Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Lietuvoje įsibėgėja javapjūtė

unnamed       Liepą prasidėjusi javapjūtė po truputį įgauna pagreitį. Nors lietingi orai kiša ūkininkams koją ir trukdo spartesnei pjūčiai, vis dėlto skirtinguose regionuose situacija ganėtinai nevienoda. Esama tokių ūkių, kurie dėl liūčių vis dar negali pradėti žieminių rapsų nuėmimo darbų.

         Išankstiniais duomenimis, šalyje gali būti nukulta apie 10 proc. bendro grūdinių augalų ir rapsų ploto, tad didžioji pjūtis dar tik laukia. Visgi yra stambių ūkių ir žemės ūkio bendrovių, kuriose žieminių rapsų nuėmimas artėja į pabaigą ir jau kuliami ankstyvųjų veislių žieminiai kviečiai.

         „Permainingos oro sąlygos trukdo ūkininkams intensyviai vykdyti derliaus nuėmimo darbus. Pasibaigus lietui reikia šiek tiek palaukti, kad grūdinės kultūros pradžiūtų, tad dar prarandama laiko. Visgi rugpjūtį didžioji dalis derliaus jau turėtų atsidurti šalies aruoduose“, – teigia Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyriaus vedėjas Vidmantas Ašmonas.

        Derlingumas šiemet panašus į ankstesnių metų: žieminių rapsų siekia 3,5–4 t/ha, o žieminių kviečių – 5–7 t/ha. Šiuo metu iš  atvežamų  supirkti kviečių 23 proc. priskiriami „Ekstra“ klasei“, 24 proc. – I klasei, 25 proc. – II klasei, o 28 proc. viso derliaus sudaro pašariniai kviečiai.

         Kviečiai – ko gero viena svarbiausių grūdinių kultūrų, be kurios neįsivaizduojamas jokios šalies žemės ūkis. Prognozuojama, kad šiemet kviečių derlius Europos Sąjungoje bus 2,2 proc. mažesnis nei ankstesniais metais. Gera žinia ta, kad Lietuvos derliaus prognozės yra geresnės negu likusios ES. Kviečių derlius mūsų šalyje gali sumažėti  nežymiai – vos 0,8 proc.

          Tarptautinės grūdų tarybos duomenimis, pasaulinė grūdų derliaus prognozė padidinta iki 2025,60 mln. tonų ir turėtų būti 1,23 proc. didesnė nei praėjusiais metais.

             Lietuvoje stambiausieji supirkėjai šiuo metu skelbia tokias supirkimo kainas sandėliuose:

„Kauno grūdai“ AB „Jonavos grūdai“/Ukmergė UAB „Litagra“
„Ekstra“ kviečiai 145 148/146 146
I kl. kviečiai 138 141/139 139
II kl. kviečiai 136 138/136 135
III kl. kviečiai 132 133/131 131
Pašariniai kviečiai 125 120/118 116
Pašariniai miežiai 108 106/104 116
Rapsai 349 335/333 338
Žirniai (m./p.) 230/180 228 225 (m.)
Pupos (m./p.) 210/160 - -

 

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]