Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Informacija dėl vadovėlių ir pratybų

foto www.15min.lt

Pastaruoju metu į Švietimo ir mokslo ministeriją, Savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyrių kreipiasi mokinių tėvai, klausdami, kodėl iš jų reikalaujama pirkti vadovėlius ir pratybas.

Atkreipiame dėmesį, kad vadovėliai ir pratybos yra vienos iš mokymo priemonių, kurios nėra privalomos ugdymo procese. Pratybų Švietimo ir mokslo ministerija nevertina ir už jų kokybę bei reikalingumą naudoti mokant mokinius atsakomybę prisiima mokytojai ir mokykla.

Bendrosiose programose numatyta daugiau dėmesio kreipti į tvirtų dalyko įgūdžių formavimą ir skatinti vaikus argumentuotai kalbėti ir rašyti. Svarbu, kad pasirinkdami mokymo priemones (iš jų ir pratybas), mokytojai atkreiptų dėmesį, ar jos padeda ugdyti vaikų raštingumą, savarankišką ir kūrybinį mąstymą. Užuot inertiškai pasirinkus pratybas, kurias dažnai mokiniai pildo mechaniškai, mokykloms siūloma išnaudoti efektyvesnius mokymosi būdus ir priemones.

Norime atkreipti dėmesį į tai, kad mokinio krepšelyje numatytos lėšos yra skirtos visų mokomųjų dalykų vadovėliams įsigyti, todėl papildomų rinkliavų dalykų vadovėliams įsigyti neturi vykti. Šiuo metu vadovėlių duomenų bazėje yra įtraukta virš 2000 vadovėlių, vien tik 2016 m. šį sąrašą papildė 84 nauji vadovėliai. Todėl manoma, kad vadovėlių pasirinkimas yra pakankamas ir nereikia papildomai reikalauti tėvų kasmet įsigyti vis naujų.

Svarbu pabrėžti, kad pratybų sąsiuviniai nėra privalomi, priimant sprendimus dėl jų įsigijimo ir naudojimo, būtina tartis su mokinių tėvais.

 

Parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą

Širvintų rajono savivaldybės informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. juokinga sako:

  elektroninės pratybos taip pat yra mokamos. Niekas už ačiū nedirba, o mokytojas privalo? Ar ne taip?

 2. A. sako:

  Aišku galima nurašinėt nuo lentos, bet tada liks mažiau laiko galvojimui. Šiems laikams dailyraščio nereikia – ateitis komiuteriams.
  Aš už pratybas. Aplamai jomis turėtų pasirūpinti mokyklos. Bet kadangi kol kas Lietuva neišgali nupirkti, perka tėvai.

 3. TO MOKYTOJAI sako:

  O kam šviesti užduotis, juk yra lenta, kurioje kreida rašomos užduotys, o kodėl nenaudojama technika klasėsė stovi, ar mokytojos ja vis dar nenori išmokti naudotis?

 4. mokytoja sako:

  O jus manot, kad pigiau kainuoja sviesti uzduotis??? Ar ta turim mes is savu pinigu daryti???

 5. tragedija sako:

  Taip. Pratybų reikalauja. Tiksliau pirmą dieną renka pinigus ir būtinai iškart visiems metams. Negi nesupranta, kad nelengva žmonėms. Nu nupirkai pirmas dalis. O vėliau kitas. Kur tau!

 6. :) sako:

  Pagaliau baigėm pradinę ir nereikia jokių pratybų:) Čia mokytojos tingėdavo rasti užduočių, tai tėvams ir reikėdavo jas pirkti. Nepritariu pratyboms, daug ir veltui sugaišto laiko su visokiais spalvinimais…

Jūsų komentaras:


− šeši = vienas

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]