Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Tyliai uždarytos paskutinės ambulatorijos…

DSC_5617-1

Susitikimas dėl Musninkų ambulatorijos likimo. 2013 m. rugpjūtis. Foto N. Tuškevičienės.

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Nuotraukos iš „Krašto naujienų” archyvo *

          Jau kurį laiką Širvintų rajone neliko veikiančių ambulatorijų. Ant Gelvonų ir Musninkų ambulatorijų durų kabo rašteliai, kad šeimos gydytoja paslaugas teikia Širvintų PSPC patalpose. Žmonės dar spėlioja ir tikisi, kad tai tik laikini nesklandumai.

Merė žadėjo, žinodama, kad pažadų neįgyvendins

         Juk visai neseniai – vos prieš pusmetį – Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė žmonėms žadėjo, kad kiekvienoje didesnėje gyvenvietėje bus po medicinos punktą, kur „daktarytė pamatuos kraujo spaudimą, išrašys vaistukų”. Tokius pažadus girdėdami vyresnio amžiaus žmonės net atsistoję plojo…

DSC_5618-1

Susitikimas dėl Musninkų ambulatorijos likimo. 2013 m. rugpjūtis. Foto N. Tuškevičienės.

           Ak, tas šventas melas… Atidarinėti punktus kaimuose šiais laikais nerealu. Finansavimo jie iš PSDF negauna, sunku tikėtis, kad juos išlaikytų savivaldybė (nekalbame apie mūsų rajono savivaldybę, visose ta pati situacija). Įsteigti punktą kainuotų daug. Turėtų būti įrengtas  pacientų apžiūros kambarys, procedūrų kambarys, laukiamasis. Higienos pasui gauti sąlygos tokios pačios kaip bet kokiai sveikatos priežiūros įstaigai, nesvarbu, kad ir viena injekcija per mėnesį tame procedūrų kabinete būtų atliekama. Iš kur tokias lėšas savivaldybė galėtų skirti, čia iš fantazijų srities. Nebent imtų mažinti visiems PSPC darbuotojams atlyginimus. Tada iškiltų grėsmė netekti šeimos gydytojų, nes jų paklausa ir konkurencija yra didelė. Tai gi, visa tai žinodama merė žmonėms žarstė pažadus, nors žinojo, kad jų įgyvendinti neturės galimybės.

Uždarė be pritarimo

           Ir štai tie patys žmonės sulaukė. Sulaukė dienos, kai tyliai, nesitariant su jais, su bendruomenėmis, uždarytos ambulatorijos pasiteisinant, neva tokia Akreditacijos tarnybos valia. Pabrukus galvą nutylint, kad ši tarnyba nenurodo nei savivaldybei, nei gydymo įstaigai, kokias paslaugas teikti. Visi licencijų patikslinimai, vyksta tik pagal įstaigos prašymus ir mokant už tai valstybės nustatytą kainą. Ir savivaldybė galėtų išsaugoti ambulatorijas, bet turėtų pati jas išlaikyti. Tačiau norint teikti paslaugas ši tarnyba prižiūri, kad būtų laikomasi reikalavimų. Jeigu jie pažeidžiami, kokios nors paslaugos gali būti stabdomos, jeigu nurodytos sąlygos neišpildomos, nepadaromi pataisymai.

Nesena praeitis

         Vartydama „Krašto naujienų” archyvą ir ieškodama šios istorijos pradžios, radau savo rašytą straipsnį 2013 m. rugjūčio mėn. https://www.krastonaujienos.lt/2013/08/sprendziamas-musninku-ambulatorijos-likimas/ Jame rašoma apie tai, kad tuometinė PSPC vadovė Nijolė Dimšienė, matydama, kad ambulatorijos daro didžiulį nuostolį, teikė siūlymus rajono valdžiai ir važiavo į bendruomenes, kur pristatė savo įžvalgas ir tarėsi su žmonėmis, ką daryti, kad būtų išsaugotos paslaugos ir nenukentėtų PSPC biudžetas.

DSC_5623-1

Susitikimas dėl Musninkų ambulatorijos likimo. 2013 m. rugpjūtis. Foto N. Tuškevičienės.

         Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė kartu su bendruomenės pirmininke Jadvyga Kieliene ypatingai daug dėjo pastangų ir pasisakė už ambulatorijos išsaugojimą, argumentuodamos, kad žmonėms reikia medikų vietoje, kad ne visi gali nuvykti į Širvintas dėl sveikatos arba dėl retai važiuojamo visuomeninio transporto. Todėl dabar labia keistai atrodo Musninkų bendruomenės ir seniūnijos didvyriška tyla. Kas pasikeitė? Ar šiandien jau ambulatorija nereikalinga? Reikalinga ne ką mažiau negu tuomet. Bet pasiketė rajono valdžia. Kas paneigs, kad nedrįstama prieštarauti savo partietei merei?

Ką siulė N. Dimšienė?

          Taigi 2013–2014 m. tuometinė Širvintų PSPC vadovė Nijolė Dimšienė kreipėsi į savivaldybę dėl ambulatorijų, kadangi labai jose sumažėjo aptarnaujamų gyventojų, o pastatus išlaikyti labai brangu. Tuometinė vyr. gydytoja pateikė įvairius skaičiavimus, situacijos vertinimus ir daug kartų savivaldybės administracijoje, Sveikatos ir socialinių reikalų komitete ambulatorijų klausimus svarstėme. „Taip, vykome į susitikimus su Musninkų gyventojais, ieškojome sprendimų. Mano siūlymas buvo išlaikyti tik vieną ambulatoriją – Gelvonų, kuri yra labiau nutolusi nuo Širvintų, sunkesnis susisiekimas autobusais. Na, o Musninkuose dirbančią gydytoją siūliau perkelti į Širvintas, siūliau svarstyti apie visišką Musninkų ambulatorijos patalpų atsisakymą. Musninkuose gyvenančiai slaugytojai siūliau palikti tik paslaugų teikimą namuose, o kitu laiku dirbti su savo Musninkų gydytoja poliklinikoje. Tačiau, kadangi labai tam planui pasipriešino Musninkų gyventojai, šio plano, o kartu ir įstaigos struktūros pakeitimo, po ilgų svarstymų su savivaldybės administracija, steigėjui neteikėme,” – pasakoja Nijolė Dimšienė.

Struktūrą pakeitė be Tarybos svarstymo

DSC_5624-1

Susitikimas dėl Musninkų ambulatorijos likimo. 2013 m. rugpjūtis. Foto N. Tuškevičienės.

             Dabar sprendimai labai keisti. Pagal patikslintą įstaigos licenciją (tai vieši duomenys Valstybinėje akreditavimo tarnyboje – VASPVT) abi ambulatorijos išlikusios, tik jose nėra šeimos gydytojo paslaugų. Ką ten gali daryti vienos slaugytojos ambulatorijose – nelabai suprantama. Atlikti šeimos gydytojo, kuris dirba Širvintose paskyrimus? Dar pamatuoti kraujospūdį, pakalbėti apie profilaktiką…, na, kartais perrišti kokią žaizdą. Bet kai žinai, kiek ten prisirašiusiųjų gyventojų, ir kokie tai gali būti krūviai, išvada peršasi viena – prasta vadyba. Be to, tokį darinį keista būtų vadinti ambulatorija. O pastatus išlaikant sąnaudos  lieka didelės, juk dabar ambulatorijos, kai ten neliko šeimos gydytojo, pačios nieko neuždirba. Dar labai įdomu, kad keičiant struktūrą jau net neteikiamas klausimas Tarybai. O tai jau įstatų pažeidimas.

            Kaip į tokį savivaldybės administracijos akibrokštą ir nepagarbą Tarybai reaguos patys Tarybos nariai – sužinosime netrukus.

           O šiandien skaitytojus kviečiame dalyvauti mūsų apklausoje ir išreikšti savo poziciją: ar reikalingos medicininės paslaugos seniūnijų centruose?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. VBS sako:

  Sklinda gandai, kad savivaldybėje griežtai uždrausta krapštyti nosį ir nustatytos kavos išgėrimo normos (kalba, kad tik perkantiems kavą už savus). Nu, daug kavos gal ir nesveika, bet ką daryti jei kokią slogą pasigavai ar spuogas ne vietoj užaugo? Gal dėl to nosies krapštymo kiek per žiauriai…

 2. Anonimas sako:

  Gediminai sveikinu su pergale!

 3. Petras sako:

  rankų kilnotojų taryboje dvylika, o pergalių teismuose jau trylika.Gediminai su pergale .

 4. Ech sako:

  Tai taip ir turi būti , jus tik plokite,plokite ir liaupsinkit,o rezultate didelis šnipštas…

 5. melas sako:

  tame ir visa esmė. Merė žino, kad nepadarys, o žada. Tai melas. Naglas šlykštus melas

 6. manau sako:

  manau, niekas nerašytų, jei merė nemeluotų žadėdama tai, ko negali įvykdyti

 7. masine isterija sako:

  Kam tas masines isterijos kurstymas. Juk nuo to gyventoju rajone nepadauges, o kaimuose tik mazes. Ir jokia cia naujiena ar stebuklas, kad visos ambulatorijos neturi perspektyvos, vistiek viena diena ju neliks ir nesvarbu kas tuo metu bus meras. O visi sie straipsniukai ir panasios raslevos tik priesrinkiminis Sou, kuri uzmirs lygiai rinkimu sekmadieni, taip, kad nereikia isterikuoti juk vasara- metas ilsetis

 8. liūdna sako:

  kai seniūnė ir bendruomenės pirmininkė bijo pasipriešinti rajono ponioms. Bijo. O gal joms taip patogiau?

 9. kodėl sako:

  leidžiate jums meluoti? Žmonės!!! Pradėkit reikalauti pažadų vykdymo. Nuolat priminkite jai, kad prisimenate, kad laukiate.

 10. žinojo sako:

  viską ji žinojo. Nu bet kaip malonu, kai tau ploja. Tai ir stengiasi… žadėti

 11. gimęs Musninkuose sako:

  Kodėl mano gimtųjų Musninkų seniūnė ir Musninkų bendruomenių vadovės kaip žuvys tyli?

 12. Senam mąstymui sako:

  Tai ką , šito merė nežinojo, žadėdama neuždaryti. Tuo metu reikėjo balsų, reikėji ir nepamatuotų pažadų

 13. senas mastymas sako:

  Prie ko cia pozicija ar opozicija- paprasciausia kaime neliko gyventoju ir tiek ziniu, o ant asfalto nereik ieskot slieku. Eiline tema islauzta is pirsto ir bandoma burbulus putinet ir kurstyt zmones. Nieko naujo- taip yra ir Lietuvoj ir Latvijoj ir kitur.

 14. taryba sako:

  o ką ta taryba? opozicija tik 5 galvos. anų daug daugiau. ir raudoni pacanai su Aniuta blaškosi. taip kad kaip bus liepta, taip dauguma nubalsuos

 15. neliko sako:

  nieko kaimuose neliko. Dar mokyklas uždarykit ir bus viskas. Tik neužmirškit daugiau bambalių į krautuves papigiaiskų privežt

 16. to gana praeities sako:

  tai pirmyn i ambulatorijas, ten palengves

 17. Vaciui sako:

  jos neuždaromos. Jos jau UŽDARYTOS

 18. gana praeities sako:

  turim liuks universalus. Chirurgas reanimuoja. Superinai vadukai nauji. Nu bet aš pas tokius tai neičiau. Jau geriau iškart graban.

 19. VACYS sako:

  labai gaila kad uždaromos paskutinės ambulatorijos

 20. opapa sako:

  Pasiulymas- gal galetu paslaugas keliems simtam Laimute su Dimsiene is altruizmo teikt…

 21. autorei sako:

  negi tamsta nesuprantat, kad prieš savus nesišakojama. Valdovė liepė tylėt, va ir tyli. Kitu atveju kėdžių neteks. O juk fain seniūnijoj kavkę gurkšnot ir algą gaut pencijoj būnant

 22. ekstrasensas sako:

  aš galiu ir šiandien per atstumą diavnozuoti ligas

 23. Medike sako:

  Istyrimas ir gydymas be tyrimu buvo tik Hipokrato laikais, bet ne 21 a.

 24. Ir vel sako:

  Paskutiniu metu kersto naujienas apsedo politinis vistakumas ir teises aktu vartymas tik pagal jiems zinomus kriterijus bei visuomenes klaidinimas. Kodel taip nuozmiai nutylimas valstieciu-kolukieciu darbo brokas??? Ar tai ne politinio saules smugio pasekme.

Jūsų komentaras:


aštuoni − keturi =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]