Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Karjeros diena Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje

13219780_568410673338690_1654941460_n

      Karjera -  visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį  ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Padedamas mokytojų, karjeros  koordinatoriaus, tėvų, mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą  bei planuoti savo vietą darbo rinkoje, todėl  Musninkų Alfonso Petrulio  gimnazijoje organizuojami susitikimai su studentais, įvairių  profesijų atstovais, išvykos, ekskursijos, vykdomos įvairios kitos veiklos, susijusios su profesija, karjera.

     Ugdymo karjerai darbo grupė, vadovaujama  koordinatorės Jūratės Mačiulienės, norėdami supažindinti mokinius su profesijomis, padėti motyvuotai pasirinkti gyvenimo kelią, į mokyklą  pakvietė  įvairių profesijų atstovus. x13162485_568410726672018_322978220_n

       Apie savo  nelengvą, bet labai reikalingą profesiją  netradicinėje ugdymo dienoje mokiniams papasakojo Vilniaus apskr. VPK Širvintų r. PK viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vyriausioji patrulė Jurgita Survilaitė. Ji supažindino su studijomis   Mykolo Romerio universiteto viešojo saugumo fakultete, kuriame studijuoja teisę ir policijos veiklą. Savo profesinę veiklą mokiniams pristatė koučingo specialistė Lolita Sorokina. Asta Meiduvienė,  ”Kernavės bajorynės”  administratorė  ir   įvairaus pobūdžio renginių kuratorė papasakojo apie savo darbo specifiką, mokė serviravimo meno. “Krašto naujienų” vadovė Neringa Tuškevičienė papasakojo apie žurnalisto darbą, per žaidimą mokė komandinio darbo. Su savo profesija supažindino Aidas Kazlauskas -  aviacinės elektronikos inžinierius, šiuo metu dirbantis  transporto vadybininku.  VU medicinos fakultete studijuojanti ergoterapiją  studentė  Aušra Mačiulytė demonstravo įvairius testus, žaidė žaidimus, susijusius su ergoterapeuto darbu. Personalo atrankos specialistė Jolita Venckienė paaiškino, kaip teisingai elgtis ir kalbėti pokalbyje dėl darbo. Darbo biržos atstovės Akvilė Adomavičiūtė ir Lina Usevičiūtė supažindino su darbo rinka Širvintų rajone ir Lietuvoje, atliko savęs pažinimo ir tinkamumo profesijai testus. Arvydas Čepukėnas – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus vyr. specialistas pasakojo apie karo tarnybą ir karių parengimą.

       13187861_568410770005347_974705721_n Nebuvo pamiršti ir mažiausieji mokyklos mokiniai – pradinukai. Kadangi jie taip pat mąsto, kuo nori būti užaugę,  aktyviai dalyvavo  karjeros dienai skirtose netradicinėse pamokose ir  susipažino su profesijų pasauliu. 1-4 klasių mokinukai piešė, kokias profesijas norėtų pasirinkti. Susipažinę su dizainerio profesija, drąsiausieji išbandė dizaino meną ir sukūrė puikius karališkus drabužius.

      Kai baigėsi netradicinės pamokos, apžvelgti nuveiktų darbų mokiniai ir svečiai susibūrė gimnazijos aktų salėje. Čia  I gimnazijos klasės gimnazistai pristatė projektinį darbą  ,,Apie profesijas“. 5-6 klasių mokinukai papasakojo, kokios populiariausios profesijos buvo išrinktos jų klasėse.  Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė pasidžiaugė, kad gimnazijoje vyko įdomi karjeros diena,  papasakojo  apie veterinarės profesiją ir  savo karjeros kelią.  Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Audronė Janušauskienė ir ugdymo karjerai koordinatorė Jūratė Mačiulienė įteikė padėkas  svečiams, vedusiems netradicines pamokas.

         Tikimės, kad ši Karjeros diena bus ne paskutinė Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos istorijoje, o taps gražia tradicija, nes įvairių profesijų atstovų vestos pamokos ne tik gerai nuteikė,  bet ir leido mokiniams pajusti, kad ,,mokslo šaknys karčios, bet  vaisiai saldūs“.

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni + šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]