Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mere, dar kartą reikalauju, nenaudokite psichologinio smurto ir patyčių

IMG_1897-246x300

* Kęstutis Pakalnis Širvintų rajono tarybos narys nuo LLS (liberalų) *

           Kuo toliau, tuo labiau merė darosi nevaldoma ir savivaldybėje elgiasi lyg savo karalystėje. Maža to, kad nuolat tyčiojasi iš Tarybos narių posėdžių metu, bet jau “pajungė” ir savo laikraštį.

        Pastaruoju metu net du straipsniai parašyti vieninteliu tikslu – apšmeižti ir paniekinti ne taip galvojantį Tarybos narį, nors Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 54 straipsnis sako: “Žurnalistui ir viešosios informacijos rengėjui draudžiama šaipytis iš žmogaus…”

            Viename straipsnių Vidmantas Mateika lyginamas su Šustausku. Rašoma, neva jis kalba tai, ką jam liepia Pakalnis. Tokie nepagrįsti pareiškimai žemina ir mane, ir V. Mateiką.

          Noriu atsakingai pareikšti – nei V. Mateikai, nei kitam žmogui niekada nesu nurodęs, ką jis turi kalbėti ar galvoti. Mere, man Jūsų valdymo metodai nepriimtini. Tuo pačiu noriu pasakyti, kad Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Širvintų skyrius Vidmantą Mateiką gerbia būtent už tai, jog jis turi tvirtą savo poziciją kiekvienu klausimu, aktyviai ir argumentuotai ją gina. Nutinka ir taip, jog mūsų požiūriai skiriasi. Tačiau tai yra visiškai normalu – negali du skirtingi žmonės vienodai galvoti.

           Aš, kaip skyriaus pirmininkas, matau, jog jaunas Tarybos narys Vidmantas Mateika, dar tik žengdamas pirmuosius žingsnius politikoje, greitai orentuojasi situacijose, turi savo matymą ir žino, kaip kai kurias problemas galima būtų spręsti. Jo patirtis vadovaujant bendruomenei, dalyvaujant saviveikloje, vadovaujant savo verslui ir pažįstant kaimo žmonių gyvenimus iš arti, praverčia Tarybos nario veikloje.

          Todėl manau, kad laikraščiui, kurio atstovai net nepasivargina atvykti į Tarybos posėdžius, nedera sąmoningai žeminti ir šmeižti žmones. Juo labiau nedera tyčiotis iš žmonių atvaizdų. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 56 straipsnis teigia: “Žurnalistas ir viešosios informacijos rengėjas neturi skelbti dirbtinai deformuotų nuotraukų montažų, neteisingų parašų po nuotraukomis, galinčių įžeisti jose pavaizduotus asmenis. Žurnalistas neturi skelbti garso ir vaizdo montažų, iškraipančių kalbėtojo mintis ar įvykius…” Supraskite, kad galvų karpymas ir kūnų kaitaliojimas žemina ne tą žmogų, su kuriuo taip elgiatės, o Jus. Tad jei jau neturite vidinės etikos, bent pasinaudokite profesine etika.

           Kitame straipsnyje tyčiojamasi iš Vyto Šimonėlio, neva Tarybos posėdžio metu jam drebėjo kojos. Nežinau, kas Tarybos posėdyje vietoj to, kad gilintųsi į darbotvarkės klausimus, turi laiko ir spokso po stalu stebėdamas mūsų kojas, tačiau netikiu, kad tai apskritai įmanoma. Noriu pasakyti, kad V. Šimonėlis yra opozicijos itin gerbiamas už savo įžvalgas ir žinias, už situacijos supratimą. Jo nuomonė visada paremta rimtais argumentais.

         Nors šmeižikiški straipsniai laikraštyje nėra pasirašomi, tačiau Širvintose vieša paslaptis, kas juos rašo. Lygiai taip pat, kaip ir vieša paslaptis, kas tokius straipsnius užsako. Ir tokių straipsnių tikslas aiškus – žeminti, menkinti, tyčiotis. O juk Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 55 straipsnis teigia: “Žurnalistui ir viešosios informacijos rengėjui draudžiama tiesiogiai arba netiesiogiai skatinti nesantaiką ar kurstyti neapykantą žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui…”

         Rinkėjams noriu priminti, kad Širvintų rajono merė savo interesų deklaracijoje nurodo, jog nuo 2003-01-10 ji yra UAB “Danielita” akcininkė. Ši įmonė leidžia laikraštį “Širvintų kraštas”.

          Gerbiama mere, Jums noriu priminti, kad už nepagrįstą šmeižtą, patyčias yra numatyta atsakomybė. Neverskite žmonių kreiptis į teisėsaugą. Jums, kaip rajono vadovei, tai būtų didžiulė gėda. Jeigu tikitės pagarbos iš žmonių, pirmiausia pati turite juos gerbti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. nuomonė sako:

  Aš kaip rinkėja, didžiai nusivyliau, kai neradau Kęstučio Pakalnio kandidatų į merus sąrašuose. bandau atsukti laiko ratą atgal- ir esu visiškai įsitikinusi, kad jeigu jis būtų kandidatavęs į Merus, tai tikrai būtų laimėjęs ir tikrai Širvintos visur būtų rašomos iš didžiosios raidės, nes jis tikrai būtų subūręs žmones dirbti bendram labui. Juolab, kad buvo padarytas toks didelis įdirbis, tiek planų ir projektų jau buvo pabaigti ir visi žinojo, kokios lėšos ateina į Širvintas. Gaila , žiauriai gaila, kad taip užleido pozicijas, tokiu metu, kai reikėjo tik įsisavinti lėšas, o gavosi taip, kad jas atidavė mano manymu “profanams” ir “tuščiagarbiams”, galvojantiems tik apie savo ego ir pinigus. Situacija tokia, kad reikia kažką daryti, nes jau per daug Širvintose nelaimingų ir pažemintų žmonių? O tiesa- jų palaipsniui vis mažėja, nes dauguma tiesiog emigravo:))))

 2. birute sako:

  jau tas kestutis kaip koks leliukas,vis asaroja vis izeistas,ar ne geda rimtam verslininkui taip verkslenti,geriau dirbti ir zmonem leist uzsidirbt,o tai jau nusibodo,

 3. jelena sako:

  kai ant josios plakato usais buvo papuosta tai ir ji juk nesedejo ir netilejo,,,, nebeturi tiesiog kaip ikast

 4. virgis sako:

  visai nesenai pas Kesta sodyboij per nuverstuju tinginiu is posto susirinkima buvo pasityciota is meres ,o db patys verkiat ,kad patycios.

 5. ai sako:

  neginkit jūs tų visų. Žmonės norėjo gražios merės. Tai tegul džiaugiasi tuo grožiu.

 6. Žinanti sako:

  Anksčiau Bielskis vaidino labai sąžiningą, nepaperkamą žurnalistą. O dabar galvą nuleidęs rašo, kas ponios liepiama. Liktoravičius bent jau išėjo, matyt, atsibodo žmones juodinti. Taip jau yra, kieno vežime sėdi, to giesmę giedi, nors ta giesmė ir šlykšti.Dėl duonos kąsnio galima ir parsiduoti.

 7. to ideja sako:

  kaip nupirksi???? nemanau, kad jinai ten ka nors sprendzia…:)))

 8. >Aš irgi čia gyvenu, sako:

  taip, mus laiko avinų banda, bet… ko gero, tokie ir esame, nes jei būtume ne avinai, visi eitume balsuoti, tad to ketvirtadalio “demokratiškai nupirktų” rinkėjų blondinėms nebūtų užtekę. Dabar gavom labai skaudžią pamoką, ir visgi abejoju, ar prisiminsime tai prieš kitus rinkimus.

 9. Aš irgi čia gyvenu, sako:

  Nesuprantu to visiško merės patarnautojų apakimo. Ar čia tas krištolinis švytėjimas visiškai jus apakino, kad nematote pasaulio? Širvintos, tai ne tik parodomosios pramogų aikštelės ir šventės bei blondiniškos šypsenos laikraštyje. Atsipeikėkit. “Širvintų krašte” kiekvieno numerio vedamasis straipsnis – grynas melas. Ir dažniausiai net nepasirašomas. Kuo laikote širvintiškius, negi avinų banda?

 10. palyginimui sako:

  kuriam dar rajone toks meras?

 11. Pakalniui sako:

  Liaudis sako, juokiasi puodas, kad katilas juodas. Pries rasant paciam smeizikiskus ir tikrove neatitinkancius straipsnius reiktu pasiziuret i save. Pacio veikla nukreipta tp tik i smeizta ir kitu doru zeminima, tik skirtumas , kad panaudojami pseudozurnalistai is KN, kurie paciam vergavo paskutinius metus. O pseudozurnalistai neskiria tikroves nuo haliucinaciju.

 12. širvintiškė sako:

  Kęstuti gerai kad viešinate problemas, o tiems prijaučiantiems padlaižiams reiktų nusiimti rožinius akinius, gal tada pamatysite intrigas ir žeminimus, melą.

 13. super sako:

  >nori

  Kam ji rūpi?

  O dėl “užčiaupti”, tai jinai pati užsičiaups, kai vietos oligarchas baigs ją finansuoti, ir loti jau nebebus finasinės prasmės. Vaikus reikia maitinti, už socialinį bustą irgi reika mokėti. Niekšinga Živilė tik žiūri, kaip su nekaltąją susidoroti.

 14. nori sako:

  Kažkam labai norėtųsi užčiaupti Neringą. Ji tikrai nepatogi ir ją užčiaupus būtų ramu. Vieni džiaugtųsi rojumi, kiti bijotų skųstis. Neringa, tik nepasiduokite. Mes už jus. Ponas Kęstutis teisingai sako – patyčias reik išgyvendinti.

 15. /// sako:

  patyčios aukštam lygyje……. prevencijos nebuvo, nes niekas nesitikėjo, kad graž moteris šitaip elgsis… o postvencija matysim rudenį- gal kas pasikeis…………

 16. idėja sako:

  Nu jei trukdo ta Tuškevičienė, nupirkit iš jos tą VšĮ ir vsio. Negalės rašyti. Nėra nenuperkamų dalykų. Yra tik netinkamos sumos.

 17. vat sako:

  Нам не надобен хлеб: мы друг друга едим и с того сыты бываем.

 18. tai sako:

  Pirmiausia reikia paciam Kestučiui pasiskaityti, kas jo vardu ir ne jo vardu rašoma KN, tada imtis auklėjimo. Jeigu Jūs riejates su mere, tai Jūsų abieju reikalas, bet smeizikiski straipsniai ir visokios intrigos krasto nauj. apie kitus zmones, kurie nieko bendro neturi su jumis, garbes jums nedaro. Esate labai gudrus zmogus ir suprantate reikalo esme, todel pirmiau paziurekite i savo patarnautojos “kurybą”. Kaip šaukiate, taip jums atsakoma. Nesipiktinkite ir atsipalaiduokite.

 19. ana sako:

  Po to kaip nuvo ismineta ZIbalu mokykla neteisingai sio p. Mateikos kompetencija abejotina. P. Kestuti gerbiu.

 20. kojos sako:

  sveika moteris ne į kojas, o tarp kojų žiūri

 21. žmogus sako:

  Politika yra politika. Nusiraminkit. seime ne to būna, Kakadu ne to parodo. Nepainiokit čia atsakomybės.Tokie dalykai visame pasaulyje priimtini, atsakomybė nė prie ko. Laikas suprast, jei tikri politikai.

Jūsų komentaras:


šeši + = penkiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]