Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

R.Kadžys: Šiandien sveikų aptarimų ir diskusijų Taryboje nėra

savo darbo vietoje -

Savo darbo vietoje.

*JADVYGA BARBARAVIČIENĖ * Nuotraukos iš asmeninio pašnekovo albumo *

            Nors Rimantas Kadžys yra gimęs ir augęs vaizdingose Anykščių apylinkėse, savo šaknis giliai įleido Širvintose. Keturiasdešimt  šeštuosius metus jis mūsų krašte darbuojasi odontologu.

         - Man visada patiko žmonės su gražiais dantimis, – juokauja ponas Rimantas, tad nuo mažens norėjau prisidėti prie to, kad jų šypsenos būtų gražios. Gydytojo profesija žavėjo nuo vaikystės.

Širvintų savivaldybės tarybos narių delegacija Norvegijoje.-

Širvintų savivaldybės tarybos narių delegacija Norvegijoje.

               Seniai pažįstu šį darbštų, atsakingą, visada su gera humoro doze žmogų. Nemažai metų  R. Kadžys dirbo odontologu  Musninkų laboratorijoje.  Kantriai ir ilgai tekdavo laukti eilėje, kad pas jį patektum.  Pacientai juo besąlygiškai pasitikėjo ir dabar tebepasitiki. Kiekvienam savo pacientui jis tarsi artimas geras bičiulis. Kiekvieną vadindamas vardu „užkalbėdamas dantis“ jis visada sukuria tokią draugišką atmosferą, kad ir dantų skausmą pamiršti.   Klausaisi jo linksmų istorijų ir pamiršti nemalonią procedūrą. Paklaustas, ko gi jį išmokė gyvenimo patirtis, ponas Rimantas sako, kad nuo pat mažens jį lydėjo nuoseklumo, konkretumo, darbštumo ir padorumo jausmas. Tai yra pagrindinis kriterijus, pagal kurį jis vertina žmones.

               Širvintiškiai  gerai pažįsta Rimantą Kadžį. Neatsitiktinai jis net penkis kartus buvo išrinktas Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariu.  2010 metais už nuopelnus vietos savivaldos darbe buvo apdovanotas Lietuvos savivaldybių asociacijos įsteigtu  „Auksinės krivulės riterio“ ženklu. R. Kadžys,  prisimindamas savo darbą Savivaldybės  taryboje pasakoja, kad  sunkiausiai buvo dirbti pirmoje kadencijoje, kai Taryboje buvo nemažai  buvusių kolūkių pirmininkų, su kuriais  tekdavo daug diskutuoti ir įrodinėti savo tiesas. Tačiau, anot jo, buvo  tariamasi ir ieškoma bendrų teisingų sprendimų.  

 viskas sprendžiama 12  balsų dauguma ir… „sprendimas  priimtas“. Tai jau yra diktatūra. 

            – Šiandien, manau, sveikų aptarimų ir diskusijų nėra,- kalba ponas Rimantas,- viskas sprendžiama 12  balsų dauguma ir… „sprendimas  priimtas“. Tai jau yra diktatūra. Buvau praėjusios kadencijos Tarybos narys ir nesutunku su dabartinių valdančiųjų nuolatinėmis pastabomis  spaudoje, kad buvusi valdžia nieko nepadarė.  Tai labai neatsakingos ir populistinės kalbos.  Dirbome, priiminėjome reikalingus žmonėms sprendimus. Padaryta nemažai. Džiaugiuosi, kad be „Širvintų krašto“ žmonės gali skaityti ir „Krašto naujienas“, „Širvį“, sužinoti ir kitą nuomonę. Tai labai svarbi tikros demokratijos išraiška, leidžianti žmonėms susipažinti su įvairia nuomone, išklausyti ir kitą pusę.

              R. Kadžys džiaugiasi, kad jo ir žmonos pažiūros  sutampa 100 procentų. Abu jie atstovauja Konservatorių partijai, išpažįsta  krikščioniškąsias  vertybes, sąžiningumą, padorumą. R. Kadžys yra aktyvus  Lietuvos šaulių sąjungos narys, dalyvauja įvairiuose renginiuose, atstovauja mūsų rajoną.

             Gyvenimas bėga nesustodamas. Kadžiai užaugino dvi dukras, džiaugiasi trimis vaikaičiais ir abu tebesidarbuoja medicinoje, visas žinias ir didelę gyvenimišką patirtį atiduodami savo pacientams.

Su Norvegijos Opegiordo savivaldybės mere Silvija Graham Osle rinkimų į vietos savivaldybes metu-

Su Norvegijos Opegiordo savivaldybės mere Silvija Graham Osle rinkimų į vietos savivaldybes metu.

                Ponas Rimantas džiaugiasi gražėjančiu miestu. Jis prisimena tuos laikus, kai dabartinio tvenkinio vietoje buvo pelkė ir balos. Širvintas jis įsivaizduoja kaip gražų ekologišką  Vilniaus miesto miegamąjį, kur žmonėms bus gera gyventi ir dirbti. Jis tikisi, kad bus daugiau investicijų, darbo vietų, kad išliks   sveikatos priežiūros įstaiga, kad širvintiškiams netektų vykti į Vilnių ar Ukmergę  dėl menkiausio susirgimo. Jis tiki, kad ir Lietuvoje, ir Širvintose  gyvenimas gerės. Jam liūdna, kad Širvintose neliko bankų,  policijos. 

Dirbome, priiminėjome reikalingus žmonėms sprendimus. Padaryta nemažai. 

                   - Labai džiaugiuosi mūsų valstybės Nepriklausomybe, – kalba R. Kadžys,- tai buvo mano svajonė, vos pradėjau suprasti tikruosius pokario, tarybinių laikų vingius.  Buvau įsitikinęs, kad atgausime Nepriklausomybę, kad būsime laisvi, patys galėsime tvarkytis savo valstybėje.  Visi  jautėme dvasišką, kultūrinį, švietėjišką pasipriešinimą  sovietinei tvarkai. Nepriklausomybė  – išsvajota ir iškentėta kova už žmogaus teises ir laisves. Mes to neturime pamiršti, turime branginti ir saugoti. Patys kuriame demokratiją, renkame valdžią, kuri mums atstovauja. Tik nuo mūsų priklauso, ką išsirenkame ir ko galime tikėtis. Širvintiškiams linkiu kantrybės, ištvermės šiandieną  ir nepamesti proto ateityje, būtinai dalyvauti rinkimuose.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. rinkėjas sako:

  Tarybos sprendimai priimami iki posėdžio. Jeigu nereiktų taip vadinamo “balsavimo” – posėdžių galima būtų nerengti

 2. Anonimas sako:

  Nepykite ant tų, kurie rinko rajono tarybą. Ką darysi, jeigu pas mus dar dauguma mąsto taip kaip televizijos „Klausimėlio“ pašnekovai… Griekas būtų, kad jais politikanai nepasinaudotų.

 3. hana sako:

  Apklausoje , kuris tarybos narys geriausiai gina rinkėjų interesus puikiai matyti ,kad aštuoni iš antro sąrašo galo tik rankas kiloja per balsavimą tarybos posėdžiuose ,nes jie nei pasisako ,nei ką veikia tik išbraukus tokius liktų penki dp ir baigtųsi nesąmonių muziejaus savyveikla

 4. Keista sako:

  kad merė net Tarybą įsivaizduoja kaip savo asmeninį uabą.Kovo 11 deklaruojame laisvę, vienybę, o „Širvintų krašte“ valdžios sveikinime eilinis skaldymas ir akivaizdus parodymas, kad yra savi ir nesavi. Juk Tarybą rinko visi žmonės ir šiuo sveikinimu jiems pareiškiama didžiausia nepagarba, tarsi jų išrinktų deputatų nėra. Tai didžiausias demokratijos nepaisymas. Bet pas mūsų valdančiuosius savi požiūiai į viską. Jų lozungas „Skaldyk ir valdyk“. Teisus R. Kadžys. Gyvename diktatūros laikais. Ir dėl to kalti Jūs, rajono žmonės. Bent kovo 11 apie tai pagalvokit, ką renkate.

Jūsų komentaras:


+ septyni = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]