Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaip “gerėja” gyvenimas Širvintose?

New Microsoft Office PowerPoint Presentation*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

       Mums, širvintiškiams, ir net visai Lietuvai garsiai skelbiama: Širvintose gyvenimas gerėja, miestas gražėja, į rajoną per metus atsikėlė beveik tūkstantis naujų gyventojų, renginiai ir gėlės miesto centre visus verčia iš kojų nuo aikčiojimo iš pasigėrėjimo. Tik gyvenk ir džiaukis. Va tik, kodėl to gerėjimo nejaučiame mes, eiliniai rajono gyventojai? Kodėl mums gyvenimas virto į nestabilią būseną? Vieni visomis išgalėmis siekia išsaugoti darbo vietas, nekalbėti, ko negalima, kiti gi – kovoja būti pripažintais neteisėtai atleistais iš darbų.

      Ir tik pamatęs šių metų “Veido” skelbiamus savivaldybių reitingus suvoki – nuojauta neapgavo – gyvenimo kokybė mūsų rajone ritosi žemyn. Dar pernai, vertinant 2014 metų rezultatus, Širvintų savivaldybė puikavosi keturioliktoje vietoje, o šiemet smukome net iki 28. Smukome taip smarkiai, rodos, kad kas būtų net  stumtelėjęs… gal net tyčia…

          “Delfi”, apžvelgdamas Savivaldybių reitingus 2016 m, išskyrė  įdomių faktų 10-tuką. Į šį dešimtuką patenka ir Širvintų rajonas, kaip  mažiausiai asfaltuotų kelių turintis rajonas.

             Širvintų rajonas pagal gyventojų skaičiaus pokyčius užima gana aukštą šešioliktą vietą Lietuvoje. Tačiau rajone nusikalstamumas yra per vidurį – mes užimame 31 vietą. Kauniečiai laikomi turintys blogiausius (duobėtus) kelius, tačiau mūsų rajone yra mažiausiai asfaltuotų kelių ir mes užimame paskutiniąją – 60 vietą. Palyginimui – Visagine nėra neasfaltuotų kelių.

           Neguodžia ir pastatų renovacijos klausimas. Renovuotus namus galime suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Lietuvoje mes užimame 53 vietą.  Ypatingai rezultatuose nustebino Širvintų padėtis naujų butų ir namų rinkoje. Esame septyniolikti šalyje. Žinant, kad naujų daugiabučių seniai niekas nestatė, tikėtina, kad tokią situaciją lėmė nauji privatūs namai. Juo labiau, kad žalias mūsų rajonas, esantis netoli sostinės, traukia aplinkinių didesnių miestų gyventojus kurtis, statant vasarvietes.

           Nedarbo situacija rajone nėra labai bloga – esame 23 vietoje. Tačiau čia situaciją gelbsti du dalykai – gyvename netoli sostinės, kur į darbą važiuoja labai didelė dalis širvintiškių. Kitas svarbus aspektas – nemaža dalis nedirbančių nesiregistruoja Darbo biržoje. Viena iš priežasčių – sudėtingas susisiekimas su rajono centru. Į kai kuriuos kaimus autobusas užsuka vos vieną kartą per savaitę, o yra ir tokių, kur visai neužsuka.

          Nors pagal darbingo amžiaus gyventojus rajone esame sąlyginai aukštai – net 22 vietoje,  tačiau vietiniai gyventojai nėra verslūs ir aktyvūs – pagal veikiančius ūkio subjektus savivaldybėje esame tik 44 vietoje.

         Čia turėtų būti svarbu ir darbo užmokestis. O jo vidurkis mūsų rajone yra vienas žemiausių šalyje – užimame 53 vietą. Mažiau už širvintiškius uždirba tik Skuodo, Kupiškio, Zarasų, Radviliškio, Šalčininkų, Vilkaviškio ir Kalvarijos savivaldybių gyventojai. Tačiau neužmirškime, kad mes esame idealioje padėtyje – esame nedaug nutolę nuo didžiausio Lietuvos miesto. Tad toks žemas darbo užmokestis išties stebina.

           Nors gyvename šalia sostinės, tačiau užsienio investicijų į rajoną pritraukta itin mažai – velkamės pačiame gale – 51-52 vietomis dalinamės su Jurbarku.

         Širvintiškiai gana dažnai serga, esame net 45 vietoje pagal sergamumą. O jei turėtume omenyje, tai, kad ne visi sergantys kreipiasi į medikus ir pasikliauja tuo, ką rekomenduoja vaistininkai arba gydosi liaudiškomis priemonėmis, tai ko gero, būtume pačiame gale. Ir čia vėl nėra ko labia stebėtis. Pagal gydytojų skaičių gyventojams esame antroje Lieuvos pusėje – 34-35 vieta dalinamės su Vilkaviškiu. Tikėtina, kad skaičiuojant šių metų rezultatus, situacija bus dar blogesnė, nes nemaža dalis mūsų rajono medikų ėmė dirbti kituose rajonuose. Dar liūdnesnė padėtis mūsų rajone pagal slaugytojų skaičių. Jų turime itin mažai ir velkamės 49-50 vietoje  kartu su Šiaulių rajonu.

        Nustebino šilumos kaina. Daug metų buvome itin aukštoje pozicijoje – Širvintos kelis metus iš eilės buvo treti Lietuvoje pagal pigiausią šilumos kainą. Pasikeitus rajono ir Šilumos ūkio vadovybei smukome į septintą vietą.

       Širvintų rajonas neblogai tvarkosi socialinių pašalpų srityje. Esame vienuolikti pagal pašalpų gavėjų skaičių. Tik negalime užsimerkti, kai gyventojai skundžiasi, kad jiems sąmoningai sudaromos sąlygos, kad negalėtų gauti socialinės pašalpos. Galbūt būtent šis faktorius ir lemia, kad mes taip aukštai? Juo labiau, kad socialinės rizikos šeimų turime itin daug ir esame 52 vietoje.

          Galime didžiuotis mūsų rajono abiturientais ir juos ruošiančiais mokytojais – pagal egzaminų rezultatus esame garbingoje vienuoliktoje vietoje Lietuvoje.

          Nors statitika byloja, kad esame tarp 31 savivaldybės, kurioje šeimos nepatiria problemų eilėse į darželius, tačiau realybė kiek kitokia. Tiek praėjusiais metais, tiek šiais vienas kitas tėvas skundžiasi, kad vaikas negavo vietos darželyje arba gavo toli nuo namų. Ypatingai tėvams kelia nepatogumų tai, kad dauguma rajono darželių nepriima lopšelinio amžiaus vaikų (iki trejų metų). Ap[ie tai turėtų pagalvoti rajono vadovai.

         Pagal biudžeto lėšas vienam gyventojui esame ketvirtame dešimtuke – dalijamės 37-38 vieta su Kaišiadorių rajonu. Pagal skolą vienam gyventojui mūsų savivaldybės situacija kol kas labia nebloga – esame dvidešimtoje vietoje – tačiau savivaldybė ruošiasi imti naujų paskolų ir situacija keisis.

        Esame aukštoje pozicijoje pagal kultūros centrų situaciją rajone – net šešti. Tačiau tai buvo dar iki reorganizacijų mūsų rajone. Kaip atrodysime kitąmet – galime įsivaizduoti. Pagal bibliotekų skaičių gyventojams buvome per patį viduriuką Lietuvoje. Trisdešimti. Tačiau šių metų pirmomis dienomis daug bibliotekų uždaryta, kitos dirba vos po kelias valandas, tad tikrąją situaciją statistikos akimis pamatysime taip pat tik kitais metais. Ji neturėtų džiuginti.

       Vertinant gyvenimą Širvintų savivaldybėje, surinkome 91,41 tašką iš galimų 200. Per metus nukritome iš keturioliktos į dvidešimt aštuntą vietą. Kas prisiims atsakomybę?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. Valstietis Motiejus sako:

  Uzleisime ant tų zulikū uodegų dar likusius kietus vyrukus, kad ir Skvernelį. Debatuose praėjusį ketvirtadienį visus asus paguldė ant mencių. DP Paulauskas Artūrėlis atrodė kaip sem inarui nepasiruošęs studentas, o debatų tema buvo teisingumas, tai va.

 2. Nu jo sako:

  Darbiečiai matyt žulikai,o pasakykite kas tie socialdemokratai? Niekaip aš jų nesuprantu, istatymus stumia liberesnius nei siūlo liberalai, socdemu susisiekimo ministras giria darbiečius, nors tie visiškai nustojo tvarkyti kelius. Gal tai partijai paskutinioji artinasi, agonija kitaip sakant.Partijos pirmininkas ryte pasako taip vakare kitaip, gal tą partiją reikia uždaryti nes pridarys dzivalionkų, kad maža nepasirodys.

 3. kostas sako:

  Gerai, kad Vilnius arti…. tai būtų savivaldybei geriausiu atveju keturiasdešimt penktoji vieta

 4. taip sako:

  kaip suprantu jums paskirstomos aplinkos lėšos iš savivaldybės. gaila, kad moka manipuliuoti žmonėmis. kaip sakoma antrą kartą ant to paties kalbliuko nepasimaukite:) Gal dar reikia papildomo uuždarbio paklausinėti pažįstamų rate…

 5. Virėja sako:

  Priešpaskutini komentatoriau „Virėjai“, man dar „ziauriau“, kad Tamsta komentuoji visai nesuprasdamas ,apie ką kalbama, arba sąmoningai klaidinate skaitytojus.
  Virėja , jeigu ji to nori, gali mokėti ne tik valgį virti, bet ir kai ką daugiau suprasti.

  Taigi, mokyklose atlyginimus mokytojams, jų padėjėjams, specialistams nustato respublikiniai teisės aktai, bet aptarnaujančiam personalui, tame tarpe ir man,virėjai, nustato būtent SAVIVALDYBĖ.

  Taigi, kaip turėjome minimumus prie anos valdzios, tokie pat ir prie „šlovingosios“ DP ir jų merės. PLIUS DAR BRANGSTANTI ŠILUMA IR AUKSINIS VANDUO. Taip kad rajono rodikliai smunka,gėlytės ir kitos pramogytės , matyt, į tuos rodikllius neina.

  Mes turime burtis į profsąjungas, nes niekam daugiau mes nerūpime. Mokyklų vadovai mūsų neapgins, jie savo sėdynėm rūpinasi ir cyptelėt bijo.

  Tai taip ir„gerėja“ mūsų gyvenimėlis, mieli ponai valdzioje, ar ne?

 6. ane? sako:

  Merė tik sau ir valdžiukei gali atlyginimus padidinti, o kitiems padidinti neleidžia teisės aktai?????

 7. virejai sako:

  ziauru kai vireja nesupranta,kad algas ne mere nustato,gal geriau reikejo nesiskusti GEDA.

 8. **** sako:

  taip musu gyvenimas tik blogėja o ponams vis geriau ir geriau .Prašo ateikit pabalsuokite seimo rinkimuose už mane kad dar geriau gyvenčiau ,špygą jums o ne …B……

 9. Virėjai sako:

  Kitur, miela ponia, valdzios, tik atėjusios dirbti, nepuola pirmiausia sau kosminių atlyginimų pasikelti, bet ir apie dirbančius paprastą, bet labai reikalingą darbą pagalvoja. Pasakykite, mūsų rinktieji tarybos nariai, ar bent sapnuodami pagalvojate, kad davus liaudziai zaidimų ir apie duoną pagalvoti reikia. O dabar – pinigėliai pramogoms, puošnumui, tam , kas matosi ir kuo labai jau nekukliai puolama girtis. O mes ir mūsų vaikai gyvename dar blogiau, nes algos kaip ir litais, bet anksciau bent jau pigiau viskas buvo.

 10. Virėja sako:

  Kai Darbo partija laimėjo rinkimus (Balsavau ir aš uz ją, nes tikėjausi, kad po tiek pazadų pagerinti rajono zmoniu gyvenimą mano gyvenimas iš tikrųjų pagerės),sakau tai labai nuoširdziai. Aš noriu pasakyti, kad dirbau didelės švietimo įstaigos virėja. Manau, suprasite, kokiu tempu turi suktis kelios moterėlės, kad laiku, skaniai ir sveikai pagal visus reikalavimus pamaitintume kelis šimtus mokinių ir kitų mokyklos darbuotojų. Ir ką Jūs manote, mūsų atlyginimas -minimumas. Minimumas buvo prie anos valdzios, deja, tas pats ir prie daug pazadėjusios šitos.
  Noriu paklausti darbiecių, kas trukdo pagerinti mūsų gyvenimą? Noriu tikėti, kad mūsų rajono mokyklų vadovai mato tokią padėtį, kai kelias valandas besivalanti valytoja. kuriai nereikia jokio specialaus išsilavinimo, gauna tą patį atlyginimą. Bet ką jie gali? Nėra pinigų, pinigų nėra – nuolat girdime. Supratome, kad buvo krizė, kentėjome, bet kodėl krizė tik mums, paprastiems darbininkams? Kai rajono vadovės tik atėjusios , puolė remontuoti kabinetus, pirktis naujus baldus į juos, automobilius, pirkti miestui puošti gėles ir kas mėnesį jas keisti, mokėti kosminius pinigus uz koncertus, ką ir besakyti…Ar nebūtų buve garbingiau, tuos pinigus skirti tokių vargšų kaip mes atlyginimams pakelti ?Todėl prašau man atleisti, bet pasakysiu, kad apgavote mus , brangieji, apgavote. Galvojate, mes paprasti zmonės ir nieko nesuprantame. Suprantame, skaitome, domimės ir zinome, kad kitur yra truputi kitaip, atsiranda tų pinigėlių, kur valdzia zmoniskesnė.

 11. vargelis2 sako:

  Pasiskaicius komentaru darosi griaudu… Zalio supratimo nebuvimas apie rajono valdyma ir ka rodo elementari statistika, kuri parodo ne dabartine padeti, o buvusi rezultata.Bet ka noret is pseudozurnalistu ir etatiniu KN gerbeju

 12. žiauru sako:

  siaubas, kaip baisu. Soc rizikos šeimos vien aplink

 13. socialdemokratui sako:

  va tamsta ir teik pasiūlymus, jei esi partinis.

 14. Socialdemokratas sako:

  Turiu didelį prašymą, išmokite straipsnius rašyti be gramatinių klaidų. Dar būtų smagu po tokio straipsnio gauti pasiūlymus kaip pagerinti padėtį Širvintose.

 15. jonas sako:

  Vargeli tu vargeli straipsni perskaityk dar karteli. Prie semuju mieganciu auksciau buwom nei dabar

 16. > O vargeli sako:

  na išties matyt, kad tamstai “vargelis”, nes liepta amtelėti, o faktų paneigti nėra kaip, tai kažkokie feodalai vaidenasi. Kaip to nenorėtumėt, bet įvertintas NEKLYSTANČIOSIOS darbas, nes per anų “feodalų” kadenciją reitingai kasmet tik gerėjo, o į šios pabaigą matyt būsim giliam dugne. Ar ir tada vis dar bus kalti buvę?

 17. O vargeli sako:

  Taip ir turejo buti, nes buve feodalai tik miegojo, o ne dirbo. Juk vertinti 2015m. Arba lietuviskai projektai, kurie vyko 2014m. Se Jums ir rezultatas ir straipsniukas, kuris tik parodo KN reikalo ismanima ir kam jis tarnauja

 18. kostas sako:

  Širvintų kraštas skelbė, kad Širvintas gyrė susisiekimo ministras: nors pagal asfaltuotus kelius savivaldybė paskutinėje vietoje tarp visų savivaldybių

 19. Monika sako:

  už gėlytes ir koncertus pagal fonogramą nevertina, būtume pirmi.privalėjo mūsų merės atsiklausti kaip reikia vertinti,nesusipratėliai. Dar ir rezultatus prieš rinkimus paskelbė,taps merės priešais,

Jūsų komentaras:


šeši − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]