Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Valstybės biudžeto pajamų – daugiau nei planuota

871_3597efa137b03b4d832eec1560221a20Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 3,4 proc. (beveik 163 mln. eurų) daugiau, o vien tik valstybės biudžetas – 2,2 proc. (85 mln. eurų) daugiau nei planuota, rodo išankstiniai Finansų ministerijos duomenys.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė sako matanti tendencijas, kurios suteikia optimizmo, kad ir metų valstybės biudžeto planas bus įvykdytas.

Faktinės bendros abiejų biudžetų sausio-rugpjūčio pajamos – beveik 5 mlrd. eurų, o tik valstybės biudžeto – kiek daugiau nei 4 mlrd. eurų. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pajamų gauta atitinkamai 312 mln. eurų ir 216 mln. eurų daugiau.

Aštuonių mėnesių valstybės biudžeto duomenimis, vien tik mokesčių pajamų planas viršytas 1,2 proc. (43 mln. eurų), o palyginti su atitinkamu pernykščiu laikotarpiu, tokių pajamų gauta 4 proc. (beveik 140 mln. eurų) daugiau.

Visų pagrindinių mokesčių įplaukos buvo didesnės nei prognozuota, išskyrus PVM, kurio trūkumą biudžete dengia viršplaninės kitų mokesčių pajamos.

„Nesurenkamas PVM mums kelia rūpestį, todėl padėtis analizuojama, o kartu su Valstybine mokesčių inspekcija planuojame detaliau pasiaiškinti šio mokesčio administravimą, taip pat – atotrūkio priežastis ir imtis tinkamų priemonių padėčiai pagerinti“, – komentuoja R. Budbergytė.

Už visas akcizines prekes per aštuonis pirmuosius metų mėnesius gauta 775,3 mln. eurų – 2 proc. daugiau nei prognozuota, pelno mokesčio įplaukos sudarė 406,2 mln. eurų – 19 proc. daugiau nei planuota.

Pajamų iš PVM gauta 2,078 mlrd. eurų, t.y. 3,9 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu ir 1,8 proc. (38 mln. eurų) mažiau nei prognozuota šiemet sausį-rugpjūtį.

Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausį-rugpjūtį buvo 980,4 mln. eurų – 4,3 proc. didesnės nei prognozuota.

Patvirtintos 2016 m. valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 5,945 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 8,046 mlrd. eurų.

 LR Finansų ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ devyni = vienuolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]