Širvintos. Gegužės 15 – 21 d. įvykių suvestinė    Švęskime Tėvo dieną kartu    Kviečiame į "Akordeono ir vargonų muzikos valandą"    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Merė pusdienį skyrė kandidato žmonai   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kaimynystėje – šiuolaikiška Ukmergės ligoninė

Akušerijos skyrius

  Akušerijos skyrius

             „Sveikata – brangiausias mūsų turtas“, „Gera sveikata – ilgesnis gyvenimas“ – ko gero, nerastume žmogaus, negirdėjusio šių posakių. Kad rūpestis savo ir savo artimųjų sveikata būtų kuo paprastesnis ir greitesnis, nereikėtų laukti ilgose eilėse didmiesčių ligoninėse, Ukmergės ligoninė kviečia pasitikėti čia dirbančių medikų patirtimi.

               Vos už keliasdešimt kilometrų esanti regioninė Ukmergės ligoninė kvalifikuotas paslaugas teikia ne tik ukmergiškiams, bet ir aplinkinių rajonų gyventojams. Šioje gydymo įstaigoje dirba 98 gydytojai ir 220 slaugos personalo darbuotojų. Yra devyni stacionaro skyriai: Reanimacijos, Vaikų ligų, Chirurgijos, Ortopedijos – traumatologijos, Vidaus ligų, Kardiologijos, Neurologijos, Akušerijos – ginekologijos, Palaikomojo gydymo ir slaugos.

             Ligoninėje bet kuriuo paros metu galima atlikti laboratorinius, radiologinius, echoskopijos ir endoskopijos, kompiuterinės tomografijos bei mamografinius tyrimus. Prireikus, įstaiga užtikrina trečio lygio gydytojo specialisto konsultacijas arba organizuoja saugų ligonio pervežimą į aukštesnio lygio ar specializuotą asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Ukmergės ligoninė yra įsteigusi 15 dienos stacionaro lovų, skirtų teikti suaugusiųjų psichiatrijos, chirurgijos, ginekologijos ir ortopedijos-traumatologijos paslaugas tiems pacientams, kuriems nereikia taikyti ypač sudėtingų gydymo metodų bei nėra iškilusios didelės komplikacijų tikimybės. Taikant vietinę, regioninę ar visišką anesteziją, tokiems pacientams atliekama chirurginė operacija, po kurios dienos metu jie yra stebimi skyriuje, o esant geriems rezultatams — išleidžiami į namus.

             „Per pastaruosius kelerius metus Ukmergės ligoninėje įvyko nemažai  permainų. Gydytojų gretas papildė net 15 jaunų gabių specialistų – traumatologų, chirurgų, reanimatologų -anesteziologų, oftalmologų, LOR specialistų, psichiatrų, vidaus ligų gydytojų, reabilitologų, reumatologas, odos ligų specialistė, todėl ženkliai išsiplėtė teikiamų paslaugų spektras.

Traumatologijos skyriaus postas

Traumatologijos skyriaus postas

Džiaugiamės ne tik mūsų kolektyvo naujokais, bet ir gerokai atnaujinta medicinine įranga. Įsigijome visiškai  naują kelio bei peties sąnario artroskopinėms operacijoms naudojamą įrangą, naujus instrumentus sąnarių protezavimui, šiuolaikiška įranga atsirado ir ligoninės konsultacinėje poliklinikoje – laboratorijoje, LOR, okulisto, kardiologo ir kituose kabinetuose“,- sakė Ukmergės ligoninei  vadovaujantis Rimvydas Civilka.

            Pasak jo, ligoninėje dirbantys chirurgai, ortopedai traumatologai, LOR specialistai, ginekologai  per metus atlieka apie 2300 chirurginių, traumatologinių, ortopedinių ir kitokių operacijų.

        Praėjusių metų pabaigoje Ukmergės ligoninėje duris atvėrė visiškai renovuotas, modernus ir šiuolaikiškas Ortopedijos – traumatologijos skyrius. Dabar čia sudarytos puikios sąlygos medikų personalo darbui ir ligonių gydymui — atnaujintos operacinės, palatos, kiekvienoje palatoje įrengti tualetai, atsirado daug kitų patogumų. Atnaujintame skyriuje yra 15 lovų, dirba 5 gydytojai traumatologai bei keliolika slaugos personalo darbuotojų. Gydytojai traumatologai stažavosi Vokietijos, Danijos, Šveicarijos, Austrijos, Lenkijos, Ispanijos ligoninėse bei Vilniaus, Kauno ir Norvegijos Oslo universitetų klinikose.

            Šiame skyriuje teikiama planinė ortopedinė ir skubi traumatologinė pagalba – atliekamos pėdos bei kitų kaulų deformacijų korekcinės operacijos, kelio ir peties sąnarių artroskopijos, nervų, sausgyslių atlaisvinimo, klubo ir kelio sąnarių endoprotezavimo operacijos. Vien pernai čia buvo atlikta 660 įvairių operacijų, iš kurių  daugiausiai –160 buvo klubo bei kelio sąnario pakeitimo operacijos.

           Į Ukmergę operuotis, protezuoti sąnarių dažnai atvyksta pacientai ne tik iš aplinkinių Anykščių, Molėtų, Širvintų, bet ir iš Vilniaus, Klaipėdos, Biržų rajonų.

           Šių operacijų daugėja, nes skyriuje sėkmingai dirba  geri specialistai,  be to Ukmergėje gerokai mažesnės eilės laukiančiųjų sąnarių endoprotezavimo operacijų. Tam pacientai dabar turi galimybę pasirinkti bet kurią iš 20 šalies gydymo įstaigų, kur šios operacijos atliekamos.

            Valstybinės teritorinės ligonių kasos duomenimis, pacientams, norintiems atlikti nemokamą klubo sąnario endoprotezavimo operaciją Ukmergėje tektų laukti vos vieną mėnesį, o tos pačios operacijos Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje – net 14 mėnesių. Tokios pačios kelio sąnario operacijos Ukmergėje prireiktų palaukti 2-3 mėn, o Vilniuje – 20 mėnesių, – teigė R.Civilka.

          Ligoninės Chirurgijos skyriaus gydytojai atlieka visas  pilvo organų chirurgines operacijas, o pilvo sienos išvaržų gydymui naudojami specialūs tinkleliai, taip pat vis daugiau operacijų atliekama laparaskopiniu būdu. Čia operuojamos ir išsiplėtusios kojų venos, hemorojus bei kitos patologijos.Ukmergės ligoninėje ne mažiau sėkmingai atliekamos ir LOR operacijos, teikiamos planinės ir skubios chirurginės paslaugos vaikams bei suaugusiems. Yra reikalinga operacinė technika ryklės, nosies ir prienosinių ančių bei ausų  operacijoms (mikroskopas, videoendoskopinė įranga). Dauguma operacijų atliekama taikant bendrinę nejautrą. Atliekamos tradicinės otorinolaringologinės operacijos: adenoidektomija, tonzilektomija, tonzilotomija, nosies pertvaros, rinoplastikos (nosies formos korekcija), nosikaulių repozicijos (po nosies traumos), nosies kriauklių, endoskopinės prienosinių ančių, tracheostomijos,  ,,miego chirurgijos“ (knarkimo gydymas) ir daug kitų operacijų.

        Ukmergės ligoninės Akušerijos – ginekologijos  skyriuje kasmet gimdo apie 300 moterų. Čia atvyksta ne tik ukmergiškės, bet ir gimdyvės iš Širvintų, Anykščių, Rokiškio, Utenos, Vilniaus ir net užsienio šalių.

        „Daugelio patirtis byloja, kad ten, kur skyriai nėra perpildyti, pacientams skiriamas didesnis dėmesys, yra sudaryta daug jaukesnė ir šiltesnė atmosfera, be to gerokai mažesnė yra ir infekcijos rizika.

           Mūsų ligoninė siekia palankios naujagimiui ligoninės vardo, tad didelis dėmesys čia skiriamas natūraliam maitinimui, yra įsteigta Nėščiųjų mokyklėlė. Čia būsimos mamos pradedamos mokyti gimdymo bei žindymo subtilybių, taip pat paskaitų metu yra supažindinamos ne tik su gimdymo eiga, nuskausminimo būdais, bet ir Akušerijos skyriumi bei jame dirbančiu personalu, taip pat analizuojami naujagimio žindymo ir priežiūros klausimai, aptariama, kada nėščioji nedelsdama turi kreiptis pagalbos.

Traumatologijos skyrius

Traumatologijos skyrius

           Tai ypač aktualu gimdyti atvykstančioms iš kitų rajonų. Jei moteris jaučiasi saugi, tai ir gimdymas vyksta sklandžiai“, – sakė Ukmergės ligoninės vadovas.

             Akušerijos – ginekologijos skyriuje yra dvi gimdyklos ir operacinė, o gimdyvės įkurdinamos vienvietėse arba dvivietėse palatose, kuriose yra dušas, tualetas. Pacienčių patogumui skyriuje yra įrengtos ir vadinamos komercinės palatos. Jose – namus primenančios sąlygos: dvivietė lova, televizorius, šaldytuvas. Šiose palatose visą parą gali pasilikti ir namiškiai.                                                                        Ukmergės ligoninė  kartu su Lietuvos sveikatos mokslo universiteto ligonine – Kauno klinikomis  dalyvauja  Šveicarijos Konfederacijos ir mūsų šalies lėšomis finansuojamame  projekte „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Ukmergės ligoninės akušerijos skyriui pagal šią programą yra skirtos 38 priemonės nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimui. Tai – portatyvus ultragarso aparatas, narkozės aparatas suaugusiems, kardiotakografai vaisiaus sekimui,  prietaisas naujagimio klausos patikrai. Pasak medikų, įranga niekuo nesiskiria nuo tos, kurią turi didžiosios šalies ligoninės, todėl gimdyvėms netenka nuogąstauti dėl savo ar vaikelio sveikatos, svarstyti ar pagalba gimdymo metu bus suteikta .

Esant poreikiui, nėščiąsias konsultuoja gydytojai anesteziologai, kurie gimdymo metu atlieka epidurinę nejautrą. Po gimdymo naujagimius prižiūri patyrę neonatologai, pediatrai.

Ligoninės konsultacinėje poliklinikoje dirba daugybė specialistų – neurologai, kardiologai, pulmonologai ( atliekamos bronchoskopijos ), nefrologas, endokrinologai, angiochirurgai, reumatologas, urologai, pediatrai, vaikų  kardiologas,  LOR gydytojas, oftalmologai, traumatologai, chirurgai ir kt. Praeitais metais poliklinikos pacientus pradėjo konsultuoti gydytoja reumatologė, atliekamos sąnarių echoskopijos, o prieš kelis mėnesius čia duris atvėrė ir diabetinės pėdos kabinetas, aprūpintas nauja modernia įranga. Jame konsultuojami diabetu sergantys pacientai, atliekamas gydomasis pedikiūras, perrišimai.

           Poliklinikoje kasmet atliekama daugiau nei 2000 skrandžio ištyrimų – endoskopijų, keli šimtai kolonoskopijų (žarnyno ištyrimas).  Visos kolonoskopijos atliekamos su narkoze. Pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą atliekamą kolonoskopiją apmoka Valstybinė teritorinė ligonių kasa. Pacientams, turintiems šeimos gydytojo siuntimą ir reikiamus tyrimus kolonoskopijos tyrimas atliekamas nemokamai.

           Radiologogijos skyriuje daug metų atliekami krūtų tyrimai – mamografijos. Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programoje dalyvaujančioms moterims paslaugos teikiamos nemokamai. Praeitais metais skyrius už 60 000 eurų įsigijo skaitmeninį mamografą, sukurta šiuo metu pažangiausia pasaulyje kompiuterinė mamografinė darbo vieta, užtikrinanti neprilygstamą vaizdo kokybę, našumą, patikimumą. Gydytojas radiologas, turėdamas pažangiausią programinę ir techninę įrangą, gali atlikti diagnozes aukštos raiškos medicininiuose monitoriuose ir užtikrinti kokybišką ir greitą konsultaciją. Išskirtinė šios darbo vietos savybė – galimybė peržiūrėti ir diagnozuoti ne tik mamografinius, bet ir kitus rentgeno, kompiuterinės tomografijos, ultragarsinius vaizdus. Esant reikalui vaizdus galima įrašyti į CD/DVD laikmenas, saugoti. Radiologijos skyriuje šiuolaikiniu echoskopu daromos krūtų, limfmazgių, giliųjų venų echoskopiniai tyrimai. Taip pat atliekami galvos, stuburo, pilvo organų kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimai.

          Jeigu  kiltų klausimų, darbo metu, prašome skambinti vyriausiojo gydytojo pavaduotojai, telefono Nr.8-646-68908 arba Konsultacijų poliklinikos vedėjai, telefono Nr.8-682-10804.

 Užsakymo Nr. ŠS – 027


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. Laima sako:

  Sutinku su gydytoju. O pacientai patys atsirinks kur jiems gydytis.

 2. gydytojas sako:

  jokio nei skandalo, nei kriminalo čia nėra. Ukmergės lig. reklamuojasi ir teisingai daro, turi kuo pasigirti ne taip kaip Širvintos.
  O ligoniai patys nuspres kur važiuoti – dalis į Vilnių, dalis į Ukmergę, bet kiek teko susidurti skaičius į Ukmergę važiuojančių didėja, nes trupesnės eilės ir lengviau papulti, o gerų specialistų kai kurių sričių tikrai yra. Ligonių užteks visiems :)

 3. Laima sako:

  O mes, mieli širvintiškiai, juk ir esame išrinktieji. Juk ne bet ką turime, o krištolinę valdžią, juk ne šiaip sau linksniuoja mūsų rajoną visa Lietuva, juk ne šiaip sau įstatymai Širvintoms galioja tik iš dalies. Taigi, mes išrinktieji, todėl gydysimės kur mums norisi, o ne ten kur kažkas nuspręs.

 4. taip ir bus sako:

  mano nuomone viskas bus gerai visi priverstinai važiuosim gydytis i UKMERGĘ – juk ten labai gerai o kas tas VILNIUS . VILNIUJE gydosi tik išrinktieji ….

 5. pavasaris sako:

  Prastai ten Ukmergėj suteikia paslaugas, ko ten važiuoti jau geriau į Vilniaus ligonines. Mūsų krištolinėms susisuko galva, tai jungia su Ukmergės ligonine, ne tai jungia Širvintų polikliniką su ligonine, tai vėl ne, tai vėl kviečiasi Ukmergės ligoninės vadovus, gerai ligoninėje gulintys žmonės kalba, kad dabar Širvintų ligoninė bus tikra ,,BAGADELNĖ“, reanimacijos geriausi gydytojai išėjo savo noru, vidaus ligų skyriuje neliko Pilkienės, Šiukštienė atostogauti ruošiasi, ateis iš kalėjime dirbusi gydytoja ir bus vedėja, ar čia nesusiję su balsų pirkimu, Dimšienės nereikia ir dar visų kitų nereiks nei gydytojų, nei slaugytojų, nei kitų darbuotojų, laikinasis vadovas Eigėlis moka ir gali dirbti ir vienas, va kokias pertvarkas daro, dėl Širvintų rajono žmonių geresnio ir šviesesnio gyvenimo. Tik kuo toliau, tuo blogiau.

 6. to Rimui sako:

  Nieko panašaus. Daugelis gydytojų tiek Širvintose, tiek Ukmergėje turi po kelias specialybes. Pats Ukmergės vyr. gydytojas Civilka, be to kad vadovauja ligoninei, dar toje pat ligoninėje dirba chirurgu ir endoskopuotoju. Ir dėl to Ukmergės savivaldybės vadovai nemato tragedijos. Tragediją mato tik mūsų krištolinės. Bet ir čia žiūrint į kokius gydytojus kreipsime dėmesį. Jei “saviškiai” krištoliniai viskas ok. Jei ne – šiukštu negalima. Reikia net įstaigos licenciją pakeisti, kad tik būtų pretekstas atleisti iš darbo neįtikusį gydytoją.

 7. titi ta sako:

  Skrandį tiria eNdoskopuotojas

 8. Wanda sako:

  Labai geri Ukmergės gydytojai …vaziuosiu ir kita karta

 9. Rimui sako:

  Civilka yra chirurgas. Tai ne echoskopuotojas. Beje, tik Širvintų savivaldybėj visi universalūs ir viską moka…

 10. Rimas sako:

  Siansien tyriausi skrandi Ukmergeje,labai super padare- greirai ir neskausmingai.vaziuosiu ir kita karta
  Lyg tai dare pats direktorius

 11. jo sako:

  Girdėjau tokį gandą…Gaila butų prarasti tokį specialistą rajone

 12. ... sako:

  bet Šiukštienės Ukmergė tai dar neturi. Jos kaina labaaaai didelė, taigi atlieka III lygio ambulatorines konsultacijas. Žinau, kad daug kas ją konsultacijoms norėtų samdyti.

 13. to hmm sako:

  Jūs skaitėt straipsnį?

 14. la sako:

  Cha, pažvengiau! Dabar opozicija reklamuoja Ukmerges ligoninę! Ot gudročiai! Kad tik būtų saviems blogiau! Juk vadovai jų priešai….

 15. hmm sako:

  Nieko nesuprantu. Tai merė aiškina, kad ji išlaikys ligoninę ir niekur nesujungs, tai vėl susitinka su Ukmergės ligoninės vadovais ir tariasi dėl pacientų. O dabar dar ir reklaminį straipsnį atsiuntė opoziciniam laikraščiui. :) mol ne valdantieji čia viską sugalvojo. Ne veltui sakoma “Umom rossiju neponiat”, perfrazuojant, “protu širvintų ponių viražų nesuprasi”.

Jūsų komentaras:


septyni − šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]