Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų rajone fiksuojami rinkimų pažeidimai (VIDEO)

rinkimai* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Video autorės *

        Lietuvoje vyksta rinkimai į LR Seimą. Pasibaigus išankstiniam balsavimui, penktadienį ir šeštadienį vyksta balsavimas namuose, kurio metu komisijų nariai vyksta pas žmones, dėl negalios ar senatvės negalinčius atvykti į rinkimų apylinkę ir išreikšti savo pilietinę valią.

         Kaip ir ankstesniuose rinkimuose, Širvintų rajone vieni po kito fiksuojami rinkimų pažeidimai. Gyventojai praneša, kad kartu su komisijomis nariais atėję stebėtojai dalija vienos partijos kalendoriukus. Komisijų nariai skundžiasi, kad jie neprileidžiami dalyvauti balsavime namuose, o važiuoja tik tie komisijų nariai, kurie atstovauja rajono valdančiosios daugumas partijas. Šiuo klausimu, mūsų žiniomis, keli komisijų nariai parašė skundus VRK.

        Gyventojai skundžiasi, kad rajono merė dalyvavo kaip stebėtoja Socialinių paslaugų centre, tuo galimai neakivaizdžiai įtakodama rinkėjų pasirinkimą. Šiandien gavome signalą, kad merė stebi ir aktyviai reiškiasi balsavime namuose Jauniūnų seniūnijoje. Skambinusieji mus informavo, kad komisijos darbui neturėdama tam teisės vadovauja rajono vadovė, kad komisijos nariams draudžia lietuviškai nesuprantantiems senoliams paaiškinti balsavimo procedūros jų gimta kalba. Tokia situacija atrodė labai keista, nes net ir teisme tokiu atveju žmogui kviečiamas vertėjams, tam, kad žmogus suprastų, kas jam sakoma. Tiesa, atvykus mums į vietą buvo leista rinkėjams paaiškinti procedūrą dviem kalbomis: pirma lietuviškai, vėliau lenkiškai.

            Visų pirma, rajono vadovė dalyvaujanti rinkimuose kaip stebėtoja, pamina politinę etiką ir vadovaujantis LR Seimo rinkimų įstatymo 61 straipsnio 1 punktu, kuriame  rašoma: „Stebėtojais draudžiama skirti seniūnus ir seniūnų pavaduotojus tose rinkimų apylinkėse, kurios įeina į jų seniūnijų aptarnaujamą teritoriją“, galimai pažeistas įstatymas. Nors ir įstatymiškai nėra apibrėžta, ar meras gali atlikti stebėtojo pareigas Savivaldybėje, kuriai jis vadovauja, tačiau traktuojant aukščiau minėtą įstatymą darytina prielaida, jog merė pasinaudodama savo pareigomis galimai galėjo įtakoti rinkėjų apsisprendimą balsuojant. Šiuos įtarimus stiprina faktas, kad merės sutuoktinis taip pat yra kandidatas šiuose rinkimuose. Labai keista, kokiu būdu buvo išduotas savivaldybės merei ir kitoms rajono vadovėms stebėtojo pažymėjimai, nes pagal LR Seimo Rinkimų įstatymo 54 str. draudžiama naudotis tarnybine padėtimi bandant paveikti rinkėjo valią.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

41 Komentarai (-ų)

 1. kai sako:

  tiek išgyvenau, aš džiaugiuosi, nors neskirstau žmonių pagal partijas, ir džiaugsiuosi visomis jos nesėkmėmis. Linkiu ir jai patirti ir išgyventi tai ką išgyvenome mes. Be nuoskaudos jai, bet su kartėliu tai pasakau. Gyvenk, o gyvenimas duoda tai ką tu duodi . Nereikia įžiūrėti tai, ko nepametėt.

 2. susidarau sako:

  Tokią nuomonę,kad visi čia esantys,kurie “deda”ant merės,kurie gina šias melagystes,kad šie žmonės pateisina pilamą purvą, kad jiem atrodo normalu pavardės iškraipymas,tyčiojimasis,užgauliojimai….kaip jūs kitus şunyčiais vadinat ir panašiai?! Ir dar pykstat,kad kažkas kažką pasakė ne šio “laikraščio” naudai. Gi pažvelkit į savo komentarus iš šalies. Kokie purvini,nešvarūs, žeidžiantis. Kaip taip galima pulti? Kuo jūs skiriatias nuo tų “nešvariųjų”,kai patys tą pačią minutę atsakot į jum nepriimtiną komentarą su iškraipymais ir pasityčiojimais. Kuo?!

 3. To BET sako:

  O Jūs skaitėte tą teismo sprendimą apie kurį čia rašote???? aš asmeniškai tai neskaičiau, bet aš žinau kitą teismo sprendimą- kad būtų atkurta Vaiko teisių apsaugos tarnyba… Oi jau kiek laiko praėjo, kai šis sprendimas neįvykdytas???? ir jo nevykdo kas???? juk ne fizinis asmuo??? o Juridinis- būtent valdžiukė, kuri turi visų pirmiausia laikytis įstatymų, gerbti teisimų sprendimus ir juos vykdyti????

 4. Anonimas sako:

  tai labai neteisinga rasytoja, labai daug smeizianti ir mela skelbianti

 5. bet sako:

  Cia gi ne meres,o teismo sprendimas. Kokie idomus zmones. Ir cia mere kalta. Kosmosas.

 6. Palaikau sako:

  Palaikau Krašto naujienas, Jūs esate informacijos Šviesulys nūdienos Širvintų gyvenime. Ir tikrai matau, kad daug žmonių seka Jūsų žinias. Jūs esate reikalingi…
  Reikalingi visiems… Labai gerai, kad čia gali komentaruose pasisakyti visi. Dažniausiai būna, kad po straipsnio pasirodantys komentarai, nutolsta nuo tiesioginės temos, bet tie pasisakymai labai daug ką atskleidžia. Tačiau pastaruoju metu labai liūdina vis išnyrantys pasisakymai. Paskutinis, vienas iš jų -” Ar smutkes savo susikrovet? Jusu terminas svetimame bute baiges,direktore”…Tiems, kas rašė, šitą sakinėlį- klausimėlis- tai gal adresuokite vaikams???- “Na vaikeliai, ar Šmutkes jau susikrovėte? Jūsų terminas gyventi oriai ir saugiai, jau baigėsi, nes Jūsų mama, neįtinka “valdžiukei,taigi vaikeliai eikite į gatvę, nes “valdžiukė” nenori rasti sprendimo, bet nori sužlugdyti žmogų, Jūsų mamą, kurios nuomonė jiems nepatinka”"”???

 7. Stefutė sako:

  Kiek žinau daug kas balsavo už Pinskų ir už darbo partiją.
  nors nesu darbietė, bet labai džiaugiuosi.
  Geri norai ir darbai turi būti įvertinti……

 8. ? sako:

  O kodel atimtas pazymejimas is tamasausko?

 9. na va sako:

  komanda “fass” duota, tačiau laimėti joneliui turbūt jau nepadės. Jei Neringa rašo netiesą, tai kodėl iš ponios stebėtojo pažymėjimas atimtas?

 10. lina sako:

  Ar smutkes savo susikrovet? Jusu terminas svetimame bute baiges,direktore

 11. Anonimas sako:

  Ponia Tuskeviciene, ar turite nors kiek sazines suorganizuodama spektaklius rinkeju namuose ir juos filmuodama? Juk zinote, kad viskas kitaip buvo nei jus pateikete. Jus ne tik “gera” “zurnaliste”, bet dar geresne rezisiere.

 12. boba sako:

  Tiuscia moteris jus,Tiuskeviciene! Pati po namus lakstot,kad tik sukompromituot,surezisuot!!!!

 13. Turi būti teisybė sako:

  Užtenka meluot redaktore, žurnaliste, direktore!!!! Užtenka!!! Jūs pykčio ir agresijos kupina moteris! Pati keliat suirutę, šmeižiat gerus darbus darančias Širvintų valdžios moteris! Kaip galima atėjus į senyvo amžiaus gyventojų namus juos filmuot! Leiskit žmonės nors senatvėje oriai balsuoti!

 14. Jolanta sako:

  Ka sau lisidzia sita persona filmuoti balsavimo namuose metu mano tevu namuose senyvo amziaus zmones ir taip bijo vieni gyventi kokia etika sitos Tiuskevicienes zurnalistes lauk ja….

 15. plakatai sako:

  O plakatai rinkimų dieną gali kabėti? Pilnos Sirvintos ir ne tik dp…
  Kas nors parašė skundą? Jei ne einu rašyti

 16. baisu sako:

  į kokį portalą beįeisi,visur komentaruose primenamas buvęs darbas.

 17. super sako:

  Deja, Jonukas, neturi jokio svorio seimoje. Keista, ar ne? Bet kai galvoji tik galu kuris tarp koju, tada ir iseina tokie dalykai.

 18. na sako:

  jonukas turetu but labai dekingas zmonikei, nes tik per ja ir jos cirkus i seima tikrai nepaklius

 19. super sako:

  >pagarba

  Pagarba tiems, kas isdriso pranesti apie pazeidimus. O Tuskeviciene samdomas darbuotojas ir atidirbineja alga. Moketu jai Pinskuviene, ji surastu pazeidimu ir pas Pakalni. Vaikus gi reikia maitinti.

 20. Šiaulietis sako:

  Įžūliai ieško moteriškė nuotykių savo užpakaliui. Kai kvietėm pasikalbėti dėl uždaryto bendruomenės pastato, tai net nosies nerodė, o dabar atlėkus visą dieną šokdino. Ir dar kiek galėdama kiršino lenkus su lietuviais, ko šiame krašte niekada nebuvo. Ir ji dar aiškina, kad jaučiasi rami. Turėtų naktimis nemiegoti. Ir iš kur tokia uoga nukrito?

 21. pagarba sako:

  Krašto naujienų komandai – džiaugiuosi, didžiuojuosi, linkiu Jums sveikatos. Šaunuoliai esate, jaučiuosi saugiau, nes viešinate nusikalstamą veiką. Merė, darbo partijai priklausantys seniūnai – stebėtojai, komisijose darbo partijos nariai – po kitų partijų pavadinimais. Juk ši informacija vieša ir nesunku pasitikrinti. Manau, kad darbo partijos šalininkų gėdos, atsakomybės jausmai sunaikinti su visomis šaknimis.

 22. Vietinis sako:

  Jagminas,Bylinskas stebetojai nuo Tvarka ir teisingumas partijos,o buvo kandidatai i taryba nuo Darbo partijos.Greit keicia partijas pries rinkimus

 23. Vietinis sako:

  Paziurekit i stebetoju sarasa-ten idomu.Kazin nuo kada Dovydas Bankauskas yra Tvarka ir teisingumas partijoj?Kiek zinau jis buvo Darbo partijoj yra ir kitu tokiu veikeju.Tai rytoj komisijose sedes darbieciai+perbegeliai darbieciai

 24. Klausimėlis sako:

  Jeigu seniūnams neleidziama savo teritorijoje kistis į rinkimų eigą, tai ir arkliui aišku, kad merui juo labiau nevalia pakiemiais savo rajone lakstyti ir tuo veikti rinkėjų valią. Ar dar kur Lietuvoje merai pas bobutes laksto per rinkimus???? Jei dar kur nors taip yra, parašykite. Kiek dar teks gėdos iškęsti prieš visą Lietuvą???
  Matot, kaip lengvos duonelės norisi, sau pasidarė, dabar reik Joneliui, juk gyvent norisi neprastai….Sėkmės, gerbiama Mere.

 25. Vietinis sako:

  Demokratijos jau neliko Širvintose!Pažiūrėkit net ir komisijos pirmininkais,pavaduotojais savi merės sustatyti iš darbo,tvarkos,liberalų,krikščionių partijos-jie visi susijungė.Kai kurie net iš darbo partijos narių perėjo į tvarkos partiją.Įstatymai numato,kad rinkimuose dalyvautų skirtingų partijų atstovai ir vyksta APSTATYMAI.Baisu,ateina Hitlerio politika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 26. Ramune sako:

  Juokinga. Pažeidė įstatymą? Įstatyme aiškiai parašyta, jam draudžiama seniūnams ir jų pavaduotojams. O kur parašyta, kad draudžiama merams?
  Jau nežino kaip pilstyti purvą…

 27. klausimuks sako:

  Ar filmuota vairuojant?

 28. aras sako:

  kodel jinai dar ne psichu namuose?

 29. Nu ir sako:

  Labai prajuokino komentatoriai. Rekit , nerekia- istatymai nepazeisti. Ir is didelio burbulo liks tik skylute nuo riestainio… Uz istymu spragas merai neatsako. Eilini karta mere pasieks savo. Turi smarves musu mere

 30. Kaip liūdna, sako:

  Kaip liūdna, kad turime merę, kuri daro gėdą rajonui, savo partijai, savo vyrui, sau. Visą dieną šokdino rinkimų komisiją, žemino lenkus, tiesiog liepsnojo neapykanta. Ar tokia turi būti merė?

 31. Lygis sako:

  Aiškus Širvintų vadovės, kuriame universite ją taip pamokė, kad dirba klapčiukų darbą, ar jau pamiršo, kad jos pareigos regalijas demonstruoti? Matosi, kad net patarėjai iš kaimo glūdumos, jei nesugeba patarti kaip meras turi elgtis.. Ir po to tokie dar į seimą veržiasi, gėda su tokiu elitu…

 32. Pasijuokim sako:

  Gelbėkite, merė agonijoje. O kas bus, jeigu jonas nepateks į Seimą? Katastrofa, o aš taip laukiu šitos dienos, nes ji bus geriausia mano gyvenime. Nors prieš tą žmogų nieko neturiu, bet tik todėl, kad įžuli boba pavertė jų pridurku.

 33. Siaubas sako:

  Kiek tęsis tokia betvarkė? Cirkas, merė po kaimus laksto, kaip ne gėda? Kad Jonukas seiman pakliūtų rankioja balsus, žemas lygis.. Vilniečiai jo tikrai neišrinks. Kiek dar tokius nukriošusius seimūnus rinksis, jau pensijon laikas, už jaunus balsuoti reikia!

 34. skaitytoj sako:

  Būkit ramūs, turi Neringa stebėtojo pažymėjimą ir dalyvavo ir dalyvaus rinkimuose. O kam nepatinka teks susitaikyti. Norėtųsi jog tokių žmonių būtų daugiau.

 35. super sako:

  Nenukreipkite i sona. Mere laksto po namus ir trukdo pilieciams atlikti ju pareiga. Si karta Tuskeviciene saunuole. Butent taip turi elgtis pilietiskas ir obiektyvus zurnalistas. Reikejo ir i troba isisprasyti, bet gal nespejo.

 36. Dalius sako:

  Sunku jai iš mašinos išsiropšt. Užjauskim moteriškę.

 37. na sako:

  o ar tuskeviciene buvo uzejusi i vidu? ji tik uzklause viesoje vietoje,,, kiek supratau net ne kiema

 38. ? sako:

  Tendencingai pateikta informacija. O kas Tuskevicienei leido lankytis po namus ir filmuoti? Ar ji stebetoja? Kodel nenufilmuotas kitos partijos stebetojas0vertėjas?

 39. Beje sako:

  Kai kam galima tai, ko negalima kitiems?

Jūsų komentaras:


trys × = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]