Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merai ir savivaldybės politikai galės turėti visuomeninius konsultantus

         Merai ir savivaldybės tarybos nariai galės oficialiai turėti visuomeninių konsultantų, numato Seimo šią savaitę priimtos Vietos savivaldos įstatymo pataisos.

            Visuomeniniai padėjėjai savivaldos politikams jų įgaliojimų laikotarpiu galės teikti konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją.

        Nustatyta, kad toks konsultantas turi būti pilnametis, konsultantais negalės tapti asmuo, pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo ar turintis neišnykusį teistumą.

         Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negalės viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos – negalės viršyti trijų.

     Pataisas parengė konservatorius Sergejus Jovaiša, atkreipęs dėmesį, kad kai kurių savivaldybių merai formuoja visuomeniniu pagrindu veikiančias komandas, jos veikia neatlygintinai. Analogiška situacija susiklosčiusi ir su tarybos nariais.

       Pasak iniciatoriaus, Vietos savivaldos įstatyme tikslinga bent minimaliai reglamentuoti tokių visuomeninių pagalbininkų statusą: tai padėtų išvengti dviprasmiškų situacijų visuomeniniams padėjėjams naudojantis savivaldybės infrastruktūra, būtų išvengta galimų piktnaudžiavimo visuomeninio padėjėjo statusu atvejų.

 BNS informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× vienas = septyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]