Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ant mūsų laisvės nereikia lipti

Laisvės piknikas. Foto "Regionų naujienos"

Laisvės piknikas. Foto “Regionų naujienos”

JADVYGA BARBARAVIČIENĖ

      Šiuos žodžius pasakė mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė Laisvės piknike  gegužės 24 dieną. A. Stulginskio universitete surengtas Laisvės piknikas, skirtas pilietiškumui skatinti, paragino dar kartą susimąstyti, kas yra žmogaus laisvė. Ar tai yra galimybė laisvai gyventi, laisvai mąstyti, turėti savo nuomonę ir ją išsakyti, žinant, kad už tai tavęs nepersekios, neatleis iš darbo?  Pristatydamas šią idėją visuomenei žinomas žurnalistas A. Tapinas sakė, kad ginti demokratiją ne per anksti, bet gali būti per vėlai, nes kai kas turi labai didelį norą sunaikinti laisvės virusą. Būtina kovoti su baime. Bijoti galima tik po vieną, o drauge esame  stiprūs. Jam pritardamas dainininkas A. Mamontovas kalbėjo, kad iki šiol mes neišsivaduojame iš baimės, nesuprantame, kad valdžią išrenkame ne tam, kad jai tarnautume, bet tam, kad ji tarnautų mums. Idėja surengti Laisvės pikniką gimė neatsitiktinai.  Lietuvoje vis  daugiau pastebima, kad valdžiai žmonės mažiausiai rūpi. Apmaudu, kad šioje plotmėje  viešojoje erdvėje nuolat skamba mūsų rajono vardas.

         Mus jau vadina ir Afrika, ir Tundra. Jeigu anksčiau  Švenčionių, Šalčininkų, Širvintų rajonus painiodavo, šiandieną visi žino, kas tas Širvintų rajonas. Išpopuliarėjome ir neretai gėda prisipažinti, kad esame iš Širvintų, kur karaliauja savivalė ir didžiausia nepagarba žmogui. Politologas M. Jastremskas su savo studentais net specialią studiją parengė apie mūsų rajono valdymo metodus. Mūsų merei tai nė motais. E. Jakilaičio televizijos laidoje ji tiesiai rėžė „Rajonui vadovauju aš ir bus tvarka“. Savo valdymą pradėjusi  galvų kapojimu,  televizijos laidose ji kaip sugedusi plokštelė kartoja vis tuos pačius teiginius apie Šilumos tinklus ir giminių klaną , bet tyli apie dabartinį partinį klaną, kuris jau apraizgė ir Savivaldybės administraciją ir jai pavaldžias įmones bei įstaigas. Labai garsiai viešai buvo teigiama, kad po reorganizacijos bus sutaupyta lėšų, geriau bus organizuotas darbas. Kas iš to išėjo? Šnipštas.  

 žinomas žurnalistas A. Tapinas sakė, kad ginti demokratiją ne per anksti, bet gali būti per vėlai, nes kai kas turi labai didelį norą sunaikinti laisvės virusą. Būtina kovoti su baime. Bijoti galima tik po vieną, o drauge esame  stiprūs. 

         Jeigu pernai  administracijoje buvo 125 etatai, po reorganizacijos liko 122. Sumažėjo 3 etatai, o šių metų biudžete Savivaldybės administracijos tarnautojų algoms skirta 501,5 tūkst. eurų daugiau negu pernai. Tai kurgi tas taupymas? O gal vadovai tiesiog apsidraudė, numanydami, kad teks pakloti nemažai pinigėlių už neteisėtus atleidimus? Atleistųjų  vietas daugumoje užėmė laikinai einantys pareigas. Konkursai neskelbiami, arba  labai tyliai atsiranda jau nauja pareigybė arba naujas žmogus.  Štai Vaikų teisių apsaugos poskyryje vyriausiuoju specialistu staigiai tapo darbietės  Braškienė sūnus. Administracijoje tiems naujokams ir didžiausios kategorijos ir didžiausi atlyginimai, ir priedai. Paliktiems darbe specialistams, buvusiems skyrių vedėjams  kategorijos sumažintos 2,net 3 kartus. Jie apkrauti  papildomais darbais. Viename iš teismų administracijos direktorė I. Baltušytė-Četrauskienė pareiškė, kad žmonės turi dirbti, o ne nosį krapštyti.  Įdomu, kas tas nosis krapšto?

          Toje pačioje E. Jakilaičio laidoje M. Jastremskas kalbėjo, kad pas mus dabar kuriama carystė, karalystė. Per ilgą laiką bus sukurta infrastruktūra, kurioje dirbs visi savi ir palaikantys. Nesvarbu, kad teisti, kad korumpuoti, nekompetentingi, nesvarbu, kad iš kito rajono, bet savi. Mūsų rajone įdarbinami ne profesionalai, o savi. Visi jie arba „darbiečiai“, arba jų giminės ir draugai. Profesionalūs darbuotojai mūsų rajone  arba  atleisti, arba išėjo iš darbo „savo noru“. Štai Teisės, personalo ir metrikacijos  skyriuje beveik neliko patyrusių teisininkų. Paskelbus konkursą Teisės, personalo ir metrikacijos  skyriaus vyr. specialisto pareigoms užimti, neatsirado nei vieno norinčio. Tikri profesionalai nenori kišti galvos ten, kur reikalaujama nesilaikyti įstatymų, juos pažeisti.  Akivaizdu, kiek tų pažeidimų per trumpą laiką. Iš 24 atleistų darbuotojų jau 13 pripažinti neteisėtai  atleistais.  Savivaldybės administracijos direktorė I. Baltušytė – Četrauskienė teisme liudydama visą atsakomybę už neteisėtus atleidimus prisiėmė sau, kalbėjo netiesą, kad žmonės žinojo apie atleidimus. Jiems apie tai buvo pranešta paskutinę akimirką darbo pabaigoje. Taip dar kartą iš darbuotojų buvo pasityčiota, neduota laiko  pagalvoti, priimti sprendimą. Ne vienas, žinodamas, kad bus atleistas, gal būtų spėjęs kažkur įsidarbinti.

         Prisimenu, kaip  Ž. Pinskuvienė, būdama praeitoj kadencijoj administracijos direktore, elgėsi. Ji taip pat melavo žmonėms, kad nebus atleisti, bet žodžio nesilaikė. Nors meras K. Pakalnis buvo griežtai prieš atleidimus, Ž. Pinskuvienės tai nesulaikė. Ji darė taip, kaip norėjo. Vienam specialistui įrašė papeikimą, motyvuodama tuo, kad, atseit, jų biolaukai nesutampa.  Teismas, aišku, tokį sprendimą panaikino.  Tapusi mere, ji,  žinoma, su juo susidorojo, atleido iš darbo. Kokie buvo jos valdymo metodai, tokie ir liko. Neteisėtai buvo panaikintas  Vaikų teisių apsaugos  skyrius. Tai jau nustatė Teismas, patenkindamas Vyriausybės atstovo ieškinį. Opozicija kiekvieną kartą Tarybos posėdžių metu pasisako dėl neteisėtų veiksmų, nepritaria jiems, bet merė  nuolat tai traktuoja kaip trukdymą dirbti. Ji vis dar save įsivaizduoja neklystančia.

       Darbo partijos pirmininko pavaduotojas V. Gapšys prieš rinkimus Ž. Pinskuvienės reklaminiame leidinyje teigė „Neabejoju, kad Ž. Pinskuvienei pavyks  užmegzti  abipuse pagarba grįstą konstruktyvų bei rezultatyvų bendradarbiavimą tarp valdžios atstovų ir Širvintų krašto gyventojų“,  jam pritarė A. Pabedinskienė : „Ž. Pinskuvienė būtų gera merė kiekvienam Širvintų gyventojui“. Pati Ž. Pinskuvienė deklaravo:  „Sugebu išklausyti ir įsiklausyti į kitų nuomonę. Esu už pagarbą ir dėmesį kiekvienam žmogui“. Koks tas dėmesys ir pagarba, jau įsitikinome.  Ji ne tik eiliniams žmonėms, bet net ir Tarybos nariams jokios pagarbos nerodo. Tarybos posėdžių metu opozicijos nariams neleidžiama pasisakyti, jie tiesiog pusėje žodžio nutraukiami, palydimi nepagarbiomis replikomis. Jų pasisakymai iškraipomi, išimant iš konteksto melagingai pateikiami savo spaudoje.  Netiesos sakymas tapo įprastu reiškiniu. 

 Rašoma, kad per 2015 m. opozicija nepateikė nei vieno sprendimo. Bet neparašyta, kad nei vieno sprendimo nepateikė ir valdančiosios daugumos  Tarybos nariai. Jie tik paklusniai kilojo rankas.  

         Vartant  merės ataskaitos leidinį jau pats pavadinimas dvelkia melu. Tai ne Tarybos ir mero , bet valdančiosios daugumo ir mero veiklos ataskaita. Opozicijos narių veidų leidinyje nėra, tarsi jų ir nebūtų. Užtat  valdančiųjų ir merės „abrozdėlių“  apstu. Vien merė puikuojasi beveik 80 nuotraukų iš 100 pateiktų. Vien poza ir savireklama. Net nepasikuklino pasigirti, kad dovanotas gėles paaukojo bažnyčioms. Įdomumo dėlei atsiverčiau  Tarybos ir mero 2003-2006 m. kadencijos ataskaitą. V. Šimonėlio nuotraukų radau vos 11. Jis  įamžintas tik su užsienio delegacijų nariais arba pagerbiant nusipelniusius žmones. Kuklus buvo meras.

       Be to, dabartinėje merės ataskaitoje stengiamasi  akivaizdžiai  sumenkinti opoziciją.  Rašoma, kad per 2015 m. opozicija nepateikė nei vieno sprendimo. Bet neparašyta, kad nei vieno sprendimo nepateikė ir valdančiosios daugumos  Tarybos nariai. Jie tik paklusniai kilojo rankas. Visus sprendimų projektus  teikė Administracijos specialistai.

         Deklaruojama apie paramą jaunimui.  O jaunimo veiklos skatinimui šiemet biudžete skirta vos 3 tūkst. eurų.  Ankstesniais metais tam buvo numatyta 8,4 tūkst. eurų. Daug kalbama apie paramą verslui, o jo skatinimui biudžete vos 400 eurų, ūkininkų rėmimui – 500 eurų, senelių globos namams skirta 25 tūkst. eurų mažiau negu pernai. Mažiau lėšų skirta pensininkams ir neįgaliesiems pavėžėti, atimta parama globėjams. Savivaldybei šiemet  mažiau lėšų skirta iš Valstybės investicijų programos,  20 tūkst. eurų mažiau keliams tvarkyti. Sumažėjo Savivaldybės biudžetas, tačiau  reprezentacinėms išlaidoms  pernai skirta 60,4 tūkst., o šiemet 55 tūkst. eurų.  Praeitoj kadencijoj tokioms išlaidoms buvo skiriama trečdaliu mažiau. O meras Kęstutis Pakalnis tam skirdavo daug asmeninių lėšų, nesigirdamas ir nesipuikuodamas.

        Šiemet biudžete  informacijos talpinimui spaudoje  numatyta  net 4 tūkst. eurų.  Prisimename, kaip merė viešai deklaravo, kad  jos laikraštis viską spausdins nemokamai, kad tam nebus skiriama nei vieno euro. Eilinis melas. Kaip ir tas, kai viešai per šalies televiziją buvo karštai prisiekinėjama, kad nebus atleistas nei vienas darbuotojas. Apskritai,  mūsų merė pratusi sakyti „bele ką“, meluoti susitikimuose su gyventojais, įstaigų, įmonių darbuotojais.

         Šiandien matome, kad pasikeitimai mieste yra. Tiesiami šaligatviai, tvarkomos viešosios erdvės. Širvintiškiai džiaugiasi, kad miestas gražėja. Bet visa tai nenukrito iš dangaus, atėjus į valdžią merei. Tai darbų tęstinumas, apie kurį nutylima ir viskas pateikiama taip, tarsi  prasidėjo darbiečiams Širvintose atėjus į valdžią. 2015 metų rugsėjo 3 d. pasirašytas  Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministro įsakymas Nr.1V-685 „Dėl Vilniaus regiono integruotos teritorijų vystymo programos patvirtinimo“. Šioje programoje numatyta  atnaujinti ir Širvintų miesto viešąsias erdves, kuriant naujus ir atgaivinant esamus traukos centrus, sukurti aktyvaus poilsio aplink tvenkinį  ir prie skulptūros Inta zonas, modernizuoti jaunimo parką, įrengti jaunimo laisvalaikio ir poilsio zoną šalia kuriamo jaunimo centro. Tam numatyta 2 mln. 723,8 tūkst. eurų, iš jų 2 mln. 315,2 tūkst eurų iš ES lėšų. Už jas turės būti  atnaujinta  54 764 kv. m. viešųjų erdvių Širvintų mieste.  Visa tai buvo parengta, patvirtinta ir pateikta  Vilniaus regiono plėtros tarybai  praeitos kadencijos metu, kai meru dirbo Kęstutis Pakalnis, o Administracijos direktorė Elena Davidavičienė. Smagu, kad šie projektai patvirtinti ir pradėti įgyvendinti. Tačiau susidaro įspūdis, kad darbai vyksta chaotiškai. Tai viename miesto gale kažkas padaroma, tai persimetama į kitą vietą.

            Geras sprendimas  buvo įrengti pėsčiųjų taką nuo gimnazijos iki  parduotuvės.  Takas nutiestas, o jį supanti vieša erdvė liko nesutvarkyta. Akis bado molio grumstai aplink.  Naujų medžių pasodinta, bet jie netvarkomi, palikti likimo valiai.  Atrodo, kad daroma daugiau parodai. Štai pernai, kol merė nebuvo patvirtinta, šiuo metų laiku mieste jau 3 kartus buvo nušienauta žolė, o šiandien vos pirmą ir tai vietomis.  Pernai nuo ankstyvo pavasario miestą puošė gėlynai, šiemet neskubama. Gal jau lėšų pritrūko?

              Dirbę su buvusia administracijos direktore Ž. Pinskuviene praeitoj kadencijoj žino, kad  kiekvienas jos noras turi būti įvykdytas nedelsiant, čia ir dabar. Tai tęsiama ir dabartinėje kadencijoje. Apskritai šios kadencijos Tarybai ir merui atsivėrė labai plačios galimybės spėti į benuvažiuojantį traukinį, pasinaudoti  didelėmis Europos Sąjungos lėšomis.  Atsirado reali galimybė iš esmės sutvarkyti miesto viešąsias erdves, sudaryti geresnes sąlygas  aktyviam poilsiui. Tokiame mieste turi gyventi laimingi žmonės. Bet žmonės laimingi būna tada, kai  gyvena ne tik gražioje, saugioje, bet ir draugiškoje aplinkoje, kai yra gerbiami.  Šiandieną rajono valdžia sėja melą, nepasitikėjimą, baimę, žemina ir persekioja kiekvieną, kas nesutinka su jos nuomone, kas išdrįsta pasipriešinti. Ar ilgai tai tęsis?

          Ant mūsų laisvės nereikia lipti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. /./././ sako:

  va šitą straipsnį būtinai reikia atspausdinti ir išdalinti vis dar tikintiems krištoliniu merės skaidrumu

 2. Komunistų sako:

  partija, palyginus su Živiliuko partija, buvo tiesiog avinėlis. Iš žmonių taip nesityčiojo. Už tokią savivalę Živiliukas lėktų iš rajono streskom

 3. Gaila sako:

  Merei Živilei gaila, kad Lietuvoje nėra Sibiro, jinai dirbtų taip kaip dirbo Berija. Ištremtų visus, kurie jai nepaklustą.

 4. žmogus sako:

  kažkas prieš pat nepriklausomybę į komunistu partiją stojo?ir kas be nuodėmės tegu meta akmeni.Och tai katalikai.

 5. Ką darysi, sako:

  kad vasarą vaikštoma su akiniais nuo saulės. Gal juos rudenį nusiėmus geriau pasimatys, kas yra kas. O kad žmonės sukiršinti, gatavi vieni kitiems į atlapus kibti, aišku. Kam to reikia. valdžia turi vienyti, o ne skaldyti, deja.

 6. super sako:

  >To super
  Va, va, kažin ar rašytoja ne ten trinėsi?

 7. To super sako:

  Ko gero nėra didesnių komuniagų Lietuvoje nei “dzarbo parcija”

 8. Ponios garbintojams, sako:

  Negi taip sunku nusiimti stebuklingus akinius ir pamatyti realybę. Visokie miesto tvarkymo darbai, tai tik buvusios valdžios darbu tęstinumas. Dabar tik jovalas, sumaištis ir garsus skambėjimas. Nei viename Savivaldybės kabinete negalima gauti aiškių atsakymų. Tiesiog reikia nosis badyti į įstatymus, kad suprastų kur ką reikia daryti. Visi sukiršinti. O galėjo būti ramus, draugiškas ir gražus miestelis…

 9. super sako:

  Komunistai apie laisvę rašo. Dar apie Kristaus prisikelimą laukiam straipsnio ponios.
  Dzieve, dzieve…

 10. sako:

  Sutinku su kiekvienu parašytu sakiniu. Tiesa, tikra tiesa. Džiugu kad rašote ir šviečiate žmones, bunda po truputį bunda apsvaigintieji.

 11. nupirkta sako:

  nupirkta ta mūsų laisvė už bambalį

Jūsų komentaras:


+ šeši = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]