Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kodėl Valstybės vardu apgaudinėjami komisijų nariai?

lrt.lt foto

lrt.lt foto

* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

        Kasmet artėjant rinkimams, o paskui ir po jų netyla kalbos apie darbą rinkimų komisijose. Žmones, einančius į komisijas, vilioja kitokia darbo patirtis, galimybė papildomai užsidirbti ir prisidėti prie šeimos biudžeto, kai kuriems labai svarbus patriotiškumo jausmas.

            Šiemet komisijų nariai ypatingai skundžiasi mažu darbo užmokesčiu. Viena Širvintų rajono komisijos narė prisimena (tikslinosi savo sąskaitos išraše), kad pernai pirmajame ture uždirbo ir į rankas gavo per 76 Eur. Šiemet gi už pirmąjį turą gavo vos 39,90. Žinant, kad Apylinkių komisijų nariui už valandą darbo mokama 2,66 euro, nesunku apskaičiuoti, jog komisijos narei sumokėta už 15 val. 

Apylinkių komisijų nariui už valandą darbo mokama 2,66 euro 

          Paskaičiuokime. Vien rinkimų dieną kiekvienas komisijos narys vidutiniškai dirbo apie 20 valandų. Darbą pradėjo 7 val, o baigė kitos nakties 3 val. (kiti ir dar vėliau). Taip pat kiekvienas komisijos narys dalyvavo bent dviejuose susirinkimuose po valandą. Mažiausiai tris valandas nešiojo rinkėjų pažymėjimus (dažniausiai nešiojama kur kas ilgiau). Tuomet bent valandą tvarkė apylinkę rinkimų dienai. Dar apie keturias valandas dirbo balsuojant namuose. Gaunasi 30 val. Vadinasi, komisijos nariai gavo kiek daugiau už eurą už vieną valandą. Neužmirškime, kad lėšos komisijoms skirstomos pagal rinkėjų ir komisijos narių skaičių, numatatnt, kiek valandų bus dirbama.

         Tik nedirbęs tokio darbo ir nežinantis reikalavimų gali teigti, kad tai lengvas darbas. Išties komisijų nariai atlieka ypatingai atsakingą ir svarbų darbą. Reikėtų neužmiršti, kad po beveik paros darbo dauguma jų eina į savo darbovietes ir dirba savo tiesioginį darbą.

         Todėl komisijos nariams, kurie mato, kad jiems neužrašomos visos darbo valandos, galime tik rekomenduoti kreiptis į Valstybinę Darbo inspekciją. Nesileiskite mulkinami ir apvagiami. Dirbate Valstybės labui, Valstybė yra numačiusi valandinį darbo užmokestį. Būtinai reikalaukite jo. Ir negalite tylėti. Nes po to VRK pirmininkas spaudos atstovams kalba, kad nė vienos komisijos pirmininkas nesikreipė dėl to, jog trūksta pinigų darbo užmokesčiui. Kiekvienas darbas turi būti deramai apmokėtas. Tai kiekvienam mūsų garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija.

           Nepasirašinėkite fiktyvių buhalterinių dokumentų – reikalaukite, kad Jums būtų užrašomos visos dirbtos darbo valandos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. Nariams sako:

  Ko čia verkiat? Jeigu partija liepė, tai galite dirbti ir be jokio atlyginimo.

 2. taip sako:

  Klausimas labai aktualus. Gal tegu seimo nariai i rinkimus pasikviečia savo padejėjus. As kitaip išeities nematau. Tai ne atlygis tai pasijuokimas. Ko ten žmonės eina?

 3. jei sako:

  atsakingai dirbtu…ir zinotu ka daro , rinkimu diena nereiketu 500 balsu iki 9 ryto skaiciuot….

 4. buvęs sako:

  Daug metų dirbau komisijoj. Buvo laikas, kai algos būdavo labai geros. O dabar trupiniai. Bet ko stebėtis? Kai už neveikiančią sistemą sumoka dvigubai, tai taip ir gaunas.

Jūsų komentaras:


septyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]