Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pradedamos rinkti paraiškos iš norinčiųjų savo ūkyje sumažinti pieno gamybą

10948_df44d80c20d7555ed1d944483fdad2c6Europos Sąjunga, siekdama sumažinti pieno perteklių rinkoje, savanoriškam pieno gamybos mažinimui skyrė 150 mln. eurų. Šioje paramos schemoje galės dalyvauti visi ūkiai, parduodantys pieną perdirbti. Žemės ūkio ministerija jau parengė ir patvirtino Paramos už pieno, parduodamo perdirbti, kiekio sumažinimą administravimo taisykles. Dabar estafetė perduota savivaldybių žemės ūkio skyriams ir seniūnijoms, kurios padės pieno gamintojams pateikti paraiškas paramai gauti.

Minėtosios taisyklės nustato paramos už pieno, parduodamo perdirbti, kiekio sumažinimą teikimo sąlygas ir tvarką. Paraiškas jau šiandien gali teikti asmeniškai pats pieno gamintojas arba perduoti per įgaliotą asmenį. Parama bus skiriama pieno ūkiams, kurie įsipareigos sumažinti pieno pardavimus perdirbti šių ar ateinančių metų tris mėnesius, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Dėl pirmojo mažinimo laikotarpio, kuris apims spalio–gruodžio mėn., paraiškos bus renkamos iki rugsėjo 21 d. 13 val., tad gamintojas iki paraiškų rinkimo termino pabaigos turės atvykti į seniūniją pagal savo valdos registracijos vietą ir pateikti paraišką.

Ir viso numatyti keturi paraiškų rinkimo etapai. Dėl antrojo mažinimo laikotarpio, kuris apims lapkričio–2017 m. sausio mėn., paraiškos renkamos iki spalio 12 d. 13 val.. Dėl trečiojo mažinimo laikotarpio, kuris apims gruodžio–2017 m. vasario mėn., paraiškos renkamos iki lapkričio 9 d. 13 val. Dėl ketvirtojo mažinimo laikotarpio, kuris apims 2017 m. sausio–kovo mėn., paraiškos renkamos iki gruodžio 7 d. 13 val. Jei per pirmąjį ar kitą etapą bus išnaudoti visi skirti pinigai, toliau paraiškos nebus renkamos. Atkreiptinas dėmesys, kad gali būti taikomas sumažinimo koeficientas, jei pateiktos paraiškos viršys numatytą lėšų ribą.

Pieno gamintojas pagal šias taisykles galės pateikti tik vieną paraišką, išskyrus, jei jis bus pateikęs paraišką pirmajam (spalio–gruodžio mėn.) mažinimo laikotarpiui, tuomet galės dar kartą teikti paraišką ketvirtajam (2017 m. sausio–kovo mėn.) mažinimo laikotarpiui.

Apie visas priimtas paraiškas bus informuota Europos Komisija, kuri pateiks informaciją, kokiai paraiškose nurodyto kiekio daliai leidžiama teikti paramą. Apie tai seniūnijos praneš visiems paraiškas pateikusiems pieno gamintojams.

Nustatyta išmoka – 140 eurų už toną nepateikto į rinką pieno. Pieno gamintojas gali sumažinti pieno pardavimą perdirbti ne daugiau kaip 50 proc. praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu parduoto perdirbti pieno kiekio. Sumažinto pieno tiekimo perdirbti kiekis turi būti ne mažesnis kaip 1500 kg.

Ūkininkas, kuris bus pateikęs paraišką dalyvauti schemoje, bet kuriuo metu galės pasitraukti iš schemos be jokių baudų.

LR Žemės ūkio ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni × trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]