Užbūrė Pakruojo dvaro gėlių kompozicijos, jų įvairovė, spalvingumas    Prevencija, skirta gyventojų turto apsaugai    Žolinėje – saugumas    Mes tikrai mylim Lietuvą...    Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kas trečia moteris ES yra patyrusi smurtą, kas antra – seksualinį priekabiavimą

            Europos Sąjungos lyčių lygybės ministrų susitikime, skirtame kovai su smurtu prieš moteris ir seksualiniu priekabiavimu viešosiose erdvėse, vykusiame Jungtinių Tautų Moterų padėties komisijos 60-osios sesijos Niujorke (JAV) metu, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė akcentavo tai, jog faktinės moterų ir vyrų lygybės nepavyks pasiekti, jei nebus užkirstas kelias smurtui prieš moteris.

          „Smurto prieš moteris ir seksualinio priekabiavimo mastas Europoje ir pasaulyje išlieka aukštas, todėl šiai problemai spręsti turime skirti ypatingą dėmesį. Svarbu ne tik perkelti ES teisės aktus į nacionalinę teisę, tobulinti veiksmų planus, bet ir įtraukti į kovą su smurtu prieš moteris pilietinę visuomenę“, – sakė A. Pabedinskienė.

          Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros atliktas tyrimas parodė, kad maždaug kas trečia moteris tampa sunkios formos fizinio smurto arba seksualinės prievartos arba abiejų auka ir kad daugiau nei pusė moterų ES yra patyrusios seksualinį priekabiavimą. Daugeliu atvejų priekabiavimas ir smurtas prieš moteris ES vartojami privačioje sferoje arba darbe. Taip pat nemaža dalis moterų patiria buvusių ar esamų partnerių smurtą: 25–30 proc. moterų kuriuo nors gyvenimo momentu yra patyrusios savo partnerio smurtą.

           „Smurto prieš moteris problemai dėmesį turi skirti visi. Siekiant užkirsti kelią šiam reiškiniui, būtina šviesti ir informuoti apie smurtą vietos, nacionaliniu, Europos ir tarptautiniu lygmenimis, visų pirma skiriant dėmesį smurto paplitimui, jo formoms ir padariniams, bausmėms ir aukų teisėms. Smurto kaltininkai privalo būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, o aukoms turi būti užtikrinama reikiama pagalba“, – pabrėžė A. Pabedinskienė.

          Jungtinių Tautų Moterų padėties komisijos 60-ojoje sesijoje, kurios prioritetinė tema – moterų įgalinimas ir ryšys su darniu vystymusi, dalyvauja valstybių narių, Jungtinių Tautų, akredituotų nevyriausybinių organizacijų atstovai. Sesijos metu vyksta interaktyvios aukšto lygio valstybių atstovų diskusijos dėl lyčių lygybės įgyvendinimo ir Jungtinių Tautų vaidmens šiame kontekste, ministrų lygio apskrito stalo diskusijos ir susitikimai.

LR SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni + = septyniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]