Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Atliekų tvarkytojų gąsdinimai gyventojams – nepagrįsti

images

Aplinkos ministerija gauna vis daugiau Vilniaus miesto gyventojų klausimų, ar teisingai elgiasi atliekų tvarkytojai, siunčiantys įspėjimus, kad nuo š. m. gegužės 1 d. nebus tuštinami mišrių atliekų konteineriai. Pranešimuose atliekų tvarkytojai nurodo: „Radus netinkamas atliekas, konteineris nebus tuštinamas. Netinkamas atliekas (įvairūs plastikai, užterštas ir netinkamas perdirbimui popierius, metalo atliekos, organinio stiklo atliekos, tekstilės atliekos, medžio perdirbimo, baldų gamybos atliekos, biodegraduojančios atliekos ir kt.) privalėsite išimti iš konteinerių patys ir sutvarkyti jas pagal galiojančius teisės aktus“.
Aplinkos ministerijos nuomone, šie atliekų tvarkytojų grasinimai neteikti gyventojams viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos pažeidžia viešąjį interesą.
Įstatymuose nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas gyventojams privalo užtikrinti savivaldybės, kurios aprūpina gyventojus atliekoms atsikratyti skirtais konteineriais, organizuoja atliekų surinkimą ir tinkamą sutvarkymą, skatinti atliekų rūšiavimą. Atliekų tvarkymas yra viešoji paslauga, kuri būtina kiekvienam gyventojui. Savivaldybės negali atsisakyti gyventojams teikti viešąsias paslaugas. Priešingai – jos  privalo dėti visas pastangas, kad gyventojai gautų kokybiškas paslaugas ir rasti efektyviausią būdą užtikrinti šių paslaugų prieinamumą.
Atsižvelgiant į pastaruosius atliekų tvarkytojų pranešimus, Aplinkos ministerija nedelsdama kreipsis į Vilniaus miesto savivaldybę su prašymu pagrįsti, kuo vadovaujantis atliekų tvarkytojai atsisako išvežti Vilniaus miesto gyventojų mišrias komunalines atliekas ir įpareigoja gyventojus atliekas tvarkyti patiems.

LR Aplinkos ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni × = penkiasdešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]