Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

200 metų brolių Grimų pasakoms. Hamelne vaidins vaikai iš Širvintų

Širvintų vaikų dienos centras. "Žiurkių gaudytojas" premjera. 2015 m. Nuotrauka N. Tuškevičienės

Širvintų vaikų dienos centras. “Žiurkių gaudytojas” premjera. 2015 m. Nuotrauka N. Tuškevičienės

          Sekmadienį didžiulis autobusas pajudėjo iš Širvintų į Vokietiją. Net penkiasdiašimt Širvintų vaikų dienos centro vaikų, vadovės Elena ir Audronė, savanoriai, tėvai išvyko į teatro po atviru dangumi festivalį, skirtą Brolių grimų pasakų 200 metų sukakčiai. Ten širvintiškiai vaidins Hamelno miesto legendą “Žiurkių gaudytojas”.

          Kaip seksis širvintiškiams, ar neprailgs paros kelionė autobusu, ką jie veiks visas dešimt dienų Hamelne, dar būtinai papasakosime. O dabar pristatome organizatorių pranešimą spaudai:

 

 

Informacija spaudai

Hamelnas, 2016-06-02

 

Temų ciklas: „Pasakiška“

Europietiškas šviesulys sunkiu Europai metu

„Pasakiška. 200 metų brolių Grimų pasakoms“

 

Šiais metais žiurkių kerėtojo miestas Hamelnas yra paženklintas jubiliejaus „200 metų brolių Grimų pasakoms“. Pasakiška – broliai Grimai surinko ir 1816 metais išspausdino daugiau nei 500 pasakų.

Nuo birželio 25 d. iki 26 d. Hamelne vyks didelis įvadinis Vokietijos pasakų gatvės renginys, skirtas Grimų pasakų jubiliejui, kuriame taip pat laukiami garsūs ir gerbiami svečiai iš Lietuvos bei Žemutinės Saksonijos žemės vyriausybės atstovai.

Hamelne lietuviai savo šalies kalba vaidins žiurkių kerėtojo spektaklį po atviru dangumi, kurio choreografiją sukūrė visame pasaulyje žinomas pats Hamelno kerėtojas. Tas pats buvo švenčiama Vilniuje 2015 metais, priimant 1911 m. Hamelne pagamintą „Sperber“ – automobilį, kuris iki 1920 m. buvo populiarus Europoje ir Baltijos šalyse visų pirma dėl savo patikimumo. Hamelno komanda pradėjo turą Briuselyje ir galiausiai įveikė 2 500 km per Europos šalis – pasaulio rekordas!

Tai, kas prasidėjo Briuselyje – o tiksliau pasakius nedideliame, tačiau puikiame Hamelno senovinių automobilių muziejuje – kaip supratimo, draugystės ir žiurkių kerėtojo miesto reklamos ekskursija, o baigėsi Lietuvoje – dabar uždaro šį ratą ypatingu vizitu. Unikalu tai, kad kitos šalies Europos teatro trupė vaidins žiurkių kerėtojo spektaklį po atviru dangumi – ir be to lietuvių kalba:

Šeštadienį, 2016-06-25, 12.00 val., vadovaujami direktorės Elenos Petkūnienės ir jos darbuotojų spektaklyje vaidins 50 Širvintų vaikų centro vaikų , mamų, tėvų, vadovių ir savanorių. 13 amžiaus drabužius didelėmis pastangomis jie pasisiuvo  patys. Dramatiški spektaklio momentai buvo pritaikyti pagal filmą ir pasakos pavyzdį.

Senoviniai automobiliai? Žinoma, šią pasakišką dieną Hamelno automobilių muziejus demonstruos savo riedančius lobius, kuriais nuo rotušės iki spektaklio scenos prie santuokų rūmų bus vežami svarbūs asmenys: Hamelno įmonių „Burkart und Günter Werke“ bei „Norddeutschen Motorenwerke“ pagaminti automobilių modeliai  „Sperber“ und „Colibri“ bei „Selve“ 20 amžiaus pradžioje buvo labai mėgstami ne tik Baltijos šalyse, bet ir Naujoje Zelandijoje.

Lietuvos teatro trupės laukia gausi programa: repeticijos, apsilankymas Hanoverio zoologijos sode, Hämelschenburg rūmai, muziejaus lankymas, priėmimai, kelionė laivu Vėzerio upe ir t. t., trupės spektaklis, šventinis savaitgalis ir atsisveikinimo šventė lietuviškai.

Tekstas spaudai: Anastasia Patsiarizis

Aktoriai:

Michael Boyer – Hamelno žiurkių kerėtojas

Širvintų vaikų dienos centro vaikai, jų tėvai, vadovai, savanoriai.

Hamelno automobilių muziejaus informacija ir kontaktai:

http://www.automohbilmuseum-hameln.de/index.php?id=25

Apie pasakų gatvės „Pasakiška“ renginių ciklą: https://www.deutsche-maerchenstrasse.com/de/veranstaltungen/sagenhaft/

Kontaktai:

Deutsche Märchenstraße e.V., Kurfürstenstraße 9, 34117 Kaselis, tel.: 05 61/92 04 79 – 12, faks.: 05 61/92 04 79 – 30, el. paštas: [email protected], interneto svetainė: www.deutsche-maerchenstrasse.de

ir

Hamelno marketingo ir turizmo įmonė „Hameln Marketing und Tourismus GmbH“, Frank Lücke, turizmo vadovas, Deisterallee 1, 31785 Hameln, tel.: 05151 9578-10, el. paštas: [email protected], interneto svetainė: www.hameln.de/tourismus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys + aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]