Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kituose krislą mato, o savyje… (arba kada ŠIRVINTAI taps ŠIRVINTOMIS?)

širvintai*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * 

         Širvintų rajono merė ir jos komanda ypatingai myli ir tausoja lietuvių kalbą. Ji mato kiekvieną klaidą ir ją būtinai pataiso. Jei skubėdamas sukeitei raides, arba jei žodį “merė” parašei m, o ne M – laiškas grąžinamas su komentaru, kad nesupranta teksto.

         Merė ir savivaldybės administracija niekada neklysta, todėl netoleruoja ir kitų klaidų. Dėmesio ar skubos klaidas pašaipiai išvadina gramatikos klaidomis.

          Viskas gerai, niekas nepyksta. Tačiau prieš taisant kitų klaideles derėtų išsitaisyti savo klaidas. Ypatingai, kai dirbama valstybinėje įstaigoje.

        Gauti savivaldybei pavaldžių įstaigų laiškų su dėmesio klaidomis pasitaiko ir mums: tai raidelės susikeitė vietom, tai vėl kas (galime pateikti tuos laiškus, jei merei rūpėtų). Bet tokios smulkmenos niekada netrukdė suprasti teksto. Net nosinių raidžių netaisome, nors tai jau gramatinė klaida. Mes suprantame, kad žmogus skubėdamas gali suklysti.

         Tačiau, kai rajonui vadovaujantys žmonės negeba taisyklingai miesto ir rajono vardo parašyti ir ŠIRVINTOS tampa ŠIRVINTAI – tylėti jau nebegalima. Taip ne tik tyčiojamasi iš gyvenvietės ir jos gyventojų, taip tyčiojamasi iš gimtosios kalbos ir vietovardžių. SIRV

         Štai ką šiuo klausimu rašo skaitytojai: “Nebežinau, tai Širvintai ar Širvintos? Juk Tarybos narys Romas Zibalas, kuris per Tarybos posėdžius ne į svarstomus klausimus gilinasi, o mokina kirčiuoti, galėtų klaidas savo partijos tinklapyje ištaisyti. Elektroninis paštas nėra išimtis – miesto pavadinimas turėtų būti rašomas taisyklingai!” (klaidą liudijančią nuotrauką pridedame – red. past.)

          Todėl šiandien griežtai pasisakydami prieš mūsų gimtojo miestelio vardo niekinimą merei ir visiems jos partijos nariams atsakome jos pačios žodžiais: “Jums turėtų būti žinoma, kad Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatyme, Visuomenės informavimo įstatyme ir kituose teisės aktuose yra reglamentuojama, kad visuomenės informavimo priemonės privalo laikytis taisyklingos lietuvių kalbos normų. Iš padrikai, su klaidomis surašyto laiško sunkiai suprantama, kokios informacijos prašote, žodžių negalima rasti žodyne, todėl prašytume atkreipti į tai dėmesį ir, teikiant oficialius paklausimus bei informaciją savo portalo skaitytojams, vadovautis ne tik galiojančiais teisės aktais, bet ir pagarbos žmogui, mandagumo principais. “

              Tai gal sulauksime rajono vadovės pavyzdžio ir ŠIRVINTAI taps ŠIRVINTOMIS? Lietuvių kalbos žodyne yra tik žodis ŠIRVINTOS.

P.S.

    Beje, jei tikėsime VIKIPEDIJA,  kadaise buvo toks miestas mažojoje Lietuvoje – Schirwindt, Karaliaučiaus krašteŠirvintos ir Šešupėskairiajame krante, priešais Kudirkos Naumiestį. Tai vienintelis po II pasaulinio karo neatstatytas Europos miestas.

          Tai dabar  jau visai neaišku, kurio iš šių miestų partijos skyriui vadovauja mūsų rajono administracijos direktorė: gyvuojančio, ar sugriauto ir neatstatyto?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. hmm sako:

  Na savo elektronini pasta kas koki nori toki sugalvoja.. cia kaip slaptazodis ar koks slapyvardis. Kartais kuriant el pasto net neleidzia pasirinkti tokio kokio nori nes toks jau yra uzimtas,kazkas jau tokiu pasivadino ;) bet placiau apie tai klauskite informatikos specialistu.

 2. ? sako:

  o tai ko jinai prikibo prie elekt. adreso ir uodegoj kirminu iesko?? Kam smeizti? Kam gali rupeti kazkokios dp el. pastas. Specialiai sukurtas smeiztas.

 3. Stebintis sako:

  Beraščiams ir bemoksliams jau niekas nepadės. Ar kada nors elektroninius laiškus kam siuntėte, ar bent elektroninio pašto adresą turite. Matyt, kad ne, jei tokius komentarus rašote.

 4. jus esat sako:

  KERSTO NAUJIENOS ,klaidos nepadariau?

 5. klausiu sako:

  Kodel redaktore savo ASMENINI el. pasta uzraso net !!!!!!!!!
  su 5 klaidomis?? Kiek klasių baige, kad tiek klaidu?
  (KLAIDA LIUDIJANCIA KOPIJA PRIDEDAME)
  Redakcijos el.paštas:

  [email protected]

  [email protected]

 6. širvintiškė sako:

  lygina savo DP užrašą su užrašu ant paminklo, na tokio bukumo nemačiau…Istorijos nesimokėte, o gaila.

 7. Stebintis sako:

  Skaitau ir stebiuosi- negi šitam krašte tiek “glušų” priviso. Dauginatės Jūs pašėlusiu tempu Jūsų motinėlei vadovaujant ar iš po jos sparnelio jau ir visiški ” abeliai” protingais dedasi? Prie ko čia tas užrašas ant paminklo? Kokių laikų tas paminklas? Gal tų, kada Širvintos Širvintais buvo vadinamos? Pavartykit istorijos puslapius. O DP tinklapis kada buvo sukurtas? Gal, pasakysit, irgi ANAIS laikais? Tai jau pripažinkit, kad klaida padaryta. O kad tinklapio “krastonaujienos” adresas teisingas supranta visi, kurie kompiuteriu naudojasi, juk adresuose raidės leidžiamos rašyti tik be nosinių, brūkšnelių ir varnelių. Protinguoliai Jūs, tai ko nesikabinėjate prie savo DP tinklapio adreso ” sirvintai”, juk taip pat ne ” š” raidė parašyta. Bet ką čia Jums aiškinti, vistiek losit, kaip motinėlė pasakys. Tik, kad ir ji su mokslais, matyt, nelabai draugauja. Abu labu tokie.

 8. to super sako:

  Pagal visuomenes informavimo istatyma zurnalistems privalo atsakyti net paminklas?

 9. a-i a-i sako:

  6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]

  Noriu suzinoti, kodel toks el. pastas? Ar jis su klaida? Kodel kraStonaujienos, ne kraŠto naujienos? Kaip is tikro vadinasi sis laikrastis? Krasto ar krašto?

 10. super sako:

  Na bet kokias nesamones rašo boba…
  Beje, ant paminklo prie bažnyčios irgi “Širvintai” iškalta.
  Prisiknyst prie paminklo negalvojai?

 11. tai sako:

  Kam taip uzsigauti? Pries smeiziant reikia pagalvoti

 12. to tai sako:

  Užsirašykite pas tą patį Zibalą į pamokas, nes ir Jums ne kaip sekasi rašyti. Prieš duodant patarimą kitam, pagalvokite ar esate tobulas ar tobula.

 13. tai sako:

  Galetu dazniau dar tas pats zibalas pamokinti lietuviu kalbos ale zurnaliste/vyr. redaktore, nes su rasymu jai sunku

 14. tau super sako:

  Buvo toks miestelis – Širvinta- http://www.vambutai.eu/sirvinta.html, deja jo jau nebėra. O mes kiek pamenu, tai visą laiką gyvenome Širvintų rajone, o rajono centras- vadinamas Širvintos.

 15. super sako:

  >as

  Argumentuotai jus čia pavarėte. Įtikinote.

 16. as sako:

  Nemanau kad db bent viena istorija zino, ji zino tik vadinama viesnami spzdvilisky

 17. super sako:

  Tai yra mūsų istorija. Istorijos pamiršti nevalia.
  Buvo ir tokie “Širvintai”.

 18. > super sako:

  Sakot, “XX a. tarpukariu”? Betgi jau seniai XXI a. ir tamstos darbdavė tikriausiai net nežino, kada tas tarpukaris buvo ir kodėl tas laikotarpis taip vadinamas.

 19. super sako:

  Na ir kas per sensacija?

  “XX a. tarpukariu miestelis buvo žinomas kaip Širvintai”

  Apsišvieskite, kaimiečiai.

  https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0irvintos#cite_note-3

 20. xa xa xa sako:

  o čia tai geras- sirvintai……….. tai reik manyt, kad ne vakar ir ne užvakar tokia info paskelbta …. IR NIEKAS NEMATĖ IR NIEKAM NEUŽKLIUVO??????????????

Jūsų komentaras:


devyni + = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]