui dar ir į teisma paduos, va taip.Žodžiu užvalde Živile Širvintas, šaukštai po piet, širdies smugi ji gautu, jei prarastu savo posta, juk taip ilgai ir sunkiai jo sieke.

 2. Informacija pamąstymui sako:

  Turizmo strategija, parengta su klaidomis Širvintų rajono savivaldybės administracijai kainavo 3206,5 euro.

 3. Ar tiesa sako:

  kad turizmo rinkodaros strategija nukopijuota nuo Klaipėdos. Tai kokią strategiją taryba patvirtino Širvintų ar Klaipėdos. Kodėl Širvintų savivaldybės taryba balsų dauguma nusprendė išleisti Klaipėdos rajono žemėlapius (51psl).
  Humanitarinė pagalba Klaipėdos rajonui.
  Kas turi teisę keisti Tarybos sprendimus? Gal Širvintų savivaldybės administracija galios neribotos.
  Jeigu Tarybos sprendimas būtų pakeistas ar tai nebus klastojimas?

 4. to Įdomu sako:

  Pritariu. Klausantis merės taip ir peršasi išvada, kad pratrūks, „Kas per diskusijos? Nutilkit, nes tuoj išvarysiu iš klasės“.

 5. Tvarka sako:

  Na ir kas tokie mere rinko o tokie pat berasciai ir bambaliniai kaip ir hi geda meriai ir jos pakalikam)))))))

 6. Stebetojas sako:

  Poną Valkauską gal hemorojus kamuoja kad vis iš kėdės šokinėja nors nieko protingo pasakyti negali.

 7. bet sako:

  Man gėda matant tokį pisėdį. Jokios pagarbos tarybai. Carienė jokių stabdžių neturi

 8. gavo sako:

  Gavo socdemai į kaulus per susitikimą. Va ir atkuto. Dirbt pradėjo. Gana miegančias gražuoles vaidint

 9. WWW sako:

  Socdemai, pagaliau matosi kad jūs taryboje. Andriau paragink kalbėti ir kolegas. Šiaip šaunuolis.

 10. Įdomu sako:

  įrašo klausyti. „Kokios čia diskusijos“. Ar tarybos nariai nepasijunta kaip mokinukai, kai jiems mokytoja liepia nutilti, ša…ša…ša

 11. kaimietė sako:

  nesitikėjau iš tarybos narių buvusių mokytojų tokio besąlygiško paklusnumo vienai skaidriajai bobai. Kitaip pavadinti neapsiverčia liežuvis. Jei chamiškai elgiasi posėdžio metu, replikuoja neleidžia kitokios nuomones pareikšti apart savo, tai prie ko prieisim, ponai tarybos dauguma?

 12. daugumai sako:

  o jus rinko žmonės ar merė? Kažkaip ne tam tarnaujate. Eidami žadėjote žmones ginti. Užmiršote jau?

 13. tragedija sako:

  nu jau merės replikos nemandagios visiškai. Kaip galima taip kalbėti su Tarybos nariu? Mateikos vietos būčiau atkirtęs tai bobai, kad pagarbos pasimokytų

 14. geriau sako:

  žinot, o man patinka filmuota medžiaga. Matai, kas ir kaip išties vyksta. Kartais mimika daugiau pasako už pasisakymą. Video maloniau žiūrėti už garso įrašą. Aišku, gerai ir jis. Bet va šitaip geriau

 15. Kegis sako:

  Gaila kad tokia taryba, savo nuomonės neturinti nors ir skaitosi pozicija, tai jei jie balsuoja už tai kodėl negali pateikti argumentų kodėl. Ar čia taip Liepta merės?

 16. Idomu sako:

  Žabtai neplys kartais merei????

 17. :) sako:

  Bet net žodžio pasakyti neduoda, puola kaip kobra oponentus…Vyrai net bijo…oho :)

 18. as.... sako:

  Kam balsuoti jeigu vis tiek bus taip kaip nori DP:))))

Jūsų komentaras:


− penki = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]