Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vyriausybė palaimino Baudžiamojo kodekso pataisas dėl rinkėjų balsų pirkimo

4165_786ee5300bb22a88e4fd9ddd3a04ffd1

            Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Vidaus reikalų ministerijos parengtoms Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 172 straipsnio pataisoms, kuriomis siekiama keisti rinkimų kampanijų praktiką, kai rinkėjai dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinami dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš vieną ar kitą kandidatą.

       „Mūsų tikslas – atgrasyti kandidatus, partijų narius ar jų atstovus nuo rinkėjų papirkinėjimo, kuris diskredituoja rinkimus. Turime užtikrinti, kad rinkimai mūsų šalyje vyktų skaidriai, demokratiškai ir sąžiningai, o papirkinėtojai neišvengiamai sulauktų bausmės“, – sako vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

        Pasak ministro, minėtos pataisos inicijuotos atsižvelgus į tai, kad iki šiol baudžiamosios atsakomybės taikymas rinkėjų papirkinėtojų atžvilgiu nebuvo pakankamai veiksmingas.

       Teismuose taikant baudžiamąją atsakomybę už asmens rinkimų teisės pažeidimus formavosi praktika, kad rinkėjų papirkimo faktas dar nereiškė BK 172 straipsnyje numatytos nusikalstamos veikos padarymo. Reikėjo įrodyti, kad asmens padaryta įtaka paveikė rinkėjo valią, todėl jis balsavo ne taip, kaip norėjo, arba buvo sutrukdyta pasinaudoti rinkimų teise paperkant, apgaunant, naudojant psichinę prievartą.

        Vyriausybė šiandien pritarė BK pakeitimo projektui, kuriame numatyta baudžiamoji atsakomybė ir už neteisėtą siekį daryti įtaką rinkėjui ar asmeniui, turinčiam teisę būti renkamam. Tai reiškia, kad atsakomybė už neteisėtą poveikį rinkimuose arba referendume dalyvaujantiems asmenims būtų taikoma, nepriklausomai nuo to, ar kaltininkui pavyko sukliudyti asmeniui įgyvendinti rinkimuose jo valią ar ne.

         Pagal siūlomas pataisas, tam, kuris prieš kitą asmenį panaudojo psichinę prievartą ar apgaulę, bandė papirkti ar papirko, siekdamas, kad šis elgtųsi pagal kaltininko valią, realizuodamas savo teisę rinkti ar nuo jos susilaikyti arba dalyvauti referendume, numatytos tokios galimos sankcijos: viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

         Tam, kad šios Baudžiamojo kodekso nuostatos įsigaliotų, joms turi pritarti Seimas.

LR Vidaus reikalų ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. super sako:

    2004 m. Lietuvos Respublika rinkejus papirkinejo – mokedama alumi ir skalbimo milteliais uz “TAIP ES”. O jau sportininkas uz DP man kai siulys 6 eurus, tai jau negalima? Dvigubi standartai.

  2. Grantas sako:

    Tai ką bl…t ir jau butelio negausiu….pizdeeeec pasaulio pabaiga

Jūsų komentaras:


aštuoni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]