Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Keliai, keleliai arba lydekai paliepus, man panorėjus

Tarybos narys Vytas Šimonėlis

Tarybos narys Vytas Šimonėlis

               Vietinės reikšmės kelių finansavimo sistema paprasta, tačiau kas šiandien vyksta mūsų Savivaldybėje su kelių (gatvių) priežiūros lėšomis sunku suprasti. Esmė tokia. Pagal vietinės reikšmės kelių ilgį, gyventojų ir registruotų transporto priemonių skaičių, kiekvienų metų pradžioje Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos skiria tam tikrą pinigų sumą. Savivaldybė kiekvienais metais kreipiasi dėl tikslinių (papildomų) lėšų skyrimo atskiroms gatvėms tiesti, tiltams remontuoti. Taip pat dalį lėšų numato Savivaldybės biudžete. Sudėjus šiuos 3 lėšų šaltinius gauname, kad 2015 m. keliams, gatvėms, šaligatviams, tiltams remontuoti Savivaldybė turėjo 946,6 tūkst. eurų. Plačiau apie Kelių direkcijos skiriamas lėšas galite paskaityti čia ir susipažinti su Vietinės reikšmės kelių (gatvių) tikslinio finansavimo 2015 metų sąrašu.

              2016 metais turime 1,1 milijoną eurų. Lietuvos automobilių kelių direkcija skyrė 649,5 tūkst. eurų, Vietinės reikšmės kelių (gatvių) tikslinio finansavimo 2016 metų sąrašą galite rasti čia.

              Vien per 2015 metus Savivaldybė kelių, gatvių, šaligatvių remontui sudarė sutarčių už 3,8 milijonus eurų. Dvi sudarytos sutartys yra ilgalaikės – 18 ir 36 mėnesių trukmės, kitos baigsis šiais metais. Už 2015 metais atliktus darbus liko neapmokėta apie 265 tūkst. eurų. Tiksli suma nežinoma, nes paskutinio Savivaldybės tarybos posėdžio metu, į mano klausimą, ar atsiskaityta už Musės gatvės remontą Lapelių k., atsakymo negavau. Taigi, kelius tvarkome dabar, o skolas paliksime ateičiai. Bet pinigų reikės ne tik skoloms grąžinti, bet ir keliams taisyti. Mūsų Savivaldybė iki šiol buvo vertinama kaip labai atsakingai tvarkanti savo finansus. Savivaldybė pasirašydama sutartis, neturėdama tam asignavimų, pažeidžia Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros, Viešųjų pirkimų įstatymus ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos finansų kontrolės taisykles.

               Šių metų vasario mėnesį Savivaldybės taryba sutartinai balsavo ir patvirtino 2016 metų kelių, gatvių, šaligatvių tvarkymo programą, tačiau kovo mėn. dėl nepaaiškintų priežasčių pakeistas objektų sąrašas vėl buvo pateiktas Tarybai tvirtinti. Iš objektų sąrašo „iškrito“ Draugystės g. Družų gyv., atsirado Pagirių k. gatvė, Alionių sen., Sodžiaus g. Liukonių k. ir Krunų g. Musninkų k. Įvertinus pateiktą paskutinį remontuojamų gatvių sąrašą, šių gatvių ilgius ir tam skirtas lėšas, aiškiai matosi, numatytų pinigų neužteks. Einama pernai naujos valdžios pramintu taku: įrašoma gatvė (ės) į objektų sąrašą, numatant dalį lėšų, kad bendra turimų lėšų suma ir objektų verčių suma sutaptų, atliekamas darbų pirkimas, pasirašoma sutartis. Po kelių mėn. Savivaldybės tarybai pateikiamas tvirtinti pakeistas objektų (gatvių) sąrašas ir vėl su daliniu finansavimu. Kitaip sakant, pažeidinėjami įstatymai, toliau auginamos skolos. 2015 metais Kelių priežiūros programa buvo keičiama 4 kartus. 

Savivaldybė pasirašydama sutartis, neturėdama tam asignavimų, pažeidžia Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros, Viešųjų pirkimų įstatymus ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos finansų kontrolės taisykles.

                Savivaldybė kiekvienais metais numatydavo lėšas žvyrkelių, kurių turime apie 670 km, atnaujinimui. Pernai tam panaudota 82,7 tūkst. eurų. Šiemet numatyta tik 8 tūkst. eurų. Savivaldybėms per paskutinius metus skiriamų lėšų dalis iš Kelių priežiūros programos sąmatos padidėjo, tačiau jų nepakanka. Šiandien turime pripažinti, kad dalis vietinės reikšmės kelių ir po 10 metų neturės asfalto dangos. O ten taip pat gyvena žmonės, moka mokesčius, kasdien veža vaikus į mokyklą, važiuoja į darbą. Neremontuojamų, retai greideriuojamų žvyrkelių, pamirštų seniau asfaltuotų gatvių remontas po kelių metų pareikalaus žymiai daugiau lėšų. Suprantama, viešųjų ryšių, gal tiksliau būtų sakyti populizmo prasme, asfaltą patiesti, kartais ir skolon, labiau apsimoka. Ne veltui vietinė spauda rašė kaip Kiaukliuose susikibo mūsų rajono valdžia su ten atvykusiu Seimo nariu, lydimu kelininkų atstovo, kas gi rūpinasi ir kieno dėka bus asfaltuojamas kelias per Naidus. Vaikiškas ir juokingas mūsų valdžios elgesys. Šis kelias – tai valstybinės reikšmės rajoninis kelias, kurį Vyriausybė pavedė tvarkyti Vilniaus regiono keliams. Visi Savivaldybės vadovai, buvę ir esami, suinteresuoti, kad kuo daugiau tokių kelių turėtų asfalto dangą, nes tai palengvina sąlygas viešajam transportui, mokinių vežimui, gyventojams, sutaupomos lėšos transporto remontui, todėl tie pokalbiai su Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais yra nuolatiniai. Tačiau teigti, kad Savivaldybės vadovų dėka bus tiesiamas kelias per Naidus yra, švelniai tariant, nekuklu. Apie šią kelių programą plačiau galite paskaityti čia. Kaip ir nebūtų teisinga, jeigu aš sakyčiau, kad keliai Širvintos – Družai, Bagaslaviškis – Gelvonai, Musninkai – Čiobiškis, Širvintos – Giedraičiai, Zibalai – Šešuolėliai, Vilniaus kelias – Medžiukai, atskiros atkarpos nuo Zibalų link Mišniūnų nutiesti mano dėka, nors tuo metu dirbau Savivaldybės meru, todėl rūpėjo ir šie dalykai. Tad dirbkime atsakingai, galvodami ne tik apie šią dieną.

Tarybos narys     Vytas Šimonėlis


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

27 Komentarai (-ų)

 1. Stanislava sako:

  Ačiū už išsamų straipsnį. Man visada kelia nerimą perspektyva, kad dabartinė mūsų valdžia praskolins rajoną keleriems metams į priekį ir joms tai nerūpi. Svarbu, kad yra kuo pasipuikuoti ir iš ko sau geras algas išsimokėti. Gal kas žinot ar yra numatyti skolinimosi limitai savivaldybei ir ar galima būtų reikalauti, kad kiekvienais metais būtų skelbiama, kokia yra rajono biudžeto skola ir kur išleisti pinigai. Manau, kad tai rūpi ne tik man.

 2. Žmogus sako:

  Ačiū Vytui ,jis niekada neskuba vertindamas skubotai , nekalba neapgalvojęs. Ir tikrai gaila , kad nežada sugrįžti su savo patirtim ir tolerancija ,

 3. Anonimas sako:

  Ačiū, gerb. Vytai Šimonėli, kad buvote ir esate garbingas ir rajono reikalus išmanantis žmogus. Žinome, kad Jūs niekada nekalbate to, ko tikrai nežinote. Juolabiau niekada be reikalo nepuolate ir nežeminate žmonių.

  Esate tarybos narys, už kurį mes balsavome ir balsuosime. ESAME DĖKINGI jUMS UŽ TEISINGUS TARYBOS SPRENDIMŲ VERTINIMUS.

 4. Vytas sako:

  Sveiki,
  Kelią į Šiaulius Širvintų sen., priklauso tvarkyti Vilniaus regiono keliams. Šis kelias, kaip ir kelias per Naidus, bus tvarkomas iš žvyrkelių programas. Atsakinga Kelių direkcija.Iš Savivaldybės išėjau prieš 9 metus, sugrįžti neketinu. Šie reikalai man svarbūs, nes esu Savivaldybė tarybos narys ir Zibalų sen. gyventojas.

 5. Vidai sako:

  suprantu, kai turi piktą šeimininkę, komandą FAS vykdyti privalu, bet kai ji vykdoma visai negalvojant, gaunasi pasijuokimas iš savęs, nes ta “praeita kadencija budamas valdziuoj” tik parodo tamstos žinojimą ir supratimą.

 6. Vidai sako:

  matosi, kad galvelėje manų košė

 7. taip sako:

  Šlamšto neliktų .

 8. taip sako:

  gerai būtų, kad neliktų DP.

 9. Anonimas sako:

  Manau, kad po Seimo rinkimų 2016 DP neliks valdančiojoje koalicijoje.

 10. Taip sako:

  Ačiū Dievui, dar yra pasaulyje vyrų. Šuneliai tegu loja, o protingi žmonės supras, kad kalba rimta. Pradėkim mąstyti, daugiau viešinkim visas bobų (nesakau “moterų”) nesąmones, eikim balsuoti už išmintį, protą, ūkišką požiūrį. Aferose, purve, nepagarboje maudytis šlykštu. Ačiū Vytui ir laukiam daugiau protingų žmonių pamąstymų.

 11. anonimui sako:

  reikia suprast po gabaliuka ,tai kelios gatvės suremontuotos, o jei visą gatve, tai tik viena.tai koks tada bus piaras.

 12. Anonimas sako:

  Juokingi tie kelių remontai – dalyje gatvės atnaujina asfaltą, kitas galas paliekamas, nors jis savo defektais nesiskiria nuo remontuoto. Kažkokia nesąmonė darosi, čia toks mąstymas??? Nuvažiuokite į Kabaldos Rožių gatvę ir pamatysite remontų „logiką“.

 13. Kegis sako:

  Teisingas aiškus straipsnis mielieji atsimerkit pradekit skirti melą nuo tiesos, darbus nuo reklamos. Pagarbos gestus nuo reklamos.

 14. na sako:

  Liukonių k. Sodžiaus g. tai tikrai nereikia asfaltuoti, nes kur tik žemę dirba Zofijos D. ir dar vieno darbiečio šeiminėlė, tai keliai beveik visur suarti.

 15. asfaltas sako:

  Stosiu į teisingą partiją ir važinėsiu asfaltu

 16. to manau sako:

  Nežliumbk ir kitų nepravardžiuok. Žmonės turi žinoti tiesą.

 17. Vidai sako:

  Praeitos kadencijos meras Jasiukevičius buvo

 18. vida sako:

  praeita kadencija budamas valdziuoj pone vytai nieko nicnieko nenuveikej,sedejot visi ant peciaus ir vaidinot isrinktuosius.

 19. manau sako:

  kad reikia šiuos faktus pateikti kam reikia. Bus patikrinta ir kalti nubausti. Dabar atrodo ,kad jums taip reikia tos valdžios, kad nusileidžiat iki bobų lygio. Verkė , verkė P.Laima dabar verkiat Jūs, kad negaunat atsakymo. Jau darosi juokinga…….

 20. Jurgiui sako:

  pagal Jurgį ir kepurė. Kažinkaip ji atrodo.

 21. xx sako:

  Tik db š..x.m asvaltas reikalingas. Tai ir keicia projektus, mes ir liekam be asvalto. Nes musu gatvej š..x.s negyvena

 22. To jurgis sako:

  Labai klystat, šito pono era vėl ateina, gal negirdėjot apie Valstiečių partijos reitingus…

 23. Padariniai sako:

  Merės sprendimai sveika logika niekada nepasižymėjo ir visiems aišku , kad kitaip nebus .Tuokiuose metuose smegenų ląstelės nesidaugina …O kuo nusikalto Družai ?Matyt mąstančių kitaip , nei savivaldos viršūnėlės, šiam žemės kampely padaugėjo,Todėl nubausti kitatikius nuspręsta – padaryta .Tvarka turi būt .Tik baugoka pagalvojus , kaip reiks po šito DP AMARO toliau tvarkytis , kopt cunamio padarinius…Aleliuje…

 24. Zosė sako:

  O tai kelias į Širvintų sen. Šiaulių kaimo gyvenvietę ir vėl nebus asfaltuojamas? O gal čia darbiečiai negyvena?

 25. Jurgis sako:

  Pono era baigesi ir aciu Dievui.kas jam belieka tik verkslent.

 26. Justas sako:

  Šaunuolė p. Zofija D., per rinkimus aplakstė ne vieną Liukonių apylinkių bomželį ir senolę, apie Živilę pripasakojo, išsukštino, tai dabar bus asfaltas toje gatvėje kur gyvena.

  Tik ar ilgam, kai pahrindę ten važinėja jos šeimos ūkio sunkiasvorė technika, gadina esančią žvyro dangą… Asfaltas irgi ilgai neatlaikys, jei dar griovius ir kelius ars ten, kur tik žemę dirba…

 27. Laima sako:

  Geras ir protingas straipsnis, tik…visai neaktualus paklusniems rankų kilnotojams. Na, o mokantys skaityti ir gebantys suprasti perskaitytą padarys teisingas išvadas. Labai reikia tokių paaiškinimų, nes žmonėms, nežinantiems savivaldos “virtuvės”, gal per sunku patiems susigaudyti.

Jūsų komentaras:


vienas + devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]