Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Centrinės aikštės vizijos pristatyme – panieka kitaip galvojantiems (GARSO ĮRAŠAS)

DSC_0004v* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * (Foto ir audio autorės) *

            Antradienio vakarą Širvintų kultūros centro parodų salėje pristatyta miesto centrinės aikštės vizija.

          Gaila, kad diskusija turėjęs virsti susitikimas nepavyko. Abi pusės negirdėjo viena kitos ir bet kokia pastaba buvo lydima merės gąsdinimais: “arba jūs norit sutvarkytos aikštės, arba nieko nedarysim”. Viskas paversta į juodą ir baltą, užmirštant, kad yra pasaulyje ir kitų spalvų, kad yra ir kitų nuomonių.

             Ypatingai skausmingai gyventojai išgyveno dėl ąžuolo.

           Šia tema dar rašysime. O kol kas kviečiame patiems išgirsti, kaip vyko pristatymas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

40 Komentarai (-ų)

 1. Dar nuomonė sako:

  Net interneto svetainės šie architektai neturi. Tikriausiai sunku rasti talentingus architektus, kurie karalienės vizijas įgyvendinti imtųsi. Kam tie architektai, argi neaišku kas Širvintose viską geriausiai žino ir kieno čia valdžia…

 2. Stanislava sako:

  p. Kumai,
  tik kvailiai ir tarybiniai rusai mano, kad viską, ką sukūrė ankstesnės kartos, reikia sulyginti su žeme. Niekas nepamiršo, koks dabar amžius, tik medžiai per metus neužauga, taigi, jei norim didelių, tai jie bus iš praeito tūkstantmečio. Ir jų buvimas visai suderinamas su progresu, tik architektų neatsirado, kurie mokėtų matyti esamą grožį ir jį pritaikyti naujame projekte. Pasaulį puošia daugybė parkų, gyvuojančių po kelis šimtmečius ir visi tuo džiaugiasi. Tik dp gerbėjams rykštelės gražiausios

 3. nuomonė sako:

  O geras, Merė pristatė šiuos architektus, kaip “superinius” specialistus. Bandžiau ieškoti jų ankstesnių darbų, kad vizualiai pasižiūrėti, bet atleiskite, nesugebėjau internete nieko rasti? Na ir galvoju, jeigu jau tokie superiniai, ėmėsi centrinės aikštės, tai jau tikrai internete turėtų būti nors koks vienas jų realizuotas projektas?

 4. To širvintiškė sako:

  UAB Užupio architektai, kaina 3630

 5. Mano nuomonė tokia sako:

  Man tai negražus projektas be šių didžiųjų medžių, ir dar kai aikštės grindinyje panaudojamas QR šriftas. kad ir Rusijoje aikšte su QR šriftu, nepikit bet nesižiūri, negražu. reikia keliu aikštės vizijų ir išrinkt tinkamiausia su esančiais medžiais.
  https://www.chitaitext.ru/novosti/index.php?nomer=17879

 6. ! sako:

  galėtų jonelis kiekvienam širvintiškiui po naują butą pažadėti o ne Lazdynų gyventojams

 7. Zofija sako:

  Viskas, kas miestelyje daroma, daugiausia yra iš kitur nusiziūrėta… Iš Kėdainių, iš Kaišiadorių, iš mūsų didmiescių ir t.t.
  O aikštės projektas net iš Vokietijos pasiskolintas??? Tai gal ir Širvintų lūšneles centrinėje gatvėje ir priešais aikšte pakeisime vokiškais mūriukais??
  O jei be ironijos, tai savivaldybės aikštės projektas ziauriai kontrastuoja su labai jau kaimišku miestelio vaizdu. Todėl reikia konsultuotis su rimtais architektais, gal kiek kompetentingesniais, nei p. Oršauskaitė???

 8. kUMA sako:

  APSIDAIRYKIT APIE SAVE ,AR MATOT ,KAD 21AMZIUS ANT NOSIES.VISKAS EINA I PRIEKI SU NAUJOM TECHNOLOGIJOM IR NAUJU POZIURIU.Cia tiems kam viskas blogai ,kad miestelis grazeja ir atgimsta

 9. Anonimas sako:

  Nieko jūs nesuprantat, kitais metais Pinskus sveikins merę (vestuvių proga) su šokiais, greičiausiai mažai Jonukui vietos :-P

 10. Šaunu, Stanislava, sako:

  malonu skaityti išmintingus žodžius. Esmę vargu ar galima geriau išdėstyti.

 11. Stanislava sako:

  Prieš pradedant projektavimo darbus turėtume atsakyti į kelis klausimus. Pirmiausia, kas vertingo yra aikštėje dabar? mano akimis žiūrint visi didieji medžiai. Jų vertę galima nustatyti. Toliau, aikštės paskirtis. Iš įrašo supratau, kad aikštė būtų naudojama minint valstybines šventes, miesto šventėms, renginiams. Dar pamiršau jaunavedžių eisenas. Ar trukdytų tai, kas vertinga? Akivaizdu, kad ne. Karinio parado valstybinių švenčių metu Širvintose niekas nerengs, o geras tankistas tarp trijų medžių išvairuotų, tik mūsų tankistėms medžiai trukdo. Toliau, ar nori Širvintiškiai stebinti pasaulį. Dauguma mano pažįstamų nori funkcionalios ir patogios gyventi aplinkos. Taigi p. merė apie pasaulio stebinimą lai pasakoja savo joneliui, juo labiau, kad ji čia net negyvena ir negyvens. taigi, turi būti projektuojama taip, kaip reikia mums. jau prijuokino visus su savo priešrinkiminėm žaidimų aikštelėm. Gerai, jų reikėjo, nes senosios buvo jau susidėvėjusios. Bet labiau netinkamos vietos reikėtų paieškoti. Turim žalią marių pakrantę, skverą prie Norfos, ne, reikėjo aikštelę įrengti daugiabučių kieme, atimant žmonėms galimybę turėti savo erdvę prie namų, supriešinant gyventojus ir aikštelės naudotojus, pamirštant, kad vaikams reikalingas tualetas. Taigi, devynis kartus pamatuokim nors dabar, pasimokykim iš padarytų klaidų, raskim optimalų variantą. kažkodėl norint nukirsti medį daugiabučio kieme reikia sumokėti jo vertę, atlyginti žalą gamtai, pasodinti naujus medžius. Kodėl tie patys kriterijai netaikomi savivaldybei? Gal praeitų noras mojuoti kirviu į kairę ir į dešinę, kai pusę pinigų tektų atiduoti už išnaikintus želdinius. Ir dar, keli komentatoriai vis liaupsina merę už jos darbus, lyg iki to būtume gyvenę džiunglėse. Turim marias, turim gražiai sutvarkytus tvenkinius ir jų pakrantes, miestą visada puošė gėlės, dažnai jas prižiūri patys gyventojai, taigi nereikia čia kelti širšalo. Dirba ji, dirbo ir praėjusių kadencijų valdžia. Taigi, aš už naujai perplanuotą aikštę, kurioje išsaugoti visi vertingi medžiai, kuri būtų patogi naudoti. Norėčiau matyti keletą projektų, kad būtų iš ko rinktis. O rinktis turėtų komisija, o ne merė, į jos sudėtį įtraukiant gyventojus ir gink dieve neporileidžiant p. Oršauskaitės

 12. Yes! sako:

  O kąs čia naujo. Mūsų merė galvoja, kad yra visagalė. Ir ne tik jinai, bet savo jonuką sugebėjo paaukštinti iki Vilniaus miesto tarybos nario ir net iki Vilniaus miesto mero pavaduotojo. Galvoja, kad žmonės nežino, kad Vilniuje ne tik jono, bet jokio dp nario šiuo metu nėra. Jeigu netikite – tai peržiūrėkite KK2 laidas. o kad jis yra tiesiog niekas, – galite sužinoti visagaliame internėte. Gėda meluoti visai Lietuvai.

 13. širvintiškė sako:

  Gal galėtumėte paskelbti architektų pavardes, įmonę. O nemokamus projektinius pasiūlymus priimate? Iki kada galima teikti pasiūlymus?

 14. Laikykitės ten sako:

  Ar žinote istoriją apie Bergo ąžuolą? Pasidomėkit. Stovi gražuolis greitkelyje Vilnius – Kaunas netoli Vievio žaliojoje skiriamojoje juostoje! Sugebėta jį išsaugoti tiesiant greitkelį! Sovietų laikais! Negi jūs širvintiškiai nesugebėsit apsaugoti savųjų gražuolių medžių nuo kažkokių intrigančių. Padarysit miestelį sintetiniu kaip tos nosytės, lūpytės, rurytės…

 15. Dzin sako:

  Pinskuvienei ta jusų aikštė. Tiesiog otkatai didesni nuo trinkelių ar nuo užsėtos žolytės. O čia ES pinigai išVilniaus eina be jokių projektų į VISUS rajonus viešosioms erdvėms tvarkyti. Grobs kaip galima greičiau. Taigi ir rinkimų į seimą baisu. DP apsijuokusi ant visos Lietuvos. Ją rinks tik tokio paties protelio žmonės…

 16. Vida sako:

  Mere tik pirmyn.Mes uz jus

 17. na sako:

  pasigylinkite kada visi projektai rasyti? ir kada jie patvirtinti? ir parodykite nors viena sios kadencijos parasyta projekta? taip jie pirko bet ir to nesugebejo tinkamai padaryt.taip keliai isasvaltuoti, bet ar matet kokia kaina? projektai buvo kitoki patvirtinti… kai kur tiesiog isbrauke kur senai jau turejo tai padaryti, bet gi nieks nepastebes, o visi pastebi. ar mere kazka padare is savo mineto saraso pries rinkimus…. nieko… kur zadetas atnaujinti parkas? kur stotis? ir visa kita. pavartykite jos zadetus pazadus..

 18. Neburnokit sako:

  Jus visi pykstat ant meres, bet parodykit man nors viena mera, kuris butu tiek padares miesteliui? Sedejo metu metais, ir musu miestelis niekaip nesikeite. Niekam nepatinka kai tvarkosi moteris. Baikit pagaliau burnoti ir dziaukites kaip keiciasi musu miestelis i geraja puse! Kiekviename mieste pries savivaldybe yra didesnes aikstes, o tas garbes takas, kuriuo ejo kruva jaunavedziu jau igrises iki gyvo kaulo. Nei tai grazu, nei stilinga nei nieko. Medziai.. kiek Jus jau ziurite i tuos medzius :) ) Zmones, nueikite i baznycia, nes jau is Jusu sklinda tikrai per daug pykcio ir neapykantos, uzsiimkite prasmingesniais dalykais, eikite padekite senoliams parsinesti pirkinius, eikite mociutei padekite pereiti gatve, skirkite seimai daugiau laiko.

 19. MIESTAS TIK GRAŽĖJA sako:

  Ačiu merei už gražius darbus

 20. betgi sako:

  jūs ir nesusipratėliai. Paskaičiuokit, jei nuo kiekvienos trinkelės TIK po 1 centą, kiek susidarytų išklojus visas Širvintas? O jei ne po vieną? Ir apskritai: kam tie medžiai ir jūsų nuomonė reikalingi, juk kėdės siekta ne dėl jūsų, o dėl savęs, brangiausiosios.

 21. Merei sako:

  svarbiausia reprezentacija. Kaip ten bebūtų, net ir tiesiant trinkeles medžius gal;ima išsaugoti. O kirsti ąžuolus būtų didžiausias barbarizmas.

 22. Ritai sako:

  Na ir durna si

 23. na sako:

  parodykit kur ta žaluma? rykštelės?

 24. siaip sako:

  visi pasaulio miestai turi aikstes…o zalumos sirvintose tikrai netruksta…

 25. Vaciui sako:

  jūsų rašyboje daug klaidų, matau, kad esate DP palankus, bet jau beraštis…matyt visi tokie, nes yra į ką lygiuotis:)

 26. tai sako:

  pirma reikia tvarkyti tai kas būtina, ūkiškai, aš ne prieš naujoves. Išlaidos turi būti paskaičiuotos ir nebūtų našta savivaldybei. Šis 15 proc. prisidėjimas , tai kaip balon bus išmesti mokesčių mokėtojų pinigai. Kitaip tariant lėšų švaistymas.

 27. Vacis sako:

  Liabai aciu MERIAI – uz grazie Centrinie aikštie . Paty graziasia pasauli

 28. naujove sako:

  O man patiko tas projektas, kodėl nenorim kažką nauja tegu daro žmogus.

 29. tai sako:

  poilsio zona, prie savivaldybės, kas gi ten ilsėsis. Tegu nejuokina. Aišku, kad renginiams jai reikia estrados, o tai sukelia nepatogumų ir kilimą raudoną reikia tiesti…Šiaip daugiau vyresnių žmonių turi kreiptis, nes tai tamstai dzin, gal įsiklausytų, nors ji kaip tas asilas, kai užsispirs, nei iš vietos, savo darys ir viskas. Kiti aplinkui neegzistuoja.Prie marių geriau sutvarko aplink Intos(vadinamos Marytės)poilsio zoną, labai graži vieta ir naudojama gyventojų. Tai nors vertė didesnė būtų, negu sudraskys tai kas dabar yra-žalią zoną ir dar tiek medžių nupjaus. O tai kaip žala gamtai, jai tokie kriterijai netaikomi, kai sveikus medžius kerta.

 30. Plagiatas? sako:

  Nu geras, tai jeigu jau yra tokia aikštė Vokietijoje, tai kaip čia su autorinėm teisėm reikalai???

 31. Aš pergyvenu sako:

  “…Aš pergyvenu dėl to medžio, kurį ketinate iškirst…”
  Justinas Marcinkevičius

 32. Širvintiškis sako:

  Graži ta aikštė ir dabar, o šitai merei tai gana ir tokios nors jai labai nepatinka medžiai. Aš manau kad jai keturių kadencijų nematyt. Su tokiais savo darbeliais gal vieną ir pratemps,

 33. To Ritai sako:

  Šiame straipsnije rašoma apie miesto aikštę o ne apie kažinkokį būtą. Gal čia norite nukreipti gyventojų dėmesį nuo vadinamos merės galimai nevykusių vizijų.
  Anksčiau mūsų krašte buvo populiarus posakis, prie ko čia milicija, jeigu karvė veršiuojasi. Palyginkite.

 34. Labai sako:

  Labai nykus ir nuobodus variantas. Niekam nereikia tokio ploto plytelėmis grįsto tako. Liūdna, kad žalia erdvė išnyks. O dar liūdniau, kad kažkas sugalvojo, o kitų nuomonė, t.y. gyventojų, nulio vietoj.

 35. na sako:

  gal galima parasus rinkt uz azuolo issaugojima, kadangi cia yra valstybine zeme galima kreiptis i gamtos apsauga, bet kur nors auksciau ne pas slizauska nes jis soka pagal ziviles dudele

 36. :) sako:

  kokia gali but poilsio zona salia judrios gatves? zivile savo foto isdeliok kad matytu is paukscio skrydzio, tada bent pauksciai zinos kur sikt

 37. super sako:

  Tai nukirs ir ąžuoliuką, kuri Tarybos nariai sodino tragedijai Smolenske pagerbti? Jomajo….

 38. Rita sako:

  Didesnio intriganto kaip buta uzgrobusi direktore,virsininke nera.vien tik melas ir smeiztas.

 39. = sako:

  užsimojo tai ir darys .. tyčia..

Jūsų komentaras:


aštuoni − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]