Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Perspektyvos kaime – ne tik užsiimantiems žemės ūkiu

10544_7545ca853562f1d29334cc9a4e2c4169          Apie nuolat mažėjantį kaimo gyventojų skaičių kalbama vis dažniau, nes sociologai ir politikai pradeda suprasti, kad net vidinė migracija daro didžiulę žalą. Tuo tarpu patys kaimo vietovių gyventojai vis garsiau kalba, kad gyvenimas mieste – vienintelė galimybė ne tik įgyti išsilavinimą ir susirasti darbą, bet ir turėti patogų bei visokeriopai aprūpintą gyvenimą. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tai ir suprasdama migracijos problematiką, skiria finansinę paramą norintiems gyventi kaimo vietovėje ir užsiimti alternatyviąja veikla.

           Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programa numato finansavimą pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Anot Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos skyriaus vyr. specialistės Vaidos Juralevičiūtės, žemės ūkis Lietuvoje – tradicinė, populiari, tačiau ne vienintelė perspektyvi ūkio šaka: „Daugelis kaimo vietovėse gyvenančių žmonių yra įpratę prie tradicinių žemės ūkio veiklų – augalininkystės, gyvulininkystės, žuvininkystės. Norėdami išlaikyti žmones kaime ar pritraukti į jį naujų gyventojų, turime suteikti jiems daugiau galimybių veikti ir kurti bei išplėsti verslo teikiamų paslaugų spektrą“.

         Anksčiau minėta Lietuvos kaimo plėtros programos veiklos sritis remia įvairią ne žemės ūkio veiklą kaimo vietovėse – autoservisų, lentpjūvių, grožio salonų, kaimo turizmo paslaugų plėtrą bei daug kitų ekonominių veiklų. Tarp svarbiausių reikalavimų gauti paramą – pareiškėjas privalo būti kaimo gyventojas, ūkininkas arba smulkus juridinis asmuo. Finansavimui pateiktas verslo planas turi būti įgyvendinamas kaimo vietovėje, kurioje gyvena iki 6 tūkst. gyventojų ir kuri yra nepriskiriama prie kurorto ar paraiškoms surinkus vienodą balų skaičių taikomas antrinis reitingavimas – pirmenybė teikiama negavusiems paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 verslo priemones. Kol kas atrankos kriterijai, kurie bus taikomi 2016 m. kvietimui, nėra nustatyti, jie bus patvirtinti kartu su įgyvendinimo taisyklėmis. Taip pat, kaip ir 2015 metais, didžiausias dėmesys bus skiriamas naujoms darbo vietoms kaimo gyventojams kurti.

          V. Juralevičiūtė pažymi prieš keletą metų vykusį sėkmingą kaimo turizmo sodybų kūrimosi bumą: „Tokių sodybų šiuo metu yra daugiau nei pusė tūkstančio, jos populiarios tiek tarp pačių lietuvių, tiek tarp užsieniečių. Kad kaimo vietovės išlaikytų konkurenciją su kurortais ar net užsienio šalimis, reikia plėsti siūlomų paslaugų ir pramogų spektrą, gerinti sodybų infrastruktūrą“, – pasakoja specialistė.

             Paraiškos paramai, skirtai ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai, bus priimamos nuo š. m. rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d. Kartu su įgyvendinimo taisyklėmis bus pateiktas ir remiamų veiklų sąrašas. Siekiant užtikrinti sėkmingą projektų įgyvendinimą, rekomenduojama susipažinti su priemonės įgyvendinimo taisyklėmis ir kruopščiai užpildyti visus reikalingus paraiškos dokumentus. Daugiau informacijos apie tai galite rasti Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento interneto svetainėje adresu zum.lrv.lt/veiklos-sritys/kaimo-pletra.

ŽŪM informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ šeši = trylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]