Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ar ne per dažnai merė atostogauja?

images (1)* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

       „Ir vėl merė atostogauja. Ir nuo ko jau taip pavargo? Ir aš norėčiau atostogų kiekvieną mėnesį…“ sulaukiame ne vienos tokios ar panašios mūsų skaitytojų pastabos. Na išties. Iš pirmo žvilgsnio susidaro įspūdis, kad galbūt per dažnai atostogaujama: lapkritį atostogos, spalį atostogos, rugpjūtį atostogos… Todėl nutarėme informaciją patikrinti ir savo akimis įsitikinti. 2016 kalendorius

     Kaip kitaip patikrinti informaciją, kai savivaldybė į klausimus neatsako arba viską apverčia? Belieka pasirinkti kitą būdą – patikrinti patiems. Juo labiau, kad visa informacija apie atostogas ir atostogaujančius yra pasiekiama viešai. Šį kartą nesidomėjome savivaldybės darbuotojų atostogų grafikais (juos radome paskelbtus). Bet skaitytojų paskatinti pasidomėjome merės atostogomis. Jos bendrajame grafike neminimos. Tačiau tas kas ieško – visada randa. O rasti buvo labai paprasta – tereikėjo perversti visą jos darbotvarkę.

       Peržiūrėjome visą laikotarpį nuo merės kadencijos dar laikinąja vadove pradžios  iki šios dienos. Visas atostogas pažymėjome kalendoriuje. Tiesa, suabejojome, ar visos atostogos įrašytos darbotvarkėje. Tačiau kadangi neturime raštiško įrodymo – tai ir nesiginčysime.

  2015 kalendorius comic   Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas teigia: „171.Savivaldybės merui ir Savivaldybės mero pavaduotojui atostogos suteikiamos Savivaldybės mero potvarkiu.“ Na, kai vadovas gali pats sau skirti atostogas, kartais tai kelia tam tikrų abejonių, ar viskas skaidru ir atitinka teisės aktų reikalavimus. Siekdami patvirtinti arba paneigti kilusias abejones, atsiversime mero potvarkius, kurie visi skelbiami viešai ir palyginsime su darbotvarke.

     Žinote, mieli skaitytojai, jau ne kartą pagalvojau, kad rajono vadovėms būtų paprasčiau teikti normalią informaciją spaudai. Tuomet neieškotume jos patys ir nerastume įvairiausių kuriozų. Štai ir šį kartą. Merės potvarkiuose  neradome informacijos apie merei ar merės pavaduotojai suteikiamas atostogas. O neradome todėl, kad ne visi potvarkiai yra viešai paskelbti. Labai smalsu sužinoti, kas slepiama, kad jie neskelbiami?

      Bet šį kartą domimės merės atostogomis. Daug jų ar mažai merė sau skyrė – lai sprendžia pats skaitytojas, išnagrinėjęs kalendorių ir merės darbotvarkę. O tokią teisę turi kiekvienas rinkėjas, net ir balsavęs už kitą merą.

          Pateikiame mero darbotvarkės ir mero potvarkių printscreen’us:


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. super sako:

  Ir turek tu man naglumo kazkieno uztarnautas atostogas skaiciuoti.

 2. super sako:

  Girdejau, kad zurnaliste be diplomo apskunde teismo nuosprendima ir is socbusto keltis nesiruosia. Teisuole musu.

 3. gedas sako:

  o ne savo bute gyvent ne per daznai?

 4. To ale gi sako:

  Tai ką, teisybė akis bado?

 5. ale gi sako:

  briedžiųųų brieeeedžių briedas

 6. ale ot sako:

  ner kuo uzsiimt kai kam…eitu dirbt geriau…gal patys savim pasirupint tada galetu..

 7. laima sako:

  Nieko cia baisaus , kad atostogauja. Juk sitiek geru darbu padare. Ar kuris meras tiek rupinosi musu gerove? Lai atostogauja, pailseti reikia, nes dirba iki velumos, dabar sviesos languose aiskiai matosi.

 8. Birutėle, sako:

  apsiraminkite.:) Juk parašyta buvo “kam įdomu”. Man įdomu, aš susiskaičiavau. O šeštadiens ir sekmadienis apibraukti todėl, kad pagal potvarkį įtraukti į atostogų dienas :) . Nurimkite gi, niekas čia jūsų karūnuotosios nepuola. :)

 9. birute sako:

  kokie irodynai,kad su paprasta aritmetika prastai

 10. Laima 1 sako:

  2. Jei atostogos planuojamos dalimis, atostogos gali būti suteikiamos ne dažniau kaip 4 (keturis) kartus per metus.
  Viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 14 kalendorinių dienų.

 11. birute sako:

  suskaiciavau,ir pasirodo,normaliai atostogauja musu gerb.mere,o jus rastininkai pavyduoliai ,kam apibrauket spalio sestadieni ir sekmadieni,matyt kad daugiau butu raudonai apibraukta.negi nera kito uzsiemimo o tik smeiztu uzsiimt geda tau ,rasytoja

 12. Laima sako:

  Merei, ko gero priklauso 28 k d atostogų. Nesidomėjau. Ji pareigas pradėjo eiti būdama laikinąja mere nuo 2015 m. kovo. Taigi už 2015 m. jai priklausė 21 k d atostogų. Už 2016 m. 11 mėnesių – 26 k d. Nematau, kad ji atostogautų per ilgai. O va tai, kad nei vieno karto jos atostogos nebuvo 14 k d iš eilės, kaip reikalauja darbo kodeksas, va čia jau šioks toks pažeidimas :) .

 13. Turėtų but paklausimas sako:

  Tarybos nariai turėtų oficialiai pareikalauti jos pačios potvarkių dėl jos pačios atostogų. Man kelia abejonių jos toks dažnas atostogavimas. Ir dėl banzino limitų reiktu paklausti.

 14. :DDD sako:

  kitas straipsnis galetu but, ar ne per daznai mere mirksi, pvz…nu o ko ne… lb aktualu ir idomu…ir dar savivaldybei paklausima duokit, kad suskaiciuotu…

 15. super sako:

  Atrodo, kad mere per daug atostogauja. Bet, nereikia pamirsti, kad yra galimybe eiti nemokamu atostogu. Nors, zinant sitos seimyneles meile pinigams, abejoju, ar jin eitu nemokamu atostogu.

 16. o sako:

  kodėl, tai yra biudžeto lėšos, viskas turi būti viešinama.Aiškiai matosi, kad turi būti dvi savaitės kartu ir pirmais metais, o čia jos sąžinės reikalas dėl atostogų. Sakytume nerasta sąžinės…

 17. super sako:

  O kas cia bridkaus? Kur, butent cia, jus matote smeizima?
  Jokio smeizimo cia nera. Vien faktai, pagristi irodymais. Mylimm, nemylim sita ale zurnaliste, bet bukime teisingi.

 18. Anonimas sako:

  Gal pries pora savaiciu mere buvo smeiziama, kad nera darbotvarkes, dabar jau darbotvarke surado, bet su atostogomis negerai. Tiesiog tas nuolatinis smeizimas labi britkus.

 19. Nusibodo sako:

  Turbūt esat labai nelaimingas žmogus, nes jums viskad negerai ir negerai, jei pradėtumėte rupintis savo gyvenimu, tiek kiek rūpinatės kitų, manau būtumėte laimingiausia rajono ponia.

Jūsų komentaras:


keturi + trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]