Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Dėl žurnalistų dalyvavimo rinkimų kampanijoje

images (1)

Visuomenės informavimo etikos komisija primena, kad žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje bei prieštarauja visuomenės informavimo etikos principams (Visuomenės informavimo etikos kodekso 23 str.).
Atstovaujamoji demokratija užtikrina teisę kiekvienam piliečiui siekti ir būti išrinktam į valdžios struktūras nepriklausomai nuo profesijos. Tačiau sąžiningos konkurencijos principas reikalauja, kad žurnalistas, dalyvaujantis rinkimų kovoje, stabdytų savo žurnalistinę veiklą ir vengtų daryti įtaką rinkėjams pasinaudodamas savo profesija. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi naudoti turimos profesinės informacijos savo asmeniniams tikslams ir naudai (Visuomenės informavimo etikos kodekso 25 str.). Nesąžiningas dalyvavimas rinkimų kovoje daro žalą ne tik žurnalisto profesijos reputacijai, bet ir mažina visuomenės pasitikėjimą žurnalistika ir žiniasklaida.
Visuomenės informavimo etikos komisija dar kartą pabrėžia, jog politinė ir žurnalistinė veikla nesuderinamos. Žurnalisto pareiga – kontroliuoti valdžią, o eidamas į politiką jis siekia valdžios, todėl negali likti nepriklausomas bei nešališkas.
Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos rezoliucijoje Nr. 1003 (1993) „Dėl žurnalistikos etikos“ nurodoma, kad žurnalistas turi apdairiai vengti bet kokio nuolaidžiavimo, galinčio turėti įtakos žurnalistikos nepriklausomumui ir nešališkumui, ypač atlikdamas savo pareigas ir palaikydamas santykius su valdžios įstaigomis (29 straipsnis), o taip pat nepiktnaudžiauti savo pareigomis dėl prestižo ar asmeninės įtakos (30 straipsnis).
Žurnalistai, vykdydami savo profesinę veiklą, neturi teisės prisiimti jokių įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui ir skleidėjui. Jei redakcijų vidaus dokumentuose tokie atvejai nenumatyti ar neaptarti, privalu vadovautis bendrosiomis visuomenės informavimo etikos nuostatomis, įtvirtintomis Visuomenės informavimo etikos kodekso 23 straipsnyje.
Visuomenės informavimo etikos komisija, reikšdama susirūpinimą valdžios ir žiniasklaidos, žurnalistų ir politikų suartėjimu, pareiškia, kad žiniasklaidos priemonių savininkų ir vadovų dalyvavimas politinėse kampanijose neprisideda prie žiniasklaidos nešališkumo užtikrinimo. Žiniasklaidos vadovai, savininkai, kurie leidžia dirbti žurnalistinį darbą asmenims, užsiimantiems politine-partine veika, skatina juos nusižengti visuomenės informavimo etikai, o visuomenė negali tikėtis, kad šios žiniasklaidos priemonės nušvies įvykius sąžiningai ir subalansuotai, užtikrins nuomonių įvairovę ir jų pusiausvyrą, atskirs politinę reklamą nuo žurnalistinės veiklos (kaip to reikalauja Kodekso 26 str.).
Žurnalistai, nusprendę pasirinkti politiko kelią, privalo atsisakyti dalyvavimo profesinėje veikloje.
Visuomenės informavimo etikos komisija pareiškia, kad kiekvieną tokį atvejį vertins atsižvelgdama ne vien į formaliuosius dalykus, bet ir į faktinį visuomenės informavimo etikos nuostatų paisymą.

Vaiva Žukienė
Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. super sako:

  2to super
  Nei ten nėra, nei čia nėra. Vien akiplėšos, išputę akys, atidirbinėja duonos kąsnį. Dishonour.

 2. to super sako:

  Tai panašu kad Pinsku laikraštuke nėra nei vieno žurnalisto. Bent jau nei vieno žurnalistiką baigusio tai tikrai ten nėra

 3. žmogus sako:

  straipsnius rašo daugybė mokytojų, kultūros darbuotojų, medikų ir t.t. tai ir jie pagal jus žurnalistai?

 4. kodėl sako:

  Kaip teigiama Visuomenės informavimo įstatyme, kiekvienas žmogus turi teisę siekti tiesos ir gauti nešališką, objektyvią informaciją. Idant ši teisė būtų įgyvendinta, žurnalistams yra suteiktas specialus statusas, jie gali vaikštinėti po svarbiausias valstybės institucijas, o įstatymai įpareigoja valstybės tarnautojams teikti žurnalistams informaciją.
  Ar tas įstatymas veikia? Ar jis egzistuoja realybėje? Jeigu taip, tai kodėl tada atsiranda reikalingumas kreiptis į visuomenę , šio straipsnio citata: “Nesąžiningas dalyvavimas rinkimų kovoje daro žalą ne tik žurnalisto profesijos reputacijai, bet ir mažina visuomenės pasitikėjimą žurnalistika ir žiniasklaida.
  Visuomenės informavimo etikos komisija dar kartą pabrėžia, jog politinė ir žurnalistinė veikla nesuderinamos. Žurnalisto pareiga – kontroliuoti valdžią, o eidamas į politiką jis siekia valdžios, todėl negali likti nepriklausomas bei nešališkas.” Vadinasi, kad “ketvirtoji valdžia” – laisvoji spauda, Lietuvoje jau tapo nebe ta nepriklausoma valdžios kontroliavimo institucija, bet esančių valdžioje, arba galingųjų tarnaite? Mano manymu, vyksta labai didelė žiniasklaidos erozija (irimas), jos teikiamos informacijos patikimumu abejoju kiekvieną dieną. Kad nepriklausoma informacijos priemonė gyvuotų ir galėtų laisvai bei objektyviai rašyti, ji turėtų būti finansiškai nepriklausoma. Tačiau , deja, o bet ko gero, viskas yra atvirkščiai. Taigi, kol nebus sukurta teisinė bazė ir apgalvoti žiniasklaidos informavimo šaltinių finansavimai, tol mes turėsime Lietuvoje – Merų laikraščius, partijų laikraščius ir televizijas, ir galų gale to viso maitinimo šaltinius- visokius kyšius politikams , partijoms ir t.t. ???????

 5. super sako:

  2tai, kad – 100%

 6. tai, kad sako:

  NT ne zurnaliste..gali politikuot kiek telpa :)
  p.s. tik kad jinai ne politike, o vykdytoja…

 7. super sako:

  2logiška

  Na taip ir rašykite – dirba žurnalisto darbą! Joks jisai žurnalistas. Tegu žurnalistinius mokslus pabaigia.

 8. verai čia sako:

  O laikraščio savininkas irgi turbūt įeina? Ar meras gali būt laikraščio savininku?

 9. logiška sako:

  Jei rašo straipsnius laikraščiui, tai dirba žurnalisto darbą. Aha. Zibalas. Bonikatas.

 10. super sako:

  O Zibalas zurnalistas?

 11. O kaip sako:

  elgsis Zibalas?

 12. super sako:

  O dar vienas superis atsirado. Nevark, Tuskeviciene mato IP adresus, ir koks yra tikrojo superio IP ji zino. Tiesa, dabar jisai kiek kitas, bet cia laikinai. Politika, skia…
  Beje, pats esi zioplas. Tuskeviciene per rinkimus uzdarbiauja, t.y. dirba komisijoje, kur niekam neuzdrausta. I politika jinai neina, po rinkimu jinai dirs zurnaliste, nes esa TIKRA ZURNALISTE!!

 13. super sako:

  Kas norit surašyt skundą dėl portalo savininkės darbo rinkimuose? Žiopla. Save užstukalino.

Jūsų komentaras:


šeši × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]