Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vilniuje pradedamos ilgai laukto Vaikų onkologijos pagalbos centro statybos

3D View 9

Šalia Vilniaus Universiteto Santariškių vaikų ligoninės jau pradedamas statyti Vaikų onkologijos pagalbos centras, kuris suteiks reikalingą pagalbą onkologijos ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams. Centre bus įrengtas ir onkologijos ir informacijos centras. Projekto iniciatorius ir statytojas –  paramos labdaros fondas „Mamų unija“ kviečia aukoti Centrui ir skaičiuoja, kad projekto biudžetas planuojamas per 2 milijonus eurų.

Sergantiems vaikams bus tiekiama kompleksinė pagalba

          Paramos labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė sako, kad šis ypatingai reikalingas Lietuvai projektas apims kompleksinę pagalbą, kurios reikia visiems sergančio vaiko šeimos nariams. Centre bus įrengti kambariai dešimčiai šeimų, 2 apartamentai atitiks paliatyvios slaugos palatų reikalavimus. Centre veiks 6 reabilitacinės patalpos pritaikytos psichologinės, dvasinės, meno, muzikos, šviesos terapijoms, bus įrengtas baseinas taikant aukščiausio lygio vandens valymo technologijas su neįgaliųjų reabilitacijos įranga, šeimos ūkis. Vaikai ir jų šeimos nariai galės naudotis reabilitacijos sale ir gauti reikalingą pagalbą.

          Anot E.Mėlinauskienės, svarbiausia, kad vienoje vietoje bus teikiama nemokama vieninga  pagalbaligos ištiktam vaikui ir jo šeimai:  socialinė, dvasinė ir reabilitacinė.„Vėžys yra sunki ir ilgai gydoma liga. Sužinoję tokią vaiko diagnozę, tėvai patiria šoką. Stresas ir įtampa dėl vaiko sveikatos ir gyvybės šeimą lydi visą gydymo laikotarpį, o ir baigus gydymą, tėvai dar ilgą laiką negali lengviau atsikvėpti“, – sakėE.Melinauskienė. Anot jos, būtina leisti, ir vaikui, ir su juo esančiam vienam iš tėvų pailsėti nuo ligoninės atmosferos, namus primenančioje aplinkoje nors kelias dienas pabūti su kitais šeimos nariais.

Pasaulyje yra net 60 šalių, kur veikia panašūs centrai 

               „Idėja kilo seniai, tačiau reikėjo laiko sukaupti aukojamas žmonių ir įmonių lėšas, tinkamai pasiruošti, pasirinkus geriausius pasaulio pavyzdžius Lietuvoje iki šiol nebuvo teikiama kompleksinė pagalba visai šeimai. Susirgus vaikui, ligoninė gali gyventi tik vienas šeimos narys, o tas gyvenimas trunka ne vieną mėnesį. Pamenu, kaip mažo berniuko tėtis, norėdamas aplankyti ir ilgiau pabūti su savo šeima, žiemos metu miegojo mašinoje šalia ligoninės, nes neturėjo lėšų nakvynei viešbutyje“, – pasakoja 8 metus paramos labdaros fondui „Mamų unija“ vadovaujanti E.Mėlinauskienė.

         Idėjos iniciatorė sako, kad panašių centrų pasaulyje yra net  60-yje šalių, teikiančius apgyvendinimo paslaugas šeimoms, susidūrusioms su onkologine liga. Visi jie išlaikomi iš privačių labdaros fondų. Kuriamas Lietuvoje centras bus unikalus tuo, kad kartu su gyvenamosiomis patalpomis bus įrengta reabilitacijos zona, taip pat veiks informacinis centras, kuriame šeima galės gauti visa būtiniausią informaciją, susijusią su vaiko reabilitacija, socialine, psichologine pagalba, mitybos bei sveikos gyvensenos klausimais. Centre bus įrengtas ir šeimos ūkis, kuriame šeimos galės auginti daržoves, prieskonius ir užsiimti įvairiais amatais.

Unikalus centras statomas ir už aukotas lėšas

          Vaikų onkologijos pagalbos centro projektas pradėtas projektuoti šių metų sausį, projektuotojas – UAB ,,Stamita“. Žemės sklypo, kuris randasi vos 2 kilometrai nuo Vilniaus Universiteto Santariškių vaikų ligoninės, kaina – 150 000 eurų. Iki Kalėdų tikimasi pastatyti pagrindinį statinį su uždengtu stogu ir langais.
Unikalaus centro projektas vykdomas iš aukotų fondui lėšų. Projektas dalinai  finansuojamas Lietuvos energijos fondo ir Amerikoje veikiančio fondo Chicagomothersunionfoundation lėšomis.
Apie paramos labdaros fondą „Mamų unija“:
Paramos ir labdaros fondas įsteigtas 2008 m. ir rūpinasi kiekvienu vėžiu susirgusiu vaiku bei jo šeima, padeda spręsti gydymo, socialines, finansines, reabilitacijos bei psichologines problemas. Per septynerius veiklos metus „Mamų unija“ onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms suteikė paramos už daugiau kaip 762 000 eurų.
Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 100 vaikų, iš jų apie 80 proc. pasveiksta.

Pridedame centro vizualizacijas

Eglė Mėlinauskienė
Paramos labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× trys = dvidešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]