Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

LLS pirmininkas A. Zuokas: Seimą turi rinkti blaivi tauta

atsisiųsti (1)
Lietuvos Respublikos Seimą turi rinkti blaiviai mąstanti tauta, o už balsų pirkimą ir naudojimąsi nuo alkoholio priklausomais žmonėmis turi būti numatytos realios bausmės. Todėl prekyba alkoholiu rinkimų į Seimą dieną turi būti ribojama. Su tokiu siūlymu į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir Seimo valdybą, kad būtų inicijuotos įstatymų pataisos, kreipsis Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas.
„Neatsakingi politikai, kurie savo rinkiminėse programose deklaruoja kovą su alkoholizmu, o iš tikrųjų tautą dar labiau stumia į tą liūną, turi aiškiai suprasti, kad gali būti realiai nubausti už balsų pirkimą. Draudimas rinkimų dieną prekiauti alkoholiu taptų realiu balsų pirkimą apsunkinančiu mechanizmu. Tauta turi nustoti gerti, ir ypač iš politikų rankų“,– pabrėžė LLS pirmininkas.
Draudimas prekiauti alkoholiu prieš rinkimus ar jų metu yra paplitęs Lotynų Amerikos, Pietryčių Azijos šalyse, kai kuriose JAV valstijose. Pavyzdžiui, prekyba alkoholiu Filipinuose uždrausta dvi dienas, Venesueloje – 21 valandą prieš rinkimus, Kolumbijoje – visą rinkimų savaitgalį.
„Gaila, tačiau Lietuvoje tokiu dideliu mastu paplitęs tiek alkoholizmas, tiek balsų pirkimo atvejai, kad turime sekti Lotynų Amerikos ar Pietryčių Azijos pavyzdžiais. Lietuvoje visus rinkimus nuolat lydi balsų pirkimo skandalai, užtenka prisiminti vien praėjusių metų savivaldybių rinkimus. Ypač kaimo vietovėse paplitęs balsų pirkimas atsiskaitant alkoholiu. Įsigaliojus šiam draudimui, būtų lengviau fiksuoti balsų papirkinėjimo atvejus tiek policijai, tiek rinkimų stebėtojams“, – teigė A. Zuokas.
Jau devynerius metus esantis ribojimas įsigyti alkoholio Rugsėjo 1-ąją rodo, kad verslui nėra sunku praktiškai įgyvendinti šį draudimą.
„Kaimo vietovėse dirbantys prekybininkai skundžiasi balsų papirkinėjimo atvejais – ten parduotuvės tampa balsų pirkimo „centrais“. Tačiau nepritariantys balsų pirkimui, atsakingi prekybininkai šiuo metu neturi jokių priemonių šią ydingą praktiką sustabdyti, nes kaimo parduotuvėlės pardavėja negali atsisakyti parduoti prekių. Todėl Seimas turi imtis veiksmų, kad šį situacija keistųsi“, – sakė A. Zuokas.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) informacija spaudai


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. hhh sako:

    Jeigu nebus balsų pirkimo mokant alkoholiu, tai DP niekad nelaimės rinkimų.

Jūsų komentaras:


devyni × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]