Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur aš tai mačiau? I. (arba Vasiukų projektas parengtas pagal “blogosios valdžios” projektus)

 

20160920_070802* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Nuotraukos iš Vasiukų prjektų *

                Naujasis Širvintų miesto projektas atvėrė senąsias žaizdas. Ne tik atvėrė, bet ir gerokai pabėrė ant jų druskos. Sutikite, širvintiškiai labai kantrūs žmonės ir priemonių imasi tik tuomet, kai jau nebegali kentėti.

         Taip nutiko ir su Širvintų centrinės aikštės projektu. Šis projektas ir valdžios bei gyventojų nesusikalbėjimas paskatino pasidomėti, o kas gi dar bus padaryta Širvintose ir, kaip jau tapo tradicija, nurašyta merės nuopelnams?

             2015 m. rugsėjo 3 d. pasirašytas Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministro įsakymas dėl Vilniaus regiono integruotos teritorijų vystymo programos patvirtinimo. Pagal šią programą į Širvintas atkeliauja milžiniški pinigai.

Ko buvo siekiama?

               Vilniaus regiono integruotoje teritorijų programoje numatyta siekti, jog būtų: 20160919_230434

 • Sukurtos arba atnaujintos atviros erdvės miestų vietovėse;
 • Išsaugoti, sutvarkyti ar atkurti įvairaus teritorinio lygmens kraštovaizdžio arealai, skaičius;
 • Naujos atviros erdvės vietovėse nuo 1 iki 6 tūkst. gyv. (išskyrus savivaldybių centrus),
 • Pastatyti arba atnaujinti viešieji arba komerciniai pastatai miestų vietovėse
 • ir t.t.

           Ten pat minima ir Kalnalaukio gatvė. Uždavinio įgyvendinimo priemonės: (tikslinės teritorijos) Kalnalaukio gatvės daugiabučių gyvenamųjų namų viešosios infrastruktūros kompleksinis sutvarkymas: įvažiavimų į kiemus, stovėjimo aikštelių atnaujinimas, vaikų žaidimų zonų įrengimas, Kalnalaukio gatvės, jungiančios centrinę miesto dalį, kvartalą ir pramonės zoną ir besiribojančių Šiaurinės g., Liepų g., Kaštanėlių g., Atgimimo g. rekonstravimas; kvartale esančios Širvintų sporto mokyklos pastato dalies konversija, pritaikant bendruomenės centrui (įskaitant universalaus dizaino priemonių diegimą, pritaikant pastatą neįgaliesiems); ugdymo reikmėms naudojamų Širvintų sporto mokyklos vidaus patalpų (baseino) sutvarkymas.Širvintų sporto mokyklos vidaus patalpų sutvarkymas.

Iš ES net 1 415 395 eurai  Širvintoms

               Taigi, ką įsakė ministras? Ministro įsakymu skirtos lėšos projektų įgyvendinimui:

Veiksmas

ES lėšos (Eur)

Savivaldybės lėšos (Eur)

Širvintų miesto aktyvaus poilsio infrastruktūros kūrimas ir plėtra, skatinant aktyvų poilsį prie vandens (aplink Širvintų mieste esantį tvenkinį)

431 251

38 051

Viešosios erdvės – skvero prie skulptūros „Inta“ infrastruktūros sutvarkymas (takelių, apšvietimo ir mažosios architektūros elementų įrengimas ir vasaros estrados statyba).

294 842

26 015

Širvintų Jaunimo centro infrastruktūros sukūrimas (nenaudojamos pastato dalies konversija ir patalpų pritaikymas Jaunimo centrui)

157 183

13 869

Širvintų miesto laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimas šalia L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos ir kuriamo Jaunimo centro

570 412

50 330

Širvintų Jaunimo parko infrastruktūros sutvarkymas

392 958

34 672

                   Bendra ES skiriama suma Širvintų viešųjų erdvių  sutvarkymui – 1 415 395 eurai.

Vasiukų projektas parengtas pagal  “blogosios valdžios” projektus

          Tačiau STOP. Grįžkime šiek tiek atgal. 20160919_230412

         Dar  2014 metais, kai Širvintoms vadovavo merės taip vadinama “blogoji valdžia”, Vilniaus regiono savivaldybės teikė savo rajono gyventojų poreikių aprašą ir tvarkytinų vietų sąrašą su aprašymu. Tokius aprašus teikė ir tuometinė Širvintų rajono savivaldybės valdžia, kuri dabar nuolat koneveikiama už nieko nedarymą. Būtent pagal tuos aprašus ir buvo skirtas finansavimas projektams.

             Dabartinei valdžiai tereikėjo tik pratęsti darbus. Ne, nesakome, kad tai menkas indėlis. Kiekviename etape kiekvieno indėlis yra labai svarbus. Tačiau nereikia menkinti padariusiųjų pradžią.

          O dabar grįžkime prie pernai metų merės ir jos partijos pažadų rajonui – Vasiukų projekto. Kaip galėjo nutikti, kad tuometinės valdžios mintys ir planai pateko į reklaminį “darbiečių” bukletą?

         Pasirodo, visa ši informacija yra ir buvo viešai prieinama.Nors ši programa patvirtinta 2015 m. rugsėjo mėn prie šios valdžios, bet visas įdirbis (informacija, derinimai, Tarybos sprendimai ir pan.) buvo priimti anos valdžios. Ši informacija savivaldybių rinkimų metu buvo prieinama visiems, nes buvo nuolat skelbiama savivaldybės tinklapyje, kituose portaluose, nes buvo organizuojami aptarimai su kitomis Vilniaus regiono savivaldybėmis, bet to parengiamieji dokumentai buvo rengiami administracijos vadovaujant praeitos sudėties tarybos (tai detalieji planai, techniniai projektai, Kalnalaukio techninio projekto buvo padaryta net ekspertizė ir gautos pastabos).

          Sužinojus, apie parengtus projektus teliko tik prisiimti nupelnus sau. Mat tuometinė valdžia nepadarė vieno svarbaus šiam laikmečiui Širvintose dalyko – jie garsiai nešaukė ir nepasigyrė savo planais bei siekiais. Tiesa, skiriasi viena detalė. Išėjusioji valdžia lieptelį į paplūdimį numatė nuo Intos aikštės. Tai yra iš viešo naudojimo vietos. O Vasiukų projekte  lieptelis numatytas iš privataus sklypo prieigų, kuriame numatyta bandelinė.

         Šiam kartui tiek. Prie projektų temos dar būtinai sugrįšime. Ir sekantį kartą bandysime išsiaiškinti tai, kas ir iš kur ketina gauti pinigų centrinės miesto aikštės projekto įgyvendinimui, kurio ne tik kad nėra parengto, bet jis net nėra patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės taryboje. O be Tarybos palaiminimo nė vienas projektas jokioje savivaldybėje nėra vykdomas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. super sako:

  Į save pirmą pažiūrėk. Savo jo%erius suskaičiuok.

 2. ? sako:

  O kur jos pirmasis vyras? Kaip jis leido Pinskui savo dukrą įvaikinti?

 3. Taip sako:

  Pritaiu ir aš pasistenkit komentarui,viešinti būtina,nes tik ir apie živiliuko vedybas pirmąsias kai kas,tik po kakadu laidos ištarus Jonukui pirmą kart sužinojo,ha ha išsirinko ir nežino biografijos!Taip ir su projektais,kas dirbo o kas laurus jama!

 4. sonatai sako:

  o kada merė nustos tyčiotis iš žmonių?

 5. :D :D :D :D sako:

  :D DDD

 6. sonatai sako:

  kada mere liausis meluoti ir vykdyti neteisetus sprendimus?
  tau sonata negeda? paziurek i save paskui i kitus

 7. sonata sako:

  kada buta atlaisvinsi ne savo ir ne tau priklausanti ka?DIREKTORE ,ZURNALISTE

 8. to O-o sako:

  Dabar nesvarbu, bet bus svarbu prieš kitus rinkimus

  Kažkur skaičiau, kad tai pirma merė, dėl kurios susipriešino visas rajonas tarpusavyje. Apmaudu.

 9. O-o sako:

  Ar blogai darbų tęstinumas? Taip ir turėtų būti. Ne visi projektai įvykdomi per vieną kadenciją. Man visai nesvarbų, prie kokios valdžios pastatytas suoliukas ar įrengtas žibintas. Svarbu, Širvintos gražėja.

 10. nuomonė sako:

  Pritariu “Pasistenkit” komentarui

 11. pasistenkit sako:

  šią informaciją išplatinti plačiau, nes ne visi internete skaito. Tik toną sušvelninkit. Nereik nusirist iki ŽP lygio. Konstruktyviai, be jokių, kaip dabar daroma “anas blogas, šitas geras”. Tiesiog šaltai, aiškiai su faktais.

 12. Anonimas sako:

  tAIGI sitokius pinigus savivaldybe KN mokejo kas menesi uz viesinima. Kur tie pinigai, kad nepaviesino. Ar jie tik Pinskuvienes smeizimui buvo skirti?

 13. širvintiškė sako:

  man tai apmaudu, kad anoji valdžia vėlai pradėjo viešinti projektus, tad ir įsidėjo į savo reklaminę medžiagą. Aš mačiau ir maximos projektą, o dabar pasakys kad ji prisidėjo. Na tai didelė pamoka mums visiems, kad ne visada reikia būti kukliems.(iki akiplėšos tai gal ir nereikėtų lygiuotis:)

Jūsų komentaras:


× devyni = septyniasdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]