Siūlomas nemokamas maitinimas priešmokyklinukams ir pirmokams    Skelbiame konkursą „Mano laimikis“    Kas yra Visa Waiver Programa ir Visa Waiver šalys?    Derliaus šventėje gausybė nominacijų, apdovanojimų ir prizų protmūšio laimėtojams    Tiesioginis valdymas Širvintų rajono savivaldybėje kol kas neįvedamas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Direktorius apsiginti nepanoro (GARSO ĮRAŠAS)

IMG_7773-1* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

     Paskutinio vasaros Tarybos posėdžio metu pirmasis klausimas buvo susijęs su Alionių pagrindinės mokyklos direktoriaus Jono Grybausko atleidimu.

      Širvintų rajono savivaldybės taryba 2016 m. birželio 8 d. priėmė sprendimą „Dėl Širvintų r. Alionių pagrindinės mokyklos reorganizavimo prijungiant ją prie Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro“, kuriuo nuspręsta reorganizuoti Širvintų r. Alionių pagrindinę mokyklą iki 2016 m. rugpjūčio 31 d. prijungiant ją prie Širvintų r. Bartkuškio mokyklos – daugiafunkcio centro. Šio sprendimo pagrindu,  mokyklos direktorius J. Grybauskas pateikė prašymą atleisti jį iš šių pareigų 2015 m. rugpjūčio 31 d. šalių susitarimu (Lietuvos Respublikos darbo kodekso 125 str.) išmokant jam atleidimo dieną šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją, kompensaciją už nepanaudotas atostogas bei jam priklausantį darbo užmokestį už visą įspėjimo laikotarpį, t. y. iki 2016 m. gruodžio 9 d.

       Savivaldybės administracija Tarybai parengė sprendimo projektą, kuriuo siūloma netenkinti Jono Grybausko prašyme pageidaujamų atleidimo sąlygų.

        Šio klausimo svarstymui pasiruošta iš anksto. Tarybai pateiktos fotografijos, kuriose vaizdai iškalbingi. Merė, rodydama nuotraukas, kalbėjo, kad taip mokykla pasirengusi naujiems mokslo metams. Tiesa, nuotraukos darytos neveikiančioje mokykloje (Juodiškių), merė nutylėjo, kad tokia pati situacija ir Medžiukų uždarytoje mokykloje. Šie pastatai priklauso savivaldybei, ji, kaip savininkė, privalo jais rūpintis arba pavesti pavaldžiai įmonei, kad rūpintųsi tokiais pastatais. Merė atleidžiamą direktorių kaltino neūkiškumu, kaltino tuo, kad jis dar nėra išnaudojęs savo atostogų.

        Pats direktorius nenorėjo pakomentuoti situacijos “Krašto naujienų” skaitytojams, teisindamasis, kad kalbėjo su kitu laikraščiu.

       Tik va, tos mintys – kipšiukai – vis kirba galvoje ir kelia klausimus: Jei buvo tvarkomasi neūkiškai, kodėl to nematė ir garsiai neįvardijo Švietimo skyrius? Kaip mokykla kasmet gaudavo leidimą veiklai (juk kasmet mokyklos tikrinamos įvairių institucijų)? Jau pusantrų metų dirba nauja rajono valdžia, ar tiek laiko nepakako pabaksnoti pirštu į problemas ir pareikalauti jas ištaisyti? Ar visi atsakingi asmenys padarė tai, kas jiems privaloma? Logiška manyti, kad vadovai turi fiksuoti pažeidimus ir reikalauti skubiai juos taisyti. Bet mūsų rajone jau ne pirmas kartas, kai prieš blogybes užsimerkiama iki to laiko, kol jos bus naudingos vieno ar kito neparankaus vadovo atleidimui. Lygiai taip pat pasielgta su Širvintų ligoninės atleista vadove.

     Šešiems Tarybos nariams susilaikius, K.Pakalniui nebalsavus pritarta netenkinti Jono Grybausko prašymo nutraukti darbo teisinius santykius šalių susitarimu  ir išmokėti 6 mėnesių kompensaciją. Direktorius atleidžiamas nuo 2016 m. gruodžio 9 d. dėl struktūrinio darbovietės pertvarkymo, išmokant jam penkių mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

         Klausimo svarstymo garso įrašas čia:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. to taigi :)))) sako:

  jus matyt irgi spadviliskinis, kad taip to spadviliskio aktualijos gerklej istrigusios :) ))
  o ka jis gali rekt????kam neaisku, kad mokykloj esant 30 vaiku…ir tai gal puse popieriniu…ir gaunant apie 1000 euru algos, kad taip ilgai testis negali…ir taip ilgai truko…manau, kad ne vienas tokio darbo noretu…

 2. taigi sako:

  Veršis skerdžiamas irgi tyli, ne taip kaip kiaulė. Kuo daugiau veršių, tuo lengviau spadviliškinėm. Opozicija irgi v………Taigi.

 3. visas kaimo mokyklas sako:

  kur po 20-30 vaiku reikia uzdaryt…isivaizduoju, koki issilavinima gauna vaikai…plius antisanitarinem salygom mokosi…

 4. koks sako:

  cia kriminalas? taigi uzdare ta mokykla? ar ne? todel ir atleido direktoriu?

 5. Valdovei sako:

  Pasaulio išmintis byloja – “Nieko nėra pastovesnio už laikinumą”. Suvaidinote taip trokštamą vaidmenį savo gyvenime ir taip apsikvailinote priimtais sprendimais, kad toliau jau atrodo tamstos karavanui nėr kur ir važiuot, nebent jis tik velkasi…Ir tai irgi yra pasiektas Rezultatas – ausyse nesigirdi šunų lojimo arba bent jau jis prislopo! (Taip vadinate žmones, kurie mano kitaip, visus nelojalius Darbo partijai). Pastabūs žmonės – kelią grėsmę, jais visais anksčiau ar vėliau atsikratėt. Tą jau įrodėt savo išskirtine kompetencija…

 6. tokia taktika sako:

  O aš manau, kad protingi žmonės žino ir supranta, kaip yra iš tiesų, o “krištoliniausioji” ir jos klapčiukai jokių apsigynimų vis tiek neišgirs, nes “teisi” Širvintose viena vienintelė asaba ir jeigu užsimanė atleisti žmogų iš darbo, tai ir atleis, ir apšmeiš, ir dar ilgai visur amsės, kad visos šiandieninės bėdos toje įstaigoje – dėl buvusių vadovų paliktų blogybių, nes dabartiniai tai tiesiog superiniai. Prisiminkit savivaldybę, “Širvintų šilumą”, sveikatos įstaigas…

 7. populiarus pasiteisinimas sako:

  Pas mus madinga bijoti. Ko? Gal savo šešėlio? Pagal tai, kaip mes visi elgiamės, tai taip mums ir reikia. Mus dar ilgai valdžia iš darbų mėtys, šmeiš, tyčiosis. Nes mes – bailiai. Bijome net patys už save pastovėt. Raudam, skundžiamės, o įvardinti melo “bijome”. Bijokime toliau. Bet supraskime, kad niekas neateis ir tvarkos neįves tol, kol patys nepakelsime savo užpakalių.

Jūsų komentaras:


septyni + = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]