Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Naujoji vyriausybės atstovė palaikė teisiškai nepagrįstą sprendimą (VIDEO)

DSC_0012x*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Foto ir video autorės *

             Širvintų Tarybai antru klausimu pateiktas sprendimo projektas, siekiant  “sudaryti komisiją dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario Andriaus Jozonio įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo pateiktiems faktams ištirti”

           Nuo klausimo svarstymo nusišalino Andrius ir Giedrius Jozoniai. Anna Kuznecovienė informavo Tarybą, kad A. Jozonio nušalinimas iš Tarybos yra siekiamas sprendimu, kuris negaliojo tuomet, kai buvo įvykdytas tariamas jo pažeidimas.

        Skaitytojams primename, kad teisėje galioja  vienas pagrindinių principų – Lex retro non agit (įstatymas atgal negalioja). Tai reiškia, kad įstatymas galioja tik nuo tada, kai yra priimtas, ir tinkamai paskelbtas. Pateiktame Tarybos narių (valdančiosios daugumos)skunde rašoma, neva A. Jozonis dar praėjusioje kadencijoje balsavo klausimu, susijusiu su jo tėvo vadovaujama įstaiga.  Šis skundas paremtas Vietos savivaldos įstatymo 25/1 straipsniu, kuris įsigaliojo nuo šios kadencijos pradžios . O A. Jozonio  pažeidimas buvo padarytas tada, kai šis straipsnis dar negaliojo. Todėl pateiktas Tarybos narių “skundas” teisiškai nepagrįstas, arba pagrįstas įstatymo normomis, kurios negaliojo nusižengimo dieną.

        Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai Kęstutis Pakalnis ir Jonas Purvaneckas nusišalino nuo jų nuomone klausimo, pažeidžiančio įstatymus, svarstymo. Tuomet merė bandė likusius V. Mateiką ir A. Kuznecovienę įtraukti į komisiją. Šie nesutiko tvirtindami, kad taip apribojama jų apsisprendimo laisvė. Kadangi merė ignoravo minėtų Tarybos narių apsisprendimą, šie taip pat nusišalino nuo klausimo svarstymo.

        Merė Ž. Pinskuvienė grietai sumojo, ką daryti, sumažino komisijos narių skaičių ir A. Jozonio klausimą patikėjo Irenai Vasiliauskienei  bei darbiečiams Zenonui Miseliui ir Vilmai Bartusevičienei. Vyriausybės atstovė, posėdžio pradžioje gavusi pluoštą meres pagyrimų, neprieštaravo, kad būtų sudaryta komisija nagrinėti teisiškai nepagrįstą skundą.

         “UŽ” šį sprendimą balsavo visi dvylika valdančiosios  daugumos narių. Rasa Tamošiūnienė balsavo “PRIEŠ”, O Vytas Šimonėlis balsuoti atsisakė.

       Kęstutis Pakalnis, parodęs Tarybos nariams pavyzdį ir pirmasis nusišalinęs nuo klausimo svarstymo, “Krašto naujienoms”  teigė, kad nuo klausimo svarstymo nusišalino, nes jis negali sau leisti balsuoti už sprendimus, kuriais galimai yra pažeidžiami įstatymai. “Įstatymai galioja visiems vienodai,” – kalbėjo Tarybos narys po posėdžio.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. moteriškei sako:

  kokio velnio eini į tokias pareigas, jei bijai įstatymą pacituoti?

 2. Taip atrodo, sako:

  kad naujoji vyriausybės atstovė, tai visiškai nesusigaudanti moteriškė įmesta į purviną vandenį.

 3. Jo sako:

  Trūksta aukų? Nepavyko su Šiukštiene, puolė Jozonį. Nepavyks. Kas sekantis?

 4. taip sako:

  vyriausybėj irgi yra bukagalvių.

 5. to mano nuomone sako:

  Nekelkit jūs krištolinės kaip š…. ant šakių, jos bijo gal jos pačios padlaižiai, o kiti tikrai nebijo, o apie Vyriausybės atstovę tai trūksta žodžių.

 6. Nepartinė sako:

  Jei pažeistas įstatymas, tai, opozicija, gal laikas ne tik nusišalinti nuo svarstymo, bet ir kreiptis i atitinkamas institucijas. Kiek gi tęsis ši savivalė.

 7. mano nuomone... sako:

  net vyriausybės atstovė bijo prieštarauti krištolinei

 8. Anonimas sako:

  krištoliniai įstatymai negalioja,Širvintos ne Lietuva, Širvintos atskira respublika, tuo labiau jei susirado padruškę. Juozoni primenu, teismai yra Lietuvos respublikos teismai, o ne Širvintų respublikos teismai.

Jūsų komentaras:


vienas × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]