Siūlomas nemokamas maitinimas priešmokyklinukams ir pirmokams    Skelbiame konkursą „Mano laimikis“    Kas yra Visa Waiver Programa ir Visa Waiver šalys?    Derliaus šventėje gausybė nominacijų, apdovanojimų ir prizų protmūšio laimėtojams    Tiesioginis valdymas Širvintų rajono savivaldybėje kol kas neįvedamas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Naujas vaikų dienos centro „Aitvarai“ sezonas Musninkuose

unnamed (2)

                      Jau ketvirtus metus Musninkuose veikia vaikų dienos centras „Aitvarai“. Centrą lanko vaikai iš Musninkų miestelio ir aplinkinių kaimų. Dienos centre vaikai turi galimybę ruošti namų darbus, žaisti, bendrauti ir užsiimti kita mėgstama veikla. Vyksta įvairūs būreliai, pavyzdžiui, sporto, muzikos, jaunųjų talentų, teatro bei aviacijos. Džiaugiamės, jog birželio mėnesį vykusiose aviacijos sporto varžybose Panevėžio rajone mūsų centro auklėtinis Giedrius užėmė pirmąją vietą! Vaikai įsitraukia į visuomeninę veiklą, pavyzdžiui, kiekvieną pavasarį kartu su Kernavės girininkijos darbuotojais ir būriu kitų savanorių padeda sodinti medelius. Pagrindinis vaikų dienos centro tikslas yra sukurti vaikams draugišką erdvę, kurioje jie galėtų mokytis vieni iš kitų ir suaugusiųjų, susitiktų savo bendraamžius, bendrautų, atrastų ir plėstų savo pomėgius, ugdytų savo socialines kompetencijas, prisiimtų atsakomybę už save ir kitus, jaustųsi saugūs ir reikalingi.

                      Gegužės pabaigoje pasitikome trečiąjį centro gimtadienį. Šventė vyko Vindeikiuose, tačiau nebuvo viskas taip paprasta – niekur neradome torto. Pasirodo, tortą į kosmosą pasiėmė šalia gyvenantis Zuikis. Turėjome įveikti ne vieną mokslinę užduotį, kol patikrinome dėsnius ir iššifravome kodus. Tortą atgavome ir skaniai jį suvalgėme. Renginį žaismingai sugalvojo ir įvykdė Talentų būrelis. Dainavo ir grojo – Muzikos būrelio nariai. Na, o Aviamodelių būrelio nariai buvo pasiruošę į dangų paleisti linkėjimus Zuikiui – raketą.unnamed (5)

                      Birželio pabaigoje Musninkų vaikų dienos centro vaikai vyko į Rumšiškes. Ekskursiją su edukacine programa Lietuvos liaudies buities muziejuje mums padovanojo Musninkų „Spindulio“ bendruomenė. Važiavome arklio traukiamu vežimaičiu, susipažinome su senoviškais papročiais, buities prietaisais, minėm mįsles, žaidėm žaidimus ir vaišinomės namine duona su medumi. Pasivaikščiojom po kaimelius ir aplankėm miestelį. Miestelyje nusifotografavome prie namo, kuris yra vieno, esančio Musninkuose, kopija. Grįžom daug naujo sužinoję ir smagiai pasibuvę.

            Pačiame vidurvasaryje Vindeikiuose vyko tradicinė vaikų dienos centro stovykla, kurios pavadinimas šiais metais buvo „Aplink Pasaulį per 5 dienas“. Pasitelkdami žinias ir išmonę žaidėme Azijoje, Afrikoje, Australijoje ir Amerikoje vykstančias religines apeigas, vestuves, papročius, žaidimus. Kas vakarą prie laužo dainavome vis kito kontinento dainas, valgėme skirtingų kultūrų patiekalus. Turėjome pirmosios pagalbos užsiėmimą, susipažinome su šalia augančiomis gydomosiomis žolelėmis, žaidėm stalo žaidimus. Savanorė Milda Kalinauskienė dalinosi fotografijomis ir įspūdžiais iš Maroko. Sulaukėme viešnios, Japonistikos klubo „Hashi“ narės, Justinos Kapeckaitės, kuri papasakojo apie tekančios saulės šalies kultūrą. Žaidėme Olimpiadą – ją organizuoti savanoriškai padėjo Audrius Jakutis. Ir nors oras mūsų nelepino, savanoris Laurynas Kavoliukas kelis kartus lydėjo vaikus maudytis upėje, vedė mankštą su savigynos elementais ir grįžtamojo ryšio užsiėmimus. Taip pat esame dėkingi už savanoriškai gamintus valgius Mildai Kalinauskienei, Audronei Janušauskienei ir Virginijai Jakutienei. Organizuoti stovyklą padėjo, daug atsakomybių turėjo, vaikus skatino ir drausmino jauni entuziastai: Erika Kaštaljonavaitė, Greta Paulauskaitė, Justas Paulauskas, Giedrė Gaigalaitė, Norbertas Badalovas, Auksė Skubiejūtė, Vakaris Kavaliauskas ir Eva Čurova.14370248_694292614052105_4206365174058241321_n

            Na, o rugpjūčio pradžioje dvi dienas viešėjome ežerų krašte – Aukštaitijos nacionaliniame parke, kuriame mus svetingai priėmė Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro kolektyvas. Aplankėme parko įdomiausias vietas, plaukėme valtimis Lūšių, Šakarvų ir Žeimenų ežerais. Pakretuonės stovyklavietėje susitikome su Švenčionėlių ir Adutiškių vaikų dienos centrais, kartu vakarojome prie laužo bei dalyvavome naktiniame žygyje. Kitą dieną visi drauge palei Žeimenų ežerą pėsčiomis grįžome į Kaltanėnus, kuriuose atsisveikinome su naujais draugais. Prieš išvykstant namo, leidomės į žygį baidarėmis ir patyrėme nepamirštamas akimirkas plaukdami nuostabaus grožio Žeimenos upe.

          Po intensyvios ir turiningos vasaros džiugiai pasitinkame rudenį, kuomet vėl susitinkame kasdienėje veikloje, mokomės ir padedame vieni kitiems. Linkime gražių, sėkmingų ir turiningų mokslo metų visiems!

        Dienos centro projektą įgyvendina Všį Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras kartu su asociacija “Musninkų socialinės iniciatyvos”. Centro sėkmingą veiklą lemia tik glaudus bendradarbiavimas su projekto partneriais – Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, Musninkų seniūnija, Musninkų bendruomenėmis, Kernavės girininkija ir kt. Projekto pagrindiniai rėmėjai yra LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Širvintų rajono savivaldybė. Už įvairią pagalbą dėkojame centro geradariams ir rėmėjams – Birutei ir Gintautui Sakalauskams, Grenzgänger e. V., Drezdenas, Vokietija, Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“, Draugystės Sąjungai Vilnius-Aalborg /Lietuva–Danija, UAB „UHB“, UAB „Paliūtis“, Aistei Venckevičienei, Vitalijai Kačkanaitei, Daliai Stakėnaitei, Jurgitai Baronienei, Dagmar Lehmann, Torsten Erler, Ulrich Ott, Marijai Sudavičiūtei ir kitiems.

Straipsnį parengė Ieva Vaitkeviča, Janina Rolienė, Neringa Juškevičienė, Kristina ZCaveckaitė, Birutė Golubeva

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. širvintiškė sako:

    smagu žiūrėti, šaunuoliai. Sėkmės jums.

Jūsų komentaras:


keturi × = trisdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]