Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vis dar gajus nevykęs įprotis deginti sausą žolę…

 DSC_0884

                    Kaip byloja šių metų statistika, prastas rajono gyventojų įprotis deginti sausą žolę ir neatsargiai elgtis su ugnimi pavasarį, vis dar išlieka gajus. Lyginant su praėjusiais metais, iki šių metų balandžio 12 dienos, net trečdaliu išaugo gaisrų skaičius Širvintų rajono savivaldybės atvirose teritorijose (praėjusiais metais per tą patį laikotarpį ugniagesiai vyko gesinti liepsnojančių pievų 12 kartų, o šiais metais – 18 ).

          Gaisrai atvirose teritorijose kyla dėl įvairių priežasčių: vieni sąmoningai degtuko pagalba bando sunaikinti  sausą pernykštę žolę pievose, kiti gi tvarkydami aplinką ir kūrendami į krūvas sugrėbtas augalinės kilmės atliekas neįvertina gaisro išplitimo pavojaus. Dar kiti įpratę apskritai elgtis nerūpestingai.  Jeigu žiemą ar kitu drėgnu metu laiku lauke numestas degtukas ar cigaretės nuorūka didesnio pavojaus nesukelia, tai esant sausam pavasariniam laikmečiui į degią terpę nuo kelio vėjo nuridenta cigaretės nuorūka ar degtukas gali tapti didelio gaisro priežastimi.

             Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad augalinės kilmės atliekų deginimas  miestuose ir miesteliuose draudžiamas, o tvarkantis aplinką ir besiruošiant kūrenti į krūvas sugrėbtas augalinės kilmės atliekas leistinose vietovėse, būtina pasirūpinti pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis (gesintuvai, vanduo, smėlis ir pan.) ir  įvertinti: ar vėjas neišdarkys laužo, ar laužavietė yra saugiu atstumu nuo pastatų (ne arčiau kaip 30 metrų), o nuo miško, aukštapelkės ar durpingos pievos saugus atstumas turi būti ne mažesnis kaip 100 metrų. Kepsnines ir šašlykines nuo pastatų leidžiama kūrenti ne mažesniu, kaip 6 metrų atstumu. Augalinės kilmės atliekas draudžiama deginti nenupjautas ir nesugrėbtas į krūvas, o deginant jas krūvose – ugniavietė turi būti nuolat stebima. Baigus deginti, smilkstančią ugniavietę būtina užpilti  vandeniu ar smėliu. Be to teisės aktuose yra numatyta pareiga žemės savininkams ir naudotojams, pamačius gaisrą jiems priklausančiose žemėse, imtis priešgaisrinės saugos priemonių.

             Už gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimus atvirose teritorijose piliečiai gali būti nubausti iki  289, o pareigūnai – iki 347 eurų siekiančiomis baudomis. Jeigu dėl žmonių tyčinių ar nerūpestingų veiksmų kils gaisras miške, arba bus sudarytos sąlygos jo išplitimui, nustatytą  tvarką pažeidusieji fiziniai asmenys gali būti nubausti iki 1158, o pareigūnai – iki 2316 erų baudomis.  Be to, visais atvejais pažeidėjams gali būti pareikštas ieškinys atlyginti gamtai padarytus nuostolius, o Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, esant žolės deginimo atvejams, gali taikyti sankcijas išmokant paramą.

              Siekiant užtikrinti efektyvią gaisrų atvirose teritorijose prevenciją, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, kartu su rajono seniūnijų seniūnais, policijos komisariato ir kitų suinteresuotų tarnybų atstovais, gaisrams kilti palankiu metu vykdo reidus į rajono seniūnijų atviras teritorijas. Į prevencinę veiklą vis aktyviau įtraukiami bendruomenių atstovai ir jaunieji ugniagesiai, todėl mažėja šansų pievų degintojams išlikti nepastebėtiems ir neįvardintiems.

               Ugniagesių atstovai, kreipdamiesi į visuomenę, prašo susilaikyti nuo pagundos barbariškais būdais tvarkyti pernykštę žolę laukuose, itin atsargiai elgtis su ugnimi tvarkant sodybų aplinką, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti abejingai pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Nepavykus parankinėmis priemonėmis įveikti pievoje kylančio gaisro, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos

Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas

Jonas Jočys


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi × keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]