Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ką merė melavo socialiniams darbuotojams?

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *atsisiųsti

               Vakar man telefonas nuo pietų nerimo. Skambino net penki socialiniai darbuotojai ir priekaištavo, kad „Krašto naujienos” ir Tuškevičienė  kenkia jiems ir jų darbui. Ne iš kart supratau, apie ką kalbama. Visada su socialiniais darbuotojais sutariau ir palaikiau. Mačiau, koks tai sunkus darbas ir kaip neteisingai mažai jiems už jį mokama. Ne kartą kalbinau šiuos darbuotojus apie tai, kad jiems turėtų apmokėti kelionių ir ryšio išlaidas. Ne spaudai jie kalbėdavo, bet spaudai kalbėti bijojo – neva po to gali netekti ir to mažo atlyginimo, o tiksliau – darbo. Todėl vakarykščiai skambučiai man buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus.

                 Vasario pabaigoje dar „Krašto naujienos” rašė apie tai, kad visi merai gavo nurodymus, kuriais „Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo  34 straipsnio 2 dalyje yra nustatyta, kad socialinė priežiūra socialinės rizikos šeimoms finansuojama ne tik iš valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, bet ir iš savivaldybių biudžetų lėšų. Todėl savivaldybės privalo tam skirti dėmesį ir finansavimą. Nutarime pabrėžiama,   kad socialinių paslaugų srities darbuotojų kelionės išlaidos iš vieno kliento pas kitą, mobiliojo ryšio, aprūpinimo darbo saugos priemonėmis, kompiuterinių paslaugų išlaidos privalo būti įtraukiamos į šių paslaugų teikimo sudėtį. Todėl savivaldybė turi užtikrinti šių būtinų priemonių finansavimą.” Visas straipsnis čia: https://www.krastonaujienos.lt/2016/02/didesnis-demesys-socialiniams-darbuotojams/

           Nesuprantu, kuris šių žodžių sako, kad Tuškevičienė ar „Krašto naujienos” pasisako prieš socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimą. Gal gerbiami skaitytojai gali pasakyti?

Ko piktinosi socialiniai darbuotojai?

              Atkreipiu merės dėmesį, kad nevartoju jos taip mėgiamų žodelių „galimai”, „neva”, „kas patvirtins”. Aš tikiu žodžiais žmonių, kurie paskambinę man net verkė, dėl to, jog dėl kažkokių mano menamų skundų negaus priedų.

             Jiems merė kalbėjo apie tai, kad jau pavargo nuo mūsų ir opozicijos skundų. Vieno iš skundų dėka socialinės darbuotojos negaus merės planuoto 20-25 % priedo prie atlyginimo. Pirmiausia, net nežinau, kaip į tokius teiginius reaguoti. Ar merė mano, kad „Krašto naujienos“ ar Tuškevičienė turi tokią galią? Malonu, kad pripažįstate. Natūralu, kad socialines darbuotojas tokia žinia gerokai papiktino, juk jų algos vos vos didesnės už minimumą. Tačiau atsakingai sakau (rašau), dėl opozicijos veiksmų aš, Neringa Tuškevičienė, negaliu nieko pasakyti, nes nežinau. „Krašto naujienos“ jokių skundų dėl socialinių darbuotojų algų niekam nėra rašiusios. Dar kartą pabrėžiu, jokių skundų mes niekada nerašėme. Iki šiandien. Labai rimtai manau, kad merės melagystės jau pradėsime skųsti. Nes tai daroma sąmoningai, siekiant sumenkinti jos laikraščiui konkurencingus leidinius.

            Socialiniai darbuotojai piktinosi, neva mes pavydime jiems jų mažų algų ar sunkaus darbo. Patikėkite, mielieji, nematome ko čia pavydėti. Jei alga būtų kaip ministrų, tuomet suprasčiau, o dabar tikrai nepavydime, o tik užjaučiame ir palaikome.

             Kalbėta, kad savivaldybės gerus norus „Krašto naujienos“ ir V. Šimonėlis apskundė Valstybės kontrolei. Na, dėl Tarybos nario V. Šimonėlio veiksmų nieko nežinome, tačiau mes, dar kartą kartoju, tokių raštų nerašėme nei Valstybės kontrolei, nei „socminui“, kaip susirinkime sakė Širvintų rajono merė.

             Merė moterims vis kartojo, kad negali nereaguoti į paklausimus, nes gavus juos iš Tuškevičienės ar Bagočiūnienės ir neatsakius, iškart jie keliauja į Seimą. Noriu asmeniškai padėkoti merei. Ačiū už gerą pamoką. Kai tik Seime sutvarkys elektroninius paštus po kibernetinių atakų, iškart visus paklausimus, į kuriuos jūs neatsakėte persiųsiu Seimui.

            Socialiniai darbuotojai piktinosi, nes merė jiems pasakojo, kad K.Pakalnis Tarybos posėdžio metu reikalavo, jog socialiniai darbuotojai kas mėnesį teiktų ataskaitas. Žmonės piktinosi, negi Tarybos narys nesupranta, kiek jos turi darbo? Moterys pyko, kad Vincas Jasiukevičius ir Vytas Šimonėlis dalyvauja motociklų žygiuose. Ir siūlė jiems dviračiais apvažiuoti jų lankomus žmones. Jos pasakojo, kad tą patį siūlė ir susirinkime dalyvavusios rajono vadovės.

Vadovės tvirtino, kad su opozicija susitikti buvo suvežti mėlynanosiai.

Vadovės tvirtino, kad su opozicija susitikti buvo suvežti mėlynanosiai.

                 Taip pat skambinusiosios mums priekaištavo, kad susitikime su opozicija buvę socialiniai darbuotojai buvo suvežę mėlynanosius. Gerbiami skaitytojai ir dalyvavę susitikime su opozicija, dar kartą pažiūrėkite į nuotraukas ir pasakykite, tai kurie čia mėlynanosiai?

               Liūdna sulaukti tiek priekaištų iš žmonių. Dar liūdniau, kad rajono vadovė, žmogus, kuris turėtų suvienyti visus rajono gyventojus, juos skaldo, meluoja ir šmeižia. Viena mums priekaištavusi socialinė darbuotoja pokalbio pabaigoje paprašė neskelbti jos vardo. Mat susirinkime, pasak jos, aiškiai buvo pasakyta, jog skundikus būtina išsiaiškinti ir nubausti. Moteris bijojo, kad ir ją palaikys skundike, nors ji tik paskambino išsakyti priekaištų laikraščiui.

Ar matote čia mėlynanosių, kaip tvirtina rajono vadovės?

Ar matote čia mėlynanosių, kaip tvirtina rajono vadovės?

        „Krašto naujienos“ neatskleis nei pavardžių, nei telefonų numerių, iš kurių skambinta. Tikime, kad prireikus, bent dalis žmonių, dalyvavusių susirinkime, išdrįs viešai paliudyti tai, ką girdėjo. Mus labai neramina, kam bus panaudoti darbuotojų parašai, surinkti prieš susirinkimą. Mat aukštuosius išsilavinimus turintys žmonės, kaip jie patys sakė, nepagalvoję pasirašė ant tuščio lapo.

                Tikėdami žmonėmis, šiandien aš, Neringa Tuškevičienė, ir „Krašto naujienos“ reikalaujame rajono vadovių pasiaiškinti, kokiu pagrindu savivaldybei pavaldžios įstaigos susirinkimo metu jos šmeižia „Krašto naujienas“. Reikalaujame viešo paneigimo ir atsiprašymo, nes mes merės valdymo laikotarpiu nesame parašę nė vieno skundo socialinių darbuotojų atžvilgiu, nesame parašę nė vieno pikto straipsnio apie socialinių darbuotojų darbą.

             O skaitytojams primename. Būkime drąsūs ir pilietiški. Tik visi kartu pasieksime, kad būtume gerbiami, vertinami, kad būtų atsižvelgiama į kiekvieno gyventojo norus ir interesus. O mes,   „Krašto naujienos” visada būsime su Jumis.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

45 Komentarai (-ų)

 1. lllllllllllllllllllllll sako:

  Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centrui dėl supervizijų ir iš dalies profesinės kompetencijos tobulinimo veiklų įgyvendinimo mažinamas darbo užmokesčio fondas 1,5 tūkst. eurų.

 2. janė sako:

  dvidešimčiai ( ar kiek ten jų yra) soc darbininkių merė gaili priedų kurui? nejuokinga… nors po 50 litrų kuro kompensuotų, ir motrytės būtų be galo dėkingos…o dabar išdūrynėja kaip tikras vištas dėl tikrai nedidelių pinigų. per tą savo sąžiningumą, net įtart neįtarė, kad merė gali taip akiplėšiškai į akis meluoti- naivuolės…

 3. klausimas sako:

  Kaip gali tokia soc.darbuotoja pasirūpinti šeima ir ją apginti, jei savim negeba pasirūpint?

 4. velniui sako:

  Jei bijos – tegu pačios neverkia. Juk savo noru piedų atsisakė… Apmovė jas kaip reikiant. Kokiu nemąstančiu reikia būti, kad tokį sau nuosprendį pasirašyti. Įstatymus skaitykit, vištos su aukštaisiais išsilavinimais.

 5. o velnias sako:

  Bet jei visos padlaižės bijos, tada krištolinė suės KN

 6. išsidūrė sako:

  Gerai išsidūrė socialkės. Tikėjosi padraskyt akis Tuškevičienei, o išdavė savo patronę. Oi nebus paglostytos ponios… Neringa, jei turite bent vieną sutinkančią paliudyti, duokite į teismą.

 7. janė sako:

  nėra Karickienės, ir nebėra drąsos nei vienai kalbėt? Kaip jaučiatės, merės išdūrtos?

 8. Opozicija sako:

  Labai smagu ,kad merė pati pajuto opozicijos įtaką .Tokie demaršai su gąsdinimais ir pamazgų pylimu , nevaldomu įniršiu – tai išsisėmimo , “sudegimo” fenomenas . Kitaip sakant , maudosi savo darbo rezultatuose , o jie nedžiugina , grečiau veda iš proto . Kas kaltas ?Opozija , opozicja ir dar kartą visi tie , kurie kalba tą tiesą kuri nemaloni merei , nes ji sprendžia viena – nebylė koalicija ir sav. ponios , tik fonas , kuriuo prisidengiama , kai kas nors “neskaniai ” pakvimpa.

 9. ver sako:

  eiliniai išsikvėpusios ,be elementaraus išsilavinimo , bobelės kliedesiai.Dar galima savivaldybės tinklalapyje pasiklausyti jos pačios klausimų sau ir atsakymų į juos – vaikų darželis su pionieriška gaidele.

 10. žiogas sako:

  Siūlau kreiptis į teismą. Negalima taip leisti savivaliauti. Juo labiau, kad merės žodžiai ir teiginia yra prilyginami savivaldybės pozicijai.

 11. Laima sako:

  Užmigusi nebuvau ir rožinių akinių neturiu.

 12. to laimai sako:

  sapnuoji?prabusk

 13. Laima sako:

  Tai bent naujiena. Merė pasirodo bijo Tuškevičienės. Oho, net neįtarčiau, kad KN tokios galingos, kad sugeba įtakoti merijos sprendimus. Įdomiausia tai, kad tik tuos sprendimus, kurie susiję su pinigų skyrimų darbuotojams. Kvailai skamba. Bijo skirti pinigų, nes kažkas skundžia, o pati ir jos “savi” daro ką nori. Tik kalta lieka kažkodėl Tuškevičienė ir KN. Geras čia. Nė už ką nepatikėčiau, kad merė klausosi ką Tuškevičienė kalba. Juk visada sakė, “manęs nepakeisite”. O va Tuškevičienė sugeba keisti. Anekdotas, vaikščiojantis krištolinis :)

 14. OK sako:

  Jeigu jau pabrėžia, ką Šimonėlis veikia laisvalaikiu, tai kodėl mums neaptarus kaip mūsų krištolinė ledi nusisiurbinėja savo riebalus?

 15. Nu joo sako:

  Ir lapelėse vakar susirinkosioms penkiolikai bobulkų pletkiukų pabėrė ir papurtė savo šėveliūrą,tik gyrė ir gyrė savo ingridutę neva tik jos dirba.8

 16. taip sako:

  pinskuvienė- boba,bobų bobų- boba.Kvaila-boba!

 17. "Darbietis" sako:

  Jai mes busime vieningi – Pinskuvienės burbulas sprogs. Ji dar turi didesnę problemą, kaip prastumti JONELĮ į DP seimo rinkimų sąrašo priekį, nes jis Lazdynų rinkimų apylinkėje gaus “baronką”.

 18. o jo jo sako:

  Jau mūsų merė pasidarė tikra kaimo boba pletkininkė, arba jai jau vaidenasi

 19. Laima sako:

  Merė pati visus “ne savus” skundžia, todėl puikiai žino kam apskųsti galima.

 20. > man sako:

  o pats (pati) turbūt dabar gavai kokį kąsnelį atsikasti nuo ponių stalo, kad taip bijai šimonėlių ir pakalnių sugrįžimo?

 21. man sako:

  simoneliai ir pakalniai dirbkite savo darba ko lendat vel vadovauti nori reiskia duona gera buvo

 22. sako sako:

  Kalba, kad liepė taupyti , nes teismams reikės pinigų. Reiškia, jaučia, kad prakiš

 23. cirkai sako:

  Nu kokią teisę valdžia turi nurodinėt, su kuo bendraut po darbo. Dar pareguliuokit, su kuo miegot

 24. astai sako:

  cia apie miesta o ne apie sviesta

 25. Asta sako:

  Šimonėlis laisvas žmogus ir ne merei nurodinėti, kaip jis turėtų leisti laisvalaikį.
  Ir didelis ačiū kunigui Egidijui Kazlauskui, kuris sukvietė ir suvienijo tokį būrį skirtingų žmonių į prasmingą žygį. “Suk rankeną” žygio dalyviai, o ir tie, kuriuos mes aplankėm, tarp jų buvo ir likimo nuskriaustų, ir socialiai remtinų žmonių, patyrė daug smagių akimirkų. Merei vertėtų pagalvoti, kodėl žygeiviai aplenkė Širvintas…
  Negali net pykti, galima tik gailėtis, žmonių, kurie savo gyvenimą nuodija pykčiu ir kerštu.

 26. šlykštu sako:

  jau darosi šlykštu skaityti ir girdėti (krištolinė),pagal kurią kūno vietą sprendžiama?

 27. Lunatikas sako:

  Matau, kad kai kas žiauriai atgal nori.

 28. super sako:

  Ne mašina kalta, o vairuotojas. Visai nieko buvo portalas.

 29. modelis sako:

  NUKVAKO VISAI KERSTO NAUJIENOS

 30. mielieji, sako:

  nepykit ant “krištolinės” už tuos “suvežtus mėlynanosius”. Tiesiog ji turi patirties tokiu būdu siekti savo tikslų ir apie kitus irgi sprendžia pagal savo pagedimo laipsnį – kaliniai, mėlynanosiai, kiti pažeidžiami asmenys yra pagrindinis DP elektoratas.

 31. Anonimas sako:

  Tikra HA-HA-HA, tiesiog firminė DP-istė…

 32. ale pamanyk tu man sako:

  merė turi klausyti kažkokių bagočiūnienių ir tuškevičienių, o jei neklauso tai seimas liepia. Nieko sau ir dar dėl to, kad reikia jų klausyti algos mažėja. Va čia tai fokusas, a tai ko nepraustaburnei direktorei algos nesumažėjo? Vo kiek tie laikraščiai apie ją rašė ir ne kartą skundė. O alga kaip gera taip gera ir su visais privalomais priedais , o gal ir neprivalomais priedais. Tai kaip čia yr. Pasidomėkit bagočiunienės ir tuškevičienės, juk merė privalo atsakyti jums, o jei neatsakys tai seimas lieps atsakyti ha ha ha

 33. Anonimas sako:

  gal dviliktukui iš gėdos nosys susitikime pamėlynavo, tai ir matė tik pamėlynavusias nosis.O stogui važiuojančiam, tai gal jau lapai su parašais panaudoti atsisakymui priedų.Darau išvadą, esi savivaldybėje.

 34. vida sako:

  KERSTO NAUJIENOS :)

 35. birute sako:

  nusibodo jau skaityt ir klausyt soc. darbuotoju skundu ir dejoniu,nepatinka tai eikit kitur dirbt kur gausit alga uz skuduryno lankyma darbo metu,kavos gerima

 36. jo sako:

  Buvo ir valdančiųjų ten gal jie tom nosim?

 37. stogas važiuoja sako:

  Nu kas ten pas jus per marazmai vyksta? Negi nei viena darbuotoja nepasisakė? Ar tiesa, kad pačios atsisakėte priedų , kai valdžia pasiūlė?

 38. Karickienei sako:

  Dar bus jūsų teismų. Apsidrauskite ir pateikite teismui šitą straipsnį. Jei atsiras skundas ant jūsų – bus kaip apsiginti

 39. Neringai sako:

  Jūs drąsiai rašote, bet būkite atsargi. Netikiu, kad bus tokių, kurie paliudys savo žodžius. Užtampys Jus po teismus.

 40. PRIELAIDA sako:

  Gal popierius su parašais bus panaudotas prie atsisakymo priedų prie algos, o gal skundui teismui ant atleistos darbuotojos, kuri kaip daug kas mano atleista neteisėtai. Prikurs pasakų neva aplaidžiai ir blogai dirbo. juk baimė kad ji laimės bylą didelė. Bet neišdegs, nes Elvyros kolegės apie ją atsiliepia gerais ir gražiais žodžiais.
  O KUR DAR GALI PANAUDOT?

 41. siaubas sako:

  Dalyvavau tame susitikime, bet nesu melynanosė ir mane tai žeidžia . Dalyvavo kūlturingi ir padorūs žmonės. Tokius marazmus gali kalbėti tik pats žmogus be moralės, sąžinės ir pagarbos kitiems, juolab kitaip manantiems.

  P.S.KAIP MATOME FOTO IR VEIDELIS NEI VIENAM NEBLIZGĖJO NUO ŠPAKLIAUS SLUOKSNIO.”MĖLYNOS NOSYS” NENUPUDRUOTOS. O GAL ĮVARDINT GALĖTŲ KAS TIE MĖLYNANOSIAI?

 42. Anonimas sako:

  Va ir pasirodo valdžiukė visu gražumu… Kiršinti žmones, pjudyti vienus ant kitų, ir tik save aukštinti, aukštinti, aukštinti….Bobiškas, žemas intrigavimas. Nevalia taip elgtis su žmonėmis, nevalia…
  Vat ko negalėta numatyti, tai negalėta – kad atsiras ir nauji laikraščiai, ir žmonių, kurie nebijos juose dirbti, ir opozicija netylės.

 43. Galvokit sako:

  ką renkat. Tokio pikto, nesąžiningo, grubaus, netaktiško, melagio mero dar neturėjome. Jokio padorumo, sąžinės graužimo. Elementariausias žmoniškumas jai svetimas ir nesuprantamas.Jokie geri daromi darbai neatperka to, kaip ji elgiasi.

 44. Galo nematyti sako:

  Nesupratau ko mus sukvietė, gal kad eilinį kartą pavaryt ant opozicijos, KN? Aiškina ką galim kalbėti ir ko negalim, o ir su kuo galima kalbėti. Baisu. Sugaišom brangu laiką klausydamos krištolinių, o tuo metu mūsų globotiniai laukė pagalbos. Tikrai bereikalingai sugaištas laikas, sudegintas kuras, prasmės ir naudos 0. Ir gana gąsdinti, ne tokios jau mes bailios.

 45. Melas sako:

  tai pagrindinis merės užsiėmimas. Ji visada šneka beli ką, vaidiną vargšę, kuriai trukdo dirbti, meluoja, kad ją nuolat skundžia kažkas. Yra lengvatikių, kurie tuo tiki, bet melo kojos visada trumpos. Tiesa išaiškėja, ne dydmiesty gyvenam.Geriausia gynyba – puolimas. Tą taktiką ji valdo tobulai.

Jūsų komentaras:


× septyni = keturiasdešimt du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]