Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Naujas rekordas Kiaukliuose – išvirti 646 cepelinai

* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Foto ir video autorės *DSC_0092x

       Kada ir kas pirmasis pagamino cepelinų – nežino niekas. Tačiau tai, kad nacionalinis lietuvių patiekalas yra mėgiamas iki šių dienų – nepaneigs niekas. Kaip niekas negalės suabejoti, kad cepelinų sostinė yra Širvintų rajone, o jei dar tiksliau – Kiaukliuose.

      Jau septynioliktą kartą Kiaukliai darbų pabaigtuves švenčia skanaudami cepelinų. Pradėta visai nuo nedidelio kiekio, kuris prieš 17 metų atrodė labai didelis – tuomet pagaminta beveik 100 cepelinų. Per visus septyniolika metų pagaminta nei daug, nei mažai – 5642 cepelinai. Šiemet cepelinus gamino Kiauklių moterys: Rima Lekavicienė, Regina Janickienė, Danute Lemešovienė, Vaida Dilienė ir Asta Amankavičienė. Vienos bulves skuto, kitos cepelinus lipdė ir virė. Gaspadinės svečius vaišino cepelinais su keturiais skirtingais įdarais: varškės, mėsos, grybų ir kepenėlių.

       Šiemet išvirta 646 cepelinai, kuriems prireikė aštuonių maišų bulvių. Bulves išspaudė vileikiškiečių Karickų šeimyna. Bendruomenės pirmininkė Asta Amankavičienė pripažįsta, kad be rėmėjų nieko nebūtų. Juk viskas tiek kainuoja. O rėmėjų ši šauni bendruomenė turi išties daug: Pagrindinis rėmėjas – Žemės ūkio ministerija. P. Kazlauskas, E. ir A. Karickai, D. Šimonienė, D. Lemešovienė, S. ir  M. Jočiai,  J. Polka, A. Naraškevičius. 

Per visus septyniolika metų pagaminta nei daug, nei mažai – 5642 cepelinai. 

        Nežiūrint į šaltą orą, nesibaigiančius darbus, kasmet ši šventė suburia vis didesnį kiekį jos gerbėjų. O šiemet įvyko tai, apie ką su nerimu kalbėta jau pernai – salė buvo pilnut pilnutėlė! Nepatikėsite, užsėdus visus stalus, būrelis svečių liko prie durų. Bet šeimininkai pasistengė – atnešė papildomų stalų ir susodino visus atvykusius. Deja, taip nebeliko vietos šokiams, o kiaukliškiai kasmet šioje šventėje šoka iš širdies. Ne vienas kalbėjo, kad vis tik tradicinei šventei Kiauklių bendruomenės salė jau darosi ankštoka, nors kai kas dar ne taip seniai viešai teigė, kad “pinigai sukišti į palocius, kur trys bobutės susirenka”…

          Kiauklių cepelinų paragauti atvyko Širvintų miesto ir Vileikiškių kaimo bendruomenės. Jie atvežė begalę linkėjimų ir dovanų. Poetė Laima  dovanojo savo eiles.

            Visiems susirinkusiems ne pirmą kartą koncertavo Želvos ,,Želvelė”.

          Renginį ir jo organizatorius, bei visą Kiauklių bendruomenę pagerbė net trys Seimo nariai: Eduardas Šablinskas, Valentinas Stundys ir Petras Čimbaras, rajono merė Živilė Pinskuvienė, Kultūros centro vadovė Rytė Bareckaitė, “Valstiečių” laikraščio atstovė, “Sodybos” ir “Bičių avilio” redaktorė Nijolė Baronienė.

         Į sceną pakviesti ir už savo sodybų bei Kiauklių puoselėjimą apdovanoti: R. ir R. Usavičiai, D. Lemešovienė, R. Janickienė. Padėkos su nominacijomis įteiktos šauniosioms cepelinų virėjoms. Daugiausiai cepelinų išvirė Ramutė – Elena Lisauskienė. Senjorų klubo pirmininkė Rimantė Raščiuvienė kalbėjo, kad visi nuolat skundžiasi, kokie netikę pensininkai. Tačiau Kiaukliuose yra kitaip – pensininkai užduoda pagrindinį ritmą.

         Visi kiaukliškiai net atsistoję plojo ir dėkojo Kiauklių kultūros namų filialo vedėja ir bendruomenės pirmininkei  Astai Amankavičienei už puikios tradicijos puoselėjimą, už visą jos triūsą.

        Čia pat vyko ūkininkų mugė, kurioje galima buvo nusipirkti rankdarbių, vaistažolių, dešrų ir sūrių, bei kitų gardumynų. Eilinį kartą visus nustebino Kiauklių moterų išmonė – parodoje “Kepurė už tris skatikus” puikavosi dailios skrybėlaitės, papuošusios simpatiškas kaliauses, kurias sukalė V. Pajaujis, o aprengė Asta ir Regina. Skrybėles parodai gamino: Kiauklių parduotuvės vedėja R. Lekavičienė, Kultūros filialo vedėja A. Amankavičienė , bibliotekos vedėja V. Meškienė, Kiauklių kaimo bendruomenės atstovė  V. Dilienė, Senjorų klubo narė O.Kalesnykienė,  seserys Janickaitės.

       Skambėjo dainos, netilo aplodismentai, armonikieriai virkdė armonikas, nesiliovė kalbos. Visi skirstydamiesi Kiauklių moterims dėkojo už skanias vaišes ir linkėjo, kad ši tradicija gyvuotų ilgai.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. ok sako:

  Matosi iš nuotraukų, kad graži pavykus šventė.Ir remėjų rimtų daug :)

 2. širvintiškė sako:

  gražu, šaunuolė Asta.

 3. Astai sako:

  AČIŪ!!! Žaviuosi ir stebiuosi. Šventė nuostabi! Linkiu sveikatos ir akvatos!

 4. super sako:

  Svarbu, kad cepelinu netruko.

Jūsų komentaras:


× šeši = keturiasdešimt du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]