Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rinkimų be norimų klaidų nebūna

images (1)

       Vėl įvyko rinkimai į Lietuvos Respublikos seimą. Išrinkom seimą, tokį kokį norėjom,net nebalsuodami balsus atidavėm išrinktiesiems. Gaila, kad rinkėjų aktyvumas buvo mažas ir pirmąjį, ir dar labiau mažas antrąjį rinkimų turą. Keli pastebėjimai iš Bartkuškio rinkimų apylinkės.

            Rinkimų, apylinkėse dieną 2016-10-09, šeštą valandą ryto penki komisijos nariai atidarė balsavimo patalpas. Paradinės durys buvo antspauduotos, o durys vedančios į kiemą anstpauduotos  nebuvo. Kai paprašiau, kad atneštų biuletenius antspaudavimui, apylinkės pirmininkė Danguolė Kalesnikienė išdidžiai pareiškė, kad balsavimo biuletenius ir atvykimo lapelius suantspaudavo iš vakaro!? Tai gal galima ir išdalint biuletenius, kurie naktį buvo pažymėti, o ryte įmest į balsadėžę, o išnešti nepažymėtą? Vėl bambalis ir t.t.   Apie 13 val. pirmininkė viena išvažiavo iš rinkimų apylinkės. Po kiek laiko grįžusi atnešė 14 išankstinio balsavimo vokų. Gal naujuose nurodymuose yra punktas leidžiantis vežti rinkėjų balsus vienam asmeniui, be jokios apsaugos? 20 val. uždarius patalpas prasidėjo balsų skaičiavimo procedūra. Buvo užklijuota balsadėžė. Pirmininkė pasiėmusi rinkimų organizatoriaus knygą po sakinį skaitė, o mes vykdėm jos nurodymus…, ar negalėjo gerb. Pirmininkė (Bartkuškio pagrindinės mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorė)  paruošti namų darbus iš vakaro. Perskaityti nurodymus namie ir negaišinti laiko, skaitant ir gilinantis į parašyto esmę. Ko pasekoje, biuleteniai ant stalo buvo išpilti 20 val. 54 min. Balsavimo namuose išoriniai vokai buvo prakirpti ir vidiniai vokai sumesti į balsadėžę neantspauduoti. Suantspauduoti jie buvo vėliau, kai buvo išpilti ant stalo kartu su išankstinio balsavimo vidiniais vokais. Esu buvęs ir rinkimų apylinkės sekretoriumi ir pirmininku, žinau kiek laiko užima balsų skaičiavimas ir pirmumo balsų reitingavimas. Per 2-2,5 val. išvažiuodavom iš rinkimų apylinkės į rinkimų apygardą. Gaila, bet šių rinkimų metu Bartkuškio apylinkės pirmininkė, dėl savo nekompetencijos, balsų skaičiavimo procedūrą ištempė iki maksimaliai įmanomo laiko. Tik 24 val. pasiekėm pirmumo balsų reitingavimą. Pradžioj norėjau padėt pirmininkei, pagreitint darbą, bet man pradėjus karpyt nepanaudotų biuletenių kampus, sulaukiau iš pirmininkės pusės priekaištų, kad ji dar nedavusi tokio nurodymo ir reikia paskaityt organizatoriaus knygoje,   kiek cm reikia nukirpti… ačiū, Dievui, neliepė matuoti liniuote mm, ir nubrėžti kirpimo liniją. Manau nesunku įsivaizduoti, kada buvo baigtas darbas ir kokie pavargę buvo komisijos nariai. Nemanau, kad apylinkei skirtas biudžetas sugebės bent minimaliai atsiskaityti už beveik parą praleistą rinkiminėje apylinkėje, o dar sunkiau įsivaizduoti, kaip tuos žmones reikės įkalbėti dirbti komisijoje ateinančiuose rinkimuose. Rugsėjo mėn. Bartkuškio rinkimų komisijoje dirbau 6 val., o atlyginimą gavau tik už 3 val., darbo laiko žiniaraščio nemačiau ir pasirašyti ant jo  manęs niekas neprašė (bent anksčiau taip nebūdavo). Pasak pirmininkės rugsėjo mėn. žiniaraštį ji norėjus atspausdinti rinkimų dieną, bet „sistema“ neleido? Kyla dar vienas klausimas, kam reikalingas žiniaraštis ir darbuotojo parašas ant jo, jei pirma pervedami pinigai? Kas bus spalio mėn.,  pirma pinigai, ar žiniaraštis?

          Antras rinkimų turas. 2016.10.21. vyko Bartkuškio apylinkės Nr.10 balsavimas namuose. Balsavimą vykdė   komisijos narė Rita Gujienė ir komisijos sekretorė Aurelija Vlasova (abi DP), jas lydėjo stebėtoja Janina Greičiūnaitė (DP). Gavau kelis pranešimus, kad balsavimas namuose vyko neužtikrinant slaptumo ir buvo  daromas rinkėjui spaudimas. Kol rinkėjas atneša rinkėjo kortelę ant stalo būna išdėlioti ir vokai, ir biuletenis, o pirštu parodoma kur reikia užbraukti, pasimetę senoliai ten ir užbraukia, tada komisijos nariai įdeda biuletenį į voką, užklijuoja ir įdeda į išorinį voką. Arba kai užbraukiamas neparodytas apskritimas, tai į išorinį voką sudedama viskas neįdedant biuletenio į voką. Automatiškai skaičiuojant balsus, šis balsas tampa  negaliojantis.  Kai rinkėjai atsikvošėja, vokas jau būna išvažiavęs. Atvykti į apylinkę ir balsuoti antrą kartą tokie žmonės paprastai galimybės neturi. Rezultatas akivaizdus iš 34  galiojančių biuletenių 24 už Darbo partiją, 10 Krikščionys Demokratai!?

          Darbo užmokesčio žiniaraščius gavau pasirašyti ir rugsėjo, ir spalio mėn. kartu rinkimų dieną 2016.10.23. Dar geriau 2016 m. spalio 27 d. sulaukiau rinkimų komisijos pirmininkės ir sekretorės vizito. Paprašė pasirašyti prašymą apie NPD taikymą/netaikymą ir nurodyti asmeninę sąskaitą kur turi būti pervestas darbo užmokestis už darbą rinkiminėje apylinkėje. Juk tai jau esu deklaravęs rugsėjo mėn.!? Paklausiau pirmininkės ir gavau atsakymą…, kad visi buhalteriniai dokumentai buvo sumesti į didelius vokus kartu su balsavimo biuleteniais!!!

                Žinau, kad po rinkimų, rinkimų apylinkių pirmininkai ir nariai bus atestuojami. Aišku viena, kad apie nario darbą savo nuomonę išreikš apylinkės pirmininkas, kuri gali būti visiškai neobjektyvi. Objektyvumui trukdys ir partija delegavusi vieną ar kitą narį, lojalumas pirmininkui, net gi nario išvaizda.  Ar nereikėtų pirmininkus atestuoti prieš rinkimus? Tai sutaupytų ir laiką, ir pinigus, ir nežlugdytų žmonių noro dirbti rinkimų komisijose.

Komisijos narys       Robertas Blinkevičius

P.S. Mūsų žiniomis, šis laiškas siųstas VRK ir Molėtų – Širvintų apygardai.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Robertai, sako:

  o tai ko per rinkimus tylejot????ko pats i namus nevaiksciojot su komisijos nariais…tik smeizt db sugebam…

 2. Pralošusių aimanos sako:

  Nejuokinkit jūs Širvintų žmonių su tokiom paliavom…

 3. Ei, darbiečiai sako:

  Pasakykit pinskuvienei, kad nešvaistytu mokesčių mokėtuojų pinigų brangiam popieriui rengiant rajono tarybos ataskaitą, nes tas jos glesinis popierius labai blogai dega.

 4. gerb. Robertai sako:

  Įtariu čia ne tik pas jus tokie dalykai buvo. Klausimas: ar išdrįs parašyti ir papasakoti kiti?

  P.S. Ačiū už drąsą ir pilietiškumą, kurių šiandien mums visiems taip trūksta.

 5. Nežinau sako:

  Teko girdėti, kad vienoje apylinkėje balsavime namuose pirmininkas apsiėjo be kitų narių. Paskambinęs pranešė jog balsavimas jau įvyko. Papasakokit, parašykit kas žino tiksliau.
  Kad ir kaip aktyvus stebėtojai buvo, bet galimai įstatymo neišmano. Kada į balsavimą namuose važiavo savi, pasisiūlius kitų partijų atstovams, stebėtoja atvertus baltą knygą įrodinėjo jog gali važiuoti ne daugiau kaip 2. Nors įstatymas numato jog NE MAŽIAU KAIP DU SKIRTINGŲ PARTIJŲ ATSTOVAI. Patvirtino tai ir pati VRK, juolab tie nariai sutiko važiuoti be atlygio. Peršasi prielaida jog jie galimai trukdytų kažkokiems sumanymams.

 6. Jo sako:

  Pernai baisingai trukdė dirbti pirmininkams, o šiemet apsistatė savais. Bet juokingiausia kad tiem saviems po 2 savus stebėtojus siuntė stebėt. Čia kas KONTROLĖ ar NEPASITIKĖJIMAS? Man įžūlumo viršūnė buvo kai sukišo savus ir vietoj kitos partijos narių.
  Juokingiausia jog nekurie net nežinojo kokią partiją atstovauja. Buvo tokia situacija mūsų apylinkėje: sėdi stebėtoja nuo TT(aišku iš tikrųjų darbietė) atvyksta 2 DP stebėtojos, toji keliasi sako tai man reik išeit nes nuo vienos partijos gali būti tik du. Nuraminom, pasakę jog gali likti nes atstovauja kitą partiją. Liko nustebus. Širvintas ne veltui rodo DVIRAČIO ŽINIOS, galima ir anekdotus kurti.

 7. www sako:

  Nesuprantu ką ten veikė stebėtojai. Visiška betvarkė. Tai dar kartą rodo jie gali tai ko negali kiti. O dirbtų taip kitų partijų atstovai tai skundais užmėtytų.

 8. paverkit sako:

  paverkit paverkit ka jus daugiau mokat tik smeizti ir verkti

 9. Anonimas sako:

  Nieko naujo ant Širvintų, Taip buvo, taip yra ir taip bus.

 10. Tai sako:

  Dar labai gerai. Mūsų rinkimų apylinkėje tai pirmame ture vidininiai vokai visai neužantspauduoti ir “protingosioms” srebėtojoms buvo viskas gerai.
  Antrame ture viena stebėtoja buvo protingesnė ir pastebėjo kad vokai neantspaudojami todėl klaida buvo ištaisyta. Pirmininkas irgi iš dp.
  Pastebėjau, kad šiuose rinkimuose komisijų pirmininkai, pavaduotojai ir sekretoriai dauguma buvo dp tik kailis buvo išverstas į kokios nors kitos mūsų rajone parsidavusios partijos.

 11. janina sako:

  Šiuose rinkimuose pas mus svarbiausia buvo ne “konpetencija”, o lojalumas patys žinote kam. Nesuvokiu tokio fakto: dp stebėtoja lydi dp komisijos nares. Ar jos nelabai patikimos? Beje, stebėtojai namuose buvo tiesiog įžūlūs, į biuletenių pildymą spoksojo tiesiog nosis prikišę- gėda

Jūsų komentaras:


du − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]