Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai Širvintų policijoje

page

            Balandžio 14 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistės organizavo Jauniesiems policijos rėmėjams (toliau -JPR) mokymus, pagal sudarytą JPR mokymo ir veiklos planą 2016 metams. Širvintų r. PK yra dešimt JPR (visos merginos nuo 15 iki 18 metų).

            JPR buvo supažindinti su teisės aktais reglamentuojančiais JPR veiklą, paaiškinta kas yra būtinoji gintis ir būtinasis reikalingumas, kaip neperžengti ribų. Komisariato sporto salėje VPS PP vyr. tyrėjas Paulius Kirtiklis pravedė savigynos mokymus.

          Su pirmosios medicinos pagalbos pagalbos pagrindais supažindino atvykę svečiai iš Kaišiadorių rajono savivaldybės, vaikų ir jaunimo sveikatos specialistė Audronė Petraškienė ir direktorė Vidita Jonaitė. Jos labai išsamiai ir įdomiai suteikė informaciją apie pirmąją medicinos pagalbą. Paaiškino, kad svarbiausios gyvybinės funkcijos sąmonė, kvėpavimas, širdies veikla. Pulsą reikia žmogui tikrinti tik kaklo srityje (miego arteriją). Apalpimas trunka tik 20-40 sekundžių ir yra nepavojingas žmogui. Paaiškino kaip atskirti klinikinę mirtį nuo biologinės. Klinikinė mirtis trunka nuo 5 iki 12 minučių. Po 15 minučių jau ištinka biologinė mirtis ir žmogui padėti nebegalima. Manekeno pagalba pademonstravo kaip taisyklingai daryti dirbtinį širdies masažą.  Gerai treniruotas žmogus kokybiškai gaivina iki 2 min., todėl gaivinantiems reikia keistis ir tęsti gaivinimą kol atvyks greitoji medicinos pagalba. JPR įsitikino, kad daryti širdies masažą yra „sunkus“ darbas.  Specialistės taip pat supažindino ir pademonstravo kaip stabdyti kraujavimą. Jauniesiems policijos rėmėjams, išklausiusiems JPR mokymų programą buvo išduoti mokymų baigimo pažymėjimai.

 Širvintų rajono Policijos komisariato informacija

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. daugiau sako:

    daugiau vaikų įtraukite į prasmingą veiklą, kad šunkeliai nenueitų

Jūsų komentaras:


aštuoni × = septyniasdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]