Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ketvirtadalis abiturientų egzaminams ruošiasi telefonu

images (1)

Dvyliktokams dabar pats intensyviausias mokymosi metas prieš egzaminus, o jie leidžia laiką sukišę nosis į išmaniuosius telefonus. Nenustebkite – greičiausiai jie sprendžia pasiruošimo egzaminams užduotis. Leidyklos „Šviesa“ duomenimis, išmaniąją programėlę „Prieš egzaminą“ naudoja jau daugiau nei ketvirtadalis abiturientų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, ir jie kur kas dažniau renkasi spręsti užduotis išmaniuoju telefonu, o ne kompiuteriu. Išmaniojoje programėlėje užduotys šiemet buvo spręstos beveik 600 000 kartų, svetainėje – perpus mažiau. Telefonas, kaip pasiruošimo egzaminams priemonė, išlieka populiariausias didžiuosiuose miestuose, o interneto svetainė – mažesniuose.
„Lietuvos moksleiviai, ne tik abiturientai, naudodami šiuolaikines mokslo technologijas, yra net dvigubai labiau pažengę negu statistinio ES vidurkio mokiniai. Europos Komisijos tyrimų duomenimis, visose klasėse bent kartą per savaitę savo mobiliuosius telefonus mokymuisi naudoja vidutiniškai 65 proc. Lietuvos mokinių. Tuo metu ES vidurkis – tik 36 proc.“, – teigia Tadas Pukas, leidyklos „Šviesa“ elektroninių produktų vadovas.
Naudodamiesi programėle „Prieš egzaminą“ aktyviausiai užduotis sprendžia trijuose didžiuosiuose miestuose gyvenantys dvyliktokai – daugiausia Vilniuje (45,63 proc.), Kaune (19,45 proc.), Klaipėdoje (6,14 proc.) ir 28,78 proc. – kituose miestuose. Interneto svetainė kiek parankesnė mažesnių miestų gyventojams – Vilniuje ja naudojosi 36,63 proc. lankytojų, Kaune – 18,33 proc., Klaipėdoje – 7,05 proc., kituose miestuose kartu sudėjus – 38 proc. lankytojų.
Nenuostabu, kad populiariausia – „Android“ operacinei sistemai skirta programėlės versija (87,6 proc. vartotojų), o 12,4 proc. „Prieš egzaminą“ vartotojų egzaminams ruošiasi naudodami savo „iPhone“ („iOS“ operacinė sistema).
Nuo naujausių technologijų neatsilieka ir mokytojai, net jei didžioji dalis Lietuvos pedagogų – vyresniosios kartos atstovai. Pagal Europos Komisijos atliktą mokyklų tyrimą, net 88 proc. Lietuvos mokytojų laisvu nuo darbo metu tobulina savo technologijų įgūdžius. Tai 16 proc. viršija Europos Sąjungos vidurkį.
„Mūsų šalies mokytojai yra aktyvūs, informacinių technologijų sparčiai mokosi savarankiškai ir noriai dalyvauja organizuojamuose kursuose. Pedagogai netruko rasti ir pritaikyti būdus, kaip išmaniųjų telefonų privalumus panaudoti mokymosi tikslais – jie labai palankiai įvertino ir programėlės užduotis. Tokie išmanūs sprendimai kartu prisideda ir prie mokyklų lėšų taupymo – reikalingą įrangą moksleiviai atsineša patys, tereikia nukreipti juos teisinga linkme, mokykloje suteikti prieigą prie mokymuisi skirtų programėlių”, – pastebi T. Pukas.
Leidyklos „Šviesa“ edukacinis sprendimas „Prieš egzaminą“, veikiantis tiek interneto svetainėje „priesegzamina.lt“, tiek mobiliojoje programėlėje, buvo sukurtas padėti abiturientams pasiruošti lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, biologijos ir geografijos brandos egzaminams. Šių metų LOGIN apdovanojimuose „Prieš egzaminą“ buvo paskelbtas „Geriausiu mobiliuoju tinklalapiu / projektu“. „Prieš egzaminą“ aplinkoje abiturientai gali rasti beveik 4 000 užduočių, kurias rengė 24 leidyklos „Šviesa“ autoriai ir metodininkai. Daugiausia užduočių skirta matematikos, istorijos, lietuvių kalbos dalykams.
Apie „Šviesą“
„Šviesa“ yra daugiausia patirties turinti Lietuvos leidykla, kurianti edukacinį turinį ir integruotus sprendimus. Leidykla kuria ir vysto mokymosi tiriant metodika paremtą seriją „Atrask“, elektroninės leidybos projektus, interaktyvias mokymosi priemones, įgyvendina „Aktyviųjų klasių“ įrengimo Lietuvos mokyklose projektą. Už inovatyvius švietimo leidinius ir sprendimus leidykla yra pelniusi ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Leidykla „Šviesa“


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ septyni = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]