Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją    Sušaukiamas paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis    Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintose slaugytojos darbas vertinamas 5 eurais daugiau už jos padėjėjos darbą

Naujas „Microsoft PowerPoint“ pateiktis

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

       Širvintų ligoninės slaugytojos (daugelio vadinamos sesutėmis) per mėnesį algos gauna vos penkiais eurais daugiau negu slaugytojų padėjėjos. Tai paaiškėjo penktadienį Širvintų rajono apylinkės teisme nagrinėjant buvusios direktorės Laimos Meškauskienės bylą. Taip buvo informuotas Teismas ir niekas – nei laikinasis ligoninės direktorius, nei vicemerė – šios informacijos nepaneigė.

     Gal būt tai ir yra pagrindinė priežastis,kodėl daug slaugytojų, gyvenančių Širvintose, važinėja dirbti į Vilnių. Tai daro net ir vieno Tarybos nario žmona.

        Kodėl įvyko toks absurdiškas dalykas – sunku pasakyti. Greičiausiai tai įtakojo faktas, jog nuo šių metų liepos pakilo minimalus atlyginimas. Kaip žinia, pagalbinio personalo darbo užmokestis (tarp jų ir slaugytojų padėjėjų) yra minimalaus dydžio.

       Tačiau čia nereikėtų užmiršti, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo šiemet Valstybinės ligonių kasos prie SAM skyrė 30 mln. eurų sveikatos priežiūros paslaugų bazinėms kainoms didinti. Taip siekta suteikti galimybę gydymo įstaigoms pakelti gydymo įstaigų darbuotojų atlyginimus. Tikėtasi, kad taip gydytojo etatui alga vidutiniškai galėtų padidėti apie 100 eurų, o slaugytojo etatui – apie 50 eurų.

      Į “Krašto naujienų” paklausimą apie padidintas algas Širvintų ligoninės laikinasis direktorius atsakė pateikdamas savo paties pasirašytą įsakymą (žiūrėti foto).

        Tikrąją situaciją galėtų papasakoti pačios slaugytojos. Tačiau jų nekalbiname sąmoningai, kad neužtrauktume joms valdžios nemalonės. Tačiau tikėtina, kad faktas, jog teisme nebuvo paneigta tokia informacija, leidžia daryti išvadas, jog ji teisinga.

        Palyginimui turėtume žinoti, kad bendrosios praktikos slaugytojos turi įgyti aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Jos mokosi 3,5 metus. O slaugytojos padėjėja tampama po trijų mėnesių kursų. Tad vien mokymosi laikas pasako, kas turi daugiau atsakomybės ir pareigų.

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. reportazas sako:

  ne straipsnis…kiek suprantu…

 2. to iš kaimo sako:

  Rojaus nesulauksite, tai jau tikrai,bet sutiksite čia visokių kaimo komiteto čimbarų; medkirčių be širdies; “vagonėlių” Širvintų marių pakrantės pliaže; besidžiaugiančių neteisėtai atleistų žmonių godomis; “Kuerva ” kodų gerbėjų; visokių Jonelio, kaip Vilniaus Lazdynų namų griovėjo, personažo gerbėjų; besimėgaujančių nupiešti kam nors ilgą nosį; komentaruose linkusių tyčiotis iš kitų žmonių fizinių savybių; pasmerkimo pilnaties poveikiu už savo nuomonės išsakymą; nesąmoningą atlyginimų pakėlimą “savibledos” valdžiukei; bendruomenių ir visuomeninių organizacijų ignoravimą; rasite visišką oficialios valdžiukės objektyvios informacijos nebuvimą, jos sąmoningą “dozavimą” tiek kiek reikia liaudžiai?; rasite laikraštį su Širvintų herbu, vadinamą “Širvintų kraštas”, tituluojamo Širvintų rajono laikraštis, kuriame kaip tais??? kodėl tai???? telpa tik DP palanki informacija??? Manau , kad prasmingiausias paminklas miesto gražintojai, tai būtų reikalavimas išieškoti iš kaltų asmenų visas teismų ir priteistų kompensacijų išlaidas, kurias dabar moka ar mokės savivaldybė iš mūsų visų pinigėlių. Tai gal būt iš ties būtų paminklas, “įprasminantis” visus nenuilstamus darbus…

 3. kodel nera sako:

  straipsnio apie derliaus svente???????

 4. iš kaimo sako:

  Siūlau jau dabar ąžuolo vietoje pastatyti paminklą miesto gražintojai už tiesiog dievišką pasiaukojimą ir nenuilstamą darbą. Gal net ne auksinį, o kokį platininį. Susimesti jam turėtų ištikimieji vasalai ir tie, kurie negali atsidžiaugti gražėjančiu miestu ir deivės nuopelnais. O mes, kaimiečiai, to jos žadėto rojaus tikrai nesulauksime.

 5. Jeigu sako:

  parodo tik tuos kurie gražiai atsiliepia, tai dar nereiškia, kad taip ir yra. Gal tegu paklauso ir parodo kokia yra ir kitų nuomonė, o netik dp arba jiems pataikaujančių.

 6. Tv3 play sako:

  pažiūrėkit per tv3play laidą: „Menų sala“. Kaip gražiai širvintiškiai atsiliepia apie Širvintas. Džiaugiasi, kad naujos merės dėka miestas gražėja.

 7. Nieko sau sako:

  Prisimenu kaip valdovė, būdama opozicijoje draskėsi dėl slaugytojų atlyginimų, o gavusi valdžią pasirodo rūpinasi tik pati savimi ir jonuku?

Jūsų komentaras:


penki − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]