Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Bloga atmosfera Meno mokykloje skųstasi Švietimo ir mokslo ministrei

atsisiųsti

          LR Švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę pasiekė Lietuvos profesinių sąjungų organizacijos „Solidarumas“ pirmininkės Kristinos Krupavičienės raštas:

Gerbiama Ministre,

            Kreipiamės į Jus, norėdami informuoti apie situaciją Širvintų meno mokykloje.  Į mus kreipėsi mokyklos pedagogai, informuodami apie tai, kad jiems kelia susirūpinimą mokinių ugdymo programų organizavimo procesai bei psichosocialinis klimatas mokykloje.  Šiais metais, vykdant mokinių priėmimą, buvo tenkinami ne visų tėvų pageidavimai vaikų pasirinktam muzikos instrumentui,  dalis stojančiųjų buvo tiesiog perviliojami.  Nebuvo priimtas nei vienas mokinys į fortepijono klasę, nors esame informuoti, kad tokių pareiškimų buvo 10-12. Susirinkimo metu, į mokytojų klausimą, kodėl nepriimami mokiniai, direktorė neatsakė, Taip pat yra siaurinamas ugdymo programų pamokų skaičius. Dailės skyriuje jungiamos mokinių klasės.  O tai neužtikrins  mokinių meninio ugdymo kokybės.

            Mokytojai nėra informuojami apie vykdomas pertvarkas. Yra steigiami mokyklos filialai (kas nėra blogai), tačiau nėra papildomo finansavimo. DK 47 str, 4 d. numato, jog darbdavys privalo konsultuotis ir informuoti darbuotojus.

            Mums kelia susirūpinimą psichosocialinis klimatas mokykloje: mokytojai nuolat gąsdinami, jog bus atleisti iš darbo, vien todėl, kad bando turėti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Blogas psichologinis klimatas mokykloje, neigiamai atsiliepia darbo kokybei, mokymo procesams, mokytojų sveikatai.

            Yra ir daugiau problemų, kurios susiję su darbo santykiais, darbuotojų socialinėmis garantijomis, kaip antai, nėra apmokama arba kompensuojama  už darbą savaitgaliais.

*******

                 Žinoma, Švietimo ir mokslo ministrė skundą persiuntė Širvintų rajono savivaldybei ir pavedė išsiaiškinti situaciją.

Kas vyko susirinkimo metu?

               Viešai paskelbtas susirinkimas įvyko.

         Tiesa, susirinkimo pradžioje rajono merė demonstratyviai žemino žiniasklaidos atstovus ir neteisėtai pareikalavo išeiti.  Nenorėdami trukdyti atostogų metu atėjusių mokytojų ir vaikų tėvų, bei kelti įtampos, šį neteisėtą merės įsakymą įvykdėme, taip prarasdami galimybę atlikti savo, kaip visuomenę informuojančio ir redakcijos pavestas užduotis vykdančio asmens, pareigas. (apie tai rašysime atskirai). Išprašytas ir Rajono tarybos narys Vytas Šimonėlis. Nors merė Tarybos posėdžiuose nuolat prikiša opozicijai, kad jie niekur nesilanko ir nesidomi (Tarybos narį mes taip pat dar pakalbinsime).

           Pirmiausia į akis krito tai, kad Meno mokyklos mokytojų ir tėvų susirinkimą vedė ne įstaigos vadovė, bet merė. Nors merė nuolat giriasi, jog naujieji vadovai kompetentingi, tačiau net eilinio susirinkimo jiems vesti neleidžia. Ir nesuprasi, ar merė bijojo, jog „socdemė“ D.Vinciūnienė neteisingai kalbės, ar tiek nepasitiki savo pasirinktais vadovais, kad turi pati susirinkimus vesti. Ir čia nenorom prisimenu politologijos paskaitas apie totalitarinį valdymą. „Pagal totalitarizmo teoriją vyriausybė gali ir privalo kontroliuoti kiekvieno individo ir grupės kiekvieną veiksmą ir interesą. Vyriausybė turi ne tik absoliučią vykdomąją galią, bet ir neribotas galimybes ją taikyti. Viskas yra jos kompetencijoje. Nors totalitarinis režimas formaliai leidžia ir net reikalauja iš piliečių aktyviai dalyvauti politiniame procese, tačiau iš tikrųjų žmonės nuo politikos yra visiškai atriboti, nes visur ir visada reikalaujama visiško vienbalsiškumo ir vienmintiškumo, o už kitokias nuomones baudžiama ir persekiojama. Žmogaus pajungimui valstybei tarnauja ir sudėtingas prievartos aparatas, klesti teroras ir savivalė. Totalitarinis režimas egzistavo Vokietijoje Hitlerio laikais, buvusioje SSSR Stalino valdymo metais. Šiais laikais totalitarine valstybe pripažįstama Šiaurės Korėja.”, – rašoma wikipedija.org.

             Jums nieko neprimena?

            Apie mokytojų keliamas problemas Meno mokykloje rašysime atskirai.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

44 Komentarai (-ų)

 1. Ei, anonime, sako:

  o kartais pati ne direktorė būsi, kuri tikrai dalyvavai susirinkime

 2. Anonimas sako:

  Dalyvavau susirinkime ir baisios problemos neįžvelgiau. Trumpai, drūtai parašysiu, kad pagaliau džiaugiuosi, kad į Širvintas ateina tvarka! Gerbiamieji ir Gerbiamosios nebuvo jokio jaučiamo psichologinio spaudimo ar prievartos. Visi kas norėjo kalbėjo, pasisakė. Baikite piktis, pašalinkite savas sustabarėjusias ambicijas bei principus, pradėkite kalbėti be patyčių.Pradėkite dirbti komandoje, na , o jei yra tokių, kurie pavargo nuo darbo, lai išeina poilsio arba paieško kur geriau:) Juk kiekvienas turi teisę išsirinkti geriausią siūlomą variantą.

 3. DP komentatorius sako:

  Komentuoti gali tik turintys komentatoriaus diplomą. O skaityti tik skaitytojo diplomą.

 4. paskutiniam komentarui sako:

  tikrai taip ir net pavadinime zurnalistes padarytos klaidos nemato

 5. tinka akliems garbintojams sako:

  Psichologiniai tyrimai parodė jog kvaili žmonės yra per daug kvaili jog suprastų jog jie yra kvaili.

 6. to "to amsis" sako:

  Gal eik toliau masažuoti šūdo nemalus.

 7. To amsis sako:

  Kaip rašė Lietuvių iškililus rašytojas- atėjo Brisiaus galas. Labai malonu, kad amsėtojai ir pezėtojai iš KN “megztų berečių” ir buvusių feodalų vasalai pagaliau prisipažino, kad sugeba tik orą virpinti, o ne dirbti. Tiek metų mūsų rajone nieko nevyko, žmonės emigravo, jaunimo nebeliko, kaimai ištuštėjo, o dar amsi, kad buvę sukaupė ale gerąja praktiką. Kaip jie sau įsivaizduoja rajono ateitį kai po 2 garbinamų opozicionierių merų valdymo, buvo sugriauta rajono švietimo ir sveikatos sistema. Juk be šių sistemų neįmanoma normali visuomenės raida. Gal amsėtojai ir pezėtojai teiktusi sugeneruoti bent vieną gerą pasiūlymą ką dar galima padaryti, kad rajonas klestėtų.

 8. Amsis sako:

  Na ir pasisekė tiek medikams , tiek meno ir kultūros žmonėms . Pirmieji jau “išdusinti” , “prapurkšti”ir baigia išsilakstyt , likusieji dusinami ekonominės vadybos vyr. gydytojos stebūklais…Galima tik guostis , kad po Pyragų dienos vizito savivaldybėj, SAM ministrė buvo pati išpurkšta iš krėslo.Švietimo ministrė gudresnė – nekiša nosies į Afriką , bijo užkrato ir patirties stinga , jokie pamokslai mūsų “išmintingosios ” nestabdo, tai tvarka bus toliau niokojant žmonių orumą , niekinant sukauptą patirtį , taikant stereotipines DPistų klišes -verkia buvusieji , feodalai , pseudožurnalistai,nosis krapštantys specialistai , dumblas…Kaip matot , šita vyriausybė jau nelies nieko , nes koalicija l. trapi ir ta pati dp ir tt . Bet labai gerai , kad Širvintose yra žmonių neužguitų ir nepasiduodančių primityviam , žeminančiam žmogaus orumą valdymui . Bunda viltis , ar ji išsipildys, sužinosim rudenį.

 9. KN gerbėja sako:

  kaip visada norima užgožti problemą, o ji yra visose įstaigose. Kurioje nėra blogos atmosferos paklauskite patyliukais bet kuris normalus ir nepriklausantis DP pasakys, kad tokių laikų dar nebuvo. Nereikia darbe nei tavo gebėjimų, nei kompetencijos. Reikia paklusnumo. Vykdyti užduotį pagal komandą fas…Žinau ką rašau. Tik gaila, kad kreiptis nėra į ką. Net aukštesnė institucija nemato reikalo gilintis. O tie, klapčiukai ir prijaučiantieji, nepervarkite dirbdami ir kitus juodindami. Visoms pusėms sėkmės ieškant tiesos.

 10. super sako:

  >esme

  Kokia ji žurnalistė? Baikite jus vieną kartą.

 11. atėjo jau laikas broliai ir seserys sako:

  - bunda jau Lietuva .„Taip gyventi negalima“

 12. esme sako:

  Cia tik kliedesiai, o ne straipsnis.

  Nors pavadinima be rasybos klaidos galejo zurnaliste parasyti.
  Geda

 13. ... sako:

  Šaunus ir laiku parašytas straipsnis. Seniai tiek piktų carienės gerbėjų nebuvo pakilę į kovą rašydami komentarus. Žurnalistę iškoneveikėte, jog ji be išsilavinimo,tad pasakykite kaip vadinti moterytes nusipirkusias pvz vadybininkių ar aplinkosaugos specialisčių diplomus ir net nemačiusias alma mater auditorijų. O gerbiamiems mokytojams – argi galėjote ko nors tikėtis iš savo ministrės, kuri šalyje tik pajuokos objektas. Pamenu, panašiai buvo medikams su savo ministre, kuri buvo susikukavusi su rajono valdovėmis-moterėlėmis ir kartu melavo. Gal po seimo rinkimų bus kitaip kai subyrės tokios sudėties chebrytė-koalicija.

 14. mokytoja sako:

  Manau, kad reikia pradėti dirbti, o neskirstyti nei vaikų, nei darbų, nei logiškų sprendimų bei šalin principus.

 15. /// sako:

  pakentėkit, mieli žmonės- dar tik viena rojaus obelytė pasodinta, o jūs jau rojaus tikitės :)

 16. To žvaigždute ******** sako:

  Esmė ne pokyčiuose ir ne naujovėse, esmė vadovavimo kultūroje… nesiskaitymu su darbuotojais ir t.t., paskaityk kreipmąsi… o ne tik komentarus:)

 17. Nukrypote nuo temos sako:

  Jeigu mokytojai kreipėsi į ministrę, vadinasi tikrai yra problemų, o tai, kad nesikreipė į vietinę valdžią, parodo, jog nesitikima iš jos jokios pagalbos. Tą parodė ir šio susirinkimo eiga, gavosi kalti tie, kurie iškėlė negeroves ir problemas? Keista ir ministrės pozicija, nuėjo lengviausiu keliu, tipo ”atsifutbolino”- persiuntė skundą, kaip kamuolį futbolistas papasuoja kitam:))) tačiau liūdna, jog problema liko neišspręsta, o žmonės iš susirinkimo išėjo priblokšti… Daug išryškėjo niuansų, daug kas pasimatė… Pribloškė faktas, kad iš susirinkimo buvo išvarytas tarybos narys Šimonėlis. O dar labiau pribloškė to veiksmo argumentai. Žmonių išrinkta išvijo žmonių išrinktą? Vau…

 18. ******** sako:

  kažkur jau matytas scenarijus…naujas vadovas, nauja tvarka, vyresnio amžiaus mokytojams norėtųsi, kad jokių pokyčių nebūtų, nes tai labai trikdo. Be visa ko ir buvęs formalus lyderis tebedirba. Labai patogi situacija nenorui nieko keisti pridengti. Laikinai direktorei linkiu šiek tiek didesnio lankstumo pavaldinių atžvilgiu ir į priekį. Nepatenkintųjų pagrindinis argumentas – blogai, kad nėra kaip ankščiau. Labai gerai, kad nėra kaip ankščiau. Sėkmės visam kolektyvui. Susitelkit į savo mokinius ir sveikatos jums visiems.

 19. to is esmes sako:

  Jusu lupomis kalba tiesa. Jeigu visi taip duotu atkirti KN melui ir intrigoms, tai rajonas, issivadaves is buvusiu feodalu tingumo, tik klestetu.

 20. Iš esmės sako:

  Pažiūrėkim giliau, kam reikalingos tokios tendencingos peckelionės/intrigos- tik buvusiems Širvintų feodalams, kurie nieko neveikė tik penėjosi iš savivaldybės lovio. Tik pažiūrėkim iki ko dasirito mūsų rajonas per paskutinius 5 metus, valdant 2 KN išgirtiem opozicionieriams opozicionieriams. Jaunimas išsilakstė, kaimai tuštėja… Ką ieškot sliekų ant asfalto, pasiūlikit kaip gelbėt rajoną, kad jis klestėtų

 21. tiesa sako:

  Pagarba paskutinių dviejų komentarų autoriui. Pasirodo, kad Širvintose dar yra žmonių, kurie skiria grūdus nuo pelų. Nuolatinis purvas, kuriuo mėgaujamasi šiame puslapyje, patinka tik mažai saujelei apsimestinės “žurnalistikos” gerbėjų. Mąstantys žmonės supranta “reikalo” esmę. “Gindami” vadinamus nuskriaustuosius, kuriate visokias intrigas apie šimtus niekuo dėtų žmonių ir jų šeimas.

 22. Skaitytoja sako:

  Iš komentarų sprendžoant oi kaip norėtųsi teisingai partijai ir jos klapčiukams užčiaup KN. Deja deja per skystos blauzdos, teks susitaikyti, o jei taip siutas ima skaitykit savąją teisingą spaudą. Man KN vienintelė viltis, kad skaitysim ir sužinosim nepagražintas naujienas.

 23. Jooo sako:

  Tikram žurnalistui galioja žurnalistų etikos kodeksas, o kas galioja Bagočiūnienei su Tuškevičiene??? Peckioju ką noriu ir už nieka neatsakau

 24. To Vilius Lonas sako:

  Nereik painioti ryžą su kuprotu. Jei turi leidybos licenciją, tai nereiškia, kad esi žurnalistas. Žurnalistu tapti gali žmogus, kuris baigė 5 metų studijas, o ne bet kas. Nereik diskredituoti žiniasklaidos. Juk gydyti žmenes veterinarui negalima

 25. > jo sako:

  …o tie “diplomuoti žmonės” – būti ištikimais DP klapčiukais, nes kitu atveju diplomai nepadeda.

 26. jo sako:

  Liudna, kad net klapciukai nebenori aiskinti apie zurnalistus-nezurnalistus. O mano nuomone visur turi dirbti diplomuoti zmones

 27. Vilius Lonas sako:

  Šita darboloidų klišė jau atsibodo. Apie žurnalistus- nežurnalistus. Jeigu įmonė turi spaudos kontrolės tarnybos leidymą leisti leidinį, vadinasi, įmonėje dirbantys žmonės yra žurnalistai. Kol nebus atimta licenzija.

 28. taip sako:

  Simoneliui svietimo reikalais reikejo rupintis , kai pats buvo meru. Tuomet be jokios sazines grauzaties vienas pirmuju sugriove miesto svietimo sistema. Tuomet jam nei skundai, nei prasymai, nei gyventoju tukstantiniai parasai nieko nereiske. Kam dabar reikia vaidinti rupintojeli?

 29. Monika sako:

  išvarė Šimonėlį-tarybos narį, nenustebino.Būtų pakvietusi dalyvauti sprendžiant klausimus,tai būtų ne tik ,kad metų įvykis, bet ir šimtmečio įvykis.

 30. to Taryb sako:

  Tarybiniais laikais tokiu patyciu ir izeidinejimu nebuvo, todel nereikia meluoti. Tiek intrigu ir pavydo nebuvo, tiek smeizto apie zmones nebuvo kuriama, kaip yra dabar. Anksciau zurnalistai buvo mokslus baige zmones ir elgdavosi pagal profesinius principus. Dabar bet kas atsikelia is ryto, pamasto, ka cia sugalvoti, ai pasiskelbia ziniasklaida ir pavaro lavina purvo. Fe..

 31. Klausimas sako:

  Nuo kada Bagočiūnienė žurnalistė???

 32. Tarybiniai laikai sako:

  Tie,kas dalyvavo susitikime, pasijuto, lyg grįžę į praeitį, tarybinius lakus. Merės akivaizdoje mokytoja S.Ruliavičienė buvo įžeidinėjama kitos mokytojos,priklausančios teisingai partijai, ir merė ramiai tai stebėjo.

 33. ? sako:

  ir vel ziniaskaida :) ir vel zurnaliste pazeminta? boze boze
  Nu nepiktinkite svieto
  Nuo kada “zurnalistai” pradejo landzioti po istaigu susirinkimus?? Nu perzengtos visos padorumo ribos. Labai gerai, kad paprase iseiti, nes turi buti nors koks konfidencialumas, bus maziau interpretaciju ir iskraipymo.

 34. Merė atšaukia meno mokyklos mokytojus sako:

  “Gerai, aš norėčiau, kad kitą šeštadienį keturias valandas čia, visi iš atostogų, savo sąskaita….”
  “Palaukit man labai gerai Švenčionių meras pasakė: Jeigu AŠ išlaikau meno mokyklą, ir MAN miesto renginys ir jie neatvažiuos čia atidirbti, atkoncertuoti….”

 35. nesupratau sako:

  Nesupratau, kodėl iš susirinkimo išvijo Bagočiūnienę, juk ji kiek žinau lankančio meno mokyklą vaiko motina??????

 36. širvintiškė sako:

  Tikiuosi, kad rajono vadovės padėkojo Žmonėms už iš keltą problemą ir geranoriškai suskato įsiklausyti bei spręsti šiuos išsakytus rūpesčius:)

 37. Deja, sako:

  tokia “demokratiškai nupirktų” rinkimų kaina. Kažkam labai norėjosi permainų. Jas ir gavom. Gaila, kad už tai turim mokėti visi.

 38. Sporto mokyklos nėra sako:

  “Sporto mokyklos tenai nėra. Yra suaugusiųjų, išrinktųjų. Nes vaikai ten mūsų gauna trupiniukus. O dar ten Vš ten moka pinigus mokytojams, o mokytojai dar iš tėvų susirenka” Drebėkit sporto mokyklos mokytojai.

 39. .... sako:

  Liuks komentaras

 40. Visiškai atvirai sako:

  “Mes susirinkome čia pasikalbėti visiškai atvirai, todėl žiniasklaidą prašau palikti salę. Aš atėjau, kad išklausyčiau ir nuspręsčiau…… AŠ nusprendžiau, kad viskas gerai” Koščėjus nemirtingasis.

 41. ? sako:

  Tai ką nusprendė vakar per susirinkimą?

 42. Skaitytoja sako:

  Kas gi kitas jei ne merė gali išspręsti problemas, tik vat sprendimo būdai nekokie. Jau pamatėm, ką ji gali.

  O tai ką Daivutė nesusitvarko su pareigom? O gal dirba pagal duotą komandą?

 43. ŠAKĖS sako:

  Nu tai mokytojai, kurie skundėsi bus atleisti ir problemos neliks. Pas mus taip problemos sprendžiamos.

 44. Monika sako:

  avis pasiskundė vilkui dėl vilkiuko elgesio.

Jūsų komentaras:


+ devyni = dvylika

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]