Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Valdantieji garsiai kalba apie planus nevykdyti Teismo sprendimo (VIDEO)

k

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Foto ir video autorės *

                Pernai rugpjūčio mėn. Širvintų rajono savivaldybės Taryba priėmė sprendimą sujungti Vaiko teisių apsaugos skyrių su Socialinės paramos skyriumi. Tuomet opozicijos nariai teiravosi, kodėl pažeidžiami teisės aktai ir kas už tai atsakys.

                 Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje A. Skaistys prašė Teismo įpareigoti Širvintų rajono savivaldybės tarybą pakeisti minėtą spendimą ir kartu prašė palikti galioti senąją redakciją, nustatytą atskira Savivaldybės administracijos struktūrinį padalinį – Vaiko teisių apsaugos skyrių. Viską išnagrinėjęs Teismas sutiko su Vyriausybės atstovo padaryta išvada, kad  Savivaldybės taryba keisdama struktūrą nesilaikė Įstatymo reikalavimų, nors privalėjo į juos atsižvelgti. Vadovaudamasi Savivaldybės veiklos ir priimamų sprendimų  teisėtumo principu, neįvykdė Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje teikime pateikto siūlymo.

               Gegužės 9 d. Teismas pilnai tenkino Vyriausybės atstovo ieškinį. Savivaldybė turėjo dvi savaites ieškiniui apskųsti, bet to neišdrįso padaryti. Apie Teismo sprendimą rašėme https://www.krastonaujienos.lt/2016/05/teismas-sirvintu-vaiko-teisiu-apsaugos-skyriaus-reorganizacija-neteiseta/

             Būtent šio Teismo sprendimo pagrindu ir buvo Tarybai pateiktas pirmasis klausimas  “Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugpjūčio 4 d. sprendimo Nr. 1-103 „Dėl didžiausio leistino Širvintų rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių užmokestį iš savivaldybės biudžeto, skaičiaus nustatymo “. Kitaip tariant buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriuo Vaiko tesių apsaugos skyrius turėjo tapto atskiru.

               Tačiau staiga Z. Miseliui kilo geneali idėja – pasiaiškinti, kaip geriau galima išspręsti minėtą klausimą. Pasak jo, tai tik žodžių žaismas, nes net ir Ukmergėje skyrius bendras. Mintį greitai pagavo administracijos direktorė. Ją palaikė ir vicemerė. DSC_0011X

               Vytas Šimonėlis priminė, kad Teismo nutartį yra privalu vykdyti. Kęstutis Pakalnis teiravosi, ar administracijos direktorei kas neaišku parengtame projekte, o jei neaišku, kodėl neparengtą klausimą teikia Tarybai (visa diskusija yra video įraše). Nors R. Tamošiūnienė kėlė ranką, norėdama pasisakyti ar paklausti, bet niekas jai žodžio nesuteikė. Valdantieji tikslinosi, ar teismo sprendimas įsiteisėjęs, lyg nežinotų, jog neįsiteisėjusių sprendimų pagrindu sprendimų projektai nerengiami.

             Valdančiosios daugumos balsais nutarta klausimą atidėti.

           Kas paneigs, kad taip siekiama, jog klausimas būtų svarstomas prie merės? Kas paneigs, kad po tokiu elgesiu nekyšo savųjų ausys? Kas paneigs, kad neatskyrus skyrių siekiama labiau kontroliuoti netinkamų politinių pažiūrų šeimas?

          Liko neaptartas ir kitas klausimas. Jei sujungimas yra neteisėtas, tai reiškia, kad ir žmonės atleisti neteisėtai. Tokiu atveju R. Vidmantienė ir T. Žiedavainis turėtų grįžti į savo darbą. Juk Teismo sprendime aiškiai parašyta:  “Savivaldybė įpareigota pakeisti sprendimo antru punktu patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės administracijos struktūros 11 punktą ir palikti galioti senoje struktūros redakcijoje nustatytą atskirą Savivaldybės administracijos struktūrinį padalinį – Vaiko teisių apsaugos skyrių.

             Nejau teks kviestis antstolį, kad šis išreikalautų, jog Savivaldybė vykdytų Teismo sprendimą, priimtą Lietuvos Respublikos vardu?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. Amsis sako:

  Niekas nepagalvojo prieš tiesioginius mero rinkimus , kad išrinktas meras elgsis , kaip caras arba , kad tokie cirkininkai laimės daugumą. Todėl nėra numatyta , kaip tą buldozerį stabdyt.Jei išsirinkot , tai ir džiaukitės iki kitų rinkimų. Gal po tokio ” tobulo ” valdymo dalis širvintiškių prablaivės?

 2. Taigi, sako:

  kad Živilė avantiūristė išplauks švari, tai aišku. Bet kad Ingrida daro nesąmones, tai jai akmuo po kaklu. Pati kalta, bus ir jai teismas.

 3. poniutei tai, sako:

  Ne motais, va galimai admin tai klius, bet pati kalta

 4. Anonimas sako:

  Širvintų valstybėje Lietuvos respublikos teismo sprendimas smulkmena,sugrįžusios ponios sprendimas Širvintų valstybėje įstatymas.

 5. Nesiparink... sako:

  cia juk AFRIKA ir savi įstatymai

 6. man sako:

  lb patinka opozicijos bendravimo kultura :)

 7. Vilma sako:

  Galima. Tik niekas to nesiima padaryti. Kiekvienas žiūri į kitą su viltimi gal jis pradės, o jau aš palaikysiu. Taip ir medikus palaikė…. Jie pirmieji pasipriešino, tai nušienavo, kad ilgam prisimintų. Va kiti ir prisimena, todėl ir bijo kišti pirštų, nes skaudžiai durimis priveria.

 8. Betvarkė sako:

  visiška betvarkė, visiškas teisinis nihilizmas, visiškas valstybės negerbimas. Negi negalima išvaikyti tos šutvės?

Jūsų komentaras:


× devyni = aštuoniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]