Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

L.Meškauskienė: Širvintos pasidarė „stebuklų“ kraštas…

            Džiaugiuosi, kad per visus mano darbo Širvintose metus, teko dirbti su protingais, išsilavinusiais žmonėmis. Todėl dabar turiu galimybę palyginti tai ir  

palikau savo įžvalgas, mintis, savo programą, kuria jūs dabar naudojatės ir kurios specialiai neleidote įgyvendinti man
įvertinti. Žinoma, reikia pripažinti ir tą faktą, kad teko dirbti su vadovais, save laikančiais didžiais politikais, su žmonėmis, kurie iš tikrųjų yra taip toli nuo profesionalios politikos, kad Lietuvos mokslininkai politologai net siunčia studentus atlikti mokslines studijas, išsiaiškinti ar tikrai Širvintų politikų vykdomas reiškinys yra politikos naujadaras ar dabartinės valdžios dauguma tik atkartoja trečiojo pasaulio politikos valdymo elementus.

            Būtų smagu, jei tas Širvintų politikų naujadaras iš tikrųjų dirbtų rajono žmonėms ir dėl žmonių. Kaip tą visada ir visur savo kalbose pabrėžia merė ir jos komanda. Deja deja…

   Laima Meškauskienė         Kaip p. Mažvydas Jastamskis taikliai pavadino mūsų rajono valdančiosios daugumos politikus Afrikos fenomenu, paremtu  autoritariniu valdymu, klientelizmu, nepotizmu, kuomet atsiranda niša suklestėti interesų grupėms ir korupcijai visame gražume.

            Taigi, dešimt mėnesių darbo su „didžiais politikais“ man yra neįkainojama patirtis. Esu už tai padėkojusi valdančiai daugumai ir merei, ir dar kartą dėkoju viešai interneto portalo pagalba. Senojo pabaiga yra naujojo pradžia. Darbas su jumis man davė tiek geros, tiek blogos patirties, tačiau patirtis yra ta vertybė, kuri liks su manimi. Jos aš nepaliksiu jums, ne taip kaip mano įdirbis ir galybė dokumentų bei pastangų mažinti ligoninės skolas, pritraukti naujų gydytojų, plėsti paslaugų spektrą. Kaip palikau savo įžvalgas, mintis, savo programą, kuria jūs dabar naudojatės ir kurios specialiai neleidote įgyvendinti man.

            Kodėl rašau?   

 Ar reiktų suprasti, kad Jus, patyrusį vadybininką, taip suglumina žiniasklaidos dėmesys, kad net pamirštate tvirtai atsakyti: yra įsakymas, darbuotojai supažindinti, sutiko, toks įvykis, kad pacientai nebuvo vizituoti negalimas a priori, nes įsakymus privalu vykdyti?

            Labai paprasta. Rašyti šį straipsnį paskatino laikinojo ligoninės direktoriaus atsakymas į  „Krašto naujienų“ pateiktą klausimą dėl to, kad penkias dienas nebuvo vizituoti ligoniai, gulintys palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.

            Neslėpsiu, buvo apmaudu skaityti „Krašto naujienų“ straipsnį apie tai, kad nesuorganizuota pagalba pacientams. Gyvenimas yra gyvenimas, žmonės serga, tobulinasi, atostogauja ir apskritai gyvena savo gyvenimą. Tikrai būdavo atvejų tiek man, tiek visiems prieš tai buvusiems ligoninės vadovams, kad iškildavo neatidėliotinas klausimas kuo skubiau rasti pavaduojančius darbuotojus. Juos visada rasdavome, visada laiku surašydavome įsakymus ir priskirdavome pareigas. Kartais skyriuje dirbdavo net keturi gydytojai, tačiau nebuvo atvejo, kad dalies ligonių niekas nevizituotų. Rašau dalies todėl, kad skyriuje dirbo ir dabar dirba dvi gydytojos, todėl, jei viena sirgo, kita dirbo, vadinasi, sergančiosios dalies ligonių gydymą reikėjo pavesti kitam gydytojui. Kodėl kita likusi gydytoja nevizitavo ligonių? Labai paprasta, ji dirba antraeilėse pareigose labai mažu darbo krūviu ir tiesiog nespėtų. Tai vienareikšmiškai. Todėl turėtų būti pervestas kitas gydytojas iš kito skyriaus visam krūviui arba laikinai įdarbinti keli gydytojai, tam, kad būtų išspręsta problema. Jeigu buvo įdarbintas vienas gydytojas, pagal savo darbo krūvį, jis tikrai nesuspėjo vizituoti visų ligonių. Todėl besikreipiančių į redakciją gyventojų pranešimai, kad jų artimųjų kelias dienas nežiūrėjo joks gydytojas, gali būti tikra tiesa.

            9.06 val. Galiausiai radome direktorių darbo vietoje. Paaiškinęs, kad vakar buvo Vilniuje, dabar ruošiasi į Anykščius, direktorius prasitarė, kad apie šią situaciją girdi pirmą kartą. Bet patvirtino, kad jei tai tiesa, tai būtų didžiulis darbo pažeidimas. Direktorius pažadėjo išsiaiškinti situaciją ir „Krašto naujienoms“ atsakyti pirmadienį po pietų.”

            Kaip galima nežinoti, kad tau pavaldūs darbuotojai serga ir jų niekas nepavaduoja? Va čia ir prasideda mintys apie p. Mažvydo išsakytas mintis, apie nepotizmą ir klientelizmą. Ką noriu, tą darau.

            Skaitytojams pasakysiu, kad man merė paskyrė nuobaudą už tai, jog šiame skyriuje nakties metu dirba dvi slaugytojos, o ne slaugytoja ir slaugytojos padėjėja. Kad ir kaip stengiausi paaiškinti, kad nepažeidžiau sveikatos apsaugos ministro įsakymo dėl paslaugų teikimo reikalavimų palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, niekas apie tai net girdėti nenorėjo. Prikalė lentelę: NEPAGEIDAUJAMA, pašalinti bet kokiomis priemonėmis, taip ir siekė savo tikslo.

            Pasiekė. Todėl aš dabar atostogauju. Tai vienas iš mano tikslų. Abi pusės kaip ir turėtų būti patenkintos. O tai kodėl mane reikia sušerti krokodilams?  :)

            Tačiau ir ne tai paskatino rašyti. DSC03458x

            Laikinojo vadovo pasisakymas, kuomet jį užklupo žurnalistė su nepatogiu klausimu ir jo atsakymas dar po savaitės buvo vertas apdovanojimo. Apdovanojimo parašyti viešai apie tai.

            Aš kartu su įstaigos gydymo ir slaugos tarybomis nuo 2015 m. rugsėjo mėn. prašiau ligoninės stebėtojų tarybos pritarti pareigybių pakeitimui: ištaisyti įsivėlusias klaidas bei patvirtinti naujas, kad būtų teikiamos platesnio spektro sveikatos priežiūros paslaugos mūsų ligoninėje ir galėtume gauti daugiau pinigų už jų teikimą iš ligonių kasų. Tačiau patariamasis organas – VšĮ Širvintų ligoninės stebėtojų taryba – gavęs griežtą nurodymą paralyžuoti mano, kaip įstaigos vadovo veiksmus, elgėsi kaip liepiamas. Klausė, kam tokia pareigybė, kam anokia, kokia iš to nauda, kiek pinigų uždirbsime, lygino su kitų ligoninių pareigybių sąrašais, tyčiojosi, kad Širvintų ligoninės pareigybių sąrašas yra kaip Santariškių klinikų ir taip toliau ir panašiai… Vienu žodžiu, iki pat mane ateidžiant iš ligoninės vadovo pareigų, taip ir nepritarė naujų pareigybių įvedimui. O ką jau ten kalbėti apie tai, kad norėjau papildyti įstaigos struktūrą geriatrijos skyriumi, tai yra pakeisti Vidaus ligų skyriaus pavadinimą į Vidaus ligų ir geriatrijos skyriaus pavadinimą.

            Ir vėl tas nepotizmas ir klientelizmas….

            O va laikinąjam savam direktoriui nebereikia nieko: nei stebėtojų tarybos pritarimo, nei apskritai savivaldybės tarybos sprendimo, jis sau kuria struktūrą kaip tinkamas ir naujas pareigybes atranda.

            Taigi. Direktoriaus pavestas parašyti atsakymas be konkretaus vykdytojo, suprask, jei ką, aš ne kaltas, aplinka kalta. Vėl cituoju „Krašto naujienų“ puslapį:

„Laba diena,

informuojame, kad susirgus Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjai, nuo vasario 19 d. direktoriaus įsakymu buvo paskirtas pavaduojantis gydytojas ir vedėjas.

Šiandien buvo daroma vizitacija po Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių kartu su Personalo skyriaus slaugos administratore ir direktoriumi, jo metu nebuvo gauta nei iš vieno paciento jokių nusiskundimų ar priekaištų.

Pagarbiai,DSC03457x

VšĮ Širvintų ligoninė”

            Štai ką reiškia savi „mylimukai“, kurie elgiasi kaip tinkami, kuriems nereikia jokių leidimų, pritarimų ir kuriems galima viskas. Tikra tiesa slypi liaudies išmintyje: kas tinka Jupiteriui, netinka jaučiui. Merės statytiniai yra jupiteriai, o mes, visi kiti mirtingi rajono gyventojai – jaučiai.

            Tačiau, gerbiamas laikinasis direktoriau, jei tamsta pasirašėte įsakymą dėl pavadavimo vasario 19 d. kai kaip Jus galėjote pirmą kartą apie tai girdėti, kai Jūsų apie tai klausė žiniasklaida? Jei pasirašėte įsakymą, vadinasi numatėte kokį gydytoją skyrėte tam darbui ir buvote tikras, kad visi pacientai bus vizituoti. O tuo tarpu Jūs, net negalėjote to tvirtai pasakyti nuo pat pradžių paklaustas, po savaitės, jau tvirtinate, jog įsakymą pasirašėte. Ar reiktų suprasti, kad Jus, patyrusį vadybininką, taip suglumina žiniasklaidos dėmesys, kad net pamirštate tvirtai atsakyti: yra įsakymas, darbuotojai supažindinti, sutiko, toks įvykis, kad pacientai nebuvo vizituoti negalimas a priori, nes įsakymus privalu vykdyti? Jūsų neaiškūs ir nekonkretūs atsakymai kelia pagrįstų įtarimų, kad pacientų artimieji buvo teisūs: dalies pacientų niekas nevizitavo kelias dienas.

            Ir antra dalis Jūsų atsakymo, kuri labai suintrigavo.

            Štai tokia VšĮ Širvintų ligoninės struktūra http://www.sirvintuligonine.lt/?q=node/9. O laikinasis direktorius jau turi struktūroje ir Personalo skyrių, o jame naująją pareigybę Personalo skyriaus slaugos administratorę, ne šiaip įstaigos slaugos administratorę, kuri priklauso įstaigos valdymo organams, o Personalo skyriaus slaugos administratorę. Ar tai reikia suprasti, kad personalo skyriuje yra ir gydytojų administratorė? Ir buhalterijos? Ir kitų padalinių? Negi dabar gydytojų darbą tikrins slaugos specialistas? Juk iš atsakymo aiškiai matyti „Šiandien buvo daroma vizitacija po Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių kartu su Personalo skyriaus slaugos administratore ir direktoriumi“. Nors… stebint rokiruotes savivaldybėje, visko galima tikėtis…

            Beje, už pateiktą informaciją aš taip pat gavau pasiaiškinti ir net nuobaudą iš merės, Įdomu, ar jos statytinis taip pat gaus pasiaiškinti raštu dėl melagingai pateiktos informacijos apie įstaigos struktūrą ir nuobaudą, ar jam kaip vanduo nuo žąsies nutekės? 

 Tačiau, gerbiamas laikinasis direktoriau, jei tamsta pasirašėte įsakymą dėl pavadavimo vasario 19 d. kai kaip Jus galėjote pirmą kartą apie tai girdėti, kai Jūsų apie tai klausė žiniasklaida?

            Viena vertus, šiaip reikėjo dar po savaitės eiti vizituoti kartu su slaugos administratore, gal iš viso niekas nebūtų prisiminęs, juk grįžusi po ligos gydytoja juos vizitavo, skyrė gydymą ir atliko viską kas priklauso. Be to, kodėl patikrinamoji vizitacija pirmadienį, o ne tą pačią dieną, kodėl neklausėte, o laukėte, kad pacientai skųstųsi. Reikėjo paklausti, kas ir kaip, o ne laukti.

            Antra vertus, ne tokia procedūra aplinkybių išaiškinimui yra nustatyta Ministro įsakyme.  Taigi, kadangi kalba buvo apie medicininių paslaugų negavimą, tiksliau gydytojas nevizitavo pacientų, turėjote pavesti tai išsiaiškinti medicininio audito tarnybai. Direktoriau, kam vėl rašyti netiesą?

            Bet… nuėjote lengviausi keliu, atmestinai atrašėte žiniasklaidai, privėlėte klaidų ir parodėte, kad Jumis negalima pasitikėti. Obuolys nuo obels…..

Laima Meškauskienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

37 Komentarai (-ų)

 1. smalsiai lyzai sako:

  O pati tamsta gal norite eiti į jų vietą?

 2. lyza sako:

  o kaip su poliklinikos doktaremis? gal kas zino, ar jau isejo?

 3. cele sako:

  O kaip su Zibalu mok. direktore , gal kas zino .Idomu kokia nuobauda skirta? o gal jau atleido , nusizengimas didelis buvo .

 4. aha sako:

  …ir iš džiaugsmo išeina iš darbo, ania, ponia to…

 5. to ... sako:

  cia verkia ir pamokslauja tik Laima. Visi kiti dirba ir dziaugiasi.

 6. ... sako:

  Ligoninė byra. Bet nemanykit, kad medikai verkia. Na, tik kai kurios slaugytojos, uoliai dirbusios darba parcijai, dabar dairosi išsižiojusios, kas čia bus. Ar tik neliks pačios prie suskilusios geldos….

 7. nu gana sako:

  gal gana jau verkti?kiek cia dar zliumbsi ir zliumbsi?

 8. pritariu sako:

  komentatoriui “nesuprantu”, problemos vis gilėja, o mes tik kaltiname vieni kitus ir nesiimame jokių veiksmų. Bet aš ir nežinau ko reikia dabar imtis, kad sustabdyti tą suirutę, manau niekas nežino, todėl ir varom, kad tas kaltas ir anas kaltas. Tačiau sprendimų nepasiūlo niekas

 9. nesuprantu sako:

  toks jausmas skaitant komentarus, kad susirinkot papurkštaut ir vienas ant kito pavaryt. Yra problema – ligonių nelankė 5 dienas, yra problema -direktorių sunku pagaut darbo vietoje, yra problema -išeina iš reanimacijos 4 gydytojai ir penktas iš kito skyriaus, yra problema kai jums ar jūsų tėvams, ar jūsų vaikas reikės reanimacijos paslaugų galėsite lėkt į šalia esantį rajona, yra problema ar spėsite, yra problema, kad ligoninėje yra problemų. Dėl to riekitės, o ne kas kokius gimines sukišo, kas buvo ar yra geresnis, kas ką rašo ar verkia. Verksi tu, kai pagalbos nesulauksi reikiamu metu

 10. pavasaris sako:

  Direktoriaus nėr ir nėr darbe, kaip jaunas mėnulis matomai ieško naujų daktarų, nes buvę vis palieka Širvintas, esami darbo vietas, tik direktorius tokios informacijos net kolektyvui neviešina. ,,Viskas aukštumoj, viskas labai gerai“. Meluoja išsijuosęs, net nerausta, taigi, tokią mokyklą praeina kasdien. Dabar ligoninėje gyvenk, žvenk ir durnių gali volioti.

 11. pastebėjimui sako:

  problema ne ta kur jie dirbo(kiekvienas darbas vertas pagarbos),problema jų kompetencija.

 12. Laimutei sako:

  oi tu gudruole, tik saves ziurejai, leisk ir kitiems pasidziaugt, Maximoj reikalingi darbuotojai, gal priims:)

 13. pastebejimas sako:

  Tokius ir tokias, kurie parduotuvių ir sūrinių darbuotojų žmonėmis nelaikė, nelaiko ir nelaikys, merė jau prašlavė. Ačiū jai už tai. Dabar jie galės užimti laisvas parduotuvių ir sūrinių darbo vietas.

 14. > to gerbiama sako:

  o dabar slaugytojoms algos jau pakYlo? Ir ko tas kasininkas vis ramybės neduoda? Gal geriau po savivaldybę pasidairyk ir giminių paieškok. Nustebtum, kiek ten artimų imperatorienėms “ledinių specialistų” pririnkta iš parduotuvių, sūrinių ir net kitų rajonų. Gal ir tamstą priimtų kokiu nors “juodos buhalterijos” kasininku už aktyvų gerb. Laimos drabstymą purvais.

 15. Fedia sako:

  Ankstesnių gydymo įstaigų vadovių viena iš atleidimo priežąsčių buvo išvykimas iš rajono darbo klausimais be merės leidimo, tačiau naujai paskirtam vadovui jokie leidimai nebūtini.Darbo metu jis vyksta į Anykščius, nors jokie ryšiai Širvintų ligoninės su Anykščių ligonine nesieja, nebent “patyręs vadovas”vyko pamokyti vadovavimo meno Anykščių Vyr.Gydytojo.O gal, užsikrėtęs merės pavyzdžiu lankytis grožio salonuose darbo metu,nusprendė savo “nepakeliamo ” vadovo darbo nualintą kūną pamerkti į Anykščių SPA baseino krikštolinį vandenį palikęs ligoninę likimo valiai?

 16. to gerbiama sako:

  Nemeluok tau dirbant prie kasininko-buhalterio nebuvo parašyta pavardė. Kažko bijai, juk be tinkamo išsilavinimo įkišai buhalteriaut savo giminę, tai ko čia apsimetinėt dabar ir straipsnius rašyt. Nebuvai šventa, ir algas tik gydytojams kėlei, o kodėl slaugytojoms algos nekylo?

 17. Gerbiama to Laimai sako:

  Aš jau mėnesį nedirbu, dėl Jūsų nuomone netinkamos informacijos svetainėje prašom priekaištus reikšti kitam vadovui. Skaityti aš moku, juk viskas buvo parašyta tikros žurnalistės, aš tik citatas sudėjau. Ir dirbau ligoninėje, dirbau, o ne pasirodydavau. Beje, žurnalistės talento mane merė išmokė, juk tiek pasiaiškinimų jai rašiau. Todėl ir padėkojau už gerą patirtį :)

 18. juozas sako:

  jei kompetencijos truksta, tai ir nesupranti protingu zmoniu minciu. uzsirasyk pas mere, ji priims ir paguos :D o ex-direktore neverkia, tik bando jum visiem akis atmerk. nes tos lemputes ne vienam akis uzblizgino…

 19. taip sako:

  skaiciuo ir is vieno galo, ir is kito, bet suprasti neina.

 20. dariui sako:

  čia ne verkt ,čia rėkt, šaukt visa gerkle reikia !

 21. darius sako:

  ar nustosi verkt,gi gydytojams geda darai.

 22. Anonimas sako:

  O jei dar kvailys su iniciatyva???

 23. taip sako:

  Kaip, pinskuvienė, sako // jūs mane išrinkot ir aš darau ką noriu!!! // O, kai kvailys daro ką nori,tai mes ir turim Afrika.

 24. ... sako:

  o kaip cia bus,nejaugi nebus jokio konkurso direktorio pareigoms uzimti? nejaugi jis jau cia ir liks ? :(

 25. Laimai sako:

  Va kaip greit pareigas pakeitė – žurnaliste tapo:) Lauksim toliau informacijos, tik iš kur ji viską traukia, kas jai raportuoja? Kam ta ligoninės struktūros nuoroda įdėta, geriau reikėjo administracijos darbuotojų nuorodą įdėt, kur buhalteris-kasininkas dar be pavardės dirba, o gal tik kažkas pinigus sau į kišenę pasiima už šią pareigybę:)

 26. kaip nebūtų liūdna, sako:

  bet tik savo kailiu pajutę pertvarkų pasekmes suprasit, ką išsirinkot. Dar niekada širvintiškiai nebuvo suskirstyti į “teisingos partijos” ir kitokius, dar niekada Širvintos nebuvo palygintos su Afrika, dar niekada neturėjom nuosavos TV “žvaigždės”, ir nesvarbu, kad ją rodo ne “Auksinio proto”, “Stiliaus” ar “Pinigų kartos” laidos – jai tinka bet kokia reklama, ir jai vienodai rodo, kad mąstantiems širvintiškiams gėda prasitarti, kad esam beveik “iš Širvintų – Afrikos”.

 27. man sako:

  as skaitydama nieko nesupratau ka cia raso kas cia ko nori pasakyti trupiniai visu plepalu sudeti ir nori pasirodyti protingi dirbkite savo darba ziurekite ligonius ir bus ok dievas yra zinokite viska mate ir katalogo jisai nesudaro jisai akimis ir siela issrenka

 28. bardakas sako:

  Pasikeitė vadovai ir tvarka blogėja. Seniau kardiologo konsultacijos laukdabau 3 savaites. O šiandien užrašinėja gegužės mėn. Per tiek laiko ir numirt galima. O gal taip pigiau? Nėra ligonio – nėra problemos.

 29. kodėl sako:

  O kodėl dabar greitoji neveža ligonių į Širvintų priėmimą? O veža į Ukmergę?

 30. pacientas Vidai sako:

  Tai gal medalį naujam direktoriui užkabink. Suprantu, kad dabar darbuotojams ligoninėj geriau: niekas nemato, kaip dirbat, nes vadovo nėra. Va ir darot kaip patys norit. O kenčiam mes – paprasti pacientai.

 31. vida sako:

  kiek cia verksi,atsibodo jau.tokia gera specialiste jau senai darba rastum kokios Vilniaus ligonines direktoriaus pareigoms maziausiai

 32. 1039 sako:

  Susidaro toks įspūdis, kad naujasis direktorius nesuvokia, kad JIS UŽ VISKĄ ATSAKO. Kodėl jo pastoviai nėra darbe?

 33. Gydytoja sako:

  Įdomūs dalykai. Vizitacija – tai ligonių medicininė apžiūra, referavimas apie jų būklę kitiems einantiems aukštesnes pareigas gydytojams. Tai ar direktorius gydytojas? Ar jam buvo pasakojama konfidenciali ligonio informacija apie jo sveikatą? Jeigu įstaigai vadovauja ne gydytojas, tai turėtų būti vizitacijos su pavaduotoju medicinos reikalams. Direktorius turėtų žinoti tik nuasmenintą informaciją – kiek ligonių, kokie susirgimai. Ponai, tai dar vienas KRIMINALAS. Ar direktorius apskritai nežino ką daro, gal tik netyčia išsprūdo besiaiškinantis? O gal neša informaciją savo patronei – kas gydosi ligoninėje, dėl ko gydosi? Ji gi kiekvienoj įstaigoj turi savo informatorius visais klausimais. Čia gi tikrai Afrika

 34. liuks sako:

  Gerai straipsniai sudėta. Krokodilas taikosi į Meškauskienę. Labai jau tikroviška. Krokodilas kai ką primena…

 35. nu nu sako:

  Tai kaip čia išeina? Pareigybės nėra, o direktorius nežino?

 36. kodėl sako:

  a kodėl niekad direktoriaus darbe nebūna? A? Už ką jam alga mokama?

 37. gerulis direktorius sako:

  tokie pacientai vakare neprisimena, ką ryte valgė, o jis kažko iš jų tikisi

Jūsų komentaras:


keturi − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]