Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Virginija: mano pomėgis tapo mano sėkmingu verslu

page

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Nuotraukos autorės *

           Labai retas įvykis mūsų mažame rajone, kai pradedamas arba plečiamas smulkusis verslas. Todėl negalime nepasidžiaugti dar vieno žmogaus sėkme, tikėdamiesi, kad iš šiandien įsteigtų keturių  darbo vietų, kada nors jų bus bent dešimt kartų daugiau, o tai reiškia, kad jos bus pasiūlytos mūsų rajono žmonėms.

            Šalia parduotuvės „Vienu ypu“ įsikūrė įmonė „Virginijos prieskoniai“. Vos pravėrus duris nelieka jokių abejonių, kuo užsiimama šioje įmonėje – prieskonių kvapai tiesiog užburia.

        Įkurtuvių proga kalbiname mažos įmonės „Virginijos prieskoniai“ savininkę Virginiją Macenavičienę.

Po mažą žingsnelį

           Viskas prasidėjo po mažą žingsnelį. Labai nedrąsiai. Viską Virginija sukūrė pati, bet, kaip ji sako, su dideliu puikių žmonių palaikymu. Nors įmonė savo veiklą pradėjo neseniai – 2012 metais – bet Virginija prieskonių srityje jau labai labai seniai. DSC_0020x

        Pradžioje buvo veikla pagal individualios veiklos pažymą savo pačios bute. Teko su sūnumi dalintis tuo pačiu kompiuteriu. Nors įmonė vadybininkų neturi, tačiau reklama sklinda iš lūpų į lūpas, klientų daugėja, apimtys didėja. Jei kuriam miestelyje nori atsidaryti prieskonių parduotuvėlę, skambina kažkam rekomendavus.

        Viena iš sėkmės paslapčių – prieskonių mišinius Virginija kuria pati. Visi mišiniai kuriami su didžiuliu džiaugsmu, energija ir meile.

Susidomėjimą paskatino močiutė

         Dar vaikystėje nuostabiuose Dzūkijos kampeliuose Virginija su savo močiute rinkdavo įvairias vaistažoles ir prieskonines žoles. Greičiausiai nuo to viskas ir prasidėjo. Su močiute ji džiaugdavosi, kurdavo įvairias arbatas, džiovindavo žoleles.

DSC_0012xKuo žavi verslas

           Virginijai šis darbas yra ne tik ir specialybė, bet ir pomėgis,  ir įdomi veikla. Patinka pats verslas, nauji potyriai, kai gali laisvai realizuoti savo naujas idėjas. Virginija pasakoja, kad dirbdama samdoma darbuotoja neturėjo ir laisvės saviraiškai.

       “Džiaugiuosi savo pasiektais rezultatais. Ypatingai malonu sulaukti gerų įvertinimų apie sukurtus produktus. Malonu ir tai, kad be kūrybos savo versle atsiranda ir nauji kontaktai, galimybė realizuoti savo idėjas. Net ir atsakomybė yra maloni, kai suvoki, jog tu esi atsakingas už savo verslo sėkmę ir samdomus žmones. Gera, kai gali suteikti žmogui darbą, kai gali juo rūpintis, laiku mokėti atlyginimą. Man svarbu, kad mano darbuotojai darbe jaustųsi gerai, kad norėtų dirbti,” – atvirauja Virginija.

Įmonės veikla

           Šiuo metų „Virginijos prieskoniai“ gamina labai daug įvairių rūšių natūralių prieskonių mišinių. Jau veikia internetinis puslapis https://www.vprieskoniai.lt . Įmonėje didelis dėmesys yra skiriamas naujovėms bei darbui su individualiais klientais.

              „Virginijos prieskoniai“ yra žinomi Lietuvoje. Įmonė dalyvavo „Agrobalt“ parodoje. Kitiems metams parodai Virginija jau turi naujų minčių.DSC_0019x

               Širvintose „Virginijos prieskoniais“ prekiaujama Norfos parduotuvės prieigose. Virginija sako, jog jau visuose Lietuvos miestuose yra bent po vieną įmonę ar atstovą, kurie prekiauja jos prieskoniais.

 Sutikti žmonės

                 Virginija pasakoja:

              „Atradusi savo kelią sutiko labai daug nuostabių žmonių, kurie ją palaikė, padrąsino ir tas yra labai svarbu.

         DSC_0009xLabai daug patirties įgyta dirbant įmonėje „Saldva“. Esu labai dėkinga pačiam savininkui Borisui Šifrinui. Dirbdama jo įmonėje turėjau galimybę tobulintis, lankytis ir dalyvauti parodose Lietuvoje ir užsienio šalyse, įgijau daug profesinių žinių.  Jei nebūčiau patekusi į jo įmonę, tikrai nebūčiau sukūrusi tokio savo verslo.

           Sutikau ir daugiau tokių žmonių, kurie neliko abejingi mano idėjai.

       Dalia Ėmužytė mano draugė ir mano verslo įkvėpėja. Kai dirbau jos ūkyje, Dalia su manimi dalijosi viskuo: ir darbo džiaugsmais ir problemomis, kurias ji sugebėdavo sėkmingai išspręsti.  Žaviuosi ją kaip stipria moterimi, kuri ir paskatino mane verslui. Dabar mes bendradarbiaujame – ji savo sūrius gardina mano kurtais prieskoniais. Viena kitai padedame, ji pataria man kaip patyrusi verslininkė, aš  jai kaip maisto technologė. DSC_0003x

        Mano dėkingumo verti Kęstutis Pakalnis ir jo kolega Alanas. Jau kurį laiką žvalgiausi didesnių patalpų. Būtent Kęstutis man pagelbėjo, jis ne tik išnuomavo patalpas, bet ir jas įrengė. Pati to nebūčiau galėjusi padaryti. Esu jam labai dėkinga. Kęstutis puikus sėkmingo verslininko pavyzdys. Jo energija ir veržlumas užkrečia, skatina judėti į priekį.

        Algirdas Pakalnis nuolat yra šalia didelis mūsų pagalbininkas.

        Vidmantas Mateika įrengė patalpas, kuriose įsikūrė įmonė. Labai puikiai sutarėme, jis įsiklausė į kiekvieną mūsų pageidavimą, davė profesionalių patarimų ir labai tiksliai ir kokybiškai viską atliko. Esame labai patenkinti jo darbu.

           Mano sūnus Mantas Macenavičius yra pagrindinis mano pagalbininkas versle. Nors šiuo metu yra VGTU studentas, bet domisi ir skiria daug laiko verslui. Dabar kuria internetinę prieskonių parduotuvę.

             Vaiva Pauliukonytė yra nuostabi dizainerė. Kartu dirbome „Saldvoje“. Ji sukūrė mūsų logotipą, pakuotės  dizainą, padeda įrengiant ekspozicijas parodose, pardavimo taškuose, davė daug naudingų patarimų kuriant naujų patalpų interjero dizainą. Smagu, kad ji įsiklauso ir supranta, ko aš noriu.

      DSC_0029x   Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Leonardas Šmaukšta ir vyriausiasis specialistas-maisto produktų inspektorius  Alvydas Karalius yra tie žmonės, kurie labai daug padėjo savo patarimais, kaip teisingai ir patogiai įsirengti patalpas, kad būtų galima gauti leidimą prieskonių gamybos ir fasavimo veiklai vykdyti.

                 Esu labai patenkinta ir savo darbuotojomis Olga ir Inga.“

Žvilgsnis į ateitį

        Šiandien Virginija samdo keturis darbuotojus, bet garsiai galvoja, kad jau neužilgo galės dar keletą žmonių įdarbinti.

             Dabar įmonė “Virginijos prieskoniai” ne vien platintojai, bet ir gamintojai – fasuotojai. Artimoje ateityje planuojama dar plėstis.

           „Kartais gyvenime labai reikia žmogaus šalia, kuris padrąsintų. Aš tokių žmonių sutikau ne vieną. Norėčiau padrąsinti ir kitus pradėti savo verslą. Nereikia bijoti. Reikia tik didelio noro, pastangų ir tikėjimo sėkme. Na ir būtinai – nors vienos mažos idėjos,“ – šypsosi Virginija.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. Skanumėlis sako:

  Mano šeimai labai patiko prieskoniai vištienai su sezamo sėklomis. Net Vilniuje gyvenantys giminaičiai prašydavo nupirkti ir atvežti lauktuvių. Dabar mes jų neberandame nusipirkti. Grąžinkite į prekybą!
  Virginijai – didžiausios sėkmės!

 2. šaunu sako:

  esu girdėjusi apie šituos prieskonius. Būtinai paragausiu

 3. Taip sako:

  Sekmes!!!

 4. Julius sako:

  Nuostabu, sveikinu. Sėkmės Jums.

 5. širvintiškė sako:

  gera, kai darbas nenueina perniek ir esi įvertinta. Šaunuolė, sėkmės jums.

Jūsų komentaras:


devyni − = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]