Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

„Krašto naujienų” kreipimasis į Tarybos narius (VIDEO)

unnamed

Širvintų rajono savivaldybės tarybai

Kreipimasis

2016-05-05

Širvintos

            Šiandien dviejų švenčių sandūroje – užvakar minėjome Pasaulinę spaudos laisvės dieną, o poryt minėsime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kuri laikoma ir žiniasklaidos atstovų profesine švente – „Krašto naujienų“ kolektyvo ir skaitytojų vardu esu įpareigota kreiptis į gerbiamuosius Širvintų rajono savivaldybės tarybos narius ir pareikalauti atkreipti dėmesį į neteisėtą kai kurių Savivaldybės tarnautojų elgesį rajono spaudos atžvilgiu.

                 Jau metus laiko Savivaldybės administracija teikia Širvintų savivaldybės informaciją tik vienam rajono spaudos atstovui. Norėčiau atkreipti Tarybos narių dėmesį, kad šis laikraštis yra vienos politinės partijos nuosavybė ir atstovauja vienos politinės partijos interesams. DSC_8317-1

                 Ne vieną sykį dalyvaujant renginiuose tik „Krašto naujienų“ ir „Širvio“ spaudos atstovams pastebime kad savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojai rengia reportažus „Širvintų kraštui“. Norime paklausti, ar nėra painiojami viešieji ir privatūs interesai? Juk minėto laikraščio akcininke yra rajono merė Živilė Pinskuvienė. Ar gali valstybės tarnautojas darbo metu, atstovaudamas rajono Savivaldybei, rinkti medžiagą straipsniams ir pateikti ją privačiam laikraščiui, kuris priklauso politinei partijai? Kas paneigs, kad pasinaudodama šiuo laikraščiu Širvintų rajono valdžia formuoja sau palankią rajono žmonių nuomonę?

            Turime pagrindo manyti, kad daugumai Savivaldybės tarnautojų yra draudžiama arba bent jau nerekomenduojama bendradarbiauti su „Krašto naujienomis“. Dažnai paskambinę pasiteirauti, išgirstame, kad visa būtina informacija jau suteikta arba pažadėta suteikti kitam laikraščiui.

                 Turime atkreipti Jūsų dėmesį, kad Savivaldybė labai dažnai neatsako ir net nereaguoja į nusiųstus klausimus. O jeigu ir atsako, tai labai skurdžiai, nieko nepaaiškindama.

Norėtume atkreipti savivaldybės vadovų dėmesį, kad jų vieši pasisakymai yra traktuojami, kaip Savivaldybės nuomonė. Todėl reikalaujame, kad daugiau niekada nebūtų iškraipomas „Krašto naujienų“ pavadinimas jų pasisakymuose, kaip tai darė vicemerė komiteto posėdžio metu.

            Paskutinis lašas, perpildęs „Krašto naujienų“ darbuotojų kantrybės taurę, buvo socialinių darbuotojų skambučiai su priekaištais, kad dėl mūsų skundų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai jie netenka priedų. Noriu atsakingai pareikšti, kad „Krašto naujienos“ jokio skundo nerašė ir yra kaltinamos nepagrįstai. Todėl reikalauju, kad merė viešai paneigtų šią melagingą informaciją ir atsiprašytų „Krašto naujienų“ kolektyvo bei skaitytojų.

             „Krašto naujienos” dažnai remia įvairius renginius. Šiuo metu esme tarptautinio festivalio „Skamba skamba kankliai“ rėmėjai, mūsų logotipas yra visuose festivalio plakatuose. Tačiau Širvintų kultūros centras be apklausos pasirinko tik vieną informacinį rėmėją, tuo atimdamas galimybę mūsų skaitytojams žinoti apie organizuojamus renginius.

                Mes manome, kad Širvintų rajono savivaldybė, vadovaujama merės Živilės Pinskuvienės, neteikdama mūsų laikraščiui informacijos apie savivaldybės darbą, įžeidžia rajono gyventojus, pažeidžia jų konstitucinę teisę gauti išsamią informaciją, pažeidžia Lietuvos Respublikos savivaldos įstatymo 4 straipsnio: „Vietos savivaldos principai“ 1 punktą -  „Atsakingumas rinkėjams. Savivaldybės tarybos nariai (toliau – tarybos nariai) už savo veiklą yra atsakingi ir atskaitingi rinkėjams“. Taip pat, mūsų manymu, yra pažeistos ir Tarybos teisės, nes ne visi skaitytojai yra supažindinami su Tarybos darbu. O gal būtent šito ir reikia valdančiajai daugumai? Taip pat, mūsų manymu, savo veiksmais  Savivaldybė pažeidžia Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo 6 straipsnio „Teisė gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų“ 2 punktą „Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos turi informuoti visuomenę apie savo veiklą“, ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo 29 straipsnio „Sąžininga konkurencija visuomenės informavimo srityje“ 2 punktą:  „Valstybė sudaro vienodas teisines ir ekonomines sąlygas viešosios informacijos rengėjų ir platintojų atstovams  sąžiningai konkurencijai. Įstatymų nustatyta tvarka valstybės institucijos prižiūri, kad nė vienas asmuo neužimtų monopolinės padėties  ir nepiktnaudžiautų užimama dominuojančia padėtimi tarp viešosios informacijos rengėjų ar platintojų…“.

          Mes išdėstėme tik kelis nesąžiningus Savivaldybės  veiksmus. Reikalaujame iš Širvintų rajono Tarybos per artimiausią posėdį apsvarstyti  aukštų Savivaldybės tarnautojų neleistinus veiksmus, tinkamai juos įvertinti ir užtikrinti, kad ateityje visi rajono viešosios informacijos rengėjai turėtų lygias teises į informaciją, gaunamą iš Širvintų rajono savivaldybės. Priešingu atveju mes kreipsimės į Seimo Lygių teisių komitetą ir Lietuvos žurnalistų sąjungą.

 Direktorė – vyr.redaktorė  Neringa Tuškevičienė

 

 


Susiję straipsniai:

24 Komentarai (-ų)

 1. 100 balų sako:

  Už drąsą 100 balų. Štai ką reiškia profesionalumas! Atėjo, aiškiai išdėstė mintis. O net kai kurie tarybos nariai bei administracija atėję į tribūną lemena lemena ir nieko nepasako.

 2. ale sako:

  Ale ka daryti ? žMONES skaito Širvintų krastą ir nors tu ka. KN veltui dalijo ir mazai kas skaite. Sirvio kruvos guli. Nu negerai. Reikia rasyti skunda .

 3. Jo,jo,jo! sako:

  Tikrai didelis Ačiū , tikras videoanekdotas.

 4. Ačiū "jo" sako:

  už filmuko nuorodą. Tikrai gali tai, ko negali kiti… Griūk negyvas…
  Bet gal čia kažkas negerai DP stovykloje: o ką, – savi žurnalistai Zibalas, Bonikatas, pagaliau redaktorė Bareckienė tokiam darbui nepasirašė? O televizijos, netgi KK2, nevažiavo? Prasti popieriai…

 5. to cv sako:

  O tai ką merė dar galu ir neleisti? Uždraus laisvai kalbėt ir pasisakyti?

 6. to cv sako:

  Skaitėte bet matau taip taip ir nesupratot kreipimosi esmės. Skaitytojų stigiumi tikrai KN nesiskundžia. Pati pradedu kiekvieną rytą su KN , mano draugų, bendradarbių ratas taip pat. O ir komentarų gausa rodo kad nėra ko skųstis nei Neringai nei KN.

 7. cv sako:

  Mažiau šmeizkite ir meluokite ir busite skaitomi. Nereikes eiti i tribuna. Kaip atrodytu, jeigu del zlungancio verslo servizo ar kepyklos, ar parduotuveles savininkas eitu i tarybos posedi ir pradetu graudenti, kokie visi negeri, kad pas ji neperka bulkuciu ar netaiso masinos. Nu nelabai suvokiu. O cia mat gali eiti viesai kalbeti per posedi. Nu auksinė mūsu mere, kad leido.

 8. Rėksniams sako:

  Todėl , kad , nei merė , nei direktorė neužsimena , kad tie darbai vyksta dėka ankščiau dirbusių administracijų ir tarybų planingo , nuoseklaus įdirbio , be pagyrų ir savireklamos. Ir jeigu ne OBJEKTYVI KN informacija , tai reikštų , kad ankščiau gyvenom akmens amžiuje , atėjo dvi blondinės , pasimaivė viena prieš kitą ir visi darbai padaryti.O dėl šmeižto ir žeminimo šito dueto niekas neperspjaus , soriukas – nėr lygių visoje Lietuvoj t.y Afrikoj.

 9. kaimietė sako:

  šaunuolė Jus Neringa. Jei tokia visa mūsų rajono taryba būtų, tai merei melagystės išlįstų per akis. O dabar klapčiukus susisodino, kurie tik rankas kilnoja ir nosis užrietę vaikšto po Širvintas.Stiprybės jūsų kolektyvui ir opozicijai. Gal kada nors sulauksime ir gėrio iš tarybos daugumos.

 10. anonimui sako:

  užsidėkit akinius, gal praregėsit

 11. Brandintojui sako:

  Kazkaip pilietiskumas tik per valstietiskus akinius. Pasisotino per ana kadencija ir uzteks

 12. spaudos skaitytojas sako:

  Pilietiškas visuomen3 brandinantis “Krašto naujienų” žingsnis

 13. Anonimas sako:

  Keršto naujienos kitaip manancius tik smeizti ir zeminti moka. Priprato prie anos valdzios viska is savivaldybes gauti ir net pinigus, tai net dabar nori, kad mere jiems straipsnius rasytu. Sarmatos visai nneturi

 14. direktorei sako:

  ko kersto naujienu direktore neuzsimine apie vykstancius darbus mieste?ar jin nemato?ar jai neleidziama matyti.cia ir paaiskeja kieno veliava nesa sitas portalas

 15. Mano nuomonė sako:

  Pažiūrėkit koks neetiškumas. Vietoj to, kad klausyti kreipimosi , merė maigo telefoną vėliau juo kalba. Save irkitus gerbiantis , kultūringas asmuo niekada taip nesielgs. Tokiais neišmokstama būti, o gimstama.

 16. Taip, sako:

  o kaip gi atrodytų, jei kažkurio kito miesto administracijos direktorius iš popierėlio užduotų labai gražius klausimus merui ir sudėtų viską į viešuosius tinklus (youto.be). Kaip jautru. Aš tai kitokius klausimus užduočiau. Kvepia atsistatydinimu.

 17. Briedas sako:

  Visiki pezalai ir prasimanymas, gal laikas matyti abi puses. gyvenimas turi daugiau spalvu nei 2

 18. Jo sako:

  Atėjo pasisakė, išdėstė esmę, gražu klausyti.
  O pažiūrėkit kuo poniutės užsiima, net nežinau kaip pavadint… O gal Baltušytė nauja spaudos atstovė? https://youtu.be/PGJkrRD1lUc

 19. Anonimas sako:

  Tik taip ir reikia, drąsiai, konkrečiai. Puikiai pasisakė, žiūrėsim tik ar keisis situacija. Daugumai su ketvertu priešaky labai nepatiko iš veidukų matosi. O Neringa šaunuolė, sėkmės ir stiprybės, nelengvame darbe.

 20. Širintiškis sako:

  Už drąsą – šimtas balu .

 21. širvintiškė sako:

  nejaučiu pagarbos tokiems išrinktiesiems, o jus laikykitės Neringa, nes tai ką parašėte tiesa. Tarybos narys Kęstutis turėtų rinkti ir teikti medžiagą teismui. Tai ne tie žmonės, kurie gerbia žodį ir sako tiesą.

 22. Rinkimai sako:

  O ko cia stebetis, juk kai kas tik valstieciu partija tezino :) . Stai jums ir nepriklausoma …

 23. žiūriu sako:

  Ko ten merė taip sukruto? Ir sms rašo. Ir skambina. Žiūrėkit, kad kokios šunybės nepridirbtų. Įtartinai kažkaip.

 24. pagarba sako:

  Už drąsą. Štai todėl dieną pradedu ir baigiu su Jumis. Praplėši akis ir ieškai naujienų. Žaviuosi ir spėlioju, iš kur tiek drąsos ir energijos?

Jūsų komentaras:


× keturi = dvidešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]