Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Su Spaudos atgavimo diena!

Man kiekvienas skaitytojas yra be galo brangus. Vertinu kiekvieno nuomonę. Neringa Tuškevičienė

Man kiekvienas skaitytojas yra be galo brangus. Vertinu kiekvieno nuomonę.
Neringa Tuškevičienė

   Šiandien 111 kartą minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena – Spaudos laisvės diena. Visos Lietuvos žurnalistai, Viešųjų ryšių specialistai, informacijos skleidėjai švenčia savo profesinę šventę.

         Žurnalistinis darbas yra tas, kuris ypatingai plačiai aptarinėjamas, kuris nuolat kritikuojamas. Tačiau kartu ir tas darbas, kai pasijunti greitąja pagalba – į tave kreipiamasi tuomet, kai nerandama teisybės, kai prarandama viltis. Ne veltui žiniasklaida vadinama ketvirtąja valdžia, kurios bijo visos kitos valdžios.

         Na, jei atvirai, bijoti mūsų tikrai nereikia. Mes – „Krašto naujienos“ – mieliau renkamės draugystę. Tačiau, kai matome neteisybę, kai suprantame jog yra meluojama, mes negalime sau leisti užsimerkti ir nematyti. Nes tokia yra mūsų pareiga.  

Būtent pasitikėjimas ir yra tai, ko aš trokštu iš savo skaitytojų, tai mano, kaip žurnalistės, siekiamybė. 

Neringa Tuškevičienė

         Dažnai į žiniasklaidos atstovų pusę skrenda kritikos strėlės. Nesiginsiu, juk ir mes galime daryti klaidų, ir tikrai jų darome. Tai žmogiška. Štai ir dabar mums priekaištaujama, jog nematome, kaip I.Šeiniaus gatvės kiemuose tvarkomasi. Matome. Tikrai matome. Tačiau sprendžiame dilemą, į kurią pusę stoti. Močiutės pyksta ir mums skundžiasi, kad naikinami jų daugelį metų puoselėti daržai. Patikėkite, žmogiškai aš suprantu, kad visą gyvenimą turėjusioms daržus miesto centre yra be galo skaudu jų netekti. Tačiau, kaip miesto gyventoja, aš suprantu ir tai, kad centrą ne daržai turėtų reprezentuoti. Tokių dviprasmiškų situacijų mano darbe daug. Štai dar viena. Jau kelias savaites žmonės negali patekti pas akių gydytoją. Žinoma, aš juos suprantu ir suprantu jų norą gauti paslaugą čia ir dabar, o neiti pas privatų mediką arba važiuoti į kitą miestą paslaugos. Tačiau aš taip pat suprantu, kad ir gydytojai serga. Arba šildymas. Vieną savaitę netyla telefonas, nes visi skundžiasi, kad namuose šalta, o šildymas išjungtas, o kitą – kad įjungė šildymą, o namuose karšta… Kaip tokioje situacijoje elgtumėtės Jūs?

Administracijos direktorės rankose žinynas "Lietuvos dvarai", kurio bendraautorė yra Neringa Tuškevičienė

Administracijos direktorės rankose žinynas “Lietuvos dvarai”, kurio bendraautorė yra Neringa Tuškevičienė, ruošusi žinynui informaciją ir nuotraukas apie Širvintų rajono dvarus.

          Tačiau negaliu sakyti, kad mūsų darbe nėra gražių akimirkų. Be galo smagu, kai paskambina žmogus ir prašo ateiti palaikyti į teismą. Dar ir priduria, kad tuomet jausis saugesnis. Kaip gali atsakyti? O štai vakar. Paskambina moteris ir primena, kaip kažkada rašiau straipsnį apie naujagimį, kurio sveikatos padėtis buvo kritiška ir apie kunigą, kuris važiavo į Vilnių jį pakrikštyti. Dar ne taip seniai buvau pagalvojusi apie to vaiko likimą, ar jis gyvena. O štai vakar sužinau, kad berniukas jau baigia pirmą klasę, sportuoja karatė, šoka. Net ašaros pabiro nuo užplūdusios šilumos… Be galo gera sutikti savo straipsnių herojus, nes kiekvienas jų man be galo brangus. Šią istoriją netrukus priminsiu skaitytojams, juo labiau, kad man pažadėjo galimybę susitikti su pačiu berniuku.

         Visada labai smagu ir gera, kai gali rašyti gražias, jautrias temas. Iš prigimties esu švelnus ir jautrus  žmogus. Gaila, kad gyvenimas, situacijos neleidžia šios savo pusės rodyti taip dažnai, kaip norėčiau. Be galo malonu, kai straipsnis padeda žmogui. Tačiau niekur nedingsi – tenka matyti ir kitą medalio pusę. Juk žurnalisto pareiga – kasdieninis indėlis į laisvesnę visuomenę.

          Taip, sutinku su vienu nuolatiniu mūsų komentatoriumi, kad aš neturiu žurnalisto diplomo. Mano pedagoginiame diplome nėra žurnalisto išsilavinimo. Tačiau ir mero diplome neparašyta „meras“, ir daug kitų žmonių diplomo įrašas skiriasi nuo jo dirbamo darbo. 

Jei jau rašome, patikėkite, turime tam svarius įrodymus. 

         O aš savo darbą dirbu nuoširdžiai. Rašau tai, kuo tikiu. Todėl drąsiai prie straipsnių rašau savo pavardę. Na, kartais paišdykauju ir pasirašau ANA KUNDA (JI KANDA). Bet aš niekada neiškarpau nuotraukose žmonių. Pačiai teko patirti kartėlį, kai buvau iškirpta iš nuotraukos. Tuomet mokykla apdovanojo geriausiai besimokančius mokinius ir jų tėvus. Vien todėl, kad dirbau kitame laikraštyje buvau iškirpta iš nuotraukos. Tuomet pagalvojau, ar taip esu baudžiama, kad mano dukra gerai mokosi? Todėl niekada nieko nekerpu. Pateko į kadrą – ir keliu į spaudą. Dėl tos pačios priežasties „Krašto naujienose“ atsirado video įrašai. Kad patys pamatytumėte ir patikrintumėte, ar teisybė parašyta, kad patys savo išvadas pasidarytumėte.

               Šiandien noriu padėkoti Širvintų rajono politikams. Ir tiems, kurie nebijo bei „Krašto naujienoms“ parašo savo poziciją vienu ar kitu klausimu. Dėkoju ir tiems, kurie su mūsų laikraščiu nebendrauja. Būtent šie politikai mane išmokino ieškoti ir rasti informaciją. Tokią, kuri ne visada patinka jiems patiems.

         Žemai lenkiuosi kiekvienam mūsų skaitytojui, kuris skaito ir komentuoja. Ypatingai ačiū tiems, kurie kritikuoja, nes būtent Jūsų kritika yra tas varikliukas, kuris neleidžia atsipalaiduoti ir skatina ieškoti bei tobulėti.  

  Kiekvienam savo kelyje sutiktam žmogui dešimteriopai linkiu to, ko linkite man. 

         O komentuojantiems dar kartą primenu, kad komentatorių IP matau aš viena. Ir tik jei išties įžeistumėte žmogų arba išduotumėte valstybinę paslaptį, tuomet IP kodo gali pareikalauti prokurorai. Visais kitais atvejais IP kodas lieka mano vienos žinioje ir niekas, net ir aš pati, nežino, kas ir iš kur komentuoja.

         Su didžiule šiluma dėkoju skaitytojams, kurie nuolat paskambina, pakomentuoja, pastebi klaidas, pataria, atkreipia dėmesį į tam tikrus dalykus ir net pasufleruoja temą, bei tiems, kurie mūsų straipsnių nuorodomis dalijasi savo facebook paskyroje. Labai gaila, kad šiandien negaliu garsiai įvardinti jų vardų. Žmonės nesijaučia saugūs. Tačiau galiu pasakyti, kad tai  nėra vieną partiją palaikantys  žmonės. Džiaugiuosi, kad tai skirtingų partijų, skirtingų socialinių sluoksnių, skirtingų pažiūrų atstovai. Jums šiandien padėkosiu kiekvienam asmeniškai. Dėkoju ir tiems, kurie kreipiasi pagalbos, palaikymo, patarimo. Kartais tenka sugaišti nemažai laiko ir net iš to negimsta straipsnis. Bet labai gera, kai vienuoliktą valandą vakaro sulauki prašymo palaikyti žmogų, teismo sprendimu grįžtantį į savo darbą. Būtent pasitikėjimas ir yra tai, ko aš trokštu iš savo skaitytojų, tai mano, kaip žurnalistės siekiamybė. Tuomet jaučiuosi reikalinga ir suprantu, kad mano darbas nėra kova su vėjo malūnais.

        Noriu padėkoti kiekvienam, kuris paaukojo „Krašto naujienoms“ savo 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Mes labai norime nusipirkti papildomą objektyvą fotoaparatui ir mikrofoną, kad nuotraukos ir garsas būtų dar kokybiškesni. Slapta svajojame ir apie popierinį laikraštį. Ačiū ir dviems moterims, kurios radusios mūsų sąskaitos numerį paaukojo pinigėlių. 20160506_091047x

         Nuoširdžiai atsiprašau už per skubėjimą ar iš nuovargio paliktas klaidas, sukeistas raideles. Atsiprašau ir žmogaus, kurio siūlytos temos neparašiau. Žmogus skundėsi apie vienoje privačioje įmonėje neišmokamus atlyginimus, bet negalėjo pateikti nė vieno įrodymo. Deja, mus įpareigoja begalė įstatymų. Jei jau rašome, patikėkite, turime tam svarius įrodymus. Mes jų galime nepateikti viešajai erdvei, bet turėti privalome.

       Noriu pakviesti visus – bendraukime, dalinkimės informacija, įžvalgomis, pastebėjimais. Tik visi kartu galime pasiekti, kad gyvenimas mūsų žaliame miestelyje taptų geresnis ir gražesnis.

         O šiandien noriu pasigirti skaitytojams. Vakar su profesine švente mus pasveikino rajono vadovės. Gavome dovanų po puodelį arbatai. Pažadu, kad iš šio puodelio arbata pavaišinsiu kiekvieną, aplankiusį „Krašto naujienas“. Prie apvalaus stalo kalbėjomės apie žodžio laisvę, sutarėme, kad Savivaldybė teiks informaciją mūsų skaitytojams. Susitikimas vyko merės iniciatyva. „Krašto naujienos“ savo tikslą pasiekė – norime skaitytojams teikti kuo įvairesnę informaciją iš įvairių šaltinių. Tikime, kad skaitytojai patys nuspręs, kuo tikėti, o kuo abejoti.

         Gerbiami kolegos žurnalistai! Sveikinu Jus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, sveikinu su profesine švente! Linkiu aštrios plunksnos, griežto požiūrio į blogybes, atjautos engiamam žmogui. Būkime tvirti ir sąžiningi, kad mumis galėtų pasitikėti žmonės.

            Linkiu bent trumpam stabtelėti ir prisiminti – mūsų žodžiai yra visų mūsų laisvės išraiška. Prasmingos profesinės šventės!

            Kiekvienam savo kelyje sutiktam žmogui dešimteriopai linkiu to, ko linkite man.

Su nuoširdžia meile, Neringa Tuškevičienė ir logo (1)

Nuotraukos Aušrinės Miliukaitės Janovskienės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. lllllllllllllllllllllll sako:

  Neringa, gražiai parašei, objektyviai ir nuoširdžiai. Mes tavimi didžiuojamės. o jei tau spjaudo į nugarą- žinok, kad esi priekyje

 2. to o tikrai sako:

  tai kas Krašto naujienų buvo. Širvintų krašto nematyti nuotraukose

 3. O tikrai sako:

  kodėl nėra Krašto naujienų korespondentų?. Ar jie nepakviesti, ar atskiru statusu buvo pakviesti. reiškia, išskirtiniai. O Neringai stiprios sveikatos ir sėkmės.

 4. super sako:

  Monika, kam tas durnystes rašote? Niekas Neringos neišmes. Živilė, gal ir norėtų, bet negalės. Jeigu Neringa visus komunalinius mokėsčius tvarkingai sumoka – niekas jos nepalies.

 5. Monika sako:

  O čia tai geras. Ciniškumo viršūnė.Neringą su mažamečiais vaikais nori valdžia išmesti iš buto ir pakviečia į susitikimą, dovanoja puodelį.Šaunuolė Neringa, parodei toms ponioms,jog profesionalumas aukščiau jų vaidmainystės.Nuoširdžiausias sveikinimas su jūsų švente.

 6. as sako:

  neringa saunuole!!!!!! o superiui geriau ziureti i tyra skaidre sypsena n nei i dirbtine, kuri istreniruota sypsotis tik i objektyva…

 7. Neringai sako:

  Pagarba už drąsą!

 8. super-iui sako:

  O jūs gal šeimą ta merės šypsena išmaitinate? Kai mane atleido iš darbo šypsodamasi, tai ta šypsena atrodė aukščiausias pasityčiojimas. Neringa, sėkmės Jums.

 9. kur sako:

  o kodėl foto nėra ŠK?

 10. O LIA LIA sako:

  Tai čia po to Neringos kreipimosi tokia savivaldybės reakcija? Net pasikalbėti valdžia pakvietė!!! Geras.

 11. super sako:

  Miela ziureti i mere. Visada su sypsena. O i Tuskeviciene be asaru nepazvelgsi. Nelaimingas, pyktas zmogeliukas.

Jūsų komentaras:


− du = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]