Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ambicingas tikslas: iš Ukmergės ketina nuplaukti į Klaipėdą

lietuvos-skautai-turi-ambicingu-tikslu

lietuvos-skautai-turi-ambicingu-tikslu

Alma Kisielienė, www.GRYNAS.lt
          300 km – tiek iš Ukmergės iki Rusnės valtimis ketina nuplaukti Lietuvos skautijos Kauno, Ukmergės ir Vilniaus jūrų skautai. Plaukimą papuoš trivietė burvaltė „Laumė“, kurią 2015 metais Jono Dragūno ir buriavimo entuziasto Virgilijaus Apanavičiaus įkvėpti ir vadovaujami per septynis mėnesius savo rankomis pasistatė Ukmergės jūrų skautai.

           Pernai vos spėjus nudžiūti dažams mažoji ,,Laumė“ jau dalyvavo Klaipėdos jūrų šventėje istorinių laivų parade, Dangės upėje. Tačiau Klaipėdą ji pasiekė ,,ant ratų“, o šiemet iki Jūrų šventės jai teks Šventąja, Nerimi ir Nemunu iškėlus bures įveikti apie 300 km atstumą, pasakoja ,,Skautų slėnio“ įkūrėjas Jonas Dragūnas. Nuo Ukmergės iki Kauno ,,Laumė“ lydės kanojų įgulą, o Kaune irkluotojai persės į dešimtvietes irklines valtis, dar vadinamas ,,Žalčiais“. Laivų įgula bus tarptautinė. Su Ukmergės, Kauno ir Vilniaus jūrų skautais kartu plauks ir ,,Skautų slėnio“ savanoriai iš Ukrainos ir Portugalijos.

Kartu bus vykdomas tarptautinis ekologinis projektas, kurio metu bus imami Šventosios, Neries ir Nemuno paviršinio vandens mėginiai užterštumui nustatyti. Bus tiriami vandens nitratų, nitritų, forfatų ir amonio rodikliai.

 lietuvos-skautai-turi-ambicingu-tikslu-71722064        „Siekiame, kad šis vandens žygis didintų žmonių ekologinį sąmoningumą ir skatintų aplinkai nekenksmingą elgseną, todėl savo idėjomis stengsimės uždegti ir vietos bendruomenes”, – kalbėjo Živilė Dragūnė.

Liepos 16 dieną plaukimas startuos Šventosios upėje ties Ukmerge. Po dviejų dienų entuziastai pasieks Kauną. Jei orai bus palankūs, liepos 27 dieną ketinama pasiekti Rusnę, ir jau kitą dieną dalyvauti Klaipėdos jūrų šventės renginiuose.

            Plaukimas bus iššūkis. Be to, kad bus daug irkluojama, valtimis bus gabenama visa dviems savaitėms gamtoje praleisti skirta manta: palapinės, miegmaišiai, drabužiai, kiti daiktai bei didesnė dalis maisto ir vandens.

Kiekvieną vakarą teks įsiruošti naują stovyklavietę nakvynei, gamintis maistą ir kiekvieną rytą ją išardyti, pagal skautišką taisyklę ,,paliekant gražiau negu buvo“. 30 dalyvių amžius ir patirtis labai įvairi, tačiau daugelis yra patyrę ir žino, kad plaukimas daugiairklėmis valtimis yra ypatingos bendradarbiavimo dvasios reikalaujanti veikla, kai darnūs veiksmai leidžia pasiekti tikslą lengviau ir greičiau.

Šis plaukimas kaip ir pats skautavimas siekia kelių tarpusavyje derančių tikslų. Pagrindinis iš jų, tai – jaunimo ugdymas per patirtį, pasitelkiant jūrinio skautavimo idėją ir veiklas. Tuo pačiu ekologinio sąmoningumo ir aplinkai nekenksmingos elgsenos skatinimas bei sklaida vietos bendruomenėse.

,,Pati idėja savo pasigamintu laivu nuplaukti nuo Ukmergės iki Baltijos gimė ir buvo įgyvendinta tarpukario Lietuvoje, kai 1933 metais Ukmergės jūrų skautai savo darbo irkliniu-buriniu laiveliu ežerais ir upėmis nuplaukė apie 450 kilometrų nuo Ukmergės iki Klaipėdos. Labai norėjome išmėginti, ar sugebėsime patys pasistatyti laivą ir mums pavyko, – džiūgavo ukmergiškiai.

2015 metais ,,Skautų slėnio“ įkūrėjo Jono Dragūno ir buriavimo entuziasto Virgilijaus Apanavičiaus įkvėpti ir vadovaujami per septynis mėnesius pradėję nuo prancūzų Petite Brise modelio laivo brėžinių savo rankomis trivietę burvaltę ,,Laumę“ pasistatė Ukmergės jūrų skautai. Dabar kartu su Kauno ir Vilniaus jūrų skautais jie stengsis įgyvendinti antrą savo sumanymo dalį.

Tikriausiai lengva nebus? Žinome, kad nebus visiškai lengva, bet mus lydės vakaro laužų ir bičiulystės šiluma, dainos ir pajuokavimai, nauji patyrimai ir bendrystės stebuklai. Kartu su upės tėkme, saule, lietumi ir vėju, su rasotomis pievomis, saulėtekiais ir saulėlydžais mes būsime ten drauge. Ar jums tai pažįstama?

Skautavimas tai – Robert Baden – Powell apie 1907 metus Anglijoje sukurta ir patyriminiais metodais paremta harmoningo jaunimo ugdymo sistema, per kelis dešimtmečius išpopuliarėjusi visame pasaulyje, šiandien vienija apie 30 milijonų skautų 216-oje šalių. Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija Lietuvoje, turinti savo gretose apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Ji taip pat yra Pasaulio skautų organizacijos WOSM narė. Skautavimo idėjomis norima uždegti kuo daugiau žmonių, įkvėpti jų bendruomeniškumą, kūrybiškumą ir pasitikėjimą savo jėgomis. To siekiama ir tarptautiniu mastu dalyvaujant tarptautiniuose skautiškuose gamtosauginiuose tinkluose ir projektuose.

Ar kiekvienas gali tapti skautu? Apie skautų padalinius ir veiklas daugiau galima sužinoti čia ir čia.

Niekada nėra per vėlu. Lietuvos skautija, o ypač jūrų skautai, visus metus mielai kviečia prisijungti vaikus ir paauglius bei suaugusius žmones, susidomėjusius mūsų idėjomis ir veiklomis, nusprendusius patirti atradimų ir iššūkių jaudulį.

file38965459_gr


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ du = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]