Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žolinių puokštė prie kiemo vartelių

2016-08-21_23.30.10

          Per Žolines – vieną seniausių lietuviškų švenčių – Čiobiškio bendruomenė kartu su Juknonių kaimo seniūnaite Vanda Liutkiene organizavo žolinių puokščių konkursą, pavadinimu Žolinių puokštė prie kiemo vartelių.

        Juknonių kaimo moterys ir ne tik jos  buvo kviečiamos sukurti puokštę ir ją pastatyti prie savo kiemo vartelių ar kitoje gerai matomoje vietoje. Gyventojai noriai kibo į šią, nieko nekainuojančią veiklą. Skynė gėles, žalumynus, juos derino tarpusavyje, komponavo net floristines kompozicijas.

       Sutartą dieną komisiją maloniai nustebino ne tik puokščių gausa- jų buvo dvylika, bet ir tai, jog daugelis žino, kad pagrindiniu Žolinių puokštės atributu privalo būti rugiai, avižos ar net daržo gėrybės.

         Lietuvių liaudies išmintis sako, kad kas per Žolinę nesueina krūvon, tie bus biedni. Juknonių kaimo gyventojams tikrai tai negresia, nes Žolinių puokščių peržiūra išaugo į malonų tarpusavio bendravimą, kurį lydėjo armonikos garsai. Tai Juknonių kaimo muzikantas Stepas Pranckevičius linksmino visą būrį kaimynų… Džiugu, kad kiekvienas iš mūsų ne tik pasipuošėme savo kiemą, bet ir maloniai praleidome Žolinių sekmadienio popietę drauge. Ypatingai malonu, kad mūsų tarpe buvo ir jaunų žmonių. Po savaitės paskelbėm nugalėtojas. Jomis tapo Elena Penkauskienė, Daiva Ruzgienė su dukra Laura Kuzinevičiene ir Danutė Pranckevičienė. Gražų vasaros sekmadienio rytmetį seniūnaitė Vanda įteikė dovanėles. Dėkojame visiems, kurie dalyvavo šioje veikloje.

Čiobiškio bendruomenės informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Ausra sako:

    Labai grazu. Reiks kitais metais pasiskolingi ideja;)

Jūsų komentaras:


aštuoni − aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]